Strona 3 z 115 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 1141

Wątek: [PRZED PREMIERĄ] Screeny i artworki TW:R2 - dyskusja

  1. #21
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 424
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    875
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach

    Re: Screeny z gry Rome 2: Total War

    Cytat Zamieszczone przez Herod
    Herod, wg mnie nawet nie ma najmniejszych szans na powtórkę z RTW... Tam raziły w oczy błędy w jednostkach, zarówno jednostki fantasy (kobiety, rogaci Hiszpanie itp.), jak i te z innych czasów (cała armia Egiptu, hełmy korynckie itp.) a wiele realnych źle wyglądało (Kartagińskie jednostki wyglądały jak Iberowie, Rzymianie nosili spodnie).
    Szogun 2 to plejada kilkudziesięciu-set takich samych jednostek w barwach kilkunastu klanów, więc tego nie ma co brać pod uwagę.
    Tak i jaki to ma wpływ czy będzie powtórka z RTW? Żaden. Przedstawiałem fakt, że w STW2 nie było rażących błędów i głupot więc dlaczego mają być w nowszej części?

    Napoleon... prawie te same mundury, ja pomijam iż np. takich Szwedów wykonali tragicznie (zadbali porządnie o frakcje sztandarowe, czyli o te 5. Nieco smaczków w kampaniach regionalnych - kilkanaście innych oddziałów. I tyle)
    Panie daj pan spokój... Jeśli uważasz że te same mundury to nie mamy o czym gadać. Ja widzę kolosalne różnice między Francją, Prusami a Rosją i w zasadzie wygląda to w miarę jak powinno. W 100 % nigdy nie będzie, a jestem pewien że nawet w NTW było mniejsze odwzorowanie realizmu niż będzie w RTW. Z prostego względu. W NTW trzeba by odwzorować identycznie mundury, które miały ścisły regulamin. W RTW mimo braku jednolitej uniformizacji jak będzie oddział ekwitów w hełmach beockich, tunikach, sandałach, pancerzu linotrax z tarczą płaską, okrągłą i włócznią to już będzie OK, bo chyba nie zaprzeczysz że tak wyglądali? Wtedy omyłka w postaci innego koloru tuniki nie ma takiego znacznie jak w przypadku innego czako z czasów napoleońskich bo wtedy nie było jednolitej uniformizacji.
    W NTW błędów rażących nie było (Szwecja to nie jest RAŻĄCY błąd, a szczególiki, które się poprawia w modach - mnie już bardziej rażą Prusy od Szwecji), w STW2 tak samo. Widać taktyka CA się zmieniła i nie mam najmniejszych podstaw by uważać że popełniono błędy RTW1 tyle, że w lepszej grafice. Wystarczy na bieżąco śledzić serię by to widzieć. Jak nie to zakładamy się o piwo.


    ja się po CA historyczności od dawna nie spodziewam. Ale jak wyjdą dokładniejsze screeny to coś orzeknę.
    Nie rozumiem takiego gdybania, skoro od Napoleona masz w miarę wierne odwzorowanie. Z każdą częścią jest lepiej, a piszesz jakby stali w miejscu.


    Ps, którzy Rzymianie nosili spodnie? Nie pamiętam już.
    Co masz na myśli? W jednym okresie wszyscy, w innym żaden. To wszystko zależało od zmieniającej się mody.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  2. #22
    voitek
    Gość

    Re: Screeny z gry Total War: Rome 2

    Widać, że CA się bardzo przykłada do gier od czasów Napoleona. Sami przyznali, że Empire było wypadkiem przy pracy, bo nie mieli czasu, gdyż SEGA wymogła na nich szybsze wydanie gry.

  3. #23
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 424
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    875
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach

    Re: Screeny z gry Total War: Rome 2

    Cytat Zamieszczone przez voitek
    Widać, że CA się bardzo przykłada do gier od czasów Napoleona. Sami przyznali, że Empire było wypadkiem przy pracy, bo nie mieli czasu, gdyż SEGA wymogła na nich szybsze wydanie gry.
    Dokładnie, dlatego uważam, że coś takiego jak wściekłe świnie z RTW1 nie będzie miało miejsca w RTW2. Pomimo małych błędów w NTW i STW2 nie było nic idiotycznego jak w RTW1.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  4. #24
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: Screeny z gry Total War: Rome 2

    Dokładnie, dlatego uważam, że coś takiego jak wściekłe świnie z RTW1 nie będzie miało miejsca w RTW2.
    Tylko, że wściekłe płonące świnie to fakt historyczny, nie idiotyzm. Podobnie wyjące kobiety.


    Tak i jaki to ma wpływ czy będzie powtórka z RTW? Żaden. Przedstawiałem fakt, że w STW2 nie było rażących błędów i głupot więc dlaczego mają być w nowszej części?
    Po prawdzie nie mam zielonego pojęcia czy w S2 były głupoty czy nie. Podobnie jak dla większości zachodniej populacji tematyka samurajów jest mi obca, więc nie jestem wstanie stwierdzić czy "nie popełnili rażących błędów' po samym braku np Godzilli.


    Panie daj pan spokój... Jeśli uważasz że te same mundury to nie mamy o czym gadać.
    "Te kolosalne różnice" to niewielkie zmiany w danym modelu, dodanie kilku szczegółów i walnięcie nowej teksturki. Ile tak naprawdę mamy różnych modeli jednostek dla tych głównych frakcji, jakie zróżnicowanie w obrębie danej jednostki? A teraz wyobraź sobie oddział celtyckich wojowników.

    bo chyba nie zaprzeczysz że tak wyglądali?
    Zaprzeczę. Linothorax na wyposażeniu rzymskiego jeźdźca? (Nie Linotrahx) To ja już wolę to co było w RI.


    Jak nie to zakładamy się o piwo.
    1. "Religia mi zabrania"
    2. Jestem niepijący.

    Oczywiście wierzę iż Ramzes XII znów nie będzie biegał po pustyni za Antiochami, do takiego absurdu się chyba nie posuną,,,

  5. #25
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 424
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    875
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach

    Re: Screeny z gry Total War: Rome 2

    Cytat Zamieszczone przez Herod
    Tylko, że wściekłe płonące świnie to fakt historyczny, nie idiotyzm. Podobnie wyjące kobiety.
    Nie ma to żadnego uzasadnienia w rosterze jednostek.


    Po prawdzie nie mam zielonego pojęcia czy w S2 były głupoty czy nie. Podobnie jak dla większości zachodniej populacji tematyka samurajów jest mi obca, więc nie jestem wstanie stwierdzić czy "nie popełnili rażących błędów' po samym braku np Godzilli.
    Ja siedzę w tym i w tym i widzę, że zdecydowanie większe błędy popełniali przed wydaniem Napoleona. Po jego wydaniu widać kolosalną różnicę.



    "Te kolosalne różnice" to niewielkie zmiany w danym modelu, dodanie kilku szczegółów i walnięcie nowej teksturki. Ile tak naprawdę mamy różnych modeli jednostek dla tych głównych frakcji, jakie zróżnicowanie w obrębie danej jednostki? A teraz wyobraź sobie oddział celtyckich wojowników.
    Każde czako trzeba było modelować od nowa - rosyjskie, francuskie, austriackie, brytyjskie - nie różnią się jedynie teksturą lecz kształtem. Podobnie hełmy, kaszkiety, bermyce i mitry - sporo tego w NTW. Modelowanie ich by się różniły i były bliskie historii jest na takiej samej zasadzie jak zrobienie hełmów - attyckieco, attycko-chalkidyckiego czy chalkidyckiego. Nie widzę problemu, by dla doświadczonego skinnera (a tacy są w CA) stworzenie kilku wojowników celtyckich, kartagińskich i germańskich stanowiło większy problem (czasowo i detalowo) niż kirasjera, grenadiera czy huzara.


    Zaprzeczę. Linothorax na wyposażeniu rzymskiego jeźdźca? (Nie Linotrahx) To ja już wolę to co było w RI.
    To widzę, że słabo się orientujesz w tym okresie. Republika to rozległy okres więc nie myśl że armia przez ten czas wyglądała jak to się utrwaliło na najczęśtszych ilustracjach. Rzymianie jeszcze w okresie klasycznym używali hełmów korynckich, hoplonów itp. Z czasem zaczęli używać wyrobów italskich i celtyckich. W III p.n.e. piechota nabrała już indywidualnych kształtów charakterystycznych dla Rzymu, jednak kawaleria wyglądała podobnie do ludów hellenistycznych. Jazda rzymska sprzed reform nosiła pancerze i hełmy greckie, a czasem już kolczugi. Ekwici w czasie tej gry powinni mieć hełmy attyckie, beockie, italskie, a jako pancerz kirysy, linotoraxy lub kolczugi.
    P.S. To literówka, zdaję sobie sprawę z tego co piszę.


    1. "Religia mi zabrania"
    2. Jestem niepijący.
    To raczej był z mojej strony żart, którego nie trzeba brać dosłownie. Chodziło o samo przekonanie. każdy wierzy w co chce i w to nie wnikam.


    Oczywiście wierzę iż Ramzes XII znów nie będzie biegał po pustyni za Antiochami, do takiego absurdu się chyba nie posuną,,,
    Więc sam stwierdziłeś to co pisałem, że takich głupot jak w RTW1 nie uświadczymy, ponieważ w pierwszej części Ramzes przewodził falandze ustawionej jak macedońska, w perskim odzieniu a na głowach w hełmach z sumeryjskiego grobowca w Ur.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  6. #26
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Screeny z gry Total War: Rome 2

    Cytat Zamieszczone przez King Louise Assurbanipal
    Cytat Zamieszczone przez Herod
    Tylko, że wściekłe płonące świnie to fakt historyczny, nie idiotyzm. Podobnie wyjące kobiety.
    Nie ma to żadnego uzasadnienia w rosterze jednostek.
    ej, to było najfantastyczniejsze w moim odczuciu w Romku - psy, świnie, słonie, te wszystkie rzeczy powinny być. Jak ja się cieszyłem jak spuszczałem pieski ze smyczy...

  7. #27
    Podstoli
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    444
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Screeny z gry Total War: Rome 2

    świnki powinny być , bo jak Ca samo powiedziało"będą się skupiać na ważnych postaciach tamtego okresu". Więc jak Pyrrus wpadnie ze słoniami na obiad to jak go nie poczęstować taką świnką

  8. #28
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: Screeny z gry Total War: Rome 2

    Nie ma to żadnego uzasadnienia w rosterze jednostek.
    Ponieważ?

    To widzę, że słabo się orientujesz w tym okresie. Republika to rozległy okres więc nie myśl że armia przez ten czas wyglądała jak to się utrwaliło na najczęśtszych ilustracjach. Rzymianie jeszcze w okresie klasycznym używali hełmów korynckich, hoplonów itp. Z czasem zaczęli używać wyrobów italskich i celtyckich. W III p.n.e. piechota nabrała już indywidualnych kształtów charakterystycznych dla Rzymu, jednak kawaleria wyglądała podobnie do ludów hellenistycznych. Jazda rzymska sprzed reform nosiła pancerze i hełmy greckie, a czasem już kolczugi. Ekwici w czasie tej gry powinni mieć hełmy attyckie, beockie, italskie, a jako pancerz kirysy, linotoraxy lub kolczugi.
    Zapewniam cię iż dobrze orientuję się w okresie. Ty mi nie pisz dobrze znanych ogółów o armii z okresu rzeki Ali tylko podaj źródło konkretne tego - numizmatyka być może, rzeźba, dowody archeologiczne na linothoraxy w uzbrojeniu ekwitów).


    To raczej był z mojej strony żart, którego nie trzeba brać dosłownie.
    Na żart odpowiedziałem żartem.

  9. #29
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 424
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    875
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach

    Re: Screeny z gry Total War: Rome 2

    Cytat Zamieszczone przez Herod
    Nie ma to żadnego uzasadnienia w rosterze jednostek.
    Ponieważ?
    Uważam że to jest jedynie ciekawostka, bo nie miało żadnego większego znaczenie i nie było powszechnym zjawiskiem w armii. Wg mnie to trochę zaśmieca roster, w którym powinny być jednostki regularnie używane, należące do armii (włącznie z najemnikami). W RTW1 napchali co się da, żeby było "ciekawie" np. gladiatorzy - fakt, że byli w Cesarstwie Rzymskim i nawet ich uzbrojenie w grze nie raziło w oczy, ale czy kiedykolwiek tacy gladiatorzy walczyli w armii? Nie powinno być kobiet germańskich, piesków, świń, gladiatorów itp. Bitwy nie będą przypominać historycznych antycznych a laik pomyśli, że w czasie oblężenia Jerozolimy zelotów szczuto psami i świniami, a gladiatorzy zdobyli mury.


    Zapewniam cię iż dobrze orientuję się w okresie. Ty mi nie pisz dobrze znanych ogółów o armii z okresu rzeki Ali tylko podaj źródło konkretne tego - numizmatyka być może, rzeźba, dowody archeologiczne na linothoraxy w uzbrojeniu ekwitów).
    Poszukam to znajdę. To archeologia i płaskorzeźba, które w większości przypadków stanowią rekonstrukcję armii rzymskiej. Wszystko to jest w miarę nowszych zagranicznych książkach, gdzie autorzy opierają się na na konkretnych znaleziskach.

    Na razie wkleję uzbrojenie ekwitów, jakie zrobił team EB2:

    http://a.imagehost.org/0948/78452158wip.jpg
    http://a.imagehost.org/0122/30689175.jpg

    To team bardzo rzetelny historycznie i na każdy element mają uzasadnienie w źródłach. Nie robią nic niesprawdzonego.
    Poszukam konkretnych źródeł z epoki t wkleję.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  10. #30
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: Screeny z gry Total War: Rome 2

    Ja bardzo szanuję tą ekipę, jest jedną z lepszych (na równi z ekipą od IBFD) - ale zrobili w EB I uber opancerzonych Seleukidzkich katafraktów (nie wiadomo skąd), a teraz thureophoroi w linothoraxah popitalają po pagórkach (nie znam ani jednej rekonstrukcji w tym pancerzu, ani płaskorzeźb, malowideł, fresków, co więcej - jako iż od kilku miesięcy w tym siedzę, bo tworzę Syryjską armię - nie ma ani jednej figurki, ani jednego wzoru, ubranego w linothorax. Czy to 10, 15, 20 czy 28mm, w ofertach kilkunastu producentów.

    Jak znajdziesz mi te źródła i dasz je na forum, albo na pw, to ja będę wdzięczny. Interesuje mnie linothorax na uzbrojeniu ekwitów, którzy wszelako byli zamożni - chociażby na tyle, aby nabyć i używać pancerzy podnoszących ich prestiż, świadczących o ich pozycji społecznej. A takim jest kirys bogato rzeźbiony, za taki może uchodzić kolczuga. Ale coś takiego jak linothorax (który dodatkowo nie lubi cięć np. galijskich mieczy)? (ale nie powiem nie - Aleksander Wielki przecież coś takiego nosił)


    Uważam że to jest jedynie ciekawostka, bo nie miało żadnego większego znaczenie i nie było powszechnym zjawiskiem w armii. Wg mnie to trochę zaśmieca roster, w którym powinny być jednostki regularnie używane, należące do armii (włącznie z najemnikami). W RTW1 napchali co się da np. gladiatorzy - fakt, że byli w Cesarstwie Rzymskim i nawet ich uzbrojenie nie kuło w oczy, ale czy kiedykolwiek tacy gladiatorzy walczyli w armii? Nie powinno być kobiet germańskich, piesków, świń, gladiatorów itp. Bitwy nie będą przypominać historycznych antycznych a laik pomyśli, że w czasie oblężenia Jerozolimy zelotów szczuto psami i świniami, a gladiatorzy zdobyli mury.
    Przecież tych świń i tak mało kto używał (teraz o graczach i AI mówię, ja wolałem dobry oszczep), grunt jednak iż były. Teraz będą mogli to wpakować w DLC i trzepać kasę. Historii najlepiej uczy się właśnie przez ciekawostki, a to był bardzo miły ukłon od twórców iż Megarę kojarzą, iż Pliniusza opowieść o kwiczole pod Benewentem znali. Ale pszczelego omenu już nie dali...
    O powszechnym użyciu trudno coś powiedzieć, ale Gonates po Megarze kazał słonie przyzwyczajać do świń, zatem liczył się z powtórką z rozgrywki (aczkolwiek nic o niej nie wiemy).
    Co do Gladiatorów, jest kilka świadectw o walce tychże w armii rzymskiej - chociażby za Marka Aureliusza utworzono dwa legiony gladiatorów. Aczkolwiek czy "tacy" (uzbrojenie) walczyli to nie mam pojęcia. Źródła poświadczają jednak iż byli odmiennie uzbrojeni niż legioniści, jednak jak nie powiem.
    Kobiety germańskie to kolejny ukłon do źródeł (aczkolwiek ich wykonanie było masakryczne) - Rochala w swym opracowaniu o tym pisze, ale o wiele lepszym przykładem niech będzie Tacyt (dobra, to były bretońskie kobiety) i Powstanie Boudiki, gdzie kobiety siedzące w taborach (ustawionych w linii, niczym mur, za liniami swych wojsk) zagrzewały swych mężów do mordowania rzymian. Tą funkcję teoretycznie pełnią Romowe Babsztyle (jak druidzi u Celtów).
    Pieski - Brytowie je stosowali (nie pamiętam tu źródła), podobnie niewolnicy (przyjmuje się chociażby iż powstańcy Spartakusa mogli takich używać, dzięki pasterzom, którzy się do nich przyłączyli).
    Chociaż wykonanie tego przez CA jest jakie jest, to jednak fajnie było, że takie smaczki się znalazły w grze. Teraz zapewne wszystko trafi do DLC...

Strona 3 z 115 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2991
    Ostatni post / autor: 02-09-2013, 22:01
  2. [PRZED PREMIERĄ] GALERIA 2
    By voitek in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 28-08-2013, 07:45
  3. [PRZED PREMIERĄ] Zapowiedź Total War: Rome II
    By voitek in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 02-08-2013, 17:58
  4. [PRZED PREMIERĄ] Screeny i artworki TW:R2 - GALERIA
    By KLAssurbanipal in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 11-06-2013, 22:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •