Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Bizancjum

  1. #11
    mózgozdrapka Awatar Zachar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    2 379
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    117
    Otrzymał 362 podziękowań w 194 postach

    Re: Bizancjum

    nasz flota na przesmyku została uwikłana w bitwę z waszą flotą przez statkiSycylii. Nie mieliśmy na to wpływu.
    W ramach przeprosin gotowi jesteśmy wypłacić 1000 florenów rekompensaty oraz obiecać iż nie będziemy więcej blokować żeglugi na tym wąskim odcinku
    Oczekujemy też uregulowania naszych stosunków. proponujemy 10 turowy pakt o nieagresji

  2. #12
    Stolnik Awatar blackhand
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Tu miejsce na twoją reklamę!
    Postów
    928
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: Bizancjum

    Rozmawiałem z Cesarzem, aprobuje przedłużenie pokoju, a admirałowie cieszą się, że wreszcie będą mogli się wykazać na morzach Adriatyku.

    Poza tym, skoro tak hojnie oferujecie rekompensatę, chętnie przyjmiemy, szczególnie, że, zdaję się, powodzi się Wam na zachodzie.

  3. #13
    mózgozdrapka Awatar Zachar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    2 379
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    117
    Otrzymał 362 podziękowań w 194 postach

    Re: Bizancjum

    wypowiadamy wam pakt o nieagresji

  4. #14
    Podkomorzy
    Dołączył
    Mar 2012
    Postów
    1 395
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Bizancjum

    Chan Bułgarski , sojusznik Węgierskiego Króla, Nowogrodzkiego Księcia oraz Króla Gruzjii pargnie kupić miasto Azów , w którym mieszka ludność bułgarska. Oferujemy 5,5 k .

  5. #15
    Stolnik Awatar blackhand
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Tu miejsce na twoją reklamę!
    Postów
    928
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: Bizancjum

    Oczywiście, ziemie te nigdy nie należały do Cesarstwa i zarządzaliśmy nimi dopóki, dopóty nie znajdzie się władca odpowiedzialny, któremu można powierzyć opiekę nad ludem. Za takiego właśnie uważamy Chana. Oprócz jednak wynagrodzenia za opiekę, chcielibyśmy też podpisać pon na 20 tur.

  6. #16
    Podkomorzy
    Dołączył
    Mar 2012
    Postów
    1 395
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Bizancjum

    zgoda

  7. #17
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: Bizancjum

    Witajcie sojusznicy :!: Proponujemy wymianę ziem:

    Oddamy: Barkę (większe miasteczko) i Darnah (kamienny zamek). Weźmiemy: Nis (większe miasteczko) i Sardykę (kamienny zamek) albo Nis i Warnę (większe miasteczko), ewentualnie Sardykę i Warnę - co wam najbardziej odpowiada :?:

    Możecie też zaproponować inne miasta w zamian za Barkę i Darnah, jeśli nasze propozycje wam nie odpowiadają.

    Dodamy tylko, że przychody z Barki wynoszą 1348 (w tym 706 z podatków na bardzo wysokim poziomie).

    Przychody z Darnah wynoszą 787 (w tym 245 z podatków na normalnym poziomie).

    Miasta te są więc bogatsze od Nis (gdzie spustoszenie ziem przez buntowników zmniejsza przychody) i Sardyki, czyli transakcja niewątpliwie wam się opłaci. Przychody Warny są zaś porównywalne do tych z Barki.

    Jednak dla nas Węgrów, ta transakcja również będzie opłacalna, bo z powodu oddalenia Barki i Darnah od stolicy Korony Węgierskiej, nasze dochody z tych miast są de facto mniejsze z powodu wysokiej korupcji.

  8. #18
    mózgozdrapka Awatar Zachar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    2 379
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    117
    Otrzymał 362 podziękowań w 194 postach

    Re: Bizancjum

    sprzeciwiam się. Mam wojnę z Bizancjum i te miasta są w kręgu mojego najbliższego zainteresowania a z Tobą mam Pon stalowy. wiadomo więc po co ta wymiana

  9. #19
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: Bizancjum

    No chyba żartujesz, zajrzyj do archiwum GG już w lutym pisałem o tej planowanej wymianie, tylko najpierw chciałem rozbudować miasta w Afryce.

    Wtedy się nie sprzeciwiałeś, więc teraz nie wydziwiaj.

    A te miasta "w kręgu najbliższego zainteresowania" to dopiero za 10 tur może będą w zasięgu jakiejkolwiek armii, albo nigdy.

    Bizancjum żadnej armii jeszcze nie zniszczyłeś, a już uważasz jego tereny za "swoje własne" - daj to do skeczu kabaretowego.

    A stalowego mamy do 30 tury, czyli jeszcze 9 tur raptem (czy 8 :?: - która teraz jest?).

    =============================================

    Przypomnę może, o jakich obszarach rozmawiamy (na aktualnej mapie - Korynt i Durazzo bizantyjskie):



    Spójrz na mapę i zejdź na ziemię.

  10. #20
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: Bizancjum

    Swoją drogą - do Barki i Darnah Zachar ma znacznie bliżej swoimi armiami i statkami niż do Nis, a tym bardziej Sardyki i Warny.

    Ma w końcu armię w rejonie Koryntu (w tej turze Bizancjum odbiło mu Korynt), a stamtąd jest kilka tur statkami do Afryki.

    Więc ewidentnie za protestem kryją się niskie pobudki w stylu "nie chcę żeby moi wrogowie legalnymi środkami powiększyli sobie dochody".

    wiadomo więc po co ta wymiana
    Po to, że korupcja zżera mi 50% przychodu z Barki i Darnah, Bizancjum miałoby z nich większy pożytek. Z kolei Sardyka jest słabo rozbudowana, szaleje tam zaraza, koszary są zniszczone a pod Nis jest dewastacja ziemi przez buntowników. Ja mam kasę, żeby to odbudować - Bizancjum nie.

    I z tych powodów chcemy się wymienić.

    Wymiana z powodów gospodarczych jest całkowicie dopuszczalna i nie powinieneś mieć pretensji. Powiem więcej - to nie Twoja sprawa :!:

    A tak jak pisałem, bezpośredniego zagrożenia ze strony wojsk Genui dla Nis, Sardyki ani Warny nie ma i jeszcze długo nie będzie, o ile w ogóle.

    To że jesteś dobrym graczem nie znaczy, że w chwili wypowiedzenia wojny masz prawo uznać całe państwo wroga za swoją sferę wpływów. :roll:

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bizancjum
    By Ostrzwtlumie in forum XXV MKO
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-02-2014, 14:06
  2. Bizancjum
    By Magister_Perotinus in forum Średniowiecze od 476 do 1492
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-01-2010, 21:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •