Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 36 z 36

Wątek: Chivalry Total War

  1. #31
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 569
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 24 podziękowań w 19 postach

    Re: Chivalry Total War

    Przy instalowaniu patcha 1.055 konieczne jest za-edytowanie skrótu do gry, tak aby odwoływał się on do pliku wykonawczego Aleksandra.
    wybacz, ale nie jestem w tych kwestiach biegły, więc prosiłbym o dokładniejsze wyjaśnienie w czym rzecz. Folder z chivalry mam zamontowany w folderze podstawowym RTW obok np. EB, RTR czy Napoleona II a także Aleksandra czy BI. To gdzie mam rozpakowac patcha 1.055?

    I jeszcze jedno.
    Rozpakowany folder patcha 1.07 zawiera kolejny spakowany folder Chivalry z nowym plikiem charakterystyk, cech dla wersji 1.055, który musi być rozpakowany po wgraniu 1.07 i jeszcze raz nadpisać pliki moda.
    Co to dokładnie znaczy? Czy instalując 1.055 musze też zainstalować 1.07 (rozumiem, że nie?)? Czy muszę w związku z tym wkleić nowe pliki do folderu gry?

    Przy okazji (przepraszam, że w tym temacie): Czy grałeś w Bronze Ege? Potrzebowałbym kilku informacji czy też porad...

  2. #32
    marengo
    Gość

    Re: Chivalry Total War

    Instalka 1.055 po rozpakowaniu zawiera plik tekstowy "readme" oraz folder "chivalary". Ponieważ folder podstawowy moda nazywa się tak samo, kopiujesz ten z 1.055 do miejsca gdzie ulokowany jest w RTW folder podstawowy. Komputer zapyta czy połączyć tak samo nazwane foldery, a później czy nadpisać pliki gry. Potwierdzasz i tą część mamy z głowy.

    Dalej:

    1. Skopiuj Alx.exe do RTW folder, tam gdzie ulokowany jest modfolder ChivalaryTW.

    2. Skopiuj chat_filter.san file ulokowany w alexander/data do RTW/data i Chivalry/data folder.

    3. Musisz zaeedytować skrót do gry wpisując następującą linię: "C:\...\RomeTW-ALX.exe" -mod:Chivalry -nm -show_err -noalexander -movie_cam. W tym celu wchodzisz w jego właściwości, zmieniając element docelowy. To co znajduje się pomiędzy "..." jest dowolne, zależne od miejsca instalacji gry, czyli równie dobrze dysk D, E itd.

    Patch 1.055, po uruchomieniu skrótu przenosi cię od razu do menu moda, z pominięciem początkowego filmiku - intro. Dla potwierdzenia prawidłowej instalacji, w menu ChTW idź do "options", gdzie powinieneś zobaczyć wpis 1.9.

    1.07, jak sam zauważyłeś mieć nie musisz. Pytanie, czemu? Jak przebrniesz przez instalację 1.055, wgranie 1.07 jest właściwie nagrodą, bonusem dla Ciebie W pobranych plikach będziesz miał prawdopodobnie dwa foldery Chivalary. Jeden pojawi się po pierwszym rozpakowaniu, wgrasz go do folderu moda łącząc stary z nowym. Później rozpakujesz kolejne archiwum z instalki 1.07 i pojawi się kolejny folder Chivalary, tym razem z plikami dla patcha 1.055. Kopiujesz go znowu do miejsca moda w RTW, kolejne zapytanie o połączenie folderów, znowu ulegasz sugestii komputera kończąc proces instalacji.

    Aby uzyskać bardziej realistyczny wygląd pola bitwy, idź do "chivalry/preferences/preferences.txt", otwórz plik preferencji i wprowadź następujące zmiany:

    SHOW_BANNERSALSE
    DISABLE_ARROW_MARKERS:TRUE
    MINIMAL_UI:TRUE

    Ostatni raz instalowałem moda cztery lata temu. Potraktuj mój wpis wyłącznie jako podpowiedź...

  3. #33
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 569
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 24 podziękowań w 19 postach

    Re: Chivalry Total War

    Dziekuję. Jeżeli uda mi się ściągnąć - spróbuję.

  4. #34
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach

    Re: Chivalry Total War

    Ja sobie pogrywam ostatnimi czasy w tego moda. Zachęcony średniowiecznym klimatem i chęcią wspomnień "czaru" wspaniałego pierwszego Medka postanowiłem go pobrać, to już niegdyś. Świetnie mi się grało, i teraz gdy do niego powróciłem również jest znakomicie. Różnorodne, bardzo dobrze wykonane jednostki wraz z dobrym balansem bitewnym (zwalenie statystyk wojowników jest bolączką podstawek i wielu modów) dają wielką frajdę w bitwach. Muzyka stoi na bardzo wysokim poziomie, jak dorzuciłem jeszcze Les Terres Saintes, kilka kawałków z Króla Artura i pierwszego Medievala to klimat trzyma przy monitorze długo Polecam zagrać, a i co ważne - nie ma wygórowanych wymagań, bitwy śmigają płynnie, niewiele słabiej niż w podstawce.

    Niech żyje Gwardia!

  5. #35
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    67
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Chivalry Total War

    Pograłem trochę i na plus wypadają na pewno jednostki, poprawione prowincje (zwłaszcza na wschodzie) i dodane pomniejsze frakcje takie jak Czechy, ale niestety mod ma też dziwnego buga - wieże w murach wcale nie strzelają do wroga.

  6. #36
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 569
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 24 podziękowań w 19 postach
    Mam pytanie. W tym modzie nie działają stanowiska strzeleckie w wieżach (chodzi o fortyfikacje). Jak można je włączyć? Będę wdzięczny za odpowiedź.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne wątki

  1. Falcom Total War 3 : The Total Conquest
    By in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 02-01-2020, 13:39
  2. Chivalry II: The Sicilian Vespers
    By in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 07-12-2017, 10:33
  3. [Recenzje modów] Sicilia Total War (mod do Rome: Total War)
    By Arroyo in forum Archiwalne wiadomości
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-03-2014, 12:38
  4. Chivalry: Medieval Warfare
    By Memnon[pl] in forum Inne gry komputerowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-10-2013, 20:50
  5. Napoleon total war vs Empire total war
    By vinett in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 08:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •