Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 46

Wątek: Rise of Persia

  1. #11
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach

    Re: Rise of Persia (ROP)

    Cytat Zamieszczone przez BlackWood
    A kto ci każe grać rzymianami?W każdej innej modyfikacji oprócz tej frakcji,jest kilka innych.Też z potencjałem np.Kartagina.Odnośnie modyfikacji.To ROP jest chyba jedyna cofającą nas w tak odległy okres.Nowe animacje ,inne kultury godny polecenia mod.Problem jest natomiast z wywałkami do windy.Jeśli juz ci taka sie przydarzy.Możliwe że za kilka kolejek cała gra ci padnie na amen.Pozdrawiam
    Wywaliło mine 2 razy. Raz jak grałem Indiami, po ponownym odpaleniu to samo więc dałem sobię spokój. Chociaż szkoda mi było bo dawałem łupną Persom drugi raz jak grałem Mazaka po ponownym odpaleniu był spokój
    A co do Rzymian chodziło mi o czasy lubię starożytnośc ale znudziło mi się powoli granie tymi samymi nacjami.
    Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem drogi Furiuszu właśnie najemnicy jakich możemy kupować są akurat jednostkami regionalnymi. Tak jak już pisałem posiedz troche w zdobytym mieście gienkiem, za kilka tur pokaże się pewien budynek, wtedy mieszkańcy akceptują twój ustrój. Po jego wybudowaniu masz dostęp do koszar a w nich oddziały którre możesz szkolić. Wydaję mi się, że jednostki hellenistyczne np. hoplitów możesz szkolić tylko w niektórych regionach.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  2. #12
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rise of Persia (ROP)

    Tak jak już pisałem posiedz troche w zdobytym mieście gienkiem, za kilka tur pokaże się pewien budynek, wtedy mieszkańcy akceptują twój ustrój.
    W ciągu pierwszego roku podbiłem Cały Peloponez (3 miasta) i Eubeę (jedno) moi gienkowie siedzą tam od początku, po kilku latach miałem już 15 prowincji, całe Bałkany, Makedonów aż po cieśniny i nadal nic... zwyczajnie potem zrezygnowałem z czekania i jechałem tylko na najemnikach, uznałem to za uhistorycznienie rozgrywki.

    właśnie najemnicy jakich możemy kupować są akurat jednostkami regionalnymi
    To się nie zrozumieliśmy, jednostki regionalne o takie jak w DTI gdzie w niektórych regionach przy tych samych budynkach w mieście można w nim rekrutować różne jednostki. Podobnie z tego co pamiętam jest w EB. najemnicy to najemnicy
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

  3. #13
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach

    Re: Rise of Persia (ROP)

    musze spróbować zagrać jakąś nacją hellenistyczną, i zobaczyć co i jak. Odstawię medów na boczek
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  4. #14
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Czernikowo
    Postów
    137
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rise of Persia (ROP)

    Fajnie się gra zwłaszcza Spartanami Persami później zagram. Sporo świątyń można jak widzę budować a o co chodzi z tymi typami ustrojów gdzie je zmienić?
    "Jedna śmierć to tragedia, milion - to statystyka." - Józef Stalin

  5. #15
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rise of Persia (ROP)

    Tak jak pisał Chochlik, odpowiedni generał w mieście z odpowiednią cechą, przez co najmniej 20 lat (a że jeden rok w grze trwa cztery tury, to trochę zajmuje, nie pamiętam czy udało mi się kiedyś zmienić ustrój w jakimś mieście )
    świątynie w wielu miejscach są te same, ale fajnie jest postawić w każdym mieście inna (tzn bóstwa są rożne ale cechy dawane przez świątynie te same, często się pokrywają).
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

  6. #16
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach

    Re: Rise of Persia (ROP)

    nie radzę łączyć ustrojów np oligarchii z demokracją - bunt w mieście murowany. Należy uważać jakie budynki stawiamy. Warto jest chyba trochę poczekać gienkiem w mieście żeby móc przeszkolić jednostki. gram sobie Atenami aktualnie sparta i macedonia dead teraz nawalam się z jakimiś barbarzyńcami na A i Bessoi nie ma mocnych na hoplitów
    tylko nie rozumiem jakim cudem barbarzyńskie łodzie z ulepszoną bronią(było ich chyba 63) rozwaliły moje dwurzędowce(było ich 40) z 2 belkami srebrnego doświadczenia ulepszonym pancerzem i uzbrojeniem i admirałem z 3 gwiazdkami!!! Tego za Chiny ludowe ani za japonie nie zrozumiem!! :x

    Postanowiłem zrobić listę frakcji i wyszczególnić, możliwość szkolenia jednostek w podbitych prowincji:
    - frakcje, które mogą szkolić tylko lokalne oddziały:
    - Persja
    - Lydia
    - Media
    - Imperium Magadhy
    - Balkh
    - Saba
    - Macedonia
    - frakcje, które mogą wybierać czy chcą szkolić własne oddziały czy lokalne:
    - Babilon
    - Autariatai
    - Bessoi
    - frakcje szkolące wszędzie swoje rodzime oddziały:
    - Kemet
    - Lacedonia (Sparta)
    - Kyreny
    - Ateny
    - Mazaka
    - Tarent
    - Kuszyci
    - Skudata
    - Ionia
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  7. #17
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach

    Re: Rise of Persia (ROP)

    Grałem trochę, fajnie zrobiony mod.
    Niestety nie załapałem klimatu, i same nacje do mnie nie przemawiały poza Tarentem i gościnami pod ziemiami Egiptu.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  8. #18
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach

    Re: Rise of Persia (ROP)

    ja sie jakoś nie mogę oderwać od grania przeszedłem krotka kampanie Lydia, Kemetem, Ionia, długa Tarentem
    a teraz gram Macedonia Ateny i Sparta gryza ziemie kasa rośnie ładnie wiec jestem na najlepszej drodze by ukończyć kampanie
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  9. #19
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    26
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rise of Persia

    A ja mam pytanie- bardzo zainteresował mnie ten mod, zainstalowałem go na Rome TW 1.5, wszystko ładnie szło, oprócz bitew... Generał zaczynał swoją mowę i wtedy mnie wywalało do pulpitu. Zarówno w bitwie gracza, jak i w kampanii Wie ktoś może, co na to poradzić?
    Zły? - być może. Dobry? - a czemu?
    Nie tak wiele znów pychy we mnie.
    Dajcie żyć po swojemu - grzesznemu,
    A i świętym żyć będzie przyjemniej!

    Jacek Kaczmarski, Warchoł

  10. #20
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach

    Re: Rise of Persia

    spróbuj może od nowa zainstalować
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Rise of Three Kingdoms
    By in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 21-10-2023, 20:18
  2. DLC - Rise of the Samurai
    By Montrose in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 07-09-2014, 10:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •