Strona 32 z 32 PierwszyPierwszy ... 22303132
Pokaż wyniki od 311 do 316 z 316

Wątek: Dyskusja ogólna i download

  1. #311
    Wojski
    Dołączył
    Feb 2015
    Postów
    52
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 6 podziękowań w 6 postach
    Też próbowałem ale odrzuciło mnie od moda parę rzeczy, mianowicie głosy naszych i wrogich postaci, które zostały z medka, dwie tury na rok i grafika w paru miejscach (np wygląd fortów, kolor trawy). kiedyś pewnie bym nie zwrócił uwagi na to ale EB wysoko podniosło poprzeczkę

  2. #312
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    @Chochlik20
    Warunki zwycięstwa zmienia się w data/world/maps/campaign/imperial_campaign w pliku descr_win_condition powinny być dla krótkiej i długiej kampanii. Zmiany nie działają raczej na savy.

  3. #313
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Cytat Zamieszczone przez Araven Zobacz posta
    @Chochlik20
    Warunki zwycięstwa zmienia się w data/world/maps/campaign/imperial_campaign w pliku descr_win_condition powinny być dla krótkiej i długiej kampanii. Zmiany nie działają raczej na savy.
    Jak znajdę chęci to pogmeram w pliku. Mimo tego błędu udało mi się zaledwie z 1 crashem ukończyć kampanię.

    Nie wiem, czy robił to ktoś z forum, bo się nie chwalił, ale wyszedł patch i częściowe spolszczenie pełnej kampanii.
    https://www.moddb.com/mods/de-bello-mundi/downloads
    Nowe banery frakcji wyglądają mega!


    A, propo nowej wersji to jest pewien bug w grze. Mapa w jednym miejscu jest źle zaprojektowana przez, co jedyna osada Saków na starcie jest chroniona niewidoczną tarczą. Dostać można się jedynie drogą wodną (chyba).
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  4. #314
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    https://chomikuj.pl/Arthas22/Modyfik...ndi+wersja+1.2

    Zmiany:- system rekrutacji oparty został na kulturze
    - niektóre jednostki zostały przypisane do innego poziomu budynku
    - Noriscowie mogą szkolić kawalerię oraz procarzy i łuczników;
    - Kuszyci mogą rekrutować słonie numidyjskie;
    - kawaleria pontyjska zostałą przypisana również na tereny Pontu;
    - Partowie mogą rekrutować machiny oblężnicze
    - jednostki rydwanów mają 3HP zamiast 6
    - podstawowe jednostki słoni mają 6HP zamiast 1, zwiększony został też ich parametr obrony
    - legioniści armeńscy mają powiększony atak i obronę
    - nastąpiła zmiana rekrutacji u Tracji - miecznicy mają zmniejszony atak i zostali przypisani do innych poziomów rekurtacji baraków niż falxmeni; późni łucznicy traccy pojawiają się po reformie helleńskiej, a tym samym wcześni zostają usunięci z rekrutacji; późni oszczepnicy pojawiają się po reformie helleńskiej i są dostępni na pierwszym poziomie budynków; możliwość szkolenia milicji hoplickiej w budynku gubernatora od 2 poziomu
    - podstawowa falanga oraz Thureophoros zostali przypisani do pierwszego poziomu baraków z racji tego, że wpis o Thureophoros był dublowany w kampanii, a falanga nie pojawiała się w ogóle
    - naprawiono rekrutację Roman Auxilla Swordman i Spearman
    Wytłuszczone rzeczy zostały wprowadzone w nowej odsłonie.

    Po kampanii Pontem uznałem, że 6HP dla rydwanów to zbyt dużo. Raz, że słonie z wieżami i pancerne tyle miały, a dwa, że scytyjskie oraz pontyjskie potrafiły robić mega rzeźnię i robotę na polu bitwy. Łącznie z przełamaniem linii falangi. Tym samym brytońskie oraz indyjskie dostały tyle samo choć nie są tak mocne.
    Podstawowe słonie miały 1 HP i 5 indyjskie, 7 pozostałe punktów obrony. Teraz mają po 6HP i obronę 16-17.
    Trakami do tej pory nie grałem, ale z racji tego, że traccy (wybrani) miecznicy oraz falxmeni nie różnią się w ogóle statystykami, a różnica jest w kosztach uznałem, że tym pierwszym należy zmniejszyć atak i umieścić w niższych poziomach baraków. Milicję hoplitów dodałem ze względu na fakt, że po reformie helleńskie frakcja ta nie ma żadnych włóczników. Ma ona ogólnie kulturę grecką, a jednostki bardziej barbarzyńskie. Myślałem nad dodaniem Greek Thorakites dostępnych po reformie helleńskiej, ale uznałem, że to może zaburzyć balans z racji tego, że jest to bardzo dobra jednostka, a Trakowie po reformie augusta dostają bardzo dobrą ciężką piechotę.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  5. Użytkownicy którzy uznali post chochlik20 za przydatny:


  6. #315
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2019
    Postów
    13
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    chochlik20 znakomita robota.Dzieki twojej pracy bardzo przyjemnie sie gra w tego moda .

  7. Użytkownicy którzy uznali post beta za przydatny:


  8. #316
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Dziękuję za uznanie. Przydałoby się naprawić jeszcze:
    - brak ostrzału z wież
    - drewniane mury na mapie bitewnej zamiast kamiennych

    Jest jeszcze jedna rzecz, która mi uciekła, aczkolwiek nie jest to w całości moja wina. Twórcy moda dali w bitwach gracza Scytom - Steppe Chosen Archer, ale w kampanii ich nie ma. Zapomniałem o tym, bo skupiłem się na czymś innym. W pliku export_descr_buildings.txt kryją się oni pod nazwą - Saka_Medium_Archer i przypisani są tylko Sakom.
    Jeżeli ktoś chce to zmienić to wystarczy wyżej wspomnianym pliku odnaleźć SMA i zmienić linijkę, aby tak ona wyglądała:
    recruit_pool "Saka_Medium_Archer" 1 0.3825 4 0 requires factions { russia, skuoa, } and region_religion cinese 30

    Ewentualnie poczekać, aż wrzucę plik ze zmianą. Zastanawiam się, czy nie przenieść ich ze względu na bardzo dobre statystyki na kolejny poziom budynku i nie zwiększyć % kultury. I podobnie zrobić z Sarmatami. Myślałem też nad poprawą statystyk dla elity Norisców, bo odstają oni od Galów, a jeżeli się nie mylę to jako plemię słynęli oni z wyrobu broni. Nie wiem, czy nie pozmieniać coś u Germanów, bo mają tak biedną piechotę, że wstyd. Jakieś propozycję?
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

Strona 32 z 32 PierwszyPierwszy ... 22303132

Podobne wątki

  1. Dyskusja ogólna
    By Pop517 in forum World of Tanks
    Odpowiedzi: 689
    Ostatni post / autor: 17-07-2023, 22:38
  2. Dyskusja ogólna wersja 1.5
    By Herod in forum Call of Warhammer / Rage of Dark Gods: Battle for the Empire
    Odpowiedzi: 2256
    Ostatni post / autor: 01-09-2017, 15:25
  3. Dyskusja ogólna
    By Ensis in forum Civilization
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 14-08-2017, 16:59
  4. 1648 v.2.0 - Dyskusja ogólna i download
    By maxcezar5 in forum 1648 - Thirty Years of War
    Odpowiedzi: 229
    Ostatni post / autor: 08-05-2016, 00:31
  5. Dyskusja ogólna
    By buger13 in forum RTR VII
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-04-2016, 17:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •