Strona 27 z 31 PierwszyPierwszy ... 172526272829 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 270 z 308

Wątek: Dyskusja Ogólna

  1. #261
    marengo
    Gość

    Re: Dyskusja Ogólna

    Widzisz, każdy autor moda musi zadać sobie podstawowe pytanie: Poprawiam tylko podstawkę, gameplay czy też idę w realizm, starając się o maksymalne odwzorowanie historyczne w ramach ograniczeń silnika gry. Darth Vader chciał chyba jednego i drugiego, tylko balans mu nie wyszedł, stąd mimo sporej popularności, równie pokaźna krytyka na twcenter, często ze strony twórców Imperial Splendour. Ponieważ jest to jednak gra video, a nie rekonstrukcja historyczna, mogę przyznać ci rację, że priorytetem powinien być gameplay. Zbyt wielki zasięg armii flot gracza zabija AI, niezbyt mądre w ogóle, a często głupiejące zupełnie przy tak dynamicznym graczu jak ja.

    Ja pisząc o demolowaniu wrogiej armii, miałem bardziej na myśli fajerwerki graficzne jakie urozmaicają grę, tworząc istne pandemonium wojny oraz to, że na polu bitwy mogę zjawić się z dużą armią, bez obawy przed zniszczeniem jej. W Darthmodzie dość szybko wystawię sobie następną, nie spowalniając zbyt bardzo strategicznych ofensyw. Stać mnie na kilka kilka armii, na poziomie hard. W ID, brak mi tego rozmachu. Owszem, cenię sobie pewną statyczność osiemnastowiecznych bitew, powolność manewrów i wykrwawiania się jednostek w ogniu przeciwnika. Jednak przy dużych bitwach w każdej turze, zaczynam doceniać ich szybkość, jak też efektywność. Zawsze dążę do wyeliminowania wrogiej armii. Bonusy dla AI zapewniają komputerowi więcej możliwości, to że ich nie wykorzystuje, to nie moja wina. Prawie nigdy oznajmienie przez komputer mojego zwycięstwa nie oznacza końca bitwy. Nie ma pardonu Nie pozwalam uciec i odbudować się nikomu. Napoleońska sztuka wojny w pełnej krasie, liczy się zniszczenie fizyczne przeciwnika, jego zasobów ludzkich. Obiektem ataku nie jest miasto, lecz znajdująca się w nim armia. Spowolnienie czy też przyśpieszenie zabijania, ruchu złoży hołd prawdzie historycznej, co nie zmienia faktu, że i tak wygrasz na pewniaka 80-90% stoczonych bitew z AI. Tyle tylko, że może będziesz miał z tego większą przyjemność. O to kto odda pierwszy strzał, nie muszę się martwić. Stosuję ofensywę na mapie kampanii i taktykę Wellingtona w bitwie.

    Sądzę, że Twojemu profilowi gracza odpowiadać będą polecone mody.

  2. #262
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2014
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja Ogólna

    jeśli ktoś uważa, że kawaleria jest za mocna w Empire TW (z dartmodem) to polecam wyedytować sobie (przy użyciu dołączonego do launchera unpackera) plik DME_darthmod.pack i w zakładce rules_tab zmienić współczynnik ataku kawalerii na piechotę w szyku liniowym i w czworoboku. domyślnie w szyku liniowy jest wartość 0. ja dałem sobie -12 i kawaleria ma spory problem w rozbiciu piechoty. bitwy są trudniejsze bo kawaleria już nie jest remedium na wszystko. najczęściej używam jej tylko do wspólnego ataku z flanki albo do pościgu.

  3. #263
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja Ogólna

    Witam forumowiczów. Nie wiem czy już ten watek był poruszany ale może ktoś mi napisze o co chodzi z uszkodzonymi murami w miastach. Po bitwie nie ma opcji ich naprawy a najwyraźniej nie ulegają tez samo naprawie. Mam nadzieje ze budowanie ich na nowo nie jest jedynym rozwiązaniem ...

  4. #264
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    26
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Dyskusja Ogólna

    Cześć!

    Po paru latach, kiedy mój komputer nareszcie jest w stanie udźwignąć Empire postanowiłem dać szansę Darth Modowi, jako że jest uważany za najlepszy mod dla tej gry. Niestety mocno się zawiodłem - moja początkowa gra Szwecją była banalnie łatwa, jakieś mocne jednostki od początku, regionalne pułki które nie dawały wrogom szans, AI gorsza niż w podstawce (dająca się bezmyślnie wyrzynać)... Rzuciłem tą rozgrywkę, jednak szybko zatęskniłem za XVIII wieku i chciałbym znów tam wrócić. Żeby to zrobić muszę nieco dostosować sobie Dartha, bo inaczej oszaleję, stąd kilka pytań do Was

    1. Czy w launcherze moda działa Wam opcja 'Enable trails'? Chodzi oczywiście o ślady po wystrzałach, takie jak w podstawce. U mnie ta opcja po zmianie nie robi żadnej różnicy, smug nie było i nie ma. Może jest jakiś inny sposób, żeby je włączyć?

    2. Historyczne portrety generałów i władców są okropne. Czy da radę zmodować grę tak, żeby wróciły te z podstawki?

    3. Czy istnieją jakieś modyfikacje AI do Darth Moda ?


    Serdecznie pozdrawiam!

  5. #265
    Cześnik
    Dołączył
    Jan 2014
    Postów
    301
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 12 podziękowań w 9 postach
    Cytat Zamieszczone przez sir Raleigh Zobacz posta
    Cześć!

    Po paru latach, kiedy mój komputer nareszcie jest w stanie udźwignąć Empire postanowiłem dać szansę Darth Modowi, jako że jest uważany za najlepszy mod dla tej gry. Niestety mocno się zawiodłem - moja początkowa gra Szwecją była banalnie łatwa, jakieś mocne jednostki od początku, regionalne pułki które nie dawały wrogom szans, AI gorsza niż w podstawce (dająca się bezmyślnie wyrzynać)... Rzuciłem tą rozgrywkę, jednak szybko zatęskniłem za XVIII wieku i chciałbym znów tam wrócić. Żeby to zrobić muszę nieco dostosować sobie Dartha, bo inaczej oszaleję, stąd kilka pytań do Was

    1. Czy w launcherze moda działa Wam opcja 'Enable trails'? Chodzi oczywiście o ślady po wystrzałach, takie jak w podstawce. U mnie ta opcja po zmianie nie robi żadnej różnicy, smug nie było i nie ma. Może jest jakiś inny sposób, żeby je włączyć?

    2. Historyczne portrety generałów i władców są okropne. Czy da radę zmodować grę tak, żeby wróciły te z podstawki?

    3. Czy istnieją jakieś modyfikacje AI do Darth Moda ?


    Serdecznie pozdrawiam!
    Jest submod Mac Briana wiele zmieniający w rozgrywce

  6. #266
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2012
    Postów
    18
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Witam, próbuję pobrać wszystkie pliki z submoda Briana, niestety pierwszy plik DME_darthmod.pack nie może się pobrać. Cały czas mam komunikat ,że pobieranie nie powiodło się.
    Ostatnio edytowane przez kubek88 ; 10-05-2014 o 12:15

  7. #267
    marengo
    Gość
    Po pierwsze nie żadnego Mac Briana, tylko Brana Mac Born; po drugie, mam konto na twcenter i wszystko pobiera się bezproblemowo.

  8. #268
    Łowczy Awatar Bradley
    Dołączył
    Dec 2013
    Postów
    128
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 3 podziękowań w 2 postach
    Witam
    W związku ze zmianą moich preferencji odnośnie gier Total War - chwilowa zmiana starożytności na XVIII wiek (powrót do Empire) postanowiłem pobawić się z modami tej wersji TW. -Mój wybór padł na DME. Jak na razie gra mi się super, doinstalowałem sobie różne submody i wszystko mi jak na razie podpasowało
    Jednak mam pytanie odnośnie opcji w Launcher - 40 units. Jakoś nie mogę do końca do zajarzyć.
    Czy jest konieczność rozpoczęcia nowej kampanii aby użyć tej opcji czy można również ją podczepić pod starego save (oczywiście rozpoczętego pod DME i czy są jakieś specjalne wskazówki/rady/zastrzeżenia do dalszej gry jeśli ta opcja jest możliwa.
    Z góry dziękują za pomoc
    Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. You know, one time we had a hill bombed for 12 hours. When it was all over, I walked up. We didn’t find one of them, not one stinking dink body. But the smell. You know, that gasoline smell. The whole hill smelled like victor

  9. #269
    marengo
    Gość
    Tak, jest konieczność rozpoczęcia nowej kampanii, ponieważ wybierając 40 oddziałów w armii otrzymujesz gotowego save'a z zaimplementowanym submodem powiększającym ilość kart jednostek. Pewnie to wiesz, ale wpierw wybierasz w launcherze kampanię 40 unit save, otwiera się dodatkowe okienko z proponowanymi kampaniami (wczesna, późna itd.), później decydujesz się na państwo dla którego Darth przygotował save'a. Wchodząc do gry udajesz się do opcji wczytywania zapisu i tam właśnie zaczynasz nową kampanię. W związku z tym, nie jest możliwe kontynuowanie kampanii toczonej na zwykłym zapisie. Z tego co pamiętam, na gotowym zapisie nie można grać 4 tur na rok, a wskazane jest użycie submoda Brana. Zalecany poziom kampanii to hard, bitwy very hard. Najlepiej nie zmniejszać wielkości oddziału, bowiem przy szybko rosnących stratach i niewielkim rozmiarze zwykłe jednostki mają tendencję do przedwczesnego uciekania.

  10. Użytkownicy którzy uznali post marengo za przydatny:


  11. #270
    Łowczy Awatar Bradley
    Dołączył
    Dec 2013
    Postów
    128
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 3 podziękowań w 2 postach
    Dzięki Marengo - jak zawsze można na Ciebie liczyć - brylujesz na forum
    Ogólnie potwierdziłeś moje przypuszczenia. Rzeczywiście gram kampanię na 4 tury a w opcji 40 unit save tego nie kojarzę.
    Twoja zwięzła a jednocześnie bardzo wyczerpująca podpowiedź jest właśnie tym czego szukałem, bo TWC jakoś nic nie znalazłem (tzn. konkretnego, tj. tak konkretnego) a instrukcja Dartha odnośnie tej kwestii jakoś do mnie nie trafiła

    Edit:
    Z tego co pamiętam, na gotowym zapisie nie można grać 4 tur na rok, a wskazane jest użycie submoda Brana.
    A którym submodziie mówisz , bo ja używam tego o zmniejszeniu zasięgu ostrzału (ten o białych oczach czy coś takiego - on chyba nie jest z paczki Brana) i jeśli użyję czegoś z zestawu w/w Brana to będę musiał podmienić plik z folderu data, więc znowu zwiększy się zasięg. Pytam więc czy jest to niezbędne bo chciałbym zostać przy zmniejszonym zasięgu.
    Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. You know, one time we had a hill bombed for 12 hours. When it was all over, I walked up. We didn’t find one of them, not one stinking dink body. But the smell. You know, that gasoline smell. The whole hill smelled like victor

Strona 27 z 31 PierwszyPierwszy ... 172526272829 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dyskusja ogólna
    By Pop517 in forum World of Tanks
    Odpowiedzi: 689
    Ostatni post / autor: 17-07-2023, 21:38
  2. Dyskusja ogólna wersja 1.5
    By Herod in forum Call of Warhammer / Rage of Dark Gods: Battle for the Empire
    Odpowiedzi: 2256
    Ostatni post / autor: 01-09-2017, 14:25
  3. Dyskusja ogólna
    By Ensis in forum Civilization
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 14-08-2017, 15:59
  4. 1648 v.2.0 - Dyskusja ogólna i download
    By maxcezar5 in forum 1648 - Thirty Years of War
    Odpowiedzi: 229
    Ostatni post / autor: 07-05-2016, 23:31
  5. Dyskusja ogólna
    By buger13 in forum RTR VII
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-04-2016, 16:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •