Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Własna republika po podziale krainy

  1. #1
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    158
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Własna republika po podziale krainy

    Wrzuciłem już pytanie do wątku początkujących, ale że nikt nie odpisał to może tutaj mi się poszczęści

    Jakie konkretnie efekty pojawiają się po wyborze Republiki przy podziale krainy? Wiem, że wszyscy wypowiadają wojnę - a jak jest np. z poparciem ludności? Będą się buntować, pojawia się trzeci typ poparcia typu "prorepublikańskie", odblokowuje się jakiś nowy typ sądów / komisariatów? Nowy rodzaj agentów szerzących "prorepublikańskie" poglądy? Czy to prawda, że jednostki elitarne typu piechota szogunatu dezerterują? A generałowie?
    Czy ktoś już skończył grę jako republika i może coś więcej opisać?

  2. #2
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2011
    Lokalizacja
    Wodzisław Śląski
    Postów
    253
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Własna republika po podziale krainy

    przyłączam sie do pytania ; )
    Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na kije i kamienie



  3. #3
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    177
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Własna republika po podziale krainy

    Poza tym, że wszyscy nam wojnę wypowiadają to zmienia się nastawienie ludności - musi ona przyjąć i poprzeć nowy rodzaj polityki, co zwykle prowokuje bunty. Ja stawiałem praktycznie w każdej prowincji sądy, które potem można przekształcić w tajne stowarzyszenia (najwyższy stopień rozwoju posterunków, kiedy wybraliśmy niezależność). Bo agentów nie ma opcja pro republikańska. W ten sposób dość szybko udało mi się zmienić nastawienie - jak słusznie zauważyłeś pro republikańskie.
    Jednostki elitarne szogunatu/cesarstwa dezerterują (piechota cesarska, elitarna piechota, etc.) dlatego radzę grać piechotą liniową i mieć gotowe budynki by od razu po zmianie werbować piechotę republikańską.
    Generałowie pozostają wierni.

    Co tu opisać ? Filmik niewiele się różni od tego który ma opcja pro cesarska czy pro szogunatowa . Nic specjalnego za to nie ma, a przecież to najtrudniejsza wersja bo wszyscy na jednego idą.
    IMO nie warto tego brać, chyba że lubimy mieć wszystko na mapie.
    Robi się dużo trudniej i co gorsza, z powodu braku handlu przez wiele tur po tym wydarzeniu zarabiamy doś mało.

  4. #4
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    158
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Własna republika po podziale krainy

    Dzięki
    A takie pytanie pomocnicze:
    Czy dezercja jednostek dotyczy też nieszoguńskiej/niecesarskiej elitarnej piechoty unikalnej dla klanów (np. Kiheitai dla Choshu) lub zamorskiej piechoty elitarnej?
    A tak BTW to na VH od początku jest wojna ze wszystkimi wokół bez szans na handel

  5. #5
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    177
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Własna republika po podziale krainy

    Bo VH to kpina. Trudność nie polega w tej grze na AI ale na prostej zasadzie - im nas więcej tym masz trudniej. I komputer spamuje armiami, nie chce handlować, etc. Kpina a nie sztuczna inteligencja.

    Nie, dezerterują tylko jednostki należące do danej frakcji - cesarskie/szoguńskie. Reszta pozostaje.

  6. #6
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    158
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Własna republika po podziale krainy

    Bo VH to kpina. Trudność nie polega w tej grze na AI ale na prostej zasadzie - im nas więcej tym masz trudniej. I komputer spamuje armiami, nie chce handlować, etc. Kpina a nie sztuczna inteligencja.
    Toż to już tradycja w TW...

    Może to i dobrze, że w FOTS to zostawili, inaczej czułbym się zagubiony

  7. #7
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2012
    Postów
    117
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Własna republika po podziale krainy

    Cytat Zamieszczone przez Ingen175
    Bo VH to kpina. Trudność nie polega w tej grze na AI ale na prostej zasadzie - im nas więcej tym masz trudniej. I komputer spamuje armiami, nie chce handlować, etc. Kpina a nie sztuczna inteligencja.
    a jak przy obecnym poziomie nauki i sprzętu wyobrażasz sobie lepsze AI ?

  8. #8
    Podstoli
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    411
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Własna republika po podziale krainy

    I do tego gracz ma przewagę "zapisywania gry", przejmujesz np. Junsatsushi prowincję, kosztuje to 2000 nie uda się to sobie wczytasz, albo jakaś bitwa pójdzie nie tak, to wczytasz i ci pójdzie 2x lepiej np., a kompowi się nie uda, to musi grać dalej koniecznie.Tylko na najniższym poziomie powinien grać normalnie, tym co ma, a moim zdaniem im wyższy poziom tym, lepszy powinien mieć wskaźnik zarabiania pieniędzy (bo pojawianie się armii znikąd też jest, głupie, ale ja tego nie widziałem - tylko Third Age Total War), np. na normalnym zarabia 1,5 x więcej, na trudnym 2x więcej itd. bo oczywiście tak mądry jak człowiek też nie będzie. W dodatku głupio jest liczone komputerowe rozstrzygnięcie bitwy, 3200 ludzi na 1200, wskaźnik ledwo na korzyść 3200 (bo komp ma znacznie lepsze jednostki), a automatyczne rozstrzygnięcie tamci padają wszyscy, a nam 800 osób (powinno z 2500), a co za straty, jak armia się sama uzupełnia? Nie ma jak np. w Rome, gdzie każdego żołnierza trzeba było samemu uzupełnić. Poczekamy 2 tury nie wydamy nic i mamy znów pełną armię, a tamten po prawie równej bitwie musi uzupełniać całą armię - bardzo duży wydatek. Przykład z poziomu trudnego.

  9. #9
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Białołęka
    Postów
    51
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Własna republika po podziale krainy

    Cytat Zamieszczone przez tomciopogromcio
    a co za straty, jak armia się sama uzupełnia? Nie ma jak np. w Rome, gdzie każdego żołnierza trzeba było samemu uzupełnić. Poczekamy 2 tury nie wydamy nic i mamy znów pełną armię, a tamten po prawie równej bitwie musi uzupełniać całą armię - bardzo duży wydatek.
    ale zwróć uwagę, że teraz po bitwie nie możesz sobie odbudować całej armii w ciągu jednej tury, musisz czekać aż jednostki same się uzupełnią co uniemożliwia/ogranicza tempo ekspansji, zatrzymując postępy wojska na dłużej niż jedną turę.
    "Nieporuszony niczym góra, niepowstrzymany niczym ogień, spokojny niczym las, zwinny niczym wiatr. Na niebie i na ziemi tylko mnie należy się podziw."
    Motto na sztandarze Takeda Shingen

  10. #10
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    14
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Własna republika po podziale krainy

    Od kumpla który przeszedł na bardzo wysokim, kampanię republiką Ezo wiem, że to ciężka sprawa. Jedna problematyczna kwestia to właśnie przekonywanie obywateli do nowej ideii, druga to walka praktycznie ze wszystkimi, trzecia dezercje wartościowych jednostek. Też z czasem spróbuję powalczyć za republikę. Ale najpierw chcę jeszcze wygrać Sagą na legendarnym, później Aizu (analogicznie). Na razie wygrałem Tosą na wysokim i było dużo trudniej niż przykładowo w NTW na najwyższym poziomie trudności, (kiedy tylko jest dostępna taka opcja to bitwy toczę korzystając z wizytacji). Generalnie najwięcej grałem dotychczas w podboje awatara ale w kampanię też się powoli rozkręcam.

Podobne wątki

  1. Własna muzyka
    By DEJKUX in forum Napoleon
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-10-2013, 20:32
  2. własna bitwa
    By dardawid232 in forum Stainless Steel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-05-2013, 19:08
  3. Własna frakcja
    By Chomiq in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-03-2012, 23:42
  4. krainy historyczne RON, XVIII w.
    By Errichto in forum Nowożytność od 1492 do 1914
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-12-2011, 21:19
  5. Własna Bitwa
    By Orzello in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-06-2010, 22:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •