Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: [ETW](2v2) Epicka szarża Maratów

  1. #1
    Łowczy
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    122
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    [ETW](2v2) Epicka szarża Maratów

    Wersja gry: ETW 1.5
    Gracze: Caneluso i kubek 176 [PL] vs. thepalacontologistofbri oraz Giovanni Bande Nere I-rwr-
    Format: 2v2
    Nacje: Imperium Osmańskie i Rzeczpospolita Polska vs Konfederacja Maracka oraz Wielka Brytania
    Mapa: Prowansja
    Floreny & Zasady: bez zasad, fundusze duże
    Mecz turniejowy/sparing: sparing

    Opis:
    W bitwie tej grałem Turcją w sojuszu z Polską przeciwko Maratom i Brytyjczykom. Bitwa była... oryginalna. Gracz grający Hindusami nie wziął ani jednej piechoty. Nawet nie wziął artylerii! Cała jego armia to wyłącznie kawaleria i 2 oddziały słoni. Armia brytyjska była już w miarę normalna, ale to właśnie turecko-hinduska część bitwy jest warta uwagi. Koleś zrobił epicką szarżę. Samobójczą, ale jednak przemyślaną. Wysłał kawalerię na środek odległości ode mnie, więc zacząłem ją ostrzeliwywać haubicami. Akurat prawą flankę chroniły posiłki sojusznika, więc postanowiłem skupić wszystkich strzelców na ochronie lewej. Ustawiłem pale, po czym wysłałem 3 oddziały strzelców na lewą stronę, gdzie też była już moja kawaleria. To był mądry ruch...

    Gościu był naprawdę... odważny. Jego kawaleria obrywa od eksplodujących pocisków haubic, od 3 oddziałów strzelców. jeszcze uderzyłem na niego własną kawalerią. W dodatku w skład mojej kawalerii byli Spahisi. Już wcześniejsze straty w połączeniu z ich potężną szarżą zmusiły część Maratów do ucieczki. Kompletnie nie patrząc na ogromne straty, wróg szarżuje dalej... i przedziera się moją lewą flanką na moje tyły... To było... cóż . Dosłownie wszyscy moi żołnierze rzucili się na bagnety. I wtedy pojąłem cały ten misterny plan: nadciągają słonie! Niemuszące się już bać, że przed uderzeniem się je powystrzela! Wysłałem na nie jazdę Deli, strzelców konnych. Liczyłem, że przed uderzeniem odpalą w nich salwę z karabinków, po czym przytrzymają ich do momentu nadbiegnięcia piechoty. Niestety, nie strzelili. Tym samym słonie zdołały pokonać Deli przed ustawieniemi się piechoty nizama. Już myślałem, że po mnie... ale Deli przez ich zagładą udało się usiec marackiego generała i słoniki uciekły. Dopiero gdy emocje opadły zdałem sobie sprawę, że i tak nic by mi nie zrobilły: pale . No ale w takiej sytuacji się raczej nie myśli racjonalnie.

    Jednak muszę przyznać, że czuję się usatysfakcjonowany . Po tylu walkach z wyłącznie samymi Europejczykami w końcu spotkałem oryginalniejszą taktykę. Gdyby ich generał nie padł, a na ich drodze nie było pali, zapewne zmiażdżyłby mnie .


    "Policzym ich, jak ich pobijem."-Jan Karol Chodkiewicz przed bitwą pod Kircholmem, gdy doniesiono mu o "wręcz niezliczonych regimentach szwedzkich"

    "Największym wrogiem dobrego planu jest marzenie o planie doskonałym."-Carl von Clausewitz

  2. #2
    Szambelan Awatar adriankowaty
    Dołączył
    Jan 2012
    Lokalizacja
    Siemianowice Śląskie (k. Katowic)
    Postów
    2 909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    375
    Otrzymał 39 podziękowań w 32 postach

    Re: [ETW](2v2) Epicka szarża Maratów

    A gdyby ominął pale?
    http://forum.totalwar.org.pl/image.php?type=sigpic&userid=5038&dateline=1420376  708
    "Wolność, Równość, Braterstwo lub Śmierć!"
    Hasło przewodnie rewolucjonistów z 1789.

  3. #3
    Łowczy
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    122
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: [ETW](2v2) Epicka szarża Maratów

    Na filmiku widać, że to by było raczej ciężkie. A nawet jeśli, zdążyłbym piechotę przygotować. Cała ta szarża miała na celu właśnie odwrócić uwagę śmiercionośnych muszkietów.


    "Policzym ich, jak ich pobijem."-Jan Karol Chodkiewicz przed bitwą pod Kircholmem, gdy doniesiono mu o "wręcz niezliczonych regimentach szwedzkich"

    "Największym wrogiem dobrego planu jest marzenie o planie doskonałym."-Carl von Clausewitz

  4. #4
    Szambelan Awatar adriankowaty
    Dołączył
    Jan 2012
    Lokalizacja
    Siemianowice Śląskie (k. Katowic)
    Postów
    2 909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    375
    Otrzymał 39 podziękowań w 32 postach

    Re: [ETW](2v2) Epicka szarża Maratów

    Cóż, chłop miał krzepę!
    http://forum.totalwar.org.pl/image.php?type=sigpic&userid=5038&dateline=1420376  708
    "Wolność, Równość, Braterstwo lub Śmierć!"
    Hasło przewodnie rewolucjonistów z 1789.

Podobne wątki

  1. Ulepszona szarża kawalerii
    By misiek1205 in forum Third Age
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 12-06-2016, 09:51
  2. Szarza konnicy
    By JPRambo in forum Kingdoms
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-12-2013, 13:34
  3. mocniejsza szarża kawaleri
    By Arwiodx in forum Third Age
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-01-2013, 20:58
  4. [ROZWIĄZANE] Szarża łuczników???
    By kamien in forum Castra Romana (Rome: TW, BI - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-06-2011, 18:32
  5. Ponawiana szarża
    By Kretson in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-03-2010, 11:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •