Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Warhammer Fantasy Battle / Warhammer Fantasy Roleplay

  1. #1
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Festung Tarnau
    Postów
    158
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Warhammer Fantasy Battle / Warhammer Fantasy Roleplay

    Tak! Ten topic będzie o bitewnym i fabularnym systemie osadzonym w jakże barwnym fantasy universum klasy B. czyli Warhammerze! Na starym forum nie dojrzałem takiego topicu, a nawet jeśli, to stary musiał być.

    Pochwalcie się, jakie armie zbieracie, lubicie, kolekcjonujecie, jakimi gracie? A może wkrótce pojawią się zdjęcia sklejonych, pomalowanych, bądź skonwertowanych przez Was figurek? Może znajdą się jacyś zapaleńcy na tym forum oprócz mnie, chociaż ze mnie Młotkowy nowicjusz. Gram od marca tego roku, figurki zacząłem zbierać w maju i obecnie posiadam armię ociekającego chwałą Imperium w barwach prowincji Ostland, obecnie o sile ok. 2300 punktów, jeśli nie liczyć magicznych przedmiotów u bohaterów.

    Zdjęcia moich (wolno) malowanych figurek można zobaczyć tutaj: http://www.warhammer-empire.com/theforu ... c=29628.25

    Ale żeby nie było za nudno, to temat ten niech będzie również poświęcony warhammerowemu rolplejowi. Macie jakieś ciekawe postacie i historie z nimi związane? Piszcie!

    Pozdrawiam.
    Janek.

    Dyskusja na temat Warhammer Role Play znajduje się w tym temacie.
    Asuryan
    Ostatnio edytowane przez Asuryan ; 11-06-2016 o 23:01
    Nie jestem rasistą, mam kolorowy telewizor!

  2. #2
    Gość

    Re: Warhammer Fantasy Battle / Warhammer Fantasy Roleplay

    A czemuż to klasy B? :wink:
    Kiedys niemal zbierałem, bardzo się jarałem fluffem i innymi pierdołami, miałem nawet AB do Tomb Kingsów, ale że w mieście był tylko jeden klub to zrezygnowałem. Pamiętam, że podobało mi się nawet Imperium z pewnej prowincji (ta malowana na czarno), pamiętam również, jak ludzie wyklinali Steam tanki, różne samograje i figsy, które wprowadzono w tej edycji (Empire i Wampiry), posiadające więcej czaszek niż elementów ubioru. :wink:

  3. #3
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Festung Tarnau
    Postów
    158
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Warhammer Fantasy Battle / Warhammer Fantasy Roleplay

    Ja nie zrażam się brakiem klubów u mnie w Tarnowie, w mojej podmiejskiej okolicy, okazuje się, mieszka całkiem sporo graczy różnych armii (Bretonnia, Woje i Demony Chaosu, Krasnale...), którzy swoją drogą mnie w to wciągnęli Na studia wyjeżdżam w tym roku do Warszawy, więc problem z brakiem graczy tym bardziej zniknie.

    Imperium to samograj tylko jednym-dwóch ustawieniach z przegiętym Ołtarzem Wojennym z papieżem na pokładzie plus obowiązkowy Steam tank albo nawet dwa. Na słabszych rozpiskach często idzie się sporo nagłowić, jak tu wygrać. Ja gram na w miarę zrównoważonych rozpiskach - na 2000 punktów biorę klocek corowej piechoty z pododdziałem halabardników, strzelców/kuszników z pododdziałem strzelającym, do tego dwa regimenty po 6 rycerzy, z czego jeden wewnętrznego kręgu, jedno-dwa działa, okazjonalnie nieoceniony Helblaster, biczownicy i pistoliersi/outriderzy. Jeszcze bohaterowie, ale to już różnie.

    O ile Wampiry i czaszki można jeszcze zrozumieć, to ilość czaszek u imperiałów jest nieco przegięta - rozumiem, przesądy prostych chłopków, ale trochę ich za dużo. Całe szczęście czaszki przeważają jedynie u corowej piechoty, lepsze jednostki są od tego wolne Poza tym zawsze można odciąć/spiłować. Staroedycyjne jedostki miały poza tym fajne, bufiaste rękawy, ale piechociarze wyglądali bardziej jak golemy wyciosane z plastiku. 7-edycyjne figsy imperialne mają więcej "życia", choć in minus przemawiają brzydkie twarze - ale to też jestem w stanie przeboleć.
    Nie jestem rasistą, mam kolorowy telewizor!

  4. #4
    Gość

    Re: Warhammer Fantasy Battle / Warhammer Fantasy Roleplay

    Jedynymi starymi jednostkiami Empire, jakie mi się podobały byli spearmani i greatswordzi, racja swordsmeni i reszta miała klimacik, ale jakością to pozostały w 1ed. No i z cenami Panowie z GW zaszaleli, wcześniej było taniej. Jak konczyłem swoją przygodę z WH, to właśnie wchodziły demony, na prawdę to takie przekozaczone? Do tego jeszcze te kloce Gralli i Chaos Knightów.

  5. #5
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Festung Tarnau
    Postów
    158
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Warhammer Fantasy Battle / Warhammer Fantasy Roleplay

    Dzisiaj grałem grę 2vs.2, po 1500 pkt. na gracza. Moja drużyna - Imperium i Krasnale, druga drużyna - Woje i Demony Chaosu od Nurgla. Demony - plaguebearerzy - jedyne co zrobiły to zjadły mi kloca swordsmenów, bo od rycerzy wewnętrznego kręgu z kapitanem zerwały na drugiej flance ostre cięgi. Oczywiście wywoływanie strachu i wszelkiej maści sztuczki zmniejszające zdolności przywódcze, magia i inne rzeczy czynią zeń trudną do pokonania armię, ale dzisiaj miałem do czynienia raczej z miękką armią. Jednakowoż wyszedł remis z przewagą ok. 150 punktów dla Imperium i Krasnoludów.

    Grail Knighci z Fay Enchantress w składzie przeorali mi się kiedyś przez całą armię. Zła rzecz, ale moja wina, bo za mało w nich strzelałem

    Greatswordzi mają ten problem, że są kiepsko wystawialni, Siłę przebicia mają dobrą, ale gdy wdadzą się w dłuższą walkę to pomogą jedynie szczęśliwe rzuty na pancerz i ranienie albo inna jednostka flankująca wroga. Po prostu albo złamią wroga przy szarży albo się wykruszą, ze względu na posiadaną wielką broń, czyli uderzają jako ostatni. Teraz szermierze mają największą przeżywalność i to się liczy - WS4, inicjatywa 4 i przy walce wręcz od przodu obrona na 4+, czyli tyle co Greatswordzi.
    Nie jestem rasistą, mam kolorowy telewizor!

  6. #6
    Gość

    Re: Warhammer Fantasy Battle / Warhammer Fantasy Roleplay

    Cytat Zamieszczone przez jan_boruta
    Teraz szermierze mają największą przeżywalność i to się liczy - WS4, inicjatywa 4 i przy walce wręcz od przodu obrona na 4+, czyli tyle co Greatswordzi.
    Ale chyba nie mogą nosić magicznych sztandarów?
    No i chyba po nowej edycji nie ma już mass jezzaili i ratlingów?

  7. #7
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Festung Tarnau
    Postów
    158
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Warhammer Fantasy Battle / Warhammer Fantasy Roleplay

    Cytat Zamieszczone przez kizi
    Ale chyba nie mogą nosić magicznych sztandarów?
    No i chyba po nowej edycji nie ma już mass jezzaili i ratlingów?
    Corowa piechota może mieć magiczny sztandar, jeśli armię prowadzi Generał Imperium, ale jeśli Wielki Mistrz albo ktokolwiek inny to już nie :/

    Jak to nie ma jezzaili i ratlingów? Z takimi statystykami jakie wciąż mają grzechem byłoby ich nie wystawiać. Swoją drogą, 7 edycyjny armybook Skavenów zapowiedzieli już na ten listopad, więc zobaczymy co sknocą, a co nie
    Nie jestem rasistą, mam kolorowy telewizor!

  8. #8
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    450
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Warhammer Fantasy Battle / Warhammer Fantasy Roleplay

    KRASNALE NAJLEPSZE SĄ!!! PRZEZ PEWIEN CZAS ZBIERAŁEM ALE JUŻ SKOŃCZYŁEM INNE WYDATKI
    .de mortuis aut bene aut nihil - o zmarłych należy mówić dobrze albo nic. Chilon ze Sparty.

    Divide et impera


    http://www.youtube.com/watch?v=u6KXgjLqSTg

  9. #9
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Warhammer Fantasy Battle / Warhammer Fantasy Roleplay

    Cytat Zamieszczone przez jan_boruta
    Może znajdą się jacyś zapaleńcy na tym forum oprócz mnie, chociaż ze mnie Młotkowy nowicjusz.
    Młotkowy nowicjusz ?! Mało który nowicjusz maluj tak świetnie i do tego jeszcze konwersje robi. Ja przez jakiś czas zbierałem Wood Elfy ale niestety długo to nie trwało. Chociaż w dalszym ciągu mam zamiar skończyć malowanie moich figurek.

  10. #10
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Festung Tarnau
    Postów
    158
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Warhammer Fantasy Battle / Warhammer Fantasy Roleplay

    Cytat Zamieszczone przez Fallen
    KRASNALE NAJLEPSZE SĄ!!!
    Kraśkami gra kumpel z sąsiedztwa, armia ma rewelacyjny klimat, pijaki i stare zrzędy

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztoff
    Cytat Zamieszczone przez jan_boruta
    Może znajdą się jacyś zapaleńcy na tym forum oprócz mnie, chociaż ze mnie Młotkowy nowicjusz.
    Młotkowy nowicjusz ?! Mało który nowicjusz maluj tak świetnie i do tego jeszcze konwersje robi. Ja przez jakiś czas zbierałem Wood Elfy ale niestety długo to nie trwało. Chociaż w dalszym ciągu mam zamiar skończyć malowanie moich figurek.
    Dobra dobra, dwa miesiące mi zeszły zanim w malowaniu doszedłem do jako takiej wprawy A konwersje w imperium są musowe, jest miliard możliwości i żal byłoby ich nie wykorzystać. Nie grałem jeszcze przeciwko WElfom (ba, przeciwko żadnym elfom nie grałem ), ale podobają mi się figurki. Warto skończyć figurki, nawet jeśli nie będą służyć do gry to ładnie w gablotce będą wyglądać
    Nie jestem rasistą, mam kolorowy telewizor!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Warhammer: Mark of Chaos/Battle March (Multi)
    By Haller in forum Inne gry strategiczne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-05-2015, 21:16
  2. Dawn of Fantasy świetny MMORTS
    By czomber4 in forum Inne gry strategiczne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-11-2014, 22:27
  3. Fantasy Premiership
    By Sareth4 in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-08-2012, 15:03
  4. Forum fanów fantasy
    By Lukas_warrior in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-09-2010, 16:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •