Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Wędkuj z mossinem :D

  1. #11
    Podkomorzy Awatar Sam Fisher
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym
    Postów
    1 664
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    24
    Otrzymał 10 podziękowań w 6 postach

    Re: Wędkuj z mossinem :D

    Byłem dzisiaj nad rzeką (bez ofiar) i gadałem z kolesiem. Oboje zauważyliśmy, że ryby nie biorą od paru dni. Zaczęliśmy rozmawiać o sposobach na łowy. I powiedział ciekawą rzecz. Ten gość złapał szczupaka i zostawił go w domu, w wodzie. Pytanie po co? Są takie dni, że ryby po prostu odmawiają "współpracy". Ten złapany szczupak stał się jego "czujką" żeby nie musiał chodzić na marne. Wszystko ma związek z pogodą, ciśnieniem. Są takie dni, że szczupak ani drgnie. Koleś wrzuca mu płotki i nawet ich nie dotknie. Ale jak są odpowiednie warunki atmosferyczne to szczupak ma nagły przypływ energii. Wtedy należy iść nad wodę ;]

    Sam Fisher: [having grabbed one of the men torturing Morganholt] I already don't like you, so don't make this any worse for yourself.

  2. #12
    Gość

    Re: Wędkuj z mossinem :D

    na jeziorze a i na dorszach na morzu byłem
    Orientujesz się może w cenach? Sam bym się chętnie na taki połów wybrał

    a co do leszczy Mossin to bym nie powiedział bo jak ci jebnie 1,5 lub jakiś dwujak na grunt
    Porównaj sobie walkę 1,5 leszcza z 1,5kg pistoletem, różnica jest spora naprawdę.

    U mnie z łowiskami kicha, wszędzie daleko, najbliżej mam na zalew Dziećkowicki, ale tam trzeba zrobić kilkudniową zasiadkę, połączona z wywożeniem żarcia na pontonie, ewentualnie dziabać z łódki. Innej szansy na rybę tam nie widzę...

    Foty mam, ale w starym wydaniu, a skanera brak...., mam coś w .jpg z zeszłego roku, ale okazy raczej marne, wrzucę przy odrobinie wolnego czasu.

    . Wszystko ma związek z pogodą
    Ameryki to wy nie odkryliście Większe znaczenie od pogody mają jeszcze skoki ciśnienia. Najlepsza jest pochmurna i chłodna pogoda, który co najważniejsze UTRZYMUJE się przez pewien czas. Ryby nienawidzą zmian i wahań. W zależności od pogody stosujemy różne przynęty i sposoby wędkowania.

    Ach, z nowym rokiem mam zamiar pobawić się drobną drgającą szczytówką, jestem ciekaw czy jest czulsza od klasycznej bomby.

  3. #13
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wędkuj z mossinem :D

    Kim jest mossin, bo nie doczytałem?

  4. #14
    Gość

    Re: Wędkuj z mossinem :D

    Cytat Zamieszczone przez Wąchacz13
    Kim jest mossin?
    ban? :shock:

    za co? - mossin

  5. #15
    Podstoli
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    392
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wędkuj z mossinem :D

    Cytat Zamieszczone przez Wąchacz13
    Kim jest mossin, bo nie doczytałem?
    Dziku (aka Azis)?

    Gorbaczow -> Ban - mossin

  6. #16
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wędkuj z mossinem :D

    za co? - mossin
    Za jajco!
    http://www.youtube.com/watch?v=w8E_YOlNdxE

  7. #17
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Śląsk/BB
    Postów
    1 357
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wędkuj z mossinem :D

    Ja także, bardzo lubie wędkować. Moja przygoda zaczeła sie gdy tata nauczył mnie łapać na spinning. Wtedy to złapałem okonia 29cm, może nie duży, ale odczułem satysfakcje. Poźniej leszcza 46 cm na gruntowa.

    A obecnie poluje spinningiem na jakiegoś szczupaka

  8. #18
    Wujek Imperator Awatar Obi Wan
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    602
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 19 podziękowań w 12 postach

    Re: Wędkuj z mossinem :D

    Mossin doznania z połowu ryb zależą tez od jej metody. Ostatnio podczas wakacji, jak bylem w Polsce, łowiliśmy z przyjacielem z lodzi na jeziorze Chrzypskim na 7 metrach głębokości na tzw. "bata". nasze wędki miały po 9 m, żyłka główna 0,12 przypon 0,10. Na początku w zanętę weszły plocie, takie od 25-33 cm. Wyciągniecie takiej płoci z 7-8metrow na sztywny kij bez kołowrotka to jest dopiero zabawa. Po jakiejś godzinie podeszły leszcze, udało mi się złapać 2 sztuki, około 1,5 kg każda, zabawa z nimi była przednia biorąc pod uwagę mój zestaw nieźle musiałem się natrudzić żeby je od dna oderwać. Po nich w zanętę wpłynęła "starszyzna", niestety przy 2 braniach nie udało mi się ich nawet poruszyć!!! Najgorsze było to, ze poluzowały nam się kotwice, wiatr popchnął łódkę i oderwały się one od dna przez co zgubiliśmy miejsce,w które poleciały kule zanętowe. Powiem Wam, ze dawno tak nie połowiłem jak w ten dzień, moim zdaniem straszna frajdę daje łowienie takim kijem, szanse są bardziej wyrównane, wtedy nawet 30 cm rybka ostro powalczy zanim trafi do siatki.

  9. #19
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    128
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wędkuj z mossinem :D

    A ja nienawidze lowic, co za nuuuudaaaaaa. Ogolnie moja hipoteza jest taka (oparta na wlasnych obserwacjach), ze dla zdecydowanej wiekszosci wedkarzy wedkowanie jest tylko pretekstem dla kilku rzeczy:
    - napicia sie piwka, wodeczki
    - wyrwania sie z domu od zony/dzieci/obowiazkow
    - mozliwosc spedzenia czasu z kolega(mi)
    lub dowolne kmbinacje, lub wszystko razem

    Ja niestety nie mam cierpliwosci do tego, za to lubie sobie pogadac z wedkarzami co tam zlowili, czy jak idzie Choc nie zawsze niestety zdarzy sie trafic na rozmownych ludzi Ale wtedy sobie tlumacze, ze ktos akurat wybral 2 opcje z moich zalozen no i chce miec swiety spokoj

  10. #20
    Gość

    Re: Wędkuj z mossinem :D

    a trafiłeś na takich, co wylatują na ciebie z nożem albo ze strzykawką ? ja tak.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •