Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 74

Wątek: Jak stworzyć własną jednostkę - PORADNIK

  1. #61
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2010
    Postów
    82
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 9 podziękowań w 8 postach

    Re: Jak stworzyć własną jednostkę - PORADNIK

    Witam

    W Empire brakuje mi najbardziej 2 jednostek - grenadierów Karola XII oraz Polskiej kawalerii narodowej. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś wskazał mi możliwości dodania tych jednostek np. z jakiegoś moda. Jestem zielony jeśli chodzi o mody i najlepiej byłoby gdyby były to poprostu pliki do wrzucenia do folderu z grą.


    z góry dzięki i pozdro all

  2. #62
    Salvo
    Gość

    Re: Jak stworzyć własną jednostkę - PORADNIK

    Całe szczęście właśnie na czymś takim polega instalowanie moda Polecam samodzielne modyfikacje, jak EW, czy AUM które już te jednostki posiadają, a do tego dostaniesz sporo nowych.
    Równie gorąco polecam Ornamentum Packi - modyfikacje zawierające świetne jednostki (w tym kawalerię narodową) + bitwę pod Połtawą i pełno wczesnych jednostek z GNW (w tym grenadierów Karola XII).
    Jeśli chcesz mieć tylko te jednostki musiałbyś ściągnąć takiego moda, wypakować dane tekstury i modele, po czym dodać zgodnie z poradnikiem.

  3. #63
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2010
    Postów
    82
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 9 podziękowań w 8 postach

    Re: Jak stworzyć własną jednostkę - PORADNIK

    Mod Ornamentum jest świetny ale niestety przerabia wersje gry na angielską. Istnieje do niego jakieś spolszczenie ? 8-)

  4. #64
    Salvo
    Gość

    Re: Jak stworzyć własną jednostkę - PORADNIK

    Nie, chyba że ktoś zrobi 8-)

  5. #65
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    22
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Jak stworzyć własną jednostkę - PORADNIK

    Czym otworzyć plik dds i czy do modyfikowania tekstur można użyć gimpa zamiast photoshopa ?

  6. #66
    Cześnik
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    220
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Jak stworzyć własną jednostkę - PORADNIK

    Cytat Zamieszczone przez 24f
    Moim zdaniem przeciętny użytkownik gry nie jest w stanie wg podanego tekstu stworzyć własną jednostkę. Pisanie z koleji dla osób wiedzących jak to wykonać nie wiem, czy ma sens ? Uważam, że temat wymaga solidnego poprawienia.
    Jakkolwiek to kawał dobrej roboty to kolega ma troche racji. Za mało to wszystko łopatologiczne moim skromnym zdaniem a "np mi" to i tak nie potrzebne

    Ja bym sie bardziej rozczulał nad kazdym krokiem piszac jak dla dziecka albo nie dla siebie. Brak zrozumiałosci preferuje w swobodnych gadkach. Ale poradnik to już musi byc czytelny. Trzeba podejscia dydaktycznego. Ale i tak kawał roboty którą doceniam i daje ... 6 na 10 a jestem czlowiekiem z natury surowym.

    Poza tym to jest troche czarna magia na poczatku zawsze ale jak przebrnie ktoś przez ból glowy na poczatku to da rade i z tym co jest.

    Gdybym mógł coś proponowac - napisz im jak dodac jednostke z frakcji do frakcji jak to zawsze zaczynaly tego typu poradniki. Jak już sie za to wziąłeś i włozyles trudu niemało. Mnie nic nie obliguje gdyż (ku wiedzy innych) jestem tu tylko batitą i w dodatku trolem

    Miałem napisany już poradnik ale wywaliłem w koncu przy formacie kiedyś znudzony brakiem dobrej woli współpracy administracji. A było to prawdziwe arcydzieło czytelnosci i literatury poradniczej w ogóle Może napisze znowu i zamieszcze gdzies na swojej stronie na ktorej bede pozwalał spamować i bedzie fajniejsza - już pomijam ten smiech który nie jest smiechem z własnych dowcipów lecz ma oznaczac ze to 'jaja som jakies'. Teraz to sie sam rozsmieszyłem

    Trzymając sie jednak podejscia konkeretnego chcialem tylko powiedziec przez to że kolega ma sporo racji którą uznaje także "strona obeznana z zagadnieniami". Już bez śmiechu. Niemniej nie o krytyke tu chodzi bo krytykowanie cudzej dobrej woli nie jest w moim zwyczaju.

    Bez bana i statusu trola i spamera napisałbym tylko:

    "Szło by to zrobić tak żeby było łatwiej"

  7. #67
    Gość

    Re: Jak stworzyć własną jednostkę - PORADNIK

    Cześć.

    Chciałbym wnieść małe poprawki do modu Imperial Splendour, a dokładniej chciałbym zmodyfikować wielkość jednostek, przeładowanie i zasięg strzału. Znalazłem już w DBEditor tabelkę z jednostkami, nazywa sie "unit_stats_land_table" ale nie mogę wnieść żadnych zmian. W jaki sposób zmienić wartość w tabeli? I jeśli mogę prosić, to jak po angielsku są zapisane w tabeli owe statystyki?(Wielkość jednostki, przeładowanie i zasięg strzału)?

    EDIT: Już się prawie ze wszystkim uporałem. Nie wiem tylko w jaki sposób zmienić zasięg strzału. Wie ktoś z was może?

    EDIT2: Odkryłem, że za zasięg strzału odpowiada model broni danej jednostki. Ale w dalszym ciągu nie wiem gdzie można edytować parametry owych strzelb. Jeśli ktoś wie, to proszę o informacje!

  8. #68
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    12
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Jak stworzyć własną jednostkę - PORADNIK

    Na forum jest o tym poradnik. Tak się składa, że jestem jego autorem
    viewtopic.php?f=250&t=7857
    "Moralność człowieka zależy od zdolności współodczuwania z innymi ludźmi, wykształcenia oraz więzi i potrzeb społecznych; żadna religia nie jest do tego potrzebna. Człowiek byłby zaiste żałosną istotą, gdyby kierował się w życiu wyłącznie strachem przed karą i nadzieją na nagrodę po śmierci" - Albert Einstein

  9. #69
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Jak stworzyć własną jednostkę - PORADNIK

    Witam, mam pytanie. Czy na Windows Vista SP1 można używać DB EDITOR ? Nie mogę zainstalować .NET 3.5 , bo pojawia się błąd instalacji...

  10. #70
    Salvo
    Gość

    Re: Jak stworzyć własną jednostkę - PORADNIK

    Ja działałem na XPeku i nigdy problemów nie miałem, więc nie wiem...ale raczej wątpie, a problem masz w takim razie z NETframeworkiem, a nie z dbeditorem.

    Nie wiem co nie działa, strzelam - spróbuj zainstalować czwórkę.

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [Poradnik] Jak dodać nową jednostkę!
    By in forum Poradniki do Rome: Total War
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 19-12-2013, 11:11
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-11-2013, 22:38
  3. Jak stworzyć własną mapę kampanii?
    By Centurio in forum Poradniki do Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-07-2013, 19:54
  4. [Poradnik] Jak stworzyć mod-folder! - (Swich-mod)
    By in forum Poradniki do Rome: Total War
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-11-2012, 18:58
  5. Jak Dodać Własną Muzykę - PORADNIK
    By Salvo in forum Poradniki do Empire: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-08-2010, 07:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •