Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 113

Wątek: POLSKI Submod MIETKA 77

  1. #1
    Łowczy
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    119
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    POLSKI Submod MIETKA 77

    SUBMOD MIETKA77

    Wersja z dnia 21.03.2013
    http://www.sendspace.pl/file/705527d17c314df714b1f20
    Zmieniłew system rekrutacji. Opis jest viewtopic.php?f=367&t=10655&p=282851#p282851


    Wersja z dnia 07.03.2013.Instalujemy najpierw spolszczenmie , a potem submoda.
    Poprawione sklepy ormiańskie. Poprawione wybrzeże Szkocji, Anglii, Danii, Inflant, Estonii, Egiptu, K. Jerozolimy, Niemiec, Pomorza.
    Dodanie rzeki Hawela i Sala w Niemczech, poprawione ujście Renu. Dodana rzeka Boh na Ukrainie. Poprawiony bieg Dniepru.
    Poprawienie wielu terenów w europie środkowo-wschodniej np. Usunięcie wzgórz!!! z Pomorza- dodanie bagien, żyzna Ukraina itd.
    Poprawienie klimatu w kilku miejscach. np. Hiszpania na bardziej suchy.

    Mod nadpisuje pliki, dlatego proszę zrobić kopie zapasowe plików które mod nadpisuje.
    http://www.sendspace.pl/file/550fd0b3a983396ae0d837a

    Wersja z dnia 21.02.2013
    Poprawiony bład "karawan" i niemożności rekrutacji słoni.
    Wersja z dnia18.02.2013
    Poprawiona Szkocja i Dania. Dostępne dwie kampanie Full i Light.


    Wersja z dnia 12.02.2013 Instalujemy najpierw spolszczenie, a potem submoda.
    Dostępne są wszystkie cztery kampanie. Dodałem od podstaw"dzielnice kupców ormiańskich". Dzielnice dostępne są na sporych obszarach Bliskiego Wschodu, południowej i środkowej Rusi, wschodnich Bałkanów i Cypru. Ukłony za pomysł dla darius_d. Niestety z powodu ograniczeń gry musiałem wywalić -"Zakon Rycerzy Tau". Powody szerzej opisałem wcześniej dlatego nie będę się powtarzał. Poprawiłem i trochę zmieniłem skrypt - LongerAssimilation.[/color]

    Oczywiście proszę o zgłaszanie wszelkich uwag i błędów. Miłego grania
    PS. Oczywiście usuwamy plik map.rwm.

    Mod nadpisuje pliki, dlatego proszę zrobić kopie zapasowe plików które mod nadpisuje. Jest kompatybilny z najnowszym spolszczeniem.
    Zapewne większość wie jak zainstalować moda, ale... nadpisujemy Bellum Crucis 6.3 - To co umieściłem rozpakowujemy i wrzucamy do folderu "mods" tam gdzie mamy zainstalowanego medka. By dana kampania działała po nadpisaniu plików należy skasoiw plik "map.rwm" który jest -podaje oryginalną ścieżkę -
    C:\Program Files (x86)\SEGA\Medieval II Total War\mods\BellumCrucis6\data\world\maps\campaign\cu stom\Full
    C:\Program Files (x86)\SEGA\Medieval II Total War\mods\BellumCrucis6\data\world\maps\campaign\cu stom\Feudal_Full
    C:\Program Files (x86)\SEGA\Medieval II Total War\mods\BellumCrucis6\data\world\maps\campaign\cu stom\Feudal_Light
    C:\Program Files (x86)\SEGA\Medieval II Total War\mods\BellumCrucis6\data\world\maps\campaign\cu stom\Light


    Wersja z dnia 29.12.2012. -Instalujemy najpierw spolszczenmie , a potem submoda.
    Najważniejszą zmianą jest dodanie skryptu - LongerAssimilation -znanego z moda Stainless Steel. Z tego moda ten skrypt najbardziej mi imponował, ale dostosowanie go do Bellum Crucis zajęło mi kilkanaście godzin, dlatego dopiero teraz go zaimplementowałem. Jest to skrypt który powoduje duży wzrost niezadowolenia po zdobyciu nowego miasta, utrzymujący się przez ładnych kilka tur. Utrudnia zatem rozgrywkę, powodując konieczność utrzymywania poważnych sił przez kilka tur w nowo zdobytej prowincji. Chciałem skończyć z totalnie nielogiczną praktyką przerzucania dużej armii z nowo zdobytej prowincji na drugi konieć państwa tuż po jej zdobyciu. Ponadto odrazu po zdobyciu miasta nie można nic w nim budować, naprawiać i rekrutować. Skrypt jest narazie dodany w dwóch kampaniach Full i Light.
    Zmieniłem również relacje między państwami. Dodałem inwazję Bizantyjską na południe Italii i w związku z tym nastąpiła korekta położenia i składu armii Bizantyjskiej i Sycylijskiej.
    PS. Oczywiście usuwamy plik map.rwm.
    PS2. Skrypt LongerAssimilation napewno działa, ale jakbyście zauważyli, ze coś jest nie tak to dajcie znać.

    Jest to sub mod wszystkich kampanii.Najnowsza wersja. [color=#0000BF]Zmiany są raczej kosmetyczne. Dodany jest działający bunt Litwinów , który uaktywnia się dla kilku frakcji. Dodane równiez powstanie w Afryce przeciww normańskim najeźdźcom. ( W grze dwie prowincje Afrykańskie należą do Sycylji. W rzeczywistości było to bardzo luźne władztwo trwające zaledwie klika lat. ) Dodane są portrety Kazimierza Sprawiedliwego i Henryka Sandomierskiego. Mod dostosowany jest do najnowszego spolszczenia dlatego zalecam najpiew zinstalować spolszczenie, a potem moda. Jest jescze kilka drobnych poprawek które balansują rozgrywkę.
    PS. U mnie działa na wszystkich kampaniach Miłego grania i proszę o konstruktywne uwagi.

    Prócz wcześniejszych zmian dotyczących Węgier .Wyraźna Słowacja. Na Słowacji umieściłem złoto i miedź. ( Według wybitnego polskiego mediwalisty prof. Małowista na Węgry- w tym większości Słowacje - przypadało w średniowieczu około 1/3 światowej produkcji złota )
    Czechy maja podwójne srebro - jak wyżej ( słynne praskie grosze )
    Na Morawach nie ma srebra a jest wino.
    Małe zmiany na Bałkanach - Serbia, Bośnia, Dalmacja.
    - "Bulgar Revolt"
    Zmiany dotyczące Polski:
    -Kształt polskich prowincji zbliżony do historycznych i zmiana miejsca położenia niektórych ich stolic ( Wrocław i Poznań )
    - Mieszko nie jest rzecz jasna Piastem Pomorskim tylko wielkopolskim i ma herb Piastów Wielkopolskich
    - poprawiłem i zmieniłem wszystkie imiona polskie. Nie ma już imion z księżyca. Dodałem też kilka nazwisk.
    - Dodane Polsce Pomorze Zachodnie z Bogusławem Gryfita jako mężem córki Mieszka Starego
    - od zera dodani Piastowie Śląscy - synowie Władysława Wygnańca - Bolesław Wysoki i Mieszko Plątonogi - obaj z biografami i herbami piastów śląskich. Bolesław Wysoki jest teraz w Wrocławiu, a Mieszko Plątonogi koło Wrocławia. Kazimierz Sprawiedliwy przeniesiony jest na Mazowsze. Niestety gra ma ograniczenia i nie sposób było dodać Władysława Wygnańca jako syna Bolesława Krzywoustego bo znikał wtedy najmłodszy syn Kazimierz Sprawiedliwy. Książę może mieć maksymalnie czterech potomków. Musiałem nieco nagiąć genologie i zrobiłem Władysława Wygnańca mężem córki Władysława Hermana. Inaczej się nie dało, ale dzięki temu Piastowie Śląscy są w polskim drzewie genealogicznym i mają szanse w przyszłości objąć tron.
    - Dodałem nową prowincje "Podlasie" na wschód od Mazowsza kosztem zrobienia z Sardynii jednej prowincji.
    Dość długo się nad tym zastanawiałem w końcu przeważyły następujące fakty. Sardynia nigdy nie odgrywała w historii znaczącej roli.Zdecydowałem się na dodanie "Podlasia" bo prowincja Ruś halicka była zbyt duża na swoją wagę. Te tereny były mocno zaludnione i walczyły o nie Polska, Węgry i księstwa ruskie. Wykrojenie z niej oraz częściowo z Litwy "Podlasia" uważam za konieczność. Nie ma prowincji "Prusy" i z Mazowsza na Litwę i Inflanty było zbyt blisko. Po paru turach gry Polską natykałem się na Nowogród. i odwrotnie.
    - Dodałem dwie rzeki Bug i Wilie.
    Wszystkie te zmiany na mapie spowodowały konieczność dostosowania fortów w kampaniach Feudal_Full i Feudal_Light. Są poprawione i kilka dodanych.

    PS. Oczywiście jestem za jednym polskim submodem dlatego to co umieszczam traktuje tylko jako część większej całości.
    Mietek77

  2. #2
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    POLSKI Submod MIETKA 77

    Rewelacyjnie brzmi. Jak wrócę z wyjazdu zaraz pobieram. Czyli udało Ci się dostosować te zmiany także do kampanii Feudalnych. Gratuluję i pozdrawiam serdecznie.

    Edit: To mamy polskiego submoda. 8-)

  3. #3
    Cześnik
    Dołączył
    Dec 2011
    Lokalizacja
    Konstantynopol
    Postów
    221
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: SUBMODY Do Bellum Crucis 6.3

    Super Ja poprzedniego nie pobierałem bo praktycznie nie grywam w kampanie Full wiec ten submod bedzie dla mnie idealny Już montuje i sprawdzam Dzieki ^.-
    Si vis pacem, para bellum(Jeśli chcesz pokoju, szykuj wojnę) ~~~~Wegecjusz

    Mała wojna, mała sława; wielka wojna, wielka sława. ~~~~H. Sienkiewicz ~~ogniem i mieczem

  4. #4
    Szambelan Awatar PlanB
    Dołączył
    Oct 2011
    Postów
    2 123
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    28
    Otrzymał 24 podziękowań w 19 postach

    POLSKI Submod MIETKA 77

    Cytat Zamieszczone przez Araven
    Rewelacyjnie brzmi. Jak wrócę z wyjazdu zaraz pobieram. Czyli udało Ci się dostosować te zmiany także do kampanii Feudalnych. Gratuluję i pozdrawiam serdecznie.

    Edit: To mamy polskiego submoda. 8-)

    Może zróbmy oddzielny temat dla polskiego submoda,każdy dodał by swoje propozycje i ew.własne poprawki?
    Czasami mam jednak dobre pomysły

    Edit prze Araven: Zrobione.

  5. #5
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    122
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: POLSKI Submod MIETKA 77

    Ślepych chyba jestem. Skąd pobrać tego submoda ?

  6. #6
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: POLSKI Submod MIETKA 77

    Nie jesteś niewidomy Mietek77 usunął link bo znalazł jakiś błąd.

  7. #7
    Cześnik
    Dołączył
    Dec 2011
    Lokalizacja
    Konstantynopol
    Postów
    221
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: POLSKI Submod MIETKA 77

    i to nie jeden ^,- Na przyszłość Mieciu przetestuj taki submod zanim go wrzucisz Musiałem bellum przeinstalowywać Ale to nic nie szkodzi Czekam na wersje naprawioną.
    Si vis pacem, para bellum(Jeśli chcesz pokoju, szykuj wojnę) ~~~~Wegecjusz

    Mała wojna, mała sława; wielka wojna, wielka sława. ~~~~H. Sienkiewicz ~~ogniem i mieczem

  8. #8
    Łowczy
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    119
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: POLSKI Submod MIETKA 77

    Hmm,
    Na pszysłość tak zrobię, a tobie na pszyszłość radzę czytać ciut dokładniej - "Mod nadpisuje pliki, dlatego proszę skopiować pliki które mod nadpisuje" - Być może nie wyraziłem się zbyt jasno, ale chodziło mi o zrobienie "kopii zapasowych plików które są nadpisywane" celem uniknięcia reinstalacji gry.
    Mietek77

  9. #9
    Cześnik
    Dołączył
    Dec 2011
    Lokalizacja
    Konstantynopol
    Postów
    221
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: POLSKI Submod MIETKA 77

    Ano wiem mój błąd wiec sie nie gniewam Troche na ślepo ściągnąlem bo myślałem, że sprawdziłes no ale nic to ;P Czekam na wersje grywalna
    Si vis pacem, para bellum(Jeśli chcesz pokoju, szykuj wojnę) ~~~~Wegecjusz

    Mała wojna, mała sława; wielka wojna, wielka sława. ~~~~H. Sienkiewicz ~~ogniem i mieczem

  10. #10
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: POLSKI Submod MIETKA 77

    W poście nr 1 jest link do tego submoda autorstwa Mietka77 po jego poprawkach; ja zaraz pobieram.

    Edit: U mnie też działa no super te zmiany dla Polski zaczynam zaraz grać na kampanii Full ze wszystkimi skryptami, oczywiście Polską. Dodana też rewolta Bułgarów przeciwko Bizancjum i wzmocnienie finansowe Mongołów, dla mnie super.

    Uwagi: Gildia łucznicza we Wroclawiu i Gildia Mieczników w Krakowie mile widziana ja sobie sam dodałem. Oraz drugi raz złoże cyny i miedzi we Wrocławiu - by były podwójnie. W Haliczu żelazo, na Pomorzu Gdańskim ryby, na Pomorzu Zachodnim bursztyn. W Tbilisi w Gruzji złoto w Ani w Armeni srebro.

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 290
    Ostatni post / autor: 01-04-2020, 18:18
  2. BC submod - nowe jednostki dla Polski
    By HellVard in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 382
    Ostatni post / autor: 19-07-2014, 21:54
  3. Submod muzyczny
    By Shay Ruan in forum DarthMod Napoleon
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-10-2013, 13:39
  4. Submod historyczny
    By darius_d in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-05-2013, 19:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •