Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 105

Wątek: Monarchia seleucydów

  1. #11
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    1 220
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Monarchia seleucydów

    Po pierwsze - wszystkie złupiłem, po drugie - wysokie podatki. Po trzecie - pokaż swoje, porównaj rok.
    Sprawa wolności jest sprawą nazbyt poważną, aby oddawać ją w ręce wzburzonej gawiedzi.
    Złe uczynki zostają często przyspieszone dzięki nieostrożnym usiłowaniom zapobieżenia im.
    John Dickinson

  2. #12
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 833
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Monarchia seleucydów

    Cytat Zamieszczone przez mateuszkl
    Po pierwsze - wszystkie złupiłem, po drugie - wysokie podatki. Po trzecie - pokaż swoje, porównaj rok.
    Teraz mi się nie chce, ale pewnie Ty jesteś dalej, bo Ja "nie-jestem hardcorem" i wszystko robię powoli W każdym razie, Ja zawsze robię tak, że na początku buduję w stolicy świątynię odpowiadającą za wzrost ludności i ustawiam niskie podatki. Kiedy urośnie do zadowalającej wielkości burzę świątynie i kanalizację. Tworzę budynek zarządcy i łupię miasto Oczywiście robie tak głównie z miastami bogatymi lub granicznymi.

    A.K.A. Askorti

  3. #13
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    1 220
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Monarchia seleucydów



    Kontynuacja mojej gry sprzed 2 miesięcy. Na mapie wygląda to całkiem ciekawie, ale ilość armii Juliuszów przeraża. Mają w północnej Italii 3-4 pełne armie i oblegają każde moje tamtejsze miasto. Mi po podbiciu wszystkich zostały bodaj 4 oddziały jazdy generalskiej w tamtym rejonie. Najbliższe wsparcie to armia oblegająca Rzym, która będzie tam za najwcześniej 5 tur.
    Sprawa wolności jest sprawą nazbyt poważną, aby oddawać ją w ręce wzburzonej gawiedzi.
    Złe uczynki zostają często przyspieszone dzięki nieostrożnym usiłowaniom zapobieżenia im.
    John Dickinson

  4. #14
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 833
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Monarchia seleucydów

    Jestem zdziwiony, że chciało Ci się zdobywać te tereny na stepach Gdzie umiejscowiłeś stolicę?

    A.K.A. Askorti

  5. #15
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    1 220
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Monarchia seleucydów

    Tam gdzie screen. Rodos.
    Sprawa wolności jest sprawą nazbyt poważną, aby oddawać ją w ręce wzburzonej gawiedzi.
    Złe uczynki zostają często przyspieszone dzięki nieostrożnym usiłowaniom zapobieżenia im.
    John Dickinson

  6. #16
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2010
    Postów
    11
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Monarchia seleucydów

    ja zaczynam znowu seleucydami na v/h
    w poprzedniej kampanii absolutnie wszyscy moi sąsiedzi (może poza grekami) zaatakowali mnie
    najczęściej kiedy byłem zajęty walką na innych frontach no i trochę miast straciłem - powodem było bierne zachowanie na początku - skupienie się na rozwoju miast nie na zdobywaniu, po stworzeniu paru armii spacyfikowałem cały region wyrzynając liczne armie przeciwników
    teraz na samym początku zaatakowałem egipt, doszedłem do jerozolimy, a walka z nubijczykami czy harcownikami wroga to każdorazowa rzeź egipskich lekkoduchów
    trzeba tylko uważać na rydwany - by wjeżdżały na falangitów a nie w konnicę jak mi się raz zdarzyło
    co do rozwoju miast - świątynie które ulepszają broń i budowle przynoszące profity, w stolicy strzelnica potem stajnie (łucznicy, słonie potem silniejsze wersje falangitów)

    seleucydzi niszczą chyba z łatwością każdą armię innej nacji (doskonałe połączenie różnych jednostek)
    zobaczy się jak będzie się kampania dalej rozwijała, spróbuję całą mapę podbić

  7. #17
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2010
    Postów
    39
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Monarchia seleucydów

    Trochę się rozczarowałem Selkami, bo podobnież zewsząd atakują i ciężko, a tu łatwo jak mało kim ;/
    Szybki rajd na Sidon i Jerozolimę (Egipt) i Susę (Partia) wszystko załatwia, w międzyczasie Salamina- tak by Partowie nie zdążyli tej pustyni zająć.

    W Azji Mniejszej - szybko zdobyć Halikarnas i wzmacniać garnizony (żeby Grecy spękali). Pont tak czy inaczej nas zaatakuje, więc warto mieć tam armię żeby skrobnąć im Nicomedię, gdyoni nam Tars będą oblegać.

    Największe upierdlistwo to Armenia, bo jak młócimy innych, to ona się rozbestwi.

    Podstawowa zasady:
    - nie zdobywamy wiosek buntowników - bo ubogie, bo na pustyniach i tylko strata czasu, w którym możemy rozjechac przynajmniej północny Egipt i Partię - na to można później, jak już wszędzie będziemy bezpieczni
    - najbliższy możliwy sojusznik to Macedonia, cała reszta i tak nam wbije nóż w plecy, więc warto sobie darować dyplomację
    - pierwsze podboje (znaczy Sidon, Jerozolima, Salamina, Susa, Halikarnas) - obowiązkowo bierzemy niewolników, żeby nam się szybciej rozrósł Sardes (coby szybciej jakieś wartościowe rzeczy, czytaj rydwany z kosą, robić w Azji Mniejszej, Pont będzie mile zaskoczony )
    - cieszymyy się z tego, że mamy dużo kasy, a w Antiochii szybko możemy dojść do Słonii
    - Antiochia słonie, Sidon rydwany - te dwa miasta załatwią nam zwycięstwo :] Seleucia cokolwiek na odbijanie ataków Armeńców
    Project Isaura Activated
    Avek Pomysł / Wykonanie: Gringo Anotheros

  8. #18
    Cześnik
    Dołączył
    May 2010
    Lokalizacja
    Kołobrzeg
    Postów
    270
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Monarchia seleucydów

    Ja zawsze gram na łatwym,(Czego się spodziewać po 9 latku)
    Zawsze biorę sobie kody(add_money 2000000,add_population Antiochia 4000,
    process_cq Antoichia).
    Seleucydzi i ich zdublowani legioniści i pikinierzy,no extra czad bez wad!
    Ale wole Ród Juliuszów(łac,Juliea Ceasaris)!

  9. #19
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    54
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Monarchia seleucydów

    Używanie kodów jest dla nowicjuszy w sam raz ja bez kodów Seleucydami mam około połowę mapy podbite i od ok 340 r.p.n.e. 400tys kasy ciągle bo mają wystarczająco wysoki rozwój żeby mieć sporo kasy może mały wyjątek w porównaniu do Greków mają droższe jednostki pokroju hoplitów

  10. #20
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach

    Re: Monarchia seleucydów

    nie lubię oszukiwać w grze, mając taka kasę nie sztuka jest przegrać, jedyny kod jaki używam to toggle_fow na odsłonięcie mapy, komp i tak wie gdzie mam prowincje a fajnie jest sie zorietowac co sie dzieje w wielkim świecie
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wielka Monarchia Seleucydów Greckich
    By Mnil in forum Rome KO II
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-02-2014, 14:40
  2. Monarchia Seleucydów
    By PtaQ78 in forum Rome KO III
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-07-2013, 22:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •