Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 308

Wątek: Dyskusja Ogólna

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Salvo
    Gość

    Dyskusja Ogólna



    Darth Vader znany z darthmoda pod Empire postanowił powrócić (całe szczęście) i stworzyć nowa wersję swojej modyfikacji przeznaczona pod Empire. Po długiej nieobecności w świecie moderskim całe szczęście nie wypadł z formy i nowy projekt jest tworzony z jeszcze lepszymi postępami niż poprzednicy.
    Oprócz sztandarowego zadania polegającego na ulepszeniu sztucznej inteligencji ciekawą nowością darthmoda jest zwiększona liczba żołnierzy w jednostce. Teraz gracz czuje się prawdziwym dowódcą na polu bitwy, jak to ujął sam twórca. Nowe wersje moda zawierają również reskiny niektórych jednostek, oraz mini mody związane z efektami dymu na polu bitwy itp.


    Download:
    Kliknij tutaj.

    Pomoc techniczna:
    Kliknij tutaj.

    Subforum na TWC:
    Kliknij tutaj.

    Strona na Moddb:
    Kliknij tutaj.


    Screeny:

    [spoiler:6sct1vm0]











    [/spoiler:6sct1vm0]

  2. #2
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2012
    Postów
    18
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Witam, próbuję pobrać wszystkie pliki z submoda Briana, niestety pierwszy plik DME_darthmod.pack nie może się pobrać. Cały czas mam komunikat ,że pobieranie nie powiodło się.
    Ostatnio edytowane przez kubek88 ; 10-05-2014 o 12:15

  3. #3
    marengo
    Gość
    Po pierwsze nie żadnego Mac Briana, tylko Brana Mac Born; po drugie, mam konto na twcenter i wszystko pobiera się bezproblemowo.

  4. #4
    Łowczy Awatar Bradley
    Dołączył
    Dec 2013
    Postów
    128
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 3 podziękowań w 2 postach
    Witam
    W związku ze zmianą moich preferencji odnośnie gier Total War - chwilowa zmiana starożytności na XVIII wiek (powrót do Empire) postanowiłem pobawić się z modami tej wersji TW. -Mój wybór padł na DME. Jak na razie gra mi się super, doinstalowałem sobie różne submody i wszystko mi jak na razie podpasowało
    Jednak mam pytanie odnośnie opcji w Launcher - 40 units. Jakoś nie mogę do końca do zajarzyć.
    Czy jest konieczność rozpoczęcia nowej kampanii aby użyć tej opcji czy można również ją podczepić pod starego save (oczywiście rozpoczętego pod DME i czy są jakieś specjalne wskazówki/rady/zastrzeżenia do dalszej gry jeśli ta opcja jest możliwa.
    Z góry dziękują za pomoc
    Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. You know, one time we had a hill bombed for 12 hours. When it was all over, I walked up. We didn’t find one of them, not one stinking dink body. But the smell. You know, that gasoline smell. The whole hill smelled like victor

  5. #5
    marengo
    Gość
    Tak, jest konieczność rozpoczęcia nowej kampanii, ponieważ wybierając 40 oddziałów w armii otrzymujesz gotowego save'a z zaimplementowanym submodem powiększającym ilość kart jednostek. Pewnie to wiesz, ale wpierw wybierasz w launcherze kampanię 40 unit save, otwiera się dodatkowe okienko z proponowanymi kampaniami (wczesna, późna itd.), później decydujesz się na państwo dla którego Darth przygotował save'a. Wchodząc do gry udajesz się do opcji wczytywania zapisu i tam właśnie zaczynasz nową kampanię. W związku z tym, nie jest możliwe kontynuowanie kampanii toczonej na zwykłym zapisie. Z tego co pamiętam, na gotowym zapisie nie można grać 4 tur na rok, a wskazane jest użycie submoda Brana. Zalecany poziom kampanii to hard, bitwy very hard. Najlepiej nie zmniejszać wielkości oddziału, bowiem przy szybko rosnących stratach i niewielkim rozmiarze zwykłe jednostki mają tendencję do przedwczesnego uciekania.

  6. Użytkownicy którzy uznali post marengo za przydatny:


  7. #6
    Łowczy Awatar Bradley
    Dołączył
    Dec 2013
    Postów
    128
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 3 podziękowań w 2 postach
    Dzięki Marengo - jak zawsze można na Ciebie liczyć - brylujesz na forum
    Ogólnie potwierdziłeś moje przypuszczenia. Rzeczywiście gram kampanię na 4 tury a w opcji 40 unit save tego nie kojarzę.
    Twoja zwięzła a jednocześnie bardzo wyczerpująca podpowiedź jest właśnie tym czego szukałem, bo TWC jakoś nic nie znalazłem (tzn. konkretnego, tj. tak konkretnego) a instrukcja Dartha odnośnie tej kwestii jakoś do mnie nie trafiła

    Edit:
    Z tego co pamiętam, na gotowym zapisie nie można grać 4 tur na rok, a wskazane jest użycie submoda Brana.
    A którym submodziie mówisz , bo ja używam tego o zmniejszeniu zasięgu ostrzału (ten o białych oczach czy coś takiego - on chyba nie jest z paczki Brana) i jeśli użyję czegoś z zestawu w/w Brana to będę musiał podmienić plik z folderu data, więc znowu zwiększy się zasięg. Pytam więc czy jest to niezbędne bo chciałbym zostać przy zmniejszonym zasięgu.
    Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. You know, one time we had a hill bombed for 12 hours. When it was all over, I walked up. We didn’t find one of them, not one stinking dink body. But the smell. You know, that gasoline smell. The whole hill smelled like victor

  8. #7
    marengo
    Gość
    O tym submodzie opisanym przeze mnie w poście nr 258, zresztą post nr 256 też jest dość ciekawy.

    Tu masz link do TWC:

    http://www.twcenter.net/forums/showt...E-Mod-settings

    Trzy rodzaje ostrzału to tylko wycinek ze zmian jakie wprowadza Bran. Frakcje lepiej bronią swojego terytorium, przeprowadzają skuteczniejszą ekspansję, poprawiona jest dyplomacja, rozwój ekonomiczny, system morale i zmęczenia, oddziały AI mają tendencję do zdecydowanego kontratakowania po wycofaniu się. Na prace Brana trzeba zwracać uwagę, ponieważ po odejściu Dartha utrzymuje moda przy życiu, aplikując mu kroplówkę w postaci permanentnych zmian. Dodał także nową muzykę, szerokie strefy rozstawienia z DMN, naprawił problem z Dagestanem, Hanowerem i Ottomanami. Teraz musisz się zdecydować czy wolisz tylko mniejszy zasięg ostrzału, czy zmodyfikowane inne rzeczy w ogromnej ilości.

  9. #8
    Łowczy Awatar Bradley
    Dołączył
    Dec 2013
    Postów
    128
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 3 podziękowań w 2 postach
    O tym submodzie opisanym przeze mnie w poście nr 258, zresztą post nr 256 też jest dość ciekawy.
    Wiem wiem, czytałem. Zanim zacząłem instalować DME przejrzałem bogatą literaturę na forach, w tym Twoje cytowane posty
    W nowej kampanii zrezygnuję z submoda ograniczającego zasięg - najciekawsza wydaje się opcja "ADVANCED PLATOON FIRE VERSION"
    jeżeli dobrze zrozumiałem, to dobrze też jest użyć nowe DME_BSM_ON - ok to dla mnie jasne
    Natomiast w żaden sposób nie dociera do mnie sprawa CAUSA BELLI 2.2
    jak to zainstalować ? , którą wersję ? czy trzeba używać Lauchera ?- czy wystarczyć wkleić do folderu data
    Reasumując, czy może ktoś mi podpowiedzieć w jaki sposób używać Causa Belli - i czy ten submoda nie wchodzi w konflikt z AUM-EMP 3.3 z którego korzystam ?
    Z góry dziękuję za wszelką pomoc
    Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. You know, one time we had a hill bombed for 12 hours. When it was all over, I walked up. We didn’t find one of them, not one stinking dink body. But the smell. You know, that gasoline smell. The whole hill smelled like victor

  10. #9
    marengo
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Bradley Zobacz posta
    Wiem wiem, czytałem. Zanim zacząłem instalować DME przejrzałem bogatą literaturę na forach, w tym Twoje cytowane posty
    W nowej kampanii zrezygnuję z submoda ograniczającego zasięg - najciekawsza wydaje się opcja "ADVANCED PLATOON FIRE VERSION"
    jeżeli dobrze zrozumiałem, to dobrze też jest użyć nowe DME_BSM_ON - ok to dla mnie jasne
    Natomiast w żaden sposób nie dociera do mnie sprawa CAUSA BELLI 2.2
    jak to zainstalować ? , którą wersję ? czy trzeba używać Lauchera ?- czy wystarczyć wkleić do folderu data
    Reasumując, czy może ktoś mi podpowiedzieć w jaki sposób używać Causa Belli - i czy ten submoda nie wchodzi w konflikt z AUM-EMP 3.3 z którego korzystam ?
    Z góry dziękuję za wszelką pomoc
    AI działa najlepiej z volley fire, jak napisał Bran i jest to kwestia mechaniki gry. Nowe DME_BSM_ON jak najbardziej konieczne dla prawidłowego funkcjonowania gry. Causa Belli nigdy nie używałem, ale wszystko jest do przejścia. Powodzenia

  11. #10
    Łowczy Awatar Bradley
    Dołączył
    Dec 2013
    Postów
    128
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 3 podziękowań w 2 postach
    Cytat Zamieszczone przez marengo Zobacz posta
    AI działa najlepiej z volley fire, jak napisał Bran i jest to kwestia mechaniki gry. Nowe DME_BSM_ON jak najbardziej konieczne dla prawidłowego funkcjonowania gry. Causa Belli nigdy nie używałem, ale wszystko jest do przejścia. Powodzenia
    No więc po sobocie eksperymentów powiem co zauważyłem:

    W sumie to dobrze, że nie używałeś Causa Belli - nie to, że instalacja trudna, bo po linku z posta
    No trochę skomplikowana jest instalacja, ale jest instrukcja w pdf-ie w folderze z submodem. A tu masz linka: http://www.twcenter.net/forums/showt...or-Factions%29
    pomyślnie przeszedłem proces instalowania ale, właśnie ale
    w pierwszej chwili ekscytacja, bo Causa Belli 2.2. odblokowało wszystkie nacje
    Pierwszy problem - tak dużo nacji, i nie wiadomo kogo wybrać (zupełnie jak z kanałami w TV) , potem wybieramy kogoś małego (ja podam mój przykład - Genua) -wyzwanie fajne ale zasadniczy minus brak możliwości rozwoju technologii - noc chyba, że ktoś jest mega cierpliwy lub lubi wyzwania na poziomie H/H
    Zmieniłem na Prusy, gra fajna, bitwy mega trudne, kampania Sajgon - całe Niemcy rzucają się na mnie za zaatakowanie Saksonii + standardowo Austria i RON Zastosowałem za radą Marengo volley fire, dodałem DME_BSM_ON przeniesione z Napoleona (efekt muszkietów i dymu wystrzałów rewelka).
    Również po lekturze postów Marengo i odnośników na TWC wrzuciłem sobie AUM 3.3 - (nie wrzucam go w user script na Launcher, a działa).
    I tutaj spełniły się moje najgorsze obawy - kompatybilność AUM z Causa Belli
    Kampania na Custom w Launcher ruszyła, grałem, walczyłem, budowałem wszystko niby ok ale po zgraniu stanu gry próbuję wgrać save i klasycznie CTD.
    Po chwili kombinowania zdecydowałem na usunięcie AUM 3.3 (szczęśliwie miałem oryginalne plik)
    Gra rusza, saves chodzą, jestem wniebowzięty - znowu Prusy, kampania w pełni - i tu nagle w którejś bitwie gra się zatrzymuje, kolejna znowu - ręce opadają - nie mam już ochoty dochodzić co konfliktuje
    Reasumując zostaję przy pierwotnej ocji
    do DME dodaje dodatek Brana + AUM 3.3. + BSM_ON z Napoleona czyli szkielet z kompilacji Marengo
    Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. You know, one time we had a hill bombed for 12 hours. When it was all over, I walked up. We didn’t find one of them, not one stinking dink body. But the smell. You know, that gasoline smell. The whole hill smelled like victor

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dyskusja ogólna
    By Pop517 in forum World of Tanks
    Odpowiedzi: 689
    Ostatni post / autor: 17-07-2023, 21:38
  2. Dyskusja ogólna wersja 1.5
    By Herod in forum Call of Warhammer / Rage of Dark Gods: Battle for the Empire
    Odpowiedzi: 2256
    Ostatni post / autor: 01-09-2017, 14:25
  3. Dyskusja ogólna
    By Ensis in forum Civilization
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 14-08-2017, 15:59
  4. 1648 v.2.0 - Dyskusja ogólna i download
    By maxcezar5 in forum 1648 - Thirty Years of War
    Odpowiedzi: 229
    Ostatni post / autor: 07-05-2016, 23:31
  5. Dyskusja ogólna
    By buger13 in forum RTR VII
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-04-2016, 16:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •