Strona 21 z 21 PierwszyPierwszy ... 11192021
Pokaż wyniki od 201 do 205 z 205

Wątek: [OGŁOSZENIE] Zmiany na forum i portalu - changelog

Administrator Awatar Turek
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    140
    Otrzymał 141 podziękowań w 92 postach
    Aktywizację osób, dla których forum jest przestarzałym miejscem. Uderzamy w nowy segment.
    Masz pytania odnośnie multiplayera w Total War: Warhammer? Napisz do mnie!

2. Użytkownicy którzy uznali post Turek za przydatny:

Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    180
    Otrzymał 418 podziękowań w 257 postach
    Tak, tylko fakebook orga już istnieje.

Pamiętajcie... patrzymy. ;>

// Kolega chyba nie rozróżnia grupy społecznościowej od strony :/ - Turek

4. Następujących 2 użytkowników podziękowało Samick za ten post:

Podczaszy Awatar Dyktator
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 24 podziękowań w 16 postach
    Jak na moje oko, to jest to jeszcze większy strzał w kolano, niż tamte grupy w profilach, które przy modernizacji kilka lat temu wprowadziliście. Strona na facebooku jest świetna, by docierać z newsami jak najdalej, jednak zakładanie grupy to tylko sposób na odciągnięcie ludzi od forum. Stwarza im się w ten sposób więcej pola do dyskusji, a większość osób nie chce jednak poświęcać tyle czasu, by udzielać się w kilku miejscach. A więc dzielicie uwagę, przez co siłą rzeczy musi to doprowadzić do spadku aktywności na orgu (w jakim stopniu, to już zależy od sukcesu grupy na fb).

Żeby nie było, że hejtuję (choć z góry ostrzegam, że jak napiszę coś oczywistego dla was, to przepraszam, ale sam nie mam aktualnie czasu, by czytać na bieżąco więcej niż jedno forum, dlatego przeważnie ograniczam się do TFW) to mała rada ode mnie. Wszelkie zmiany i innowacje są jak najbardziej potrzebne do przyciągania uwagi ludzi, jednak nie mniej istotne (a może nawet bardziej?) jest pielęgnowanie tradycji. To one pozwalają na utrwalanie spójności graczy jako społeczności (społeczności tego forum oczywiście, a nie gry). Jako przykład z multiplayera na Tawernie Four Ways (choć oczywiście najczęściej te tradycje nie mają zbyt wiele wspólnego z samą grą): Puchar Polski. Odbywa się co roku już ósmy raz. O ile kiedyś polskich klanów Warband potrafiło być i kilkadziesiąt, o tyle teraz istnieją może 2 (wszyscy grają w międzynarodowych klanach). Możnaby pomyśleć, że polska scena Mount&Blade upadła.. a jednak na Puchary Polski zbiera się co roku kilkuset polskich graczy (w zeszłym roku padł rekord, prawie 400 zawodników przy 2 istniejących wówczas REGULARNYCH klanach). I co najważniejsze - zawsze w trakcie ich trwania na TFW panuje duży ruch, a ludzie bardzo mocno identyfikują turniej z forum. Często na czas trwania poszczególnych edycji uaktywniają się gracze, którzy nie grali nawet od 6 lat, by raz jeszcze wczuć się w klimat tej społeczności, który zapewnia wieloletnia już tradycja.

Megas Basileus / Młoda Gwardia Awatar Polemajos
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 272 podziękowań w 220 postach
    Jestem świadomy tego zagrożenia. Rola, jaką powinna spełniać ta grupa to zdecydowanie przyciąganie ludzi na forum. Nie wiem na ile ja mogę ją do tego celu wykorzystać, ale pewnym jest, że nie powinna być traktowana w pierwszej kolejności jako cel, tylko narzędzie. Z drugiej strony jednak nieuniknione jest powstanie grupki dyskutantów na FB, ba, już taka istnieje. Nie będę bezpośrednio przeganiał tych ludzi z wygodnego miejsca jakim jest twarzoksiążka. Trzeba przekierować ich do nas pod ,,dobrowolnym przymusem" chlebem i winem, czyli contentem i polem do większej dyskusji i lepszej integracji.
    "Ten kto może zniszczyć jakąś rzecz, całkowicie nad nią panuje"

Tajny Współpracownik Awatar Presidente
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    120
    Otrzymał 110 podziękowań w 72 postach
    Forum prowadzi swoją politykę w oparciu o strategię umocnienia przez podział - forum, profil FB, grupa FB. Korwinistom przecież zawsze to wychodzi na dobre

Stary nick:kujon333

Strona 21 z 21 PierwszyPierwszy ... 11192021