Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Hannibal ad portas !!!

  1. #1
    Gość

    Hannibal ad portas !!!

    Pragnę wam przedstawić drodzy forumowicze, zacną modyfikację, która przenosi nas w wir II wojny Punickiej. W tak dokładny i realistyczny sposób jak tylko to możliwe!Jeśli chcecie zmienić historię, prowadząc zastępy wojowników pod rozkazami niezwyciężonego wodza Hannibala,odmienić losy jednej z najważniejszych wojen starożytnego świata, to teraz macie ku temu okazję! A może jednak, twardo, jak na prawdziwego rzymianina przystało, przejmiecie dowodzenie nad legionami i pokarzecie zuchwałemu Kartagińczykowi że jego miejsce jest na śmietniku historii Ale zanim to zrobicie i swoje plany wcielicie w życie, będziecie musieli jako wytrawni wodzowie ku chwale przyszłego Imperium, zmierzyć się z legendą niezwyciężonego Punijczyka. By już nikt z obywateli, z trwogą nie wspomniał strasząc swoje dzieci.. HANNIBAL AD PORTAS!!

    Akcja moda skupia się w 80% na ziemiach Italii,w tym celu twórcy posłużyli się już znaną(nieco zmodyfikowaną) mapą innej głośnej modyfikacji pt. Paeninsula Italica.
    Całość jak na projekt regionalny, robi niesamowite wrażenie, jest to chyba najbardziej odwzorowana modyfikacja o inwazji Hannibala na Italię, oprócz klanu Barca spotkamy tam też inne nację. Wiec jeśli ktoś się spodziewa tylko rzymian i Kartagińczyków, jest głęboko w błędzie

    Oto grywalne frakcje występujące w obecnej wersji(a dodam że team nie próżnuje i tworzy dalej):
    -S.P.Q.R.
    -Republic of Carthage
    -The Barcid clan
    -Syracuse
    -Emporion of Massilia
    -Megae Hellas
    -Illyria kingdom
    -Samnites
    -Allobroges
    -Boi
    -Insubres
    -Veneti
    -Ligurians

    Kilka nowości w grze to:
    -modele jednostek by -Ferres
    -12 turns per year script
    -Rome Surrectum II enviroment
    -Battle formations by Darth Vader
    -Signifer One animations pack added
    -Res Gestae animations added
    -Force diplomatic and ai's faction help money scripts i wiele, wiele innych, od modeli miast,jednostek, po ikonki budowli czy okrętów

    Kilka informacji odnośnie instalacji:
    -mod tworzy oddzielny folder!
    -potrzebujemy dodatku Alexander
    -instalujemy do folderu RTW\alexander ( inaczej niż w większości modyfikacji, ale nic się nie zamienia)
    -potem ściągamy łatki i wklejamy RTW\alexnader
    -następnie nadpisujemy skrót ikonki alexander.exe poprzez dodanie linijki tekstu -mod:alexander\HAP -show_err -nm -movie_cam

    Download i info : http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=484762 A tu link alternatywny wersji 2.1: http://www.gamefront.com/files/22037647 ... as+2.1.rar
    Naprawdę polecam! Pozdrawiam

  2. #2
    Gość

    Re: Hannibal ad portas !!!

    Zagram! Chorobowe mam to po nadrabiam zaległości Rome jest wiecznie żywy i jego modowanie i mogą panowie z CA w przyszłym roku się zdziwić jak wypuszczą Rome 2...
    BlackWoodie grałeś może w nią? Ja z przyjemnością stanę przeciw anihilatorom cywilizacji i poprowadzą Kartaginę do słusznego zwycięstwa
    pozdrawiam wszystkich fanów i sympatyków tej serii gier..
    edit:
    niestety ściągniecie z poszczególnych linków moda to wielka kupa, bardzo wolno to idzie i ostały się jedynie rapidy...Jak ktoś by ściągnął , i jakby wrzucił gdzieś w dobre linki ops:

  3. #3
    Podczaszy Awatar BlackWood
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Cambridge UK
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach

    Re: Hannibal ad portas !!!

    Jasne że grałem i nadal gram, tylko twardym butem bronie Italii . Mod jest super, owszem opiera się o mapkę z PI, jednak jak sam wiesz owa mapka mimo że ograniczona do ciasnych nie należy.
    Na początku zaatakowałem Kartaginę(klan Barca), ale okazało się że uderzyłem na skrzydło samej jazdy Hannibala( :!: ), on sam i jego główne siły są bardziej na południu, a ja tam mam tylko jeden legion .
    Jak by było tego mało, na starcie mam wojnę z połową nacji występujących w grze a najbliżej graniczę z Samnitami. Po kilku kolejkach zaczynają mi się pojawiać w dużej ilości buntownicy na drogach, a na Sycylii z południa ci przeklęci Grecy(Syrakuzy) mają ze dwa obozy a w nich pełne armie Fajnie że twórcy wprowadzili oddzielną nację dla Kartaginy w postaci klanu Barca, można powiedzieć że w jakiś sposób symuluje na to osamotnienie polityczne Hannibala w Italii.

    Odnośnie downloadu, to też miałem problem, początkowo jak krew z nosa, później się poprawiło. Ma chyba duże znaczenie, czy aktualnie dużo ludzików się rzuciło zasysać w jednym czasie, a mod robi się coraz bardziej popularny i się nie dziwię.
    Potem te łatki idzie szybciej pobrać, chyba ze mi pomożesz i dasz jakieś namiary na niepłatne serwery to postaram się wrzucić, no jest jeszcze możliwość torrent.Pozdrawiam i cieszę się że powróciłeś, czasem chorobowe to prezent od stwórcy

  4. #4
    Gość

    Re: Hannibal ad portas !!!

    Proszę, ja z niego korzystam, do 500 mb jest za darmo i spokojnie się utrzyma
    http://www.gamefront.com/files/upload
    Co do reszty, w sumie racja chorobowe czasem to takie dobre zrządzenie od Stwórcy
    pozdrawiam i czekam na nowe linki

  5. #5
    Podczaszy Awatar BlackWood
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Cambridge UK
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach

    Re: Hannibal ad portas !!!

    Ok już wrzucam, idzie powolutku, ale idzie. Teraz muszę porobić zakupy, popłacić nieszczęsne moje rachunki i jak wrócę powinno być już na serwerze.Wrzucam podstawową wersję 2.1 Pozdrawiam

    EDIT: Wrzuciłem wersję 2.1, jak z resztą łat będą problemy też dodam(ale już nie powinno być kłopotu).

  6. #6
    Wojski
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Tarnów
    Postów
    50
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Hannibal ad portas !!!

    Kusicie kolejnym modem a ja dalej w EB i mam przerwę Nigdy nie przepadałem za Kartaginą ale może kiedyś zagram.

  7. #7
    Podczaszy Awatar BlackWood
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Cambridge UK
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach

    Re: Hannibal ad portas !!!

    Wiesz, możesz i rzymianami pograć, akurat są w takim okresie historycznym że lekko nie mają. Są Galowie, są Grecy, są też Samnici Dla każdego coś miłego. Możesz jakąś frakcją, na uboczu, patrzeć jak potęgi sie biorą za łeb a potem sam ich uchwycić Pozdrawiam

  8. #8
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    14
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Hannibal ad portas !!!

    A może macie link do "zangielszczenia" tego moda ?

  9. #9
    Podczaszy Awatar BlackWood
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Cambridge UK
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach

    Re: Hannibal ad portas !!!

    Po wgraniu wszystkich łatek, mod najważniejsze teksty ma przetłumaczone na angielski, choćby działanie budowli, oraz czytelne warunki w dyplomacji(statystyki jednostek też, jak skuteczność czy zmęczenie walką). Reszta tak już nie kole w oczy, gdyż łatwo się połapać. Dodam tylko że w mojej historii z modami trafiały mi się rosyjskie tłumaczenia i jakoś sobie radziłem, dla chcącego nic trudnego Pozdrawiam

  10. #10
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach

    Re: Hannibal ad portas !!!

    Pograłem trochę w tego moda i bardzo przypadł mi do gustu Obok wciąż niepobitego EB i ciekawego LOTRa stawiam go w mojej 3 ulubionych

    Jednostki są różnorodne, podoba mi się ograniczenie konfliktu do II wojny punickiej i póki co bez awaryjność.

    Gram obecnie Massalią i jestem bardzo zadowolony z rozgrywki. Jako sojusznik Rzymu mam wielu wrogów, ale jednak potęga mojego sojusznika to równoważy. Podbiłem najbliższą wolną prowincję, a potem nie będąc jeszcze w pełni sił, aby napaść na Ligurię, wyruszyłem na podbój Sardynii i Korsyki, aby uczynić z nich bazy wypadowe na Sycylię. Po zajęciu Korsyki, Liguria ruszyła z ofensywą, która skończyła się póki co na tym, że już zdobyłem im dwa miasta ; ) Tyle póki co z wrażeń.


    Teraz wady. Ekonomia leży i kwiczy, Massalią na starcie mam 25000 przychodu, a po zdobyciu kilku kolejnych miast i postawieniu odpowiednich budynków w sumie nie mogę zbankrutować. Obecnie mam 7 miast, 65000 przychodu, ponad milion na koncie i na 6 pełnych armii złożonych z prawie samych elit. Miasta generują horrendalnie wysokie przychody, a jednostki kosztują śmiesznie mało utrzymania, nie mam w swej armii ani jednej jednostki pieszej, która kosztuje więcej niż 200 utrzymania na turę, a robię tylko elity. Przy 6 pełnych armiach i flocie moje wydatki to około 11000 na utrzymanie wojska.

    Przy tak wysokich przychodach miast i niskim utrzymaniu jednostek chyba nie muszę mówić jak gigantyczną armię posiada Rzym, obecnie ma chyba więcej wojska niż we wszystkich wojnach punickich razem wziętych.

    Taki spam armii jednak w ogóle nie jest groźny, bo przy takich zarobkach można wrogie armie po prostu kupić. Przekupienie pełnej armii Ligurów to 15000, co przy wielkich przychodach jest wręcz niezauważalne. Także zamiast walczyć wysyłam dyplomatów i w ten sposób rozbijam spam armii. Niby mogę tak po prostu nie robić, ale walka co turę z 2-3 pełnymi armiami nuży.


    Kolejnym minusem jest zły balans słoni bojowych. Nie wiem jak twórcy to zrobili, ale te bestie są nieśmiertelne. Próbowałem w bitwie gracza, zrobiłem jeden oddział nieopancerzonych słoni z wieżyczkami, wróg to 1500 najlepszych hoplitów i innych włóczników. W tym starciu nie padł ani jeden słoń. Aż strach się bać co robią te opancerzone słonie.


    Mimo wszystko w modzie czuć klimat, jest ciekawie i jak dla mnie bije znacząco RSII

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [DLC] Hannibal at the Gates - Campaign Pack
    By marengo in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 163
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:53
  2. [DLC] Hannibal at the Gates - oficjalna zapowiedź
    By Samick in forum Archiwalne wiadomości
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-03-2014, 18:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •