Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 67

Wątek: Jak zainstalować mody?

  1. #51
    Cześnik Awatar Cadet3377
    Dołączył
    Sep 2011
    Lokalizacja
    Ostroleka
    Postów
    221
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 7 podziękowań w 5 postach

    Re: Jak zainstalować mody?

    To znowu ja Sorrki wiec tak zassałem tego AUM dla DM bo tam na stronie TWC byly 3 pliki do pobrania jedno do DM drugie do vanilji a ten 3 to aum_emp_optional_graphics ja wrzuciłem tylko AUM dla DM do folderu Data w ETW puzniej znalazłem spolszczenie od Kolegi Centurio i wrzuciłem też do folderu Data w ETW odpalam ale po wybraniu kampani wywala nie mogę sie polapać w tym okienku DM
    Co mam wybrać i zaznaczyć ja wybieram Campaigns puzniej Empire i grand klikam start puzniej zamykam i w okienku klikam DME redy i odpalam gre i teraz co zle jak zwykle robię

  2. #52
    marengo
    Gość

    Re: Jak zainstalować mody?

    Najważniejsze rzeczy w Launcher Darth Empire:

    Zakładka Campaigns, masz tutaj do wyboru przede wszystkim trzy kampanie: Early zaczyna się w 1700 roku, Late - w 1783 i 40 unit saves, czyli kampania z armiami posiadającymi 40 oddziałów - wybierasz jedną.

    Zakładka Options:
    Turn/Year - 2, 3 lub 4 tury w ciągu roku - wybierasz jedną
    Gameplay:
    - Artillery - rozmiar baterii dział: normalny, 1,5 raza większy i dwa razy większy - wybierasz jeden
    - Enable Grenades - Grenadzierzy będą mieli mozliwość rzucania granatów, po wyborze pojawi się przy tej opcji ptaszek "v", przy innych zresztą też
    - Language - język, na pewno angielski spośród innych
    - Research Rate - długość wynajdywania technologii - normalna lub odpowiednio dłuższa (2, 4, 8 razy wolniej)
    - No Forts - brak fortów na mapie kampanii - klikasz, pojawia się ptaszek, zrobione. Powracasz do pierwotnych ustawień, zaznaczając ponownie opcję
    - Deployment Zone - strefa rozstawienia armii w bitwie - normalna lub większa (large)
    Graphics:
    - Enable trails - widoczny tor pocisku
    - Enhanced Effects (BSM) - włączone (on), wyłączone (off) i wersja okrojona (light), dotyczy wybuchów, dymu na polu bitwy
    - Weather - pogoda na polu bitwy, czyli śnieg, deszcz, sztorm etc.
    - Font Size - rozmiar czcionki napisów
    - Battlefield Borders Off - brak granic pola walki
    - Hud Type - rodzaj interfejsu - polecam Transparent, czyli przeźroczysty
    - Movement Arrows - strzałku ruchu, normalne lub niebieskie
    Audio - wiadomo, rodzaj muzyki, marsze wojskowe i takie tam.

    AUM, wrzuciłeś wersję pod DME do data, czyli plik ".pack". Bardzo dobrze Teraz jak wybrałeś podane wyżej opcje, klikasz Start. Luncher zaczyna ładować wybrane ustawienia. Po tym fakcie klikasz zakładkę "File", wybierasz "Open" i "User Script". W osobnym okienku otworzy się program notatnik z ustawieniami.
    U mnie wygląda to tak:

    mod DME_campaign.pack;
    mod DME_BSM_ON.pack;
    mod DME_Navy.pack;
    mod DME_Grenades_ON.pack;
    mod DME_CANu8.pack;
    mod DME_Deploy_ON.pack;
    mod DME_darthmod.pack;
    mod DME_Custom.pack;
    mod DME_SkinPack.pack;
    mod DME_UnitsPack.pack;
    mod DME_AUM.pack;
    mod DME_HUDTRANS.pack;
    mod DME_DFMGEN.pack;
    mod DME_Sounds.pack;
    mod DME_Music_ON.pack;
    mod DME_SkiesBlueSkies.pack;
    mod DME_Fonts1step.pack;
    Linijkę "mod DME_AUM.pack;" musisz wyciąć i przenieść na samą górę, tak aby znalazła się ponad "mod DME_darthmod.pack;". Zapisujesz, zamykasz, odpalasz grę ze skrótu do Empire. Po skończonej grze, zamykasz Launcher i potwierdzasz, że gra ma zachować ustawienia dla Darth Mod Empire, czyli bodajże DME Ready. Jak raz wybierzesz wskazane opcje i nie zmieniasz ustawień (kontynuujesz zapis gry), to po otwarciu Launchera kolejnym razem klikasz tylko start, on ponownie ładuje wybrane wcześniej opcje, zmieniasz user script z AUM, tak jak to opisałem i odpalasz grę ze skrótu.

    O spolszczeniu nic nie wiem, nie używam.

  3. #53
    Cześnik Awatar Cadet3377
    Dołączył
    Sep 2011
    Lokalizacja
    Ostroleka
    Postów
    221
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 7 podziękowań w 5 postach

    Re: Jak zainstalować mody?

    Wielkie Dzięki za pomoc i cierpliwość do takich ludzi jak ja nie mam Ci nic do zaproponowania w ramach renkonpensaty ale szczerze dziekuje i pozdrawiam
    Zaraz się wezmę za odpalenie tego moda

  4. #54
    marengo
    Gość

    Re: Jak zainstalować mody?

    Wiesz, odkąd Fenicjanie wynaleźli pieniądze, wdzięczność można wyrażać w łatwiejszy sposób. Zaproponuję Administracji wprowadzenie abonamentu na korzystanie z działu modyfikacji, to i moja fortuna przy moderatorskiej urośnie

  5. #55
    Cześnik Awatar Cadet3377
    Dołączył
    Sep 2011
    Lokalizacja
    Ostroleka
    Postów
    221
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 7 podziękowań w 5 postach

    Re: Jak zainstalować mody?

    ok pomyslę ale nadal nie mogę odpalic wybieram ustawienia prawie takie jak Twoje robie to dokladnie jak Ty napisałeś odpalam jest obraz z znaczkiem DME i po chwili jest winda
    Chyba się napije 40%
    Morze przez te spolszczenie ?

  6. #56
    marengo
    Gość

    Re: Jak zainstalować mody?

    Rozumiem, że przed wgraniem AUM odpalałeś Darth Moda? Jeżeli tak, to miałeś w data "mod DME_AUM.pack;". Trzeba było go wyrzucić i wkleić ten nowy, a prawidłowy zapis user scriptu przed odpaleniem gry ze skrótu wygląda tak:

    mod DME_AUM.pack;
    mod DME_campaign.pack;
    mod DME_BSM_ON.pack;
    mod DME_Navy.pack;
    mod DME_Grenades_ON.pack;
    mod DME_CANu8.pack;
    mod DME_Deploy_ON.pack;
    mod DME_darthmod.pack;
    mod DME_Custom.pack;
    mod DME_SkinPack.pack;
    mod DME_UnitsPack.pack;
    mod DME_HUDTRANS.pack;
    mod DME_DFMGEN.pack;
    mod DME_Sounds.pack;
    mod DME_Music_ON.pack;
    mod DME_SkiesBlueSkies.pack;
    mod DME_Fonts1step.pack;
    Tak w ogóle, to przed dodaniem submodów gra chodziła z Darthem lub bez?

  7. #57
    Cześnik Awatar Cadet3377
    Dołączył
    Sep 2011
    Lokalizacja
    Ostroleka
    Postów
    221
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 7 podziękowań w 5 postach

    Re: Jak zainstalować mody?

    Wiesz nie wiem kurde czy odpalalem chyba nie bo czekalem az mi sie AUM sciognie i dopiero
    ETW chodzilo mi bez problemu
    a jak bym skopiował te twoje uztawienia do notatnika i je zapisał to bedzie dobrze i odpale gre z tymi skryptami?

  8. #58
    marengo
    Gość

    Re: Jak zainstalować mody?

    Zróbmy tak, wyrzuć spolszczenie i nowe AUM, odpal launcher, wprowadź jakieś inne ustawienia i otwórz grę (nie wolno zamykać launchera!). Jak nie będzie działać, to znaczy że źle zainstalowałeś DME

  9. #59
    Cześnik Awatar Cadet3377
    Dołączył
    Sep 2011
    Lokalizacja
    Ostroleka
    Postów
    221
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 7 podziękowań w 5 postach

    Re: Jak zainstalować mody?

    Ok tak uczynię i tak zrobilem i wywala
    DME zle zainstalowałem pewnie to odinstaluje i zainstaluje ponownie ale jaką scieżke podać przy instalacij DME

  10. #60
    marengo
    Gość

    Re: Jak zainstalować mody?

    Jak odinstalujesz, sprawdź spójność plików gry, ewentualnie zainstaluj ponownie Empire niszcząc śmieci/foldery jakie zostaną po poprzedniej instalacji w obu wskazanych w niedzielę ścieżkach.

    DME. Wpierw wersja 8.0, później patch 8.0.1. Wszystko do głównego folderu Empire Total War o ile dobrze pamiętam, instalator wskaże ci odpowiednią ścieżkę, najwyżej zmienisz dysk, np. C na D lub H. Tylko że :!: , przed wgraniem patcha uruchamiasz launcher i wchodzisz do Settings, wybierasz Enable Restore Mode, zamykasz launcher, dajesz Vanilla Ready i dopiero wtedy instalujesz patch.
    Kiedy już chcesz grać, otwierasz za każdym razem launcher, klikasz odpowiednie opcje (wybór kampanii itp., chyba że nic nie chcesz zmieniać, kontynuując zapis) i przycisk Start, ustawienia ładują się, a Ty uruchamiasz grę z jej skrótu, nie zamykając launchera (robisz to po wyjściu z gry). Kiedy zamykasz launcher, dajesz DME Ready, dzięki czemu ustawienia będą ładowały się krócej następnym razem.

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. The great war - jak zainstalować ?
    By depus in forum Napoleon
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-09-2013, 19:08
  2. jak zainstalować Napoleon Total war?
    By leszard in forum Komenda uzupełnień (Napoleon: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-07-2012, 20:29
  3. nie mogę zainstalować
    By chudolf in forum Medieval & Viking Invasion
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-07-2011, 19:46
  4. Jak zainstalować NTW na dysku D:
    By maryjan1001 in forum Komenda uzupełnień (Napoleon: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-03-2010, 21:16
  5. Jak zainstalować moda
    By rolpa120 in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-01-2010, 21:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •