Zobacz wyniki ankiety: Co sądzisz o gimnazjum - jak ogólnie je oceniasz

Głosujących
55. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • kompletna porażka / max kaszanka

    23 41.82%
  • kiepsko , momentami kanał , ale ujdzie

    8 14.55%
  • trudno powiedzieć ale raczej na minus

    6 10.91%
  • trudno powiedzieć ale raczej na plus

    9 16.36%
  • fajnie , momentami super , ale bez szału

    4 7.27%
  • ekstra miejsce, rewelacja

    5 9.09%
Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 90

Wątek: GIMNAZJUM - czy to dobry pomysł?

  1. #1
    Stolnik Awatar kirlan
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    1 141
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 15 podziękowań w 12 postach

    GIMNAZJUM - czy to dobry pomysł?

    Zapraszam do wypowiedzi na temat gimnazjów
    Czy ich utworzenie to był dobry czy zły pomysł?
    A przede wszystkim czy gimnazjum rodzi agresję czy ją zmniejsza, rozwija ludzi czy ich uwstecznia, integruje czy konfliktuje Co w gimnazjum jest dobre a co złe? DLACZEGO

    No i co zmienić żeby było lepiej (o ile trzeba).

    Szczególnie serdecznie zapraszam do wypowiedzi obecnych i byłych gimnazjalistów. 8-)
    "Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy."

  2. #2
    Podkomorzy
    Dołączył
    Mar 2012
    Postów
    1 395
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: GIMNAZJUM - czy to dobry pomysł?

    Z gimnazjum nie wiadomo o co chodzi

    A jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

    Gimnazjum uczy jednej rzeczy ^^.
    Mianowicie przetrwania .
    Często jest fajnie, ale kto by czego nie zrobił od razu wszyscy w śmiech...


    Osobiście pójdę teraz do II klasy .

    Pozdrawiam

  3. #3
    Szambelan Awatar PlanB
    Dołączył
    Oct 2011
    Postów
    2 123
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    28
    Otrzymał 24 podziękowań w 19 postach

    Re: GIMNAZJUM - czy to dobry pomysł?

    Ja kończe Gimnazjum w tym roku,cóż uważam że jest to raczej średni pomysł,i myślę że nie zdaje egzaminu.
    Wydaje mi się że kiedyś,kiedy było chyba 9 klas w podstawówce(nie pamiętam tego bo i nie mam jak)było lepiej.

    I oczywiście degeneracja jest po prostu na każdym kroku,na moje szczęście jestem dosyć postawnym osobnikiem(193 cm robi swoje)i ja nie mam z tym problemów,to szkoda mi takich cherlawych chłopaków którzy są obrażani bez ustanku

    Czyli ostatnia odpowiedź

  4. #4
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 833
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: GIMNAZJUM - czy to dobry pomysł?

    To nie gimnazjum demoralizuje. Moim zdaniem gimnazjum po prostu przypada na ten okres w życiu dziecka, w którym jest dość mądre, by wykorzystywać, a zbyt głupie, by rozumieć konsekwencje. Z tego rodzi się agresja, wyzysk, zastraszanie tak ponoć częste w gimnazjach. No i do tego dochodzi fakt, że teraz są takie czasy... Ja skończyłem gimnazjum zaledwie 3 lata temu, a nie miałem tej przyjemności spotkać się z zachowaniami tak często przypisywanymi gimnazjom. Oczywiście były kłótnie, bójki itd, ale nie były częste. To nie tak, że jak ktoś nie dostał po twarzy to dzień stracony...

    Co do samej instytucji gimnazjów, to raczej nie mam wyrobionego zdania. Z perspektywy czasu nie różni się zbyt wiele od podstawówki, większość placówek mieści te dwie szkoły razem. Ja dla przykładu przez całe 10 lat chodziłem z paroma osobami do klasy (od zerówki).

    Co do testu gimnazjalnego.. Łatwy, zdecydowanie zbyt łatwy był kiedy ja go pisałem.

    A.K.A. Askorti

  5. #5
    Szambelan Awatar adriankowaty
    Dołączył
    Jan 2012
    Lokalizacja
    Siemianowice Śląskie (k. Katowic)
    Postów
    2 909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    375
    Otrzymał 39 podziękowań w 32 postach

    Re: GIMNAZJUM - czy to dobry pomysł?

    Kończę gimnazjum i jestem tak wściekły, że zaczynam być ironiczny, nieufny i zamknięty na innych. Do tego mnie doprowadziła chamska, egoistyczna, obłudna i zdradliwa klasa, wykorzystując fakt, że się nie odwinę (bo jak? jestem zbyt słaby, nawet z rzutem piłką mam problemy).
    http://forum.totalwar.org.pl/image.php?type=sigpic&userid=5038&dateline=1420376  708
    "Wolność, Równość, Braterstwo lub Śmierć!"
    Hasło przewodnie rewolucjonistów z 1789.

  6. #6
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach

    Re: GIMNAZJUM - czy to dobry pomysł?

    Cytat Zamieszczone przez adriankowaty
    Kończę gimnazjum i jestem tak wściekły, że zaczynam być ironiczny, nieufny i zamknięty na innych. Do tego mnie doprowadziła chamska, egoistyczna, obłudna i zdradliwa klasa, wykorzystując fakt, że się nie odwinę (bo jak? jestem zbyt słaby, nawet z rzutem piłką mam problemy).
    Otwórz się trochę i poćwicz sport. Ja też tak miałem że trudno było nawet z kondycją. Ale pół godziny dziennie pobiegaj sobie to zobaczysz rezultaty. A chamstwo w gimnazjach jest powszechne. Tak jak napisałem w temacie o tym co nas drażni hormony. Nastolatkowie w tym wieku właśnie a raczej ich narządy produkują zbyt wielką ilość testosteronu co powoduje wredne i zboczone dowcipy. To akurat ten wiek więc szkoła nie ma nic do rzeczy, czy to by była podstawówka czy gimnazjum to to samo. A że ci co byli dawno w gimnazjum sądzą inaczej ale wtedy były inne metody wychowywania i w ogóle inne realia.

    Niech żyje Gwardia!

  7. #7
    Podczaszy
    Dołączył
    Apr 2012
    Lokalizacja
    3miasto
    Postów
    584
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: GIMNAZJUM - czy to dobry pomysł?

    Ja chodzę obecnie do gimnazjum (w czerwcu robię wypad na zawsze ) i nigdy (!) nie zapomnę, jak nas teraz katują na wf-ach z tym całym balem gimnazjalnym. Dzisiaj człowiek chciał sobie pograć w piłę a tu już idzie nauczycielka i mówi, że dzisiaj znowu polonez ("No co? Kroków nie umiecie!"). W dodatku np. ja nie idę na żaden bal (są inne sposoby na celebrowanie zakończenia gimnazjum ), a muszę się uczyć poloneza. Jeszcze żeby po lekcjach był, ale nie, musi być na wf-ie i koniec. W dodatku przedmioty typu zajęcia artystyczne są całkowicie zbędne. W zeszłym roku (2. gim.) powiedzieli nam, że nie będzie już zaj. art. i ocena z 2. gim. będzie już tą końcową z tego przedmiotu. Uczestniczyłem w przedstawieniu, wygrałem konkurs humanistyczny, śpiewałem jakieś sztywne piosenki, dostałem 6 i myślałem, że taką ocenę będę już miał. Okazało się, że w 3. gim. będzie kontynuacja zajęć artystycznych, czego łaskawie nikt nam nie powiedział (dowiedzieliśmy się dopiero, kiedy otrzymaliśmy plan lekcji). Teraz już tej 6 nie będę miał i z całego serca żałuję, że poświęciłem tyle godzin na naukę do konkursu humanistycznego. Co jeszcze? Język niemiecki. Jest tak okropny, że nikomu z mojej klasy nie chce się uczyć. Z kolegami na przerwach robimy sobie żarty typu "Hande hoch" . Mam na koniec 5 (mimo że kompletnie nie umiem niemieckiego), ale już się boję szkoły średniej, gdzie dalej będzie niemiecki. Ciągle zadaję sobie pytanie - po co to? Po co mamy się uczyć niemieckiego, jak jest język angielski (międzynarodowy język)? Niemcom nie chce się uczyć angielskiego, dlatego każą nam kuć ich język? Przecież z pewnością też mają angielski. Już wolałbym uczyć się łaciny, bo miałbym z tego lepszy pożytek.

  8. #8
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach

    Re: GIMNAZJUM - czy to dobry pomysł?

    Ja bym wolał Niemiecki, Rosyjski jest strasznie trudny, w Niemieckim to przynajmniej litery są normalne a w Rosyjskim to już tragedia. Np. jak masz "p" to czytasz jako "r"

    Niech żyje Gwardia!

  9. #9
    Szambelan Awatar PlanB
    Dołączył
    Oct 2011
    Postów
    2 123
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    28
    Otrzymał 24 podziękowań w 19 postach

    Re: GIMNAZJUM - czy to dobry pomysł?

    To raczej nie Niemcy każą ci się uczyć niemieckiego,a poza tym angielski może za kilka lat nie wystarczyć,już teraz często wymagany jest więcej niż 1 język.
    Zgodzę się że te zaj.artystyczne są nie potrzebne,ale co poradzisz,u nas wystarczy zrobić 2,3 rysunki i już,4 na koniec jest

  10. #10
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: GIMNAZJUM - czy to dobry pomysł?

    Połączę wypowiedzi Seby i ACN oraz okraszę odrobiną komentarza:

    Mianowicie przetrwania .
    Niewątpliwie...
    Często jest fajnie, ale kto by czego nie zrobił od razu wszyscy w śmiech...
    Za 3 lata to samo powiesz o liceum, a za kolejnych kilka to samo o studiach ...

    Wydaje mi się że kiedyś,kiedy było chyba 9 klas w podstawówce(nie pamiętam tego bo i nie mam jak)było lepiej.
    Prawdę mówi, gdyby nie był za młody to można by było mu polać.

    I oczywiście degeneracja jest po prostu na każdym kroku,na moje szczęście jestem dosyć postawnym osobnikiem(193 cm robi swoje)i ja nie mam z tym problemów,to szkoda mi takich cherlawych chłopaków którzy są obrażani bez ustanku
    Jest fajnie, bo nabijamy się z osób, które nie umieją bądź nie chcą się odgryzać na docinki, albo robimy z siebie głupca i rozśmieszamy wszystkich.


    Teraz parę słów od siebie.

    Pomysł nawiązuje do starych przedwojennych czasów (III RP na siłę stara się nawiązywać i co najgorsze - w wielu przypadkach wychodzi im to na niekorzyść) i jest to niby fajne, ale w praktyce wyszedł samobój. Wprawdzie potworzono nowe stanowiska pracy dla dyrektorów i ich sekretarek, ale czy coś więcej? Zagospodarowano część budynków podstawówek, które miały zostać zlikwidowane z uwagi na niż demograficzny.Budynki nie stoją puste (lub nie idą jako placówki administracji państwowej) oraz stworzono miejsca pracy. I na tym korzyści się kończą, a przynajmniej ja nie widzę dodatkowych.
    Druga strona medal to ci wszyscy młodzi ludzie, którzy zostali wtłoczeni w ten dziwny system i muszą w nim istnieć. Co oznacza dla takiej młodej osoby wyjście z podstawówki i przejście do gimnazjum? Przede wszystkim wzmocnienie poczucia własnej wartości. Jednak w trochę innym sensie niż by się wydawało: "Nie jestem już dzieciakiem z podstawówki, jestem w gimnazjum, jestem NIEMAL dorosły". Część z Was pamięta jeszcze to uczucie jakie mieli po wyjściu z przedszkola i pójścia do szkoły, prawda? To jest to samo uczucie bycia kimś lepszym, ważniejszym ino silniejsze, z uwagi na bliską magiczną granicę 18 roku życia, większej niezależności (rodzice nie muszą o nas tyle dbać co w wieku 10 lat, prawda?) oraz lepszego obeznania ze światem nas otaczającym. Przy okazji człowiek wchodzi w okres dojrzewania, burzy hormonalnej i zaczyna dostrzegać koleżanki jako coś więcej niż obiekt do ciągania za warkocz i dowcipkowania z jej umiejętności prowadzenia piłki na boisku.
    [Teraz przydałaby się p. Czubówna i jej głos.]
    I tu pojawia się nowy problem, nowi ludzie (przynajmniej częściowo) w klasie, nowa klasa, nowa szkoła (chociaż nie zawsze). Pewne za to jest jedno - nie ma hierarchii, którą należy ustalić. Dochodzą popisy siłowe z uwagi na rozwój tkanki mięśniowej osobników płci męskiej, które połączone są z adorowaniem osobników płci żeńskiej. W celu podkreślenia swojej pozycji, dominujące samce, gnębią słabszych lub mniej sprytnych kolegów, licząc na uzyskanie wdzięków samic ze stada.
    I w ten sposób jest kilka osób gnębionych, kilka dominujących, część, która umie zachować respekt u reszty (są neutralni) i ta chociaż jedna, jedyna, która by nie być gnębiona robi z siebie osobę upośledzoną, dokuczając pierwszej grupie.
    To połowa problemu, ponieważ te budowanie pozycji przekłada się na zachowanie na lekcjach, stosunku do przedmiotu i nauczyciela, próba sił i kto na ile u kogo może sobie pozwolić. Oczywiście najskuteczniejszymi metodami byłby te preferowane niegdyś przez ZOMO, ale z uwagi na to, że nauczyciel nie może używać siły, musi pozostać przy mniej skutecznych środkach perswazji.



Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pomysł na zmianę
    By Tessali in forum Rome II
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 16:58
  2. Turns Editor dobry czy nie?
    By Nheero in forum Empire
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-07-2011, 12:07
  3. Co zrobić gdy umrze bardzo dobry król?
    By pawelk198604 in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 13:53
  4. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 14-05-2010, 21:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •