Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 122

Wątek: Obchody 1 sierpnia 2012

  1. #1
    Szambelan
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    ביאַליסטאָק
    Postów
    2 238
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Obchody 1 sierpnia 2012

    Buczenie i gwizdy w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego:
    http://wyborcza.pl/relacje/1,126862,122 ... skie_.html

    ciekawe, że takie zachowanie jest tłumaczone przez pseudopatriotów, jako wyraz sprzeciwu wobec obecnej władzy - moim zdaniem jest to naprawdę żenujące.
    z drugiej strony o wolność słowa walczyli również powstańcy. Prawicowcy bronią młodzieży w koszulkach white power:

    http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/ ... iego_22998
    W ten sposób rodzi się nowa, świadoma grupa społeczna, która chętnie udowodni że patriotyzm to coś zasadniczo innego...

    a co najzabawniejsze ten sam generał Scibor-Rylski wychwalał w zeszłym roku kibicowskie bydlęta jako sól tej ziemi...

    http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,ne ... 54156.html
    Serce boli, dlaczego wydajecie takie okrzyki? Przeproście - mówił Zbigniew Ścibor-Rylski prezes Związku Powstańców Warszawskich do tłumu skandującego "Precz z komuną". Bronił też wygwizdanej Hanny Gronkiewicz-Waltz. - Mówicie chwała bohaterom, a Ci bohaterowie płaczą, gdy słyszą wasze słowa. Jeżeli nie przeprosicie nie przyjdę tu - zakończył emocjonalną przemowę.

    część zgoromadzonych opuściła uroczystość na Kopcu. W tłumie pojawił się ksiądz z szalikiem Polonii Warszawa. Ci, którzy go zauważyli, krzyczeli - Zdejmij tę szmatę.
    oczywiście prezes MW nie zawodzi:
    http://narodowcy.net/list-otwarty/2012/08/02/
    Jak słyszę że ryży i bufetowa to komuna, to upewniam się że edukacja u niektórych nie przyniosła specjalnych efektów, ba...nawet jakichkolwiek efektów.
    W dodatku wynika że MW jest przewodnią siłą prawdziwego , polskiego, narodowego nurtu. Jedyną siłą.
    Teraz pozostanie im zbanować generała - za układanie się z komuchami
    KTO gwizdał? - kibice tej samej drużyny, której władza rzuciła za przychylnośc TVNu kilkaset melonów publicznych pieniędzy na budowę stadionu. Rzeczywiście strasznie oni sa antysystemowi.

    jeszcze relacja świadka:
    i tak: rok temu, na kopcu, byli sami kibice. było tylko trochę pomruków, gdy szła na górę hanka. później pokrzyczeli te swoje żenujące "cześć i chwała" i takie tam i poszli. w tym roku do kibiców dołączyło wszystkich siedemnastu oenerowców warszawskich. i to oni intonowali te wszystkie 'raz sierpem, raz młotem', itp., a większość tych tłuków po prostu to podejmowała. sam widziałem, jak kilku postawionych wyżej w hierarchii legionistów, próbowało zapanować nad okrzykami w trakcie i po przemówieniu Ścibora, a gdy im się to nie udawało, byli wściekli i autentycznie zawstydzeni.

    inna sprawa to to, że w ogóle zbierają się na kopcu. zaczęli dopiero rok temu, wcześniej, poza delegacją, nie było ich tam. nie zabraniam nikomu przychodzić na kopiec, tylko dlatego, że jest kibicem legii, ale wbijanie się tam zorganizowanej 2-3 tysięcznej grupy, sprawia, że nie ma miejsca dla nikogo innego, a "zwykli ludzie" bo ją się przychodzić z rodzinami.
    Jeśli tak ma wyglądać nowoczesny patriotyzm, walka o wolną Polskę to ja dziękuję

  2. #2
    Gość

    Re: Obchody 1 sierpnia 2012

    *********Mnie zawsze zastanawiało skąd wśród polskich człeczyn taka ochota i entuzjazm by świętować klęski i nieudane powstania i tym podobne zdarzenia :?: ...tyle pierwszej corocznej mojej refleksji przy podobnych obchodach, a co do zachowania ludzi podczas świętowania, można rzec że przykład niepohamowanego chamstwa idzie od góry, niby stara banalna prawda, ale zawsze aktualna. 8-)

  3. #3
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 007
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Obchody 1 sierpnia 2012

    Czyżby 1 sierpnia stał się kolejnym pretekstem dla marginesu jakim jest środowisko patriotyczno-narodowe (czy jak to się tam teraz nazywa) do pajacowania? Mnie to specjalnie nie zaskoczyło, bo zachowanie cechujące się całkowitym brakiem kultury osobistej jest właściwe dla stadionowej dziczy. Cała sytuacja moim zdaniem nawet nie zasługuje na komentarz, im mniej słychać o tym środowisku tym lepiej dla wszystkich. Tylko zastanawia mnie jedna rzecz, co oni właściwie chcą osiągnąć takim zachowaniem, bo pospolite chamstwo i okazjonalna rozróba w centrum miasta z pewnością nie jest dobrym sposobem promocji wartości takich jak honor, patriotyzm, polskość itd.?

  4. #4
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    z miasta Łodzi, gdzie bieganie psom szkodzi
    Postów
    355
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Obchody 1 sierpnia 2012

    Co to dużo mówić, debile.
    Dramatem jednak jest, że ci debile w przekonaniu mainstreamowych mediów i znacznej części społeczeństwa stanowią prawicę. W rzeczywistości są to ludzie o mentalności jakobińsko-rewolucyjnej, żyjący w świecie urojeń. Ci debile, karmieni prymitywną propagandą pisowską, gazety polskiej i podobnych jedynie słusznych i prawdziwie polskich szmatławców, na rzeczywistość patrzą w sposób manichejski. Na zasadzie prostego, dualistycznego, schematu - my dobrzy i ci źli. My, prawdziwi polacy, patrioci i oni - zdrajcy, agenci, postkomuna. Debile ci, samozwańczy prawicowcy, czy wręcz konserwatyści (sic!) otwarcie nawołują do obalenia i burzenia zastanego porządku ergo do rewolucji.
    Zaprawdę, to co dzieje się z naszą polską "prawicą" po Smoleńsku to jakaś zbiorowa psychoza, a apogeum tego zjawiska mogliśmy oglądać 1 sierpnia.
    "Wobec każdej sprawy mam jedno zdanie rano, drugie około południa, a wieczorem... och, wieczorem nie mam żadnego zdania" - Talleyrand

  5. #5
    Szambelan
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    ביאַליסטאָק
    Postów
    2 238
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Obchody 1 sierpnia 2012

    http://niezalezna.pl/31601-wyszkowski-o ... or-rylskim
    no i znaleźli sobie nowego wroga jak łatwo było przewidzieć
    szkoda tylko, że sami nawet zbiorowo nie potrafią pochwalić się podobną biografią
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbigniew_% ... bor-Rylski

  6. #6
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 910
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Obchody 1 sierpnia 2012

    Mnie zawsze zastanawiało skąd wśród polskich człeczyn taka ochota i entuzjazm by świętować klęski i nieudane powstania i tym podobne zdarzenia
    http://www.youtube.com/watch?v=tyb3rqsM-TE - tego się od nich widocznie nauczyliśmy przez wieki wspólnej koegzystencji

    Też nie rozumiem hucznego obchodzenia rocznicy jednej z naszych największych narodowych klęsk i tragedii...

    Co to dużo mówić, debile.
    Dramatem jednak jest, że ci debile w przekonaniu mainstreamowych mediów i znacznej części społeczeństwa stanowią prawicę. W rzeczywistości są to ludzie o mentalności jakobińsko-rewolucyjnej, żyjący w świecie urojeń. Ci debile, karmieni prymitywną propagandą pisowską, gazety polskiej i podobnych jedynie słusznych i prawdziwie polskich szmatławców, na rzeczywistość patrzą w sposób manichejski. Na zasadzie prostego, dualistycznego, schematu - my dobrzy i ci źli. My, prawdziwi polacy, patrioci i oni - zdrajcy, agenci, postkomuna. Debile ci, samozwańczy prawicowcy, czy wręcz konserwatyści (sic!) otwarcie nawołują do obalenia i burzenia zastanego porządku ergo do rewolucji.
    Zaprawdę, to co dzieje się z naszą polską "prawicą" po Smoleńsku to jakaś zbiorowa psychoza, a apogeum tego zjawiska mogliśmy oglądać 1 sierpnia.
    Tak samo jest od strony "postępowej" Z jednej strony my, nowocześni europejczycy, z drugiej czarna sotnia i "demony polskiego patriotyzmu". Taka polaryzacja polskiego społeczeństwa jest na rękę i jednemu, i drugiemu skrzydłu naszej tzw. "sceny politycznej". Tylko czekać na kolejny "Marsz Niepodległości", tam się będzie działo...
    Kto poświęca wolność na rzecz bezpieczeństwa nie zasługuje na żadne z nich. B. Franklin
    Chciałem znaleźć wytłumaczenie dla bytu. Nie potrzebuję żadnego usprawiedliwienia dla bytu, ani żadnego słowa uświęcającego moje istnienie. Ja usprawiedliwiam i uświęcam. Ayn Rand "Hymn"

  7. #7
    Szambelan Awatar odi.profanum
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    2 012
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 27 podziękowań w 22 postach

    Re: Obchody 1 sierpnia 2012

    "What is best in life?
    To crush your enemies, to see them driven

    before you, and to hear the lamentations

    of their woman"

    http://www.lastfm.pl/user/raq7 mój last

  8. #8
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 007
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Obchody 1 sierpnia 2012

    Też nie rozumiem hucznego obchodzenia rocznicy jednej z naszych największych narodowych klęsk i tragedii...
    Jeżeli 1 sierpnia nie do końca jest hucznym świętem, a raczej dniem hołdu dla ludzi poległych w powstaniu, to ja nie mam z tym problemu. Generalnie nie ma za bardzo zwycięstw w naszej historii żeby je świętować.

    Dobre. "Kibice" żalą się na forum, że ich policja spisała.
    Co się dziwić skoro swoim zachowaniem na takie traktowanie sobie zasłużyli.
    Mnie jak byłem w LO też spisali, tylko za to że szedłem chodnikiem i jakoś nie robiłem z tego później sensacji.

  9. #9
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach

    Re: Obchody 1 sierpnia 2012

    Cytat Zamieszczone przez fenr1r
    Też nie rozumiem hucznego obchodzenia rocznicy jednej z naszych największych narodowych klęsk i tragedii...
    Generalnie nie ma za bardzo zwycięstw w naszej historii żeby je świętować.



    :roll:

    Ps: polacy to gópie góbki, rze oddajom cześć powstańcą, a oni pżecierz pżegrali... pff, to frajery...

  10. #10
    Witia
    Gość

    Re: Obchody 1 sierpnia 2012

    Ale o co chodzi towarzyszu? Niestety niektóre środowiska wyrobiły sobie taką opinię, że przyciągają uwagę służb porządkowych częściej niż inne. Jak idzie patrol ulicą i widzi studenciaka pod garniturem, kobietę z dzieckiem, człowieka z prezencją typowego kibola w koszulce takiej jak opisywane w linku, to kogo sprawdzą? To jest całkowicie naturalne.


    Jeżeli 1 sierpnia nie do końca jest hucznym świętem, a raczej dniem hołdu dla ludzi poległych w powstaniu, to ja nie mam z tym problemu. Generalnie nie ma za bardzo zwycięstw w naszej historii żeby je świętować.
    Dokładnie. 1 sierpnia to raczej święto upamiętniające ogrom poświęcenia i cierpienia, przez jakie nasz naród musiał przejść na drodze do i tak utraconej wolności.
    I fakt, u nas nie ma w zasadzie czego świętować. Odzyskanie niepodległości, konstytucja, nic innego nie przychodzi do głowy.

Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. 2 wojna swiatowa - obchody
    By adi in forum Dzieje najnowsze od 1914 do dziś
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 09-09-2013, 18:56
  2. Czas do rozegrania - 28. sierpnia
    By Jarl in forum II runda
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-08-2013, 10:29
  3. Czas do rozegrania - 20 sierpnia.
    By Amrod in forum Pre-eliminacje/I runda
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-08-2013, 20:12
  4. Najlepszy Gracz Roku 2012/Klan Roku 2012
    By Wielki Mistrz Malborka in forum Krwawe Igrzyska (turniej na Rome 2)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 01:46
  5. Euro 2012
    By Nezahualcoyotl in forum Euro 2012
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 25-08-2012, 20:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •