Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 124

Wątek: PARTHIA - Mundus_Magnus_v1.0

  1. #11
    Łowczy
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    123
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: PARTHIA - Mundus_Magnus_v1.0

    Pobrałem i mam problem, gdy wchodzę w tę kampanię z większą mapą to wywala do pulpitu i wyskakuje error Rome total war przestał działać
    Co zrobić?

  2. #12
    Podkomorzy
    Dołączył
    Mar 2012
    Postów
    1 395
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: PARTHIA - Mundus_Magnus_v1.0

    1.Do folderu rtw
    2. Zagraj w Kampania : Prowincje

  3. #13
    Łowczy
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    123
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: PARTHIA - Mundus_Magnus_v1.0

    Właśnie tak robie, tylko jak wybieram nacje to zamiast loading screenu to mi error wyskakuje

  4. #14
    Podczaszy Awatar BlackWood
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Cambridge UK
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach

    Re: PARTHIA - Mundus_Magnus_v1.0

    Super opis i przebieg z kampanii, szkoda tylko że nie wybrałeś jakiejś bardziej rozbudowanej modyfikacji . Ale nakład twojej pracy w dobie zastoju na scenie RTW, jest na miarę złota. Czekam na dalszy raport z gry. Pozdrawiam !!!

  5. #15
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    323
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: PARTHIA - Mundus_Magnus_v1.0

    Cytat Zamieszczone przez BlackWood
    szkoda tylko że nie wybrałeś jakiejś bardziej rozbudowanej modyfikacji
    e tam ... większość modów polega na tworzeniu cukierkowatych, kolorowych jednostek z "groźnymi" nazwami - do rozgrywki i mechaniki gry nic to nie wprowadza. Mundus_Magnus wprowadza prawie niezauważalne zmiany, zachowujące podstawowe założenia twórców, np. powodzie występują częściej, nowe surowce na mapie (sól, konie, ryby, kość słoniowa), mały bonus do prawa czy rozrywki.

    Było o taktyce. Temat taktyki ciągniemy dalej. Pisałem o zdobywaniu miast jednostkami specjalnymi: spy, assassin, diplomat. Pozwoliło nam to zwolnić armie polowe z tego obowiązku. Idea polegała na tym aby armia walczyła z przeciwnikiem w terenie a nie w obrębie murów miejskich. No i generalnie to się udało/udaje.
    Kilka słów o założeniach. Na początku tematu wypisałem główne (strategiczne) założenia: 1. nie tracić wojska, 2. zdobywać miasta, 3. wygrać. Opisałem swój sposób na zdobycie miasta (taktyka) czyli pkt 2. Teraz wrócę do pkt 1. Czyli jak nie tracić wojska i jak wygrywać bitwy.
    Jak pewnie zauważyliście ww. Imperium Partów ma na chwilę obecną jednego przeciwnika - Seleucydów. Oczywiście mogłem wybrać inną drogę, ale o tym w innym poście. Skupmy się na Grekach. Wymyśliłem, że moje armie muszą być ofensywne. To jest podstawa, to jest punkt wyjścia. Jakie jednostki mają Seleucydzi wszyscy wiedzą, więc o tym nie będą pisał. Sytuacja, w której miałbym się bronić oznaczałaby koniec rozgrywki. Kiedyś grałem Numidią, dopiero za czwartym czy piątym razem wykombinowałem co robić i jak, swoją drogą taka Numidia jest ultra hard.
    Parthia ma dość ciekawe jednostki, ale nie dla wszystkich przewidziałem zastosowanie:
    1.
    Slingers - wysokie koszty utrzymania, poza tym nic ciekawego.
    2.
    Archers - wysokie koszty utrzymania, trochę lepszy atak, ale na greckie falangi nic to nie daje, chyba, że z tyłu albo z boku, tylko jak tym manewrować? Przeciwko jeździe też słabo. Można ich postawić za piechotą, tylko, że to wiele nie da.
    3.
    Hillmen - początkowo byłem sceptyczny co do tej jednostki, ze względu na wysokie koszty utrzymania. Ale jest dobrą jednostką pościgową kiedy przeciwnik miga na biało, dogoni i coś tam zawsze zatłucze. Do tego ma "normalne" morale i może wytrzymać jedną szarżę jazdy przeciwnika.
    4.
    Eastern Infantry - koszty utrzymania niskie, bonus na koninę.
    5.
    Horse Archers - bardzo niskie koszty utrzymania, dobra jednostka na początek.
    6.
    Onagers - bardzo niskie koszty utrzymania, zasięg.
    7.
    Persian Cavalry - niskie koszty utrzymania, morale.
    8.
    Cataphract Camels - niskie koszty utrzymania, bonusy, konina przeciwnika szybciej miga na biało, morale.
    9.
    Cataphracts - wysokie koszty utrzymania, w porównaniu do jednostki wyżej jest nieprzydatna.
    10. Są jeszcze słonie. Co prawda na niższym poziomie niż wielbłądy, ale wiadomo ile mają hit points. Problem w tym, że prowincja, gdzie jest słonina, została zajęta niedawno. Na chwilę obecną nie ma rekrutacji.
    Te fioletowe fifki pokazują to na czym mi zależy i co wykorzystuję przy kompletowaniu armii. Tylko takie jednostki rekrutuję i każda z armii wygląda identycznie (prawie). Generalnie wygląda to tak:
    - Hillmen stoją razem z Eastern Infantry tworząc osłonę dla artylerii. Kiedy przeciwnik pęka górale ruszają w pościg za piechotą wroga.
    - Eastern Infantry stoją razem z Hillmen tworząc osłonę dla artylerii. Ich zadanie polega tylko na zatrzymaniu ataku wrogiej jazdy. Walka z piechotą przeciwnika nie wchodzi w ogóle w grę.
    - Onagers to moje jednostki podstawowe, tworzą trzon armii. Mają tylko jedno zadanie - zabić wrogiego generała. Ostrzał na długi dystans.
    - Persian Cavalry to kolejne "backbone" armii. Manewry, ostrzał, na końcu walka w zwarciu i pościg.
    - Cataphract Camels jak wyżej, z tym, że w ograniczonym zakresie. Generalnie używam przeciwko wrogiej jeździe oraz do ataków z boku i tyłu na falangę wroga (ale nie zawsze). Manewrować tym się za bardzo nie da. W zasadzie ich rola polega na zniszczeniu wrogiej kawalerii.

    Jak to wygląda w praktyce pokazują screeny poniżej:
    Typowa grecka armia. Przewaga liczebna, ciężka jazda i ciężka piechota.







    Oczywiście na miejscu pokonanej armii od razu pokazuje się następna :/


    Takie ujednolicenie armii przynosi efekty. W następnym poście napiszę krótko o liczebności i "systemie" wymiany wojsk. Na dowód, że to nie są opowieści dziwnej treści, zamieszczam screen poniżej.

  6. #16
    Podczaszy Awatar BlackWood
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Cambridge UK
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach

    Re: PARTHIA - Mundus_Magnus_v1.0

    Czy ja wiem czy nic modyfikacje nie wprowadzają do mechaniki , nie zgodzę się z tobą ,jako że w RTW grywam od niepamiętnych czasów i widzę różnicę, ale chyba drogi przyjacielu nie grywałeś w nie w dostatecznej ilości bo wiedział byś że mody pod RTW na scenie TW uchodzą za najlepsze,głównie właśnie za dosyć łatwy w modowaniu silnik . Chyba że masz słaby komputer i to utrudnia ci grę, gdyż mody jakoby wprowadzają dużo, od grafiki po nowe skrypty, które już na wiekowych sprzętach tną niemiłosiernie :?

    Taka Europa Barbarorum np. to całkiem inna gra z masą zmian,rozbudowana,klimatyczna,trudna i co najważniejsze HISTORYCZNA, dzięki pracy grafików, historyków i koderów silnik RTW posłużył do czegoś więcej .
    Adres strony warto poczytać, sam ocenisz : http://www.europabarbarorum.com/

    RTR VII całkiem przebudowana i b.realistyczna,nowe pole bitwy, jednostki,wiele ciekawych rozwiązań jak np. dodatkowe małe osady z głównymi stolicami!

    Roma Surrectum II, gdzie wymieniono wszystko, nawet i budynki, a reszta to już od gustu zależy.. mogę wymieniać dalej.. .

    Co do "groźnych" nazw jednostek, to patrzysz na nie przez pryzmat podstawki, gdzie panowie z CA nie postarali się o prawidłowe nazewnictwo, lub kompletnie olali historyczne prawdziwe nazwy(tudzież nawet epokę gdzie owe jednostki występowały), dopiero w modach zaczęto rozwijać historię na podstawie danych źródeł, oraz wprowadzać nowe prawdziwe na owe czasy jednostki.

    Taki Egipt w III p.n.e był hellenistyczny(po podboju Alexandra Wielkiego,na tronie zasiadali Ptolemeusze), a jak wygląda w grze? da się to jednak zmienić, nie tracąc uroku podstawki jest mały sub-mod http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=413694

    Fajnie że grasz w podstawową wersję, ze zmienioną mapą, jednak w obecnej epoce modyfikacji pod RTW i całkowitemu jej rozwojowi(głównie po to aby tą WIELKĄ część uchować od zapomnienia i dać jej powiew świeżości) z całym szacunkiem podstawka wygląda słabo, pod względem AI,grafiki(co jeszcze mogę przeboleć), nie historyczności itd.Owszem zagrywałem się nią latami, ale przejadła się mi.
    Na obecną chwilę nie wyobrażam sobie gry bez solidnego moda

    Ale jestem pełen podziwu odnośnie twojej pracy nad kampanią i szanuję twoje zdanie, nie chcesz grać w mody twoja sprawa(strata jednak po części coś zmodyfikowałeś ) Życzę pomyślnego rozwiązania w grze i dalszych informacji , w dobie nowych odsłon TW, twoja praca jest jakoby perełką i daje mi motywację nad rozpoczęciem swojego dzieła, CZEKAM TYLKO NA ODP> MODA . CZYLI AEE!!

    EDIT. Tu podrzucam ci ciekawe linki odnośnie modyfikacji które biją rekordy popularności na naszej starej i Wielkiej SCENIE RTW:
    Kampanie Pontem RSII http://www.youtube.com/watch?v=s7Mm8dc708M (przedstawiający ustawił sobie na 0 kolejkową rekrutację, jest wybór oczywiście na tradycyjną 1 kolejkową)
    Kampania Epirem EB http://www.youtube.com/watch?v=LZD03x7ZM0Q

    Sam oceń, jeśli nigdy nie grywałeś czy mody nic nie zmieniają? Według mnie przedłużają życie tej wspaniałej części POZDRAWIAM GORĄCO

  7. #17
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    323
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: PARTHIA - Mundus_Magnus_v1.0

    W EB klikałem dawno temu, tak samo jak metw(r), vlad_tw czy scutum&gladius itp. itd.. Moderzy nie tworzą nowej gry tylko ją zmieniają, dlatego nie zmieniają mechaniki gry bo ta jest opatentowana i nikt tego już nie wymyśli. Z mojego punktu widzenia jest bez różnicy czy jednostki mają spodnie zielone, różowe czy tęczowe i czy są "historyczne" czy nie, bo to nie ma żadnego wpływu na rozgrywkę. Tak samo jest z mapą, czy będzie 100 prowincji czy 10, grasz w taki sam sposób.

  8. #18
    Podczaszy Awatar BlackWood
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Cambridge UK
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach

    Re: PARTHIA - Mundus_Magnus_v1.0

    Tak, masz racje, odnośnie mechaniki,wszystko ma wyglądać w taki sam sposób aby nie ruszać głównego silnika gry(prawa autorskie). Jednak w obecnej formie EB wnosi nie tylko jednostki,czy prowincję ale cały wachlarz zmian. Nowe budynki i ich znaczenie, różnice kulturowe, właściwie oprócz zasady gry jakie panują w RTW, to całkiem inny produkt.Coś jak nieoficjalny dodatek na realizm I jeśli już mowa o prowincjach, to tak jak napisałeś, czy jest ich 100 czy 10, gra się tak samo,zgadzam się, ale jak jest tylko 10, gra się łatwo i szybko(no chyba że komputer nienaturalnie spamuje armiami).
    A ja po tylu latach w świecie RTW, chcę aby grało się długo i trudno wiec szukam zmian, istotnych zmian a jako fascynat historii starożytnej, szukam też realiów danej epoki. Może tu tkwi różnica między nami, ty podchodzisz do gry w inny sposób niż ja

    Owszem są też mody które niewiele zmieniają.Tylko raczej kosmetykę...
    Jednak polecam ci zagrać i sprawdzić taką RSII 2.5 , EB 1.2 +alexander, a w szczególności najnowszy Rome total realism VII , gdyż tam naprawdę autorzy stworzyli coś wyjątkowego
    Wiesz modyfikacje w odróżnieniu od podstawowych gier są rozwijane, praktycznie co jakiś czas mamy nową wersję. Ale nie zgodzę się z tobą że RTW i takie EB czy inna WIELKA modyfikacja to jest to samo, z prostego powodu, od kilku lat twórcy się rozwijają (i ich prace też), piszą i wprowadzają nowe skrypty, które to zmieniają zachowanie AI czy animację walki, a kończąc nawet na sposobie trzymania włóczni przez dane jednostki.

    Np. Nie mam pojęcia jak twórcy wprowadzili taki myk, że w takim RSII(który to nie należy do moich ulubionych,ale chylę czoła za gigantyczną pracę), często gdy zmęczymy walkami komputer wysyła posła z zawieszeniem broni
    Gdzie w podstawce takich rzeczy nie uraczymy. Tu zapewne działa jakiś skrypt,wymuszający takowe zachowanie.Albo taki Darth Mod 16.2, gdzie AI na polu bitwy zachowuje się całkiem rozsądnie.
    Tak więc podsumowując, kiedyś może mody pod rtw wprowadzały zmianę jednostek, ale obecnie twórcy są na takim poziomie, że aż dziw bierze jak oni to robią, że ze starej gry potrafią tyle wycisnąć.

    Naprawdę wiem o czym pisze, gram w RTW od pierwszego dema jakie wyszło, a świat modyfikacji to mój "bakcyl" gdyż przez pracę mistrzów modelingu, mogę nadal się cieszyć ulubioną grą
    Dostrzegam różnicę i łapie się na tym że w RTW gram nieprzerwanie od bodajże 2004 roku

    Ale pisząc "szkoda" że nie opisujesz jakiejś większej modyfikacji, miałem na uwadze jeszcze większy sukces jaki twoja praca by odniosła, gdyż owe modyfikacje są bardzo popularne na scenie RTW(zabawne, że ludzie do dziś, kupują takiego staruszka dla tej czy innej modyfikacji).

    Brakuje takiej solidnej pracy którą zaprezentowałeś w świecie modyfikacji(oczywiście sam mogę postarać się o takową, ale człowiek- człowiekowi nie zawsze równy i czasem różnie bywa z wykonaniem, zresztą nie próżnuje i testuje różne mody, aby potem je racjonalnie ludziom na forum przedstawić )
    Już widzę takie EB, w twoim wydaniu ...Miodziooo Pozdrawiam !!

  9. #19
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    323
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: PARTHIA - Mundus_Magnus_v1.0

    Łotewer. Wracamy do tematu Parthia - Mundus_Magnus_v1.0. Pisałem o taktyce. O zdobywaniu miast bez użycia armii oraz o jednostkach. Jak wyglądają moje armie polowe widać. Celem było:
    - ujednolicenie wojska
    - niskie koszty utrzymania armii
    - armia ofensywna
    jak na razie nie muszę nic zmieniać ze swoich wyjściowych założeń. Wszystko gra tak jak sobie wymyśliłem. Kilka słów o liczebności. W związku z tym, że wybrałem jednostki, których koszt utrzymania jest niski, mogę sobie pozwolić na "prawie" pełne fioletowe słupki. Generalnie ilościowo wygląda to następująco:
    - Eastern General
    - 4 Cataphract Camels
    - 6-8 Persian Cavalry
    - 4-5 Onagers
    - 2-3 Hillmen
    - 2-3 Eastern Infantry
    Oczywiście w trakcie rozgrywki to się zmienia, ale staram się trzymać pełno-etatowe armie. Z punktu widzenia strategicznego 3 armie były na Froncie Zachodnim, 2 na Froncie Południowym, 1-2 w odwodzie. Kiedy zdarzało się, że jedna z armii ponosiła za duże straty była wycofana a na jej miejsce wchodziła identyczna armia będąca w odwodzie. Pierwsza szła do miasta w wiadomym celu, a potem ona stała w odwodzie.
    Na chwilę obecną walki na Froncie Południowym dobiegły końca, wojska dokonały zaślubin z morzem, co prawda nie w Kołobrzegu i nie w 1945 roku ale zawsze coś. Jedna z południowych armii miała dołączyć do zadymy na zachodzie a druga podbijać trzy najdalej wysunięte na wschód prowincje zajęte przez rebeliantów. Jednak stało się coś czego się nie spodziewałem. Żółtaczka (patrz screen). Widać AI się postarało. W pewnym momencie przy granicy stanęły dwa żółte słupki, nie wiem skąd, może stali za jakimś krzakiem albo co. Teraz muszę przemyśleć pewną koncepcję. Niemniej nadal dzielni partyjscy wojownicy wycinają w pień greckich homoseksualistów i miłośników koziego sera.



    W porównaniu do mapki z pierwszego posta zasięg Żółtaczki robi wrażenie.

  10. #20
    Łowczy
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    123
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: PARTHIA - Mundus_Magnus_v1.0

    No, żółtaczka się plęgnie niemiłosiernie, ale za to Seleucydów nie widać zbytnio

Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •