Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Motocykle

  1. #1
    Lena
    Gość

    Motocykle

    Jeździ ktoś? Pasjonuje się? U mnie temat motocykli przewijał się przez całe moje życie. Mój brat - istny maniak, potrafił doprowadzić każdy jednoślad do rewelacyjnego stanu. Tak więc wszystkie WSKi, MZki, Jawy były mi znane
    Teraz jako, że mój luby robi prawko na motor, zaopatruję się w strój dla mnie. Nawet nie sądziłam, że na tyle rzeczy trzeba zwrócić przy zakupie kasku. Ceny też są zróżnicowane, a czasem zaporowe. Spodobał mi się świecący w ciemności Shark, ale 1000zł to jednak trochę dla mnie za dużo, jak na kask. W szczególności, że czeka mnie jeszcze zakup kombinezonu, butów, rękawiczek i pewnie czegoś tam jeszcze
    Macie jakieś doświadczenie w kupowaniu tego typu rzeczy?
    Zapraszam do dyskusji

  2. #2
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    306
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Motocykle

    Kiedyś śmigałem WSKą po lasach.

  3. #3
    Podczaszy Awatar Mopek
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Turek
    Postów
    694
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 12 podziękowań w 10 postach

    Re: Motocykle

    Od jakiś 3 lat marzy mi się motór!
    No ale, że kasy odłożyć nie umiem to nadal jeżdżę rowerem hehe

    Ogólnie bardzo mi się podobają motocykle. Szczególnie choppery. Wstępnie Yamaha Virago 535 mi się podoba i ową chciałbym kupić.
    Muszę tylko jeszcze poczytać opinie na temat tej maszyny.
    A jak już będę miał pojazd to zacznie się kupowanie skór

  4. #4
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Barbados
    Postów
    929
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Motocykle

    Ja w młodości miałem wypadek na skuterze.Od tamtej pory powiedziałem sobie że na dwuślad z silnikiem nie wsiądę



    Rock 'n' roll is the only religion that will never let you down
    Profil Steam
    Forum klanu Sacred Band

  5. #5
    Stolnik Awatar kirlan
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    1 141
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 15 podziękowań w 12 postach

    Re: Motocykle

    Od razu zaznaczam że nie jestem ekspertem od motocykli.
    Ale z tego co obserwuję braciaka , teraz rzadziej bo mieszkamy w innych miastach, i co sam przezyłem na wyprawie z kuzynam (ja jako pasażer przez pól Polski) to

    ..dobry kask jest najważniejszy, ja bym polecał taki zamykany - z szybą na całą twarz i twardym pałąkiem przy brodzie - czy jak to się tam nazywa. Chyba że motor i styl jazdy "turystyczno zabytkowy " max prędkośc praktycznie 60 km / godz - wtedy bardziej otwarty kask moze być

    Ogónie najlepiej byłoby przetestować kask w czasie jazdy - PRZED zakupem - będziesz wiedzieć jakie są prady powietrza w środku albo jaka duchota.

    od razu przy kasku rozważ kwestię interkomu - jak dużo jeździsz jako pasażer i duzo gadasz , albo słuchasz co mówi pasażer / kierowca to naprawdę od razu zainwestuj. Jak nie lubisz pogadać w drodze, albo jeździsz max poł godziny miesięcznie to kasa wywalona w błoto.
    ....
    no i kombinezon w którym nie dusi się twoja skóra. Zadbaj żeby były łatwo dostępne kieszenie do łatwego schowania rękawiczek - gdy na chwilę zsiądziesz. Super jesli kombinezon daje się "obsługiwać " bez zdejmowania rękawiczek - łatwe zapięcia, odpowiednio duze uchwyty,.

    Kutrkę kupuj mając już kask i najlepiej spodnie !! - przymierzaj jak pasuje kołniez - zeby ci krtani nie zmroziło. to samo z oolicą pasa.
    spodnie przymierzaj mając na sobie buty "motocyklowe" - zdecyduj jak nogawkę poprowadzisz.

    W temacie spodni (ale i cały kombinezon / kurtka) koniecznie pamiętaj zeby przymierzać w pozycji "motocyklowej" i sprawdzić jak z "przerzucaniem nogi" - wsiadanie.

    Kurtka / kombinezon jak i spodnie nie powinny "łopotać" / być "rapowo" luźne , ale tez nie powinny obciskać, bo ci krew nie będzie krążyć i umęczysz się jadąc.

    Buty koniecznie chroniące kostkę, na tyle długie żeby między nimi a spodniami nie było strefy wystawionej na bezpośredni pęd powietrza. Jakaś przestrzeń do wumiany powietrza wewnątrz buta i spodni - tak , ale nie 60 km wiatr po piszczelach. Jak nie prowadzisz motocykla to mogą być dośc lekkie (choćby a'la dawne Roobins'y - jak adidasy, tylko za kostkę i miękie, lekkie ale chroniące i nie do zdarcia). Jak prowadzisz motor to twarde solidne glany .

    Zwroć uwagę pod jakim kątem będziesz miała nogę siedząc na motocyklu - jak kostki podkurczone pod siebie koniecznie nogawka na but - takich szukaj butów i spodni, jesli kostki przed tobą (jak na niektórych Chooperach) to nogawka do wnętrza buta - węższa nogawka szerszy but u góry. Jeśli łydka dokładnie prostopadle do płaszczyzny drogi to wybór należy do ciebie.

    Za wybranie "oddychających" rękawiczek, kasku, spodni i kurtki / kombinezonu - podziękuje twoja skóra i ... twój facet.

    Niektórzy dokupują jeszcze specjalny pas ochronny (taki szeroki, bodajże z twardej skóry) na okolice brzucha i nerek - ma dodatkowo je chronić w razie wypadku bo są najwrażliwsze, ponoć wielu uratował życie. No i dodatkowe ciepełko w nerki. Zakłada się go o ile wiem POD kurtkę. Zdaje się że powinien dość ciasno przylegać. Mogę się mylić ale w niektórych krajach (Niemcy bodajże) jest lub był obowiązkowy.

    ==================
    ps
    Mam nadzielę że nie zanudziłem
    Firmy i konkrety to już niestety nie ja.

    ====================
    A na początek kurtka ze skaju byle bez kaptura za to z wysokim kołnierzem, albo porządna bandana pod szyję, spodnie z grubego gęsto tkanego jeans'u i stare czarne kozaki a'la "oficerki" - męskie do pół łydki , rękawiczki "narciarskie" z nieprzewiewnymi naszywkami ze sztucznej skóry kask od kolegi - też da się jeździć ... wiem coś o tym
    "Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy."

  6. #6
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Motocykle

    Mi to sie marz Harley! Tylko i wyłącznie! Scigacze i inne tandety mnie totalnie nie rajcuja. Do tego wiadomo, ramoneska, kowbojki motocyklowe, skórzane spodnie, okulary przeciwsloneczne i kask otwarty

  7. #7
    Lena
    Gość

    Re: Motocykle

    W czwartek kurier przyniósł mi kask Sharka Jutro kupuję kombinezon. To lepsze rozwiązanie niż oddzielne elementy garderoby - wszystko do siebie pasuje i łączy się w pasie suwakiem - nie będzie wiało. Do tego kominiarka chroniąca od wiatru, buty z usztywnieniem łydki i rękawiczki. Dużo się trzeba naczytać, żeby kupić coś porządnego i niemęczącego w przyszłości. O mały włos i kupiłabym biały kombinezon - to dopiero byłoby szorowanie

    Mój hełmofon:

  8. #8
    Podczaszy Awatar Mopek
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Turek
    Postów
    694
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 12 podziękowań w 10 postach

    Re: Motocykle

    Stylowy

  9. #9
    Stolnik Awatar kirlan
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    1 141
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 15 podziękowań w 12 postach

    Re: Motocykle

    Cytat Zamieszczone przez Lena
    (...) Dużo się trzeba naczytać, żeby kupić coś porządnego i niemęczącego w przyszłości. O mały włos i kupiłabym biały kombinezon - to dopiero byłoby szorowanie (...)
    O tak! trzeba się naszukać ... ale to się opłaci ... nie tylko finansowo, ale i komfort / użyteczność większa.

    Biały - no tak, brud widać bardziej - ale na letnie wycieczki po upalnej Hiszpanii, Włoszech , czy Grecji taki bym wybrał prędzej od czarnego. Jeśli kombinezon taki jak hełmofon - jasnoszary - to optymalne rozwiązanie. Nie brudzi się jak biel i nie nagrzewa aż tak jak czarny na słońcu.

    -----------
    PS - fajny ten kask! 8-)
    "Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy."

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •