Strona 2 z 61 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 608

Wątek: Dyskusja ogólna wersja 2.3 i starsze

  1. #11
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    290
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: BROKEN CRESCENT

    Moim zdaniem raczej słabo udany mod. Nie jest jakoś szczególnie zły,ale większe produkcje pod Kingdoms są nieporównywalnie lepsze. Sama kampania krzyżowców jest bardziej ciekawa - w Broken Crescent podoba mi się różnorodność żołnierzy w oddziale,ale raczej nieciekawa kampania i niekiedy dziwne rozwiązania odstraszają. Jeżeli nie masz Kingdoms - ściągaj,ale jeżeli masz to lepiej odpal Crusader campaign albo pograj w Stainless Steel.
    "Lepiej żyć jeden dzień jak lew niż sto lat jako owca"

  2. #12
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: BROKEN CRESCENT

    Moim zdaniem raczej słabo udany mod. Nie jest jakoś szczególnie zły,ale większe produkcje pod Kingdoms są nieporównywalnie lepsze. Sama kampania krzyżowców jest bardziej ciekawa - w Broken Crescent podoba mi się różnorodność żołnierzy w oddziale,ale raczej nieciekawa kampania i niekiedy dziwne rozwiązania odstraszają. Jeżeli nie masz Kingdoms - ściągaj,ale jeżeli masz to lepiej odpal Crusader campaign albo pograj w Stainless Steel.
    Motyla noga! Co ja czytam! Jak dla mnie BC to najlepsyz mod jaki wyszedl pod Medka poza Third Age! Klimat tego moda niszczy kampanie krzyzowcow w kingdoms (ale to nie jest trudne Duzo nacji, dobrze owzorowanych i zroznicowanych. Jak dla mnie miod i orzeszki. Kazdy powinien zassac i samemu si eprzekonac.

  3. #13
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    558
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: BROKEN CRESCENT

    Cytat Zamieszczone przez Biniu
    Moim zdaniem raczej słabo udany mod. Nie jest jakoś szczególnie zły,ale większe produkcje pod Kingdoms są nieporównywalnie lepsze. Sama kampania krzyżowców jest bardziej ciekawa - w Broken Crescent podoba mi się różnorodność żołnierzy w oddziale,ale raczej nieciekawa kampania i niekiedy dziwne rozwiązania odstraszają. Jeżeli nie masz Kingdoms - ściągaj,ale jeżeli masz to lepiej odpal Crusader campaign albo pograj w Stainless Steel.
    Bluźnisz. Po prostu jest zaślepiony przez "wspaniałości" SS...
    Jakie dziwne rozwiązania tak apropo? Może za trudny dla Ciebie np?


  4. #14
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    290
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: BROKEN CRESCENT

    Po prostu nie widzę zbyt wielu zalet tego moda oprócz dobrze wykonanych i zróżnicowanych jednostek. A może po prostu jego klimat do mnie nie przemawia? Nie wiem - tak czy siak wolę SS.
    "Lepiej żyć jeden dzień jak lew niż sto lat jako owca"

  5. #15
    Agent Mossadu Awatar Marat
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Uć ( woj. Uckie )
    Postów
    4 371
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 89 podziękowań w 43 postach

    Re: BROKEN CRESCENT

    Sama kampania krzyżowców jest bardziej ciekawa
    To mnie najbardziej ubawiło

    Chyba tylko przy 3 modach było takie oblężenie forum i wyczekiwanie ( pod Medka ). SS 6.0, BC i Third Age. Najlepiej samemu sprobować pograć i się przekonać, a nie sugerowac się ( zwłaszcza jedną wypowiedzią ). Co do samego problemu, to mnie zawsze pomagał reinstal medka i wgrywanie na czystego, ale to ostateczność. Poszukaj na TWC, moze coś znajdziesz.

    EDIT: A sorry, ty już na gładkiego wgrywasz. Hmm, ciężko się pokapowac o co może chodzić. Zostaje poszukać na TWC.
    Ksiądz Dominik, hetmanem będąc, uciekł w trawę
    I ze strachu nasrał w portki, osrał i buławę...

    "Paszkwil od chłopiąt dworskich" o księciu Dominiku Zasławskim.

  6. #16
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    260
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: BROKEN CRESCENT

    Hmmm, zgodzę się z wypowiedzią Biniu. Kilka godzin ściągałem, pograłem przez 30 tur i z niesmakiem wykasowałem. Fakt mapa ładnie zrobiona, dużo prowincji i urozmaiceń typu mediterranean trader, czy tkalnie, uprawy winorości poprawiające dochód, jednakże to jest szczegół a całokształt według mnie do bani. Cennik budynków wręcz kosmiczny oraz te jak ktoś tu to nazwał "okręgi rekrutacyjne" <?> Bez sensu. Po co inwestować miliony florenów w zamek i podbijać nowe tereny jak po podbiciu nie będziemy w stanie szkolić armii ? Co do armii, Formacje to chyba kolesie po pijaku tworzyli, jakieś takie krzywe im wyszły. Również ciekawe błędy zawierał, jak odcięta od świata osada silves, czy surowiec wielbądy zbanowany przez segę w podstawce. Jeśli mod jest w wesji testowej, to chłopcy powinni nad nim trochę popracować jeszcze. Ogólnie rzecz biorąc nic nadzwyczajnego. Takie jest moje zdanie. Oraz że zapał i chwalenie, niektórych forumowiczów w tym wątku, dość przerażający.

  7. #17
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    558
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: BROKEN CRESCENT

    Jak chcecie wracajcie sobie do SS'a. Jeżeli uważacie, że jest tak dobrze zrobiony... To chyba macie na koncie 2h rozgrywki i po 10 minut w inne mody. Jest dużo o wiele lepszych modów od SS - który teraz żyję już tylko dzięki idiotycznemu zapaleniu "profesjonalnych" graczy, którzy nawet w niego nie grając głoszą hymny i ody na jego cześć.
    To co piszecie o wadach... Mod jest regionalny - jest dużo państw, duża mapa, ale to nadal mały obszar. Okręgi rekrutacji - a myślicie, że w podbitych krainach były takie same oddziały? To jest realizm. I bez przesady...koszty nie są takie duże, a fortunę jest łatwo zgromadzić. Nie zbanowane... Wielbłądy są w surowcach - tylko została wyłączona ich wartość - tak samo jak słoni, koni. Nie wierzysz zobacz sobie do pliku z surowcami handlowymi. Tam bez problemu można wpisać ich wartość. Nie wiem co za idiota wymyślił, ze zostały "zbanowane". Ooo. Ciekawe nie powiem. Myślisz, że w tej epoce, w czasie bitwy formacje były równe? Przecież każdy człowiek jest inny - wyższy, niższy, grubszy, chudszy, robi większe i mniejsze zamachy, potrzebuje ileś miejsca - jak myślisz, ze stali równiuteńko w rządku to chyba pierwszy raz masz do czynienia z takim tematem. Nie wierzysz to sam sprawdź w realu. Ciekawe jakbyś dał radę zrobić zamach w równiutkiej linii. Nie będziemy w stanie szkolić armii? Na starych terenach owszem. Nie widzę powiązań między dawaniem "milionów" florenów w miasta/zamki. Jeżeli się nie mylę, to za moich czasów w SS było drożej mimo wszystko...

    Fakt trudności - nie jest to mod dla graczy o wymaganiach kultury masowej - do tego trzeba podejść z trochę wyższymi lotami niż do modów robionych dla "plebsu". I to dlatego są ludzie, którzy bronią tego moda - bo jest genialnie zrobiony. I to co wypisałeś w błędach - nic z tego nimi nie jest. Przypomnę chociaż TATW - czy i tam nie ma niedostępnej osady...?


  8. #18
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Tfu! Na psa urok...
    Postów
    732
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: BROKEN CRESCENT

    Mod jest bardzo dobry według mnie. Nie wiem dlaczego jest w dziale modów globalnych .
    Najbardziej mi się podoba to, że jest to zróżnicowanie jednostek w oddziale.
    Mod także dobrze sprawuje się do Kampanii Online

    Jest dużo o wiele lepszych modów od SS
    Z tym się zgodzę. np: DLV(najlepszy mod w jaki grałem) KGC, i wiele innych.
    Przyznam się że w SSa grałem jedyne 40 tur :/ nie zachęcił mnie zbytnio
    A w DLV i BC gram stale, w DLV po kilka set tur nawet
    Ale ni mówmy tu o DLV a o BC, który zasługuje na miano jednego z najlepszych modów pod Medievala
    Fakt, ma trochę minusów:

    - Mod nie nadaje się dla początkujących graczy, za wysoki poziom
    - NIekture oddziały, niby inne nazwy i inne państwa, a niczym się nie różnią

    W sumie to tyle minusów.

    Moda POLECAM każdemu graczowi Medievala :!: :!:

    Gdy iskra Stworzenia ożywiła członki Swarogowe, ujął dłonią młot i ukuł on Słońce jaśniejące Jego blaskiem, oraz Ziemię pod nim...

  9. #19
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: BROKEN CRESCENT

    Cytat Zamieszczone przez Soul of Night
    Okręgi rekrutacji - a myślicie, że w podbitych krainach były takie same oddziały?
    Ale taka podstawowa piechota jak Scutatoi... zwłaszcza, przy jakimś "przestawieniu" kultury w danej osadzie... po pewnym czasie... kilku latach.

    Ładnie odwzorowali historycznie oddziały Romanoi - za ich wygląd itp żywię szacunek dla tego moda. Ale jak na mój gust są i błędy - choćby mała skuteczność kompozytowych łuków Psiloi, tudzież brak konnicy Cesarskiej uzbrojonej w łuki... nie wiem, jak bardzo sztuka wojenna zmieniła się w rdzennej armii Cesarstwa od czasów Alexa, ale to wydaję się mi dość dziwne. Brakuje mi strasznie artylerii polowej i oblężniczej... Jednakże, żaden mod nie jest idealny.

    Wygląd Stratatoi jest genialny...

    Przyznam się szczerze, że długo w tego moda nie pograłem - odstrasza mnie ta regionalność. Jak gram cesarstwem to chcę czuć oddech Normanów na karku... większy zasięg podbojów... ale gdyby nie ta regionalność nie dostałbym dobrze oddanych realiów krucjat i choćby takiej Abisynii. Jeżeli ktoś ma wybierać między kamp. Krzyżową z dodatku, a modiszczem niech lepiej wybierze modziszcze.

    Ps. Nie jestem fanem SS. Brzydzę się tym modziszczem - za łatwe itp. Wolałem się przesiąść na DLV... ech, te straszne wymagania sprzętowe...

    Ps. Ten mod jest regionalny, a znajduję się w tym dziale. Natomiast mod IB2 siedzi sobie tam cicho i spokojnie, chociaż zmienia o wiele więcej niż BC. Ktoś może to zmienić?

  10. #20
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Tfu! Na psa urok...
    Postów
    732
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: BROKEN CRESCENT

    Wolałem się przesiąść na DLV... ech, te straszne wymagania sprzętowe...
    Pierwszy raz słysze, że DLV ma zwiększone wymagania :shock:

    Gdy iskra Stworzenia ożywiła członki Swarogowe, ujął dłonią młot i ukuł on Słońce jaśniejące Jego blaskiem, oraz Ziemię pod nim...

Strona 2 z 61 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dyskusja ogólna
    By Pop517 in forum World of Tanks
    Odpowiedzi: 689
    Ostatni post / autor: 17-07-2023, 21:38
  2. Dyskusja ogólna wersja 1.5
    By Herod in forum Call of Warhammer / Rage of Dark Gods: Battle for the Empire
    Odpowiedzi: 2256
    Ostatni post / autor: 01-09-2017, 14:25
  3. Dyskusja ogólna
    By Ensis in forum Civilization
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 14-08-2017, 15:59
  4. 1648 v.2.0 - Dyskusja ogólna i download
    By maxcezar5 in forum 1648 - Thirty Years of War
    Odpowiedzi: 229
    Ostatni post / autor: 07-05-2016, 23:31
  5. Dyskusja ogólna
    By buger13 in forum RTR VII
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-04-2016, 16:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •