Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Shogun 2 cavalry push exploit

  1. #1
    Słońce Niezwyciężone Awatar Amrod
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Związek Socjalistycznych Republik Europejskich
    Postów
    3 404
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 10 podziękowań w 9 postach

    Shogun 2 cavalry push exploit

    Org, zawsze był polem do dyskusji polskich klanów, rozwiązywania problemów i w nie mniejszym stopniu, ich tworzeniu. Zawsze jednak był panelem, gdzie można było przedyskutować ważne dla społeczności problemy.

    Zawsze byłem za tym, aby wszystkie błędy, jeżeli są używane, powinny być opublikowane, jako forma nacisku na ich niestosowanie, bo również gracze wpływają na to jak się gra na multiplayer.
    Na Shogunie 2, pojawił się błąd, exploit, jak zwał tak zwał, który dla osób grających w poprzednie części przyrównam do:
    - przeciskania Clibinarii w Barbarian Invasion (pozwalała na to wysoki poziom obrony tej jednostki)
    - push bug z Medievala 2 (błąd animacji, miał poważne następstwa na multi w tej grze).
    Oczywiście to co jest w Shogunie 2 wynika z czego innego (jak wiemy, od Empire ciosy jednostek wyprowadzane są w sekwencji, przyporządkowanej do konkretnej "złapanej" jednostki przeciwnika i prawdopodobnie z tym jest to związane), ale nie mniej jednak powyższe przykłady obrazują problem.

    [youtube:39cpb9fz]http://www.youtube.com/watch?v=vKk43gmwRpk[/youtube:39cpb9fz]

    Co można zauważyć (vel. jak zastosować):
    - jednostki są zgrupowane (ale niekoniecznie)
    - z włączoną tarczą, aby nie zaczepiały się o jednostki)
    - kawaleria wroga nie dostaje obrażeń (nawet generał, minimalne), nasza właściwie również nie
    - piechota wroga dostaje obrażenia (prawdopodobnie wynika to z tego, że jednostki odwracają się, łapią sekwencję" z pierwszymi jednostkami przeciwnika, które są już dalej)
    - jednostki panikują, bo system odbiera, że jednostki są atakowane zewsząd (głównie piechota, kawaleria panikuje, ale nie z zadanych ran)
    - nie ma wyprowadzonej szarży przez zaznaczanei celów a kliknięcie za jednostki, przeciąganie kilku jednostek w grupie (nie wymaga to więc żadnego klikania na jednostki)
    - naginaty jako piechota ma chyba wolniejsze zadawanie ciosów i nie łapie jednostek (w Rome jednostki z gladiusami miały szybsze tempo zadawania ciosów niż topory jak pamiętacie); tutaj jest to dobrze wyjaśnione http://www.twcenter.net/forums/showthre ... st11549939
    Proszę również posłuchać, co mówi osoba w filmiku, wydaje mi się, że przystepniej to opisuje.

    Wielkim poszukiwaczem błędów nigdy nie byłem, bo i nie zależało mi na tym. Nie o to chodzi w grze, aby włączyć wallhacka czy autoaima. Powyższa analiza też pewnie jest błędna w kilku punktach, niemniej jednak obrazuje jak takie coś wykonać. Have fun! Jeżeli komuś sprawa frajdę psucie gry to proszę.

    Temat nie jest atakiem na klan/ród który to stosuje, raczej chodzi mi o to, jak inni odbierają tego typu zagrania.

    Jednak nie można zapominać, że klan, jeżeli chce być klanem, moim zdaniem, winien spełniać kilka warunków. Posiadać statut, forum/stronę, brać udział w życiu społeczności Total War poprzez uczestnictwo w turniejach. Wydaje mi się również, że klan rządzi się też innymi zasadami co do odpowiedzialności za swoich członków. Jest pewnego rodzaju grupą, która określa pewne dopuszczalne normy zachowania. Egzekwuje je i nagradza za wypełnianie kodeksu klanowego. Klan, jako taki, ponosi też odpowiedzialność za swoich członków, gdyż zachowanie graczy rzutuje na całą grupę, która identyfikowana jest przez tag, nazwę klanu, avatar. Jeżeli klan nie wymaga od swoich członków przestrzegania swojego wewnętrznego statutu, dobrych zasad współżycia społecznego i gry fair play, oznacza to, że takie negatywne zachowania aprobuje.

    Polskie klany wypracowały sobie bardzo dobrą renomę wśród międzynarodowej społeczności Total War, niestety, takim zachowaniem osoby tak grające niszczą to co wypracowywaliśmy od Medievala 1, czyli przeszło od 10 lat, takie zagrania rzutują również na obecnie grających Polaków, którzy reprezentują sobą wysokie umiejętności. Takie zagrania, jak widzimy na filmie, nie wymaga żadnych umiejętności.

    Chiałbym, żeby ten błąd został naprawiony przez CA, ale niestety, nie doczekaliśmy się tego na Medievalu 2, tutaj pewnie będzie podobnie. Obym się mylił.

    Chciałbym się dowiedzieć czy społeczność takie zagrania dopuszcza, aprobuje czy napiętnuje? A może nie ma o co robić halo, bo jest to banalne do pokonania typową armią?
    the Sun and the Moon and the end of all time

  2. #2
    Ranga Stara Gwardia, która wyparowała podczas zmian Awatar Wielki Mistrz Malborka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 168
    Tournaments Joined
    6
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    10
    Otrzymał 98 podziękowań w 83 postach

    Re: Shogun 2 cavalry push exploit

    Rozmawiałem z nimi i oni chcieli pograć tak przez kilka dni by zrobiło się o tym głośno i CA to naprawiła szybciej, tak samo jak było to kiedyś z super mocnymi monkami.
    Szukasz mocnej i wyluzowanej ekipy do gry w Total Wary? Zapraszam do SUNTZU! Napisz do mnie na steam.
    Odwiedź nasz kanał na YouTubie jeśli chcesz obejrzeć emocjonujące bitwy z Total Warów na najwyższym poziomie lub luźne zabawne materiały z udziałem naszych klanowiczów.
    Działacz i główny koordynator polskiej sceny multiplayer w Arenie Polskiej Społeczności Klanowej. Organizator Piątków z Areną co tydzień od 20:00.

  3. #3
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Gliwice
    Postów
    849
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Shogun 2 cavalry push exploit

    Mistrzu , takie płytkie tłumaczenie ich sposobu na grę mnie nie przekonuje. Panowie z RONu są zwykłymi oszustami , hop sztaplerami , takimi samymi jak kiedyś byli znani z MP -Diackon i Arbi . Wykorzystując bug w grze dla własnych celów - w tym przypadku zwycięstw 2-2 w celu uzyskania wysokiej pozycji w rankingu , stawia tych graczy w jednym szeregu z graczami znanymi z oszukiwania czyli Tsunami.
    Sam zostałem przez tych noobów z RONu czyli Glizdę i Jana pokonany w tak nieuczciwy sposób i powiem że nie było to miłe uczucie.
    Niestety pierwszą myślą jaka mi przyszła do głowy to to że RON czyli Klan Polski to oszuści.
    Więc Panowie z RONu , możecie podziękować kolegą za taka reklamę!

    RON Glizdaa1&Jan - oszuści , nie grać z nimi!

  4. #4
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    10
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Shogun 2 cavalry push exploit

    Witam
    Milo panowie czytac rownie pochlebne posty przez "sojuszniczy" klan jakim jest SacredBand. Rowniez milo wiedziec, że pomimo mnostwa nieprzyjemnych sytuacji jakie mialy miejsce z waszej strony, nie spotakala was z naszej strony taka wspaniala reakcja. Ale rozumiem rozgoryczenie Scooterze, gdzyz ostatnimi czasy spotkaly Ciebie same przegrane z naszymi klanowiczami i zaczyna sie szukac dziury w calym, ale trudno taki typ czlowieka co poradzic. Dziekuje za wieksza wstrzemiezliwosc w wyciaganiu zbyt pochopnych wnioskow Amrodzie. Jak macie do nas jakies zastrzezenia panowie to kontaktujecie sie z ktoryms z naszych adminow, a nie graczem ktorego uznacie za najwygodniejszego. To moze zaczne w takim razie

    Klan -RON- Rzeczpospolita Obojga Narodow, jest niestety, jedynym polskim klanem, ktory nie dopuszczal i nie dopuszcza oszustw, dropow, ustawek i innych nieczystych chwytow w dazeniu do zwyciestwa w I lidze. Nie tolerujemy tych rzeczy i je bardzo pietnujemy, mowicie o polskich klanach i pozycji jakie sobie wypracowaly, szkoda ze nie pamietacie swoich ustawek i innych rzeczy jakie wyrabialiscie w przeszlosci, rozpoczynajac lawine podobnych zachowan w innych klanach, czego skutki nadal sa odczuwalne przez wszystkich, mowicie o klanie Tsunami, a to wy przeciez mieliscie z nimi pakt, nie wiem czy nadal macie, to juz nie moj problem. To tylko przyklady argumentow jakimi moglbym sie poslugiwacm, gdybym mial ochote podtrzymaywac tok tej dyskusji, ale nie mam zamiaru.

    Jeszcze nie tak dawno, bardzo, ale to bardzo zaliliscie sie ze nie gramy z wami, ze nie walczymy z wami, pewnie mysleliscie ze obawiamy sie pojedynkow z polskimi klanami, mysle nasze ostatnie pojedynki uzmyslowily wam, jak bardzo owe osoby sie mylily, juz w 1 lub 2 dniu powrotu do walk rankingowych miedzy nami a polskimi klanami wasi klanowicze zaczeli uciekac z lobby, bez slowa, bez wytlumaczenia, tak ze nei wiem co o tym nadal sadzi. Wydaje mi sie, ze niektore osoby potrzebowaly czegokolwiek zeby moc narzekac, zeby z "bronia" w reku wykrzykiwac: TCHORZE, CIENIASY. itp. itd. teraz nie zostalo im nic, wiec trzeba wyszukac czegos nowego, by moc podkopac nasz poziom gry, nasze zasady. Ale kazdy wiezy w to chce. Nie gralismy z wami przez pewien czas, poniewaz zachowania jakie doswiadczaly nas z waszej strony byly czyms czego nadal nie moge pojac. Kultura, czekanie na gotowac przeciwnika, zyczliwe slowa, skonczyly sie w momencie gdy zaczelismy wygrywac z klanami, ktore maja o sobie chyba zbyt wysokie mniemanie, z przerazeniem obserwowalem jak poziom reprezentowany przez niektorych waszych klanowiczow byl opuszczany z kazda przegrana, wiec zeby moc rozmawiac, utrzymywac jakiekolwiek przyjazne stosunki z wami zdecydowalem o zaprzestaniu walk miedzy nami, poniewaz wiele konsekwencji ponosimy do tej pory,
    DAWNO DAWNO TEMU ZAWARLISMY DZENTELMENSKA UMOWE O NIE PODKRADANIU SOBIE KLANOWICZOW, propozycja zostala wysunieta przez klan SACREDBAND, a okazalo sie ze tylko my jej przestrzegamy, i pomimo zapewnien ze wiecej takich zachowan nie bedzie okazalo sie ze niedawno znowu chcieliscei wykrasc nam klanowicza. To sie pytam panowie czy mam wastraktowac jak dzieci czy jak doroslych? O CO TUTAJ CHODZI!?!?!?! Nadal uwazam, ze nie powinnismy walczyc rankingowych gier miedzy soba, szczegolnie teraz, gdy PAK wchodzi w zycie, a przez takie zachowania nadal nie wiem czy nasi klanowicze beda chcieli brac w tym udzial.

    Wracajac do tematu exploita z kawaleria
    To wy nie chcieliscie toczyc z nami bitew na listach, tylko rankingowe, wiec w momencie gdy dowiedzielismy sie o tym "MANKAMENCIE" z cav, chcielismy wam pokazac w walce o czym mowa, rowniez klan HoE mial podobna walke, tylko z tego wzgledu, no chyba ze zaraz zaczniecie twierdzic ze inne porazki z nami byly nieczyste? Mam nadzieje ze jestescei w stanie przynajmniej przyznac ze reprezetntowalismy bardzo wysoki poziom gry, a obecnie dolaczylo do tego grona kolejnych paru naszych klanowiczow, poniewaz panowie MY poswiecamy czas na treningi, na szkolenia, nasi nowi klanowicze moga liczyc na wsparcie bardziej doswiadczonych graczy, pomagamy im przejsc poczatkowy najtrudniejszy etap walk MP.
    Rowniez gdybyscie poswiecili chocby chwile zeby przeanalizowac tamta walke, pocwiczyc, zagrac, to byscie zrozumieli ze pokonanie tego jest banalnie proste, ale nie, WY WOLICIE SZKALOWAC NAS WOLICE WYLEWAC ZALE, i niestety tem problem nie istnieje od poczatku gry Amrodzie( jesli odnosisz wrazenie ze chcem Ciebie urazic to moge szczerze napisac ze absolutnie nie, tocze z Toba normalna dyskusje) ten problem powstal po ostanim patchu, ktory wlasnie zepsol kawalerie w grze, w przedostatnim patchu wszsystko z kawaleriea zostalo pieknie naprawione, nie mozna bylo PRZEKLIKAC nawet swity w tak banalny sosob jak kiedys, jednostka przejezdzajaca przez swite z nagainatami ponosila straty, dlatego bylismy bardzo zdziwieni i zawiedzeni ze tworcy gry zepsuli cos co wlasnie naprawili, nie potrafie wyjasnic logiki jaka obecnie sie posluguja.

    Owy TRIK byl stosowany u nas przez moze 4-5 dni, uzyty faktycznie moze 12-15 razy, zwlaszcza z bardzo mocnymi klanami, aby mogly sie do tego przygotowac, zeby mogly przeciwiczyc co to jest i dalczego tak jest, zeby poszla fala w swiat, poniewaz tylko wtedy CA zabieze sie do roboty i wyda szybka late, jest obecnie....... ale nie mam zamiaru uczyc innych graczy gry za posrednictwem forum, zachecam do gry, zapraszam do naszego klanu chetnych, po zapoznaniu sie z zasadami i ich zaakceptowaiu. Od ponad tygodnia jest zamieszczony post na temat zaprzestania uzywania triku z kav, pomimo faktu, ze uzywaly go glownie 2 osoby i 3 innych graczy moze po 1 bitwie na pokazowke i tyle, nikt wiecej, to miala byc przysluga panowie, poniewaz to nie my to odkrylismy, nam to pokazano, ale przygotowalismy sie do tego, poswiecilismy na to czas, ale skoro trafila kosa na kamiec Scooterze, to prosze zebys nie obarazal wiecej i nie wyzywal naszych klanowiczow, wez sie do gry, zacznij cwiczyc, testowac rzeczy, ktore moga Ciebie zaskoczyc i pogodz sie z faktem ze moga byc lepsi od Ciebie w ta gre. Uwazam ze gdy rozprzestrzeni sie ten trik, zacznie byc nagminnie uzywany przez szersze grono graczy, to powinno spowodowac szybsza reakcje CA, bo chyba nie jest lepie gdy gracze zaczna uzywac tej techniki w momencie zagrozenia, zreszta bardzo latwo widac w bitwie takiego CFANIACZKA, zreszta juz paru nasych klanowiczow doswiadczylo tego triku na swojej skorze, ale lamentow nei bylo, tylko chec treningu i tyle. NA wsyskto jest sposob, a na to szczegolnie prosty.

    Nie wiem panowie czy potrzebne sa wam jeszcze jakies wyjasnienia, jak cos to piszcie prosze, rowniez lepszych sposobem uwazam powinno byc, zapytanie nas o ten problem, rozmowa, dlaczego w jaki spsoob, propozycja gry i treningu, ale przeciez wy nie bedziecie marnowac sowjego cennego czasu na taki slaby klan jakim jest -RON-? Mam pytanie moze na koniec czy tylko my uwazamy was za sojusznikow, bo pewnie nadal kraza plotki o naszym ataku na was, jak juz rozmawialem i wyjasnialem z paroma osobami ten problem, to bylo dopytywane i uzgadniane przez nas z waszym przywodca Zawisza przez 2-3 dni, a pozniej z 2 czescia klanu z Inferno, takze moze ochloncie troszke i zastanowcei sie czy mozna miec do nas absolutnie jakies zastrzezenia? Z czystym sumieniem, bez klamstwa, czy mydlenia sobie oczu, moge napisac ze poziom, jaki reprezentujemy odstaje od poziomu wiekszosci klanow TW.
    PS. Przepraszam za bledy i literowki.
    Pozdrawiam

  5. #5
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Gliwice
    Postów
    849
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Shogun 2 cavalry push exploit

    DO Marcin I Szlachetny
    Człowieku , większych bredni niż to coś tam wymodził nie czytałem.Ten temat nie dotyczy mnie , tylko buga na jakim grali gracze RONu.
    Mam więcej trenować aby wygrać z bugerami jak ta dwójka z RONu!?
    Po za tym , o jakich porażkach z ROn mówisz? W ostatnich tygodniach spotkałem kolegów z RON kilkanaście razy i przegrałem 1 uczciwą grę na Sakurze (nicku nie pamietam)
    Jeżeli uważasz że zwycięstwo kolegów z RON ze mną w przypdku gdy 1 para używa buga , a w potyczce z inną mój partner utracił połączenie i grał za niego komputer ,za Wasz sukces , to naprawdę macie powód do dumy i jest się z czego cieszyć
    Jeśli zaś chodzi o fakt , gdzie duża część graczy nie chciała z Wami już grac po tych Waszych wszystkich honorowych wyjściach z lobby nie komentuje.
    PS. o co chodzi z tym wyzywaniem bo jakoś nie kojarzę? No chyba że masz Marcinie podsłuch u mnie w domu

    Wracając do tematu.
    Jestem ciekaw opinii innych graczy co sądzą o takich zagrywkach "nawet jeśli chcieli zwrócić uwagę CA " ,

  6. #6
    Łowczy
    Dołączył
    Jun 2010
    Lokalizacja
    Zgierz
    Postów
    122
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

    Re: Shogun 2 cavalry push exploit

    Witam

    Marcinie, przeczytałem uważnie Twojego posta, którego bite 90% nie dotyczy w ogóle tematu poruszonego przez Amroda...
    czy robiliscie to specjalnie czy nie specjalnie, aby coś udowodnić pokazać itp to już Wasza broszka...
    ale pragnę SZCZERZE pogratulować pomysłu osobie która wpadła na pomysł i wybrała taki a nie inny sposób na zamanifestowanie bug-a . Jaki jest odzew sceny już wiecie (głownie po komentarzach graczy z filmików z yt z Waszym udziałem).

    Jeszcze nigdy nie widziałem przypadku w którym klan sam, z własnej woli sponiewierałby tak doszczętnie przez parę tygodni swoja nieskazitelną opinie.


    Co do samego BUG ( bo tak go trzeba wprost nazywać) mam nadzieję ze to szybko poprawią ;/ przyjemnosc z gry w ten sposób podejrzewam że szybko może byc zabita ;/

    pozdrawiam
    pp

  7. #7
    Słońce Niezwyciężone Awatar Amrod
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Związek Socjalistycznych Republik Europejskich
    Postów
    3 404
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 10 podziękowań w 9 postach

    Re: Shogun 2 cavalry push exploit

    • Fixed cavalry exploit where players could engage infantry with minimal losses and cause unit to rout.
    Z tego miejsca chciałbym podziękować niektórym graczom RONu za heroiczną walkę z exploitem za pomocą jego wykorzystywania, oczywiście w celu skłonienia CA do naprawienia tego błędu. Bez Was to by się nigdy nie udało

    http://www.youtube.com/watch?v=TkLkB_Zo4Ig#t=1m06s
    the Sun and the Moon and the end of all time

  8. #8
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Gliwice
    Postów
    849
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Shogun 2 cavalry push exploit

    Na Naszej krzywdzie Amrodzie
    Dziękuje kolegom z RON

Podobne wątki

  1. CO-OP TW: Shogun 2
    By Maslosky in forum Shogun II
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-12-2013, 10:08
  2. Shogun 2 - CTD
    By pawelk198604 in forum Jo (Shogun 2 - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 29-08-2012, 11:31
  3. Shogun 2: All In One Mod
    By Ensis in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2011, 07:35
  4. Shogun PL
    By Gajush in forum Shogun & Mongol Invasion
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-03-2010, 11:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •