Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Włoskiego

  1. #1
    Podkomorzy Awatar Ostrzwtlumie
    Dołączył
    Mar 2012
    Postów
    1 999
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    13
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

    Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Włoskiego

    Witajcie w progach nowego Cesarza, który przeznaczył swój cenny czas na rozmowę z wami. Mówcie szybko a Cesarz was wysłucha.


    Sojusze:
    Republika Wenecka
    Królestwo Francji
    Królestwo Węgier(zerwany przez Cesarza przed 28 turą Węgier)
    PON-y:
    Królestwo Polski (do 35 tury)
    Królestwo Dani (do 45 tury)

    Wojny:
    Hiszpania
    Wygrane KO: Ameryka 2, Krzyżacy 45 i 43, Krucjata 8, Brytania 38 i 41.

  2. #2
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: Ambasada Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Włoskiego

    Witaj sojuszniku!

  3. #3
    Cześnik
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    305
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Włoskiego

    Do uszu Cesarza doszły informacje jako Węgierki władca, pierwszy zaatakował Bizantyjczyków. Zatem zgodnie z prawami tego świata:
    Jeśli państwo, z którym łączy nas pakt o nieagresji/sojusz zaatakuje naszego sojusznika, wypowiemy mu układ i chcemy je zaatakować, możemy to uczynić po wykonaniu 1/2 tur bez atakowania tego państwa.
    wypowiadamy wam sojusz z 2 turowym okresem przejściowym. Możecie się spodziewać naszych wojsk.
    Heh dopiero teraz to zobaczyłem. Czyli z tej strony też mam się spodziewać ataku? Sami zdrajcy. Sojusze zamienione na pony a potem na wypowiedzenie wojny... Praktycznie z 3 sojuszy zawiązanych na samym początku, które wydawały mi się mocne: Litwa, Mediolan i Wenecja został tylko jeden. A i Litwa jakoś skora do pomocy nie jest.
    Ciekawy tylko jestem czy Adi też został do tej kampanii wciągnięty przez Domena jak nasz obecny mistrz? Domen sprywatyzował tą kampanie Wszystko jest pod niego plus jeszcze te przekręty z Turcją. Odechciewa się grac.

  4. #4
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Włoskiego

    Faktycznie stałeś się ofiarą dobrze zaplanowanej wojny, lecz jest to gra o nazwie "Total War" a nie "Limited War" lub "Total Peace".

    Jednak z tą "prywatyzacją KO" to przesadziłeś. Nie ja zwerbowałem Firzena i Adiego do tej KO. Firzen z tego co pamiętam sam się zgłosił, a Adi albo sam się zgłosił albo Zachar mu zaproponował - dokładnie nie wiem. W każdym razie dyplomacja późniejsza nie miała nic wspólnego z początkiem ich kariery w tej KO.

    Co do sojuszników - jak zauważyłeś, z Litwą nadal masz sojusz, a do tego doszła pomoc Bułgarii i Maurów. Wenecja zachowała neutralność (a sojusz miała przecież i ze mną i z Tobą). Maurom zawdzięczasz, że Mediolan Cię tak naprawdę nie atakuje - więc raczej jego wojsk się nie spodziewaj.

    W rzeczywistości walczysz w tej chwili tylko ze mną i z Polską, przy czym Polska zaatakowała później.

  5. #5
    Cześnik
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    305
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Włoskiego

    Maurom zawdzięczasz, że Mediolan Cię tak naprawdę nie atakuje - więc raczej jego wojsk się nie spodziewaj.
    Dzięki Maury! Może Mediolan powinien się spodziewać moich wojsk?

    Komunikat do zdrajców:

    Razem ramie w ramie pokonaliśmy Cesarstwo narodu Niemieckiego. Wydawało się że taka więź i taki sojusz będzie trwał wieki. Lecz w decydującym momencie kiedy Węgry potrzebowały pomocy, posłuchaliście jej największego wroga i odrzuciliście naszą przyjaźń. Słuchajcie tedy: wasza zdrada pozbawiła Węgrów ich własnych domów tak i my pozbawimy was domostw i życia. Wasza wschodnia granica nie jest już bezpieczna!

  6. #6
    Podkomorzy Awatar Avasil
    Dołączył
    Sep 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 993
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 61 podziękowań w 33 postach

    Re: Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Włoskiego

    Cofamy wizy.

  7. #7
    Podczaszy
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    747
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Włoskiego

    Nie chcę spamować za bardzo w ambie, ale:
    Cytat Zamieszczone przez Nihilus
    A i Litwa jakoś skora do pomocy nie jest.
    Skąd wiesz, że nie jest skora do pomocy, jeśli nie podjąłeś ze mną żadnej próby rozmowy? To ja powinienem prosić o to, abym mógł Ci pomóc?
    Piszcie na GG, kiedy przekroczę limit czasu na turę w KO
    "Kiedy umiera nadzieja jedyną tarczą wojownika jest jego honor."
    Wygrane KO: Brytania 40 (Szkocja), Brytania 41 (Walia).

  8. #8
    Cześnik
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    305
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Włoskiego

    Odpowiedź jest prosta. Przez długi okres czasu robiłem tury, nie patrząc zbytnio na zmiany personalne więc pisałem pod niewłaściwy adres

  9. #9
    Stolnik Awatar blackhand
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Tu miejsce na twoją reklamę!
    Postów
    928
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Włoskiego

    I w czym Anglicy mieli problem? Od tego dnia wprzód, winniście się nazywać Bezcesarstwo Rzymskie, bo Waszego cezara nasi mężni wojownicy ze wszelkimi honorami zakopali w gnoju ze świniami! Wkrótce już jednak bezkrólewie się skończy - nasz władca już jedzie do Magdeburga na koronacje!

  10. #10
    Cześnik
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    305
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Włoskiego

    I w czym Anglicy mieli problem? Od tego dnia wprzód, winniście się nazywać Bezcesarstwo Rzymskie, bo Waszego cezara nasi mężni wojownicy ze wszelkimi honorami zakopali w gnoju ze świniami! Wkrótce już jednak bezkrólewie się skończy - nasz władca już jedzie do Magdeburga na koronacje!
    Nasi kronikarze i dziejopisarze nie znajdują pokrewieństwa pomiędzy Waszym rodem a rodem cesarza Heinricha Mistrza. Jakie więc rościcie sobie prawa do cesarskiego diademu? Nie macie żadnych praw, toteż będziecie takim samym uzurpatorem jak mediolański doża! Jedynym spadkobiercą ostatniego panującego cesarza zamordowanego z rozkazu mediolańskich siepaczy jest książę Leopold, który pojął za żonę węgierską córę stając się tym samym zięciem króla Laszla I Honorowego. Zginął jednak w bitwie walcząc pod węgierską chorągwią u boku króla. Pozostawił po sobie potomka Tibora, dumnego spadkobiercę cesarzy i węgierskich królów. Oto dowód. Sporządzone drzewo genealogiczne:



    A oto dowód że Leopold należał do cesarskiej dynastii:



    Czy jest ktoś kto odmówi praw Tibora - spadkobiercy po mieczu dawnych cesarzy, do diademu i tytułu kaisera wobec oczywistych faktów?!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego
    By Matisek in forum WKO XXXIV
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-07-2013, 13:29
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-04-2012, 16:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •