Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 60

Wątek: Company of Heroes 2

  1. #1
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 007
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Company of Heroes 2

    Nie tak szybko jednak, bo kontynuacja genialnego RTSa studia Relic przewidziana jest wstępnie na 2013 r. Nawet dobrze bo zdążę wymienić bebechy PCta.
    Przenosimy się z mocno wyeksploatowanej przez branże Normandii do trochę mniej wirtualnie zużytego frontu wschodniego, aby pokierować dzielnych radzieckich żołnierzy w walce z nazistowską opresją. Przyznam, że cieszy mnie zamiana gwiaździstego sztandaru na czerwoną flagę z sierpem i młotem. Wcale nie ze względów ideologicznych. Zwyczajnie mam już dość tego pierwszego.

    Co myślicie o takiej scenerii? Bo chyba nie ma szans na CoH: Afghanistan, albo CoH: Vietnam.

    http://www.gram.pl/news_8ArqG,q0_Com...Rosjanami.html

  2. #2
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 833
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Company of Heroes 2

    Afganistan i Wietnam byłyby znacznie ciekawsze, bo jak widzę strategię nt. wwII to dostaje odruchów wymiotnych... Jest tego już po prostu za dużo. jak już chcieliby zrobić coś ciekawego o 2 wojnie światowej, to Pacyfik, Afryka, Bałkany i Włochy byłyby ciekawszymi teatrami.

    A.K.A. Askorti

  3. #3
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 007
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Company of Heroes 2

    Front wschodni to dla mnie niezbyt ciekawy wybór, tym bardziej, że jest doskonały mod dodający ZSRR i nowe mapy(Eastern Front 1.61).

    Afganistan i Wietnam to bardzo interesujące tematy. Niestety chyba nie sprawdzą się w multi ze względu na problemy z balansem frakcji, jeśli gra miałaby zachować jakąkolwiek historyczną autentyczność.

    Afryka i Włochy wydają się najlepszym wyborem. Uzasadnienie dla 4 frakcji, 2 różne scenerie, ciekawe bitwy, operacje, sprzęt i postacie. Niestety chyba przeważył podły marketing.

  4. #4
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 833
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Company of Heroes 2

    Z balansem nie byłoby problemu, gdyby to zrobić z głową. Wojny w Afq i Wietnamie są do siebie bardzo podobne, w obu mamy kolosa, który pomimo wielkiego nakładu sprzętu i ludzi sromotnie przegrywa z powodu partyzanckiej taktyki potencjalnie słabszego przeciwnika. Uważam, że byłoby to bardzo ciekawe, w końcu jedna z frakcji musiałaby stosować zupełnie inną taktykę niż oponent.
    Ewentualnie można by zaszaleć i stworzyć alternatywny wszechświat oparty na obu tych wojnach jednocześnie.
    W prawdzie dzieli je jakieś 20 lat czasu i technologia poszła do przodu, to i tak byłoby ciekawie.

    A.K.A. Askorti

  5. #5
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 007
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Company of Heroes 2

    Może w singlu, ale wątpię żeby coś takiego przeszło w multi bez znacznych zmian w mechanice gry (a tego nikt przecież nie chce). Ja próbowałem zastosować coś w stylu partyzantki w ostatnim meczu multi grając wermachtem przeciwko brytyjczykom. Krótkie starcia przy pomocy piechoty i lekkich pojazdów, później szybki odwrót. Taka taktyka sprawdzała się do czasu, kiedy przeciwnik zaczął się umacniać pozycję. Niestety na jego niekorzyść, przez większość czasu kontrolowałem strategiczne punkty z paliwem, dzięki czemu mogłem wprowadzić Stugi zanim on zdołał wyposażyć się w sprzęt przeciwpancerny. Po prostu, bez ciężkiego sprzętu nie da się wygrać starcia.

  6. #6
    Pampa
    Gość

    Re: Company of Heroes 2

    Szkoda że tak długo.... I mam nadzieję że nie będą szaleć z wymaganiami, chociaż PC wymieniałem 2 msc temu

  7. #7
    voitek
    Gość

    Re: Company of Heroes 2

    Pierwszy trailer

    [youtube:347ay509]http://www.youtube.com/watch?v=B5j0cBqhm3A[/youtube:347ay509]

  8. #8
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 007
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Company of Heroes 2

    Zgodnie z tym co podaje serwis Rock Paper Shotgun mechanika pogody zapowiada się naprawdę ciekawie.

    - Warstwy śniegu będą charakteryzować się różną głębokością, co będzie przekładać się na mobilność jednostek. O ile piechota z lekką warstwą będzie radzić sobie całkiem dobrze, to nasi wojacy z trudem będą przedzierać się przez śnieg głęboki po kolana.

    - Temperatura ma stanowić nie mniejsze zagrożenie niż pocisk wystrzelony przez wroga. Żołnierze mogą zamarznąć na śmierć, jeśli zbyt długo będą wystawieni na działanie mrozu.

    - W czasie walki okazjonalnie będą pojawiać się zamiecie, znacznie obniżając temperaturę i zwiększając warstwę śniegu.

    - Jeżeli ma być śnieg, to nie może zabraknąć lodu, który również będzie charakteryzował się różną grubością i co za tym idzie wytrzymałością. Ciężkie pojazdy mogą się po nim poruszać, ale istnieje ryzyku utraty trakcji, a nawet załamania tafli.

    - W oryginalnym CoH widzialność była określona przez promień właściwy dla danej jednostki, w zasięgu którego wróg był widoczny. W Coh 2 zrezygnowano z tego, na rzecz bardziej realistycznej mechaniki. Widoczność jednostek będzie ograniczona przez kształt terenu i obiekty na nim się znajdujące. Dzięki temu, będzie można ukryć jednostki za budynkiem, czołgiem czy innymi przeszkodami.

    Zdaje się, że będziemy mieli do czynienia z bardziej taktycznym modelem rozgrywki, przez możliwość stosowania zasadzek i wykorzystania ukształtowania terenu, przy tym zważając na warunki pogodowe.

    Trochę też liczę na kampanie w klimatach filmu "Stalingrad". Mam nadzieję na bardziej mroczny i poważny obraz wojny, w którym zmagać się będziemy nie tylko z wrogiem, ale również przeraźliwym rosyjskim mrozem.

  9. #9
    Cześnik
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    187
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Company of Heroes 2

    Well... coh pierwszy to strategia zręcznościowa typu kamień, papier i nożyce + chowanie się za osłonami ;] Prawie zręcznościowa jak cs czy starcraft.
    Ciekawe co wyjdzie z tego co napisał fenr1r. Wątpię żeby dwójka była czymś realistycznym na wzór Men of War. Ale z tym załamywaniem się lodu tak mi się z tym kojarzy.
    Oby matchmaking w 2 był lepszy.

  10. #10
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 007
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Company of Heroes 2

    Nie będzie realistyczny. Relic chce zachować autentyzm do pewnego stopnia, ale główne założenia co do mechaniki pozostaną bez zmian. Gra nadal będzie koncentrować się na kontroli terytorium, taktycznym wykorzystaniu jednostek i zarządzaniu zasobami, marginalizując przy tym budowanie bazy i mikrozarządzanie. Trzeba to przyznać, że CoH nigdy nie był typowym RTSem, jak SC gdzie kluczowe jest APM i spam jednostek.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Heroes III
    By Gravi in forum Inne gry strategiczne
    Odpowiedzi: 166
    Ostatni post / autor: 11-12-2015, 22:29
  2. Heroes 4
    By chochlik20 in forum Inne gry strategiczne
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 19-08-2010, 17:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •