Strona 29 z 30 PierwszyPierwszy ... 1927282930 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 281 do 290 z 291

Wątek: Submod muzyczny ver 6.0 zgodny z BC 7.0 z bugfixerem

  1. #281
    Łowczy Awatar hummels
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    113
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 2 podziękowań w 1 poście
    No napisałeś tak jak jest domyślnie w pliku. U mnie jest tak, teraz akurat usunąłem regiony.

    Bez tytułu.jpg

    1. Zostawiając regiony pod każdym (czyli tak jak napisałeś), te regiony nadpisują frakcję i walcząc Polską w Norwegii leci ich muzyka a nie moja bo jestem na ich regionach.
    2. Usuwając regiony zewsząd jak pokazane na zdjęciu, gra używa domyślnej muzyki czyli też lipa.
    3. Zostawiając regiony tylko pod Polską a usuwając z innych leci elegancko moja muzyka tak jak chcę. Ale jeśli zagram inną frakcją niż Polska to u nich z kolei też leci ta dla Polski..

    Ani tak ani siak, nie idzie tego zrobić :|

  2. #282
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    Ten plik odpowiada za muzę graną w bitwach, więc jak wywaliłeś nazwy regionów to nie będziesz miał muzy w bitwach.

    W sumie nigdy nie zwracałem uwagi jaka muza gra w bitwach, być może jest tak, że grając Polską w Skandynawii leci muza przypisana do konkretnego regionu, niezależnie kim gramy. Choć wydaje mi się, że powinna grać muza danej frakcji, zaś ten plik ma znaczenie nie w kampanii a jedynie w pojedynczych/historycznych bitwach.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  3. #283
    Łowczy Awatar hummels
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    113
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 2 podziękowań w 1 poście
    Tak on odpowiada za muzykę w bitwach, ale jak wywali się regiony to muzyka jest, tyle że domyślna bo gra bierze wtedy prawdopodobnie pierwszy z brzegu music_type z pliku descr_sounds_music.
    I właśnie jest tak, że zawsze niezależnie kim gramy muzyka w bitwach leci w zależności od regionów a nie frakcji. I według Twojego sposobu i według tego co ja próbuję zrobić. A ja właśnie nie chcę aby ona leciała wg regionów tylko frakcji i nie wiem jak mam to zrobić.
    Plik ma znaczenie w kampanii, ale w bitwach. On odpowiada za tension/mobilize i battle.

  4. #284
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    Wyślij mi wszystkie pliki z muzą jakie modyfikowałeś (oczywiścier poza mp3kami). Poza tym w pliku descr_sounds.txt na końcu, w linijce music_types_enum dodałeś "polska"? Log wywala jakieś błędy?
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  5. #285
    Łowczy Awatar hummels
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    113
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 2 podziękowań w 1 poście
    W logach nic nie mam. Napiszę jak to robiłem po kolei:

    1. Zacząłem właśnie od dodania "polska" w pliku descr_sounds na dole.
    2. Następnie world/maps/base w pliku descr_sounds_music_types dodałem swój music_type polska oraz factions poland. No i tutaj jak pisałem próbowałem zostawić wszystkie regiony, usunąć wszystkie lub dodać pod Polską wszystkie jakie są.
    3. Na koniec w descr_sounds_music dodałem swój music_type polska i wszystkie piosenki z .mp3 jakie mają być grane.
    4. Oczywiście powrzucałem mp3 do music i usunąłem pliki .idx .dat.

    Załącznik przekroczył max rozmiar więc wrzuciłem tutaj: https://ufile.io/4r07i

  6. #286
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    Czyste BC7+bugfixer? Podaj jeszcze ścieżkę do plików mp3 jakie dodałeś.

    EDIT: spróbuj pozamieniać polskie litery (ą,ć,ż,ń itp.) na te bez ogonków (zarówno w descr_sounds_music.txt jak i w plikach .mp3). Co robi w descr_sounds_music_types.txt kwarezm i teutonic_order? Masz tu przypisane poprawne nazwy frakcji? Ten plik jest zwalony. Czemu przy Polsce nie masz poprawnie przypisanych regionów? W descr_sounds_music.txt powinien być tylko jeden frontend.
    Ostatnio edytowane przez wino ; 28-09-2017 o 21:33
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  7. #287
    Łowczy Awatar hummels
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    113
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 2 podziękowań w 1 poście
    Na razie mam tylko Stainless Steel dlatego takie frakcje są. Zamiana polskich liter nic nie da bo jak pisałem ta muzyka działa i leci w grze normalnie. Problem w tym, że albo leci tylko na regionach albo leci dla każdej frakcji w grze.

    mp3 są w data/sounds/music

    Regiony nawet jak wpiszę poprawnie to nie jest tak jak chcę, więc próbowałem je dodawać/usuwać i zobaczyć czy się uda ale nic z tego.

    Nie wiem czy Ci umknęło co pisałem to napiszę jeszcze raz, zarówno wg twojego i mojego sposobu dodawanie muzyki działa tylko na regiony. Czyli walcząc Polską na terenach Norwegii zawsze będzie muzyka Norwegii a nie Polski. A ja chcę zrobić tak, żeby zawsze leciała muzyka tej frakcji którą aktualnie gramy niezależnie od regionów na których toczą się bitwy. I można to zrobić usuwając wszystkie regiony z pozostałych music_type i dodać wszystkie możliwe regiony tylko do Polski. Problem w tym, że jak chcemy zagrać Egiptem, Anglią czy czymkolwiek innym niż Polska, to dla nich też leci muzyka z Polski bo pod Polską daliśmy WSZYSTKIE regiony w grze. Wychodzi więc na to, że najlepiej byłoby usunąć wszystkie regiony i zostawić puste, ale oczywiście to też nie działa i gra puszcza wtedy jakąś domyślną muzykę lub pierwszą z listy music_type w pliku descr_sounds_music.

  8. #288
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    No to nie wiem, nie zwracałem na to nigdy uwagi i nawet nie wiem jak jest w moim submodzie muzycznym.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  9. #289
    Łowczy Awatar hummels
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    113
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 2 podziękowań w 1 poście
    Wychodzi na to, że gra traktuje regiony wyżej od ustawień frakcji czyli regiony nadpisują frakcje i pewnie nie da się tego obejść bez jakiegoś głębszego grzebania w plikach gry. Jedynym takim prowizorycznym wyjściem jest dodanie wszystkich razem regionów tylko do naszej frakcji i podmiana pliku za każdym razem jak gramy inną frakcją.

  10. #290
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez wino Zobacz posta
    Bellum Crucis 7.0 to świetny mod, jednak w kwestii akcentów, głosów i muzyki jest totalną klapą. Po wgraniu tego submoda nasze wrażenia słuchowe ulegną kompletnej odmianie Co dokładnie zawiera mój produkt?

    1. Poprawiłem akcenty na mapie strategicznej i bitewnej. Wbrew temu co jest napisane w manualu: "Now all characters and all units, if summoned on the strategic map or on the tactical one, will reply with the right accent." Polska ma akcent angielski. To samo dotyczy Królestwa Węgier, Księstwa Włodzimiersko-Kijowskiego i Republiki Novogrodu. Nawet Szkoci i Połowcy mówili czystą angielszczyzną. Teraz wszystko jest prawidłowo zarówno na mapie strategicznej jak i w bitwach. Królestwo Polski ma akcent wschodnioeuropejski, Szkocja szkocki, Połowcy mongolski itd.;

    2. Dodałem i poprawiłem głosy wielu jednostek w czasie bitew. Część jednostek milczała jak zaklęta w momencie jej wyboru (np. Szwedzcy konni kusznicy, Szwedzcy kusznicy, Pelekephoroi itd.);

    3. Dodałem nową muzykę (zamiast 142 MB w 54 kawałkach jest 586 MB w 180). Dotychczas w grze były 4 kawałki lecące w kółko. Teraz jest po kilkadziesiąt. Oprócz tego nowa muza w menu i w czasie bitew.

    historia wersji:
    Spoiler: 
    ver.6: submod muzyczny z 20 października 2014:

    - wywalonych 30 najgorszych i najbardziej denerwujących kawałków;
    - dodanych 39, m. in. Two Steps From Hell, z filmu Ogniem i Mieczem, utwór tytułowy z Gry o Tron, z gry Gothic 3;
    - Gruzja dzieli teraz muzykę z Bizancjum (wcześniej Bizancjum było same), zaś Połowcy połączyli się z Mongołami oraz Bułgarami;
    - nowa muza w menu (były 4 kawałki są 3, inne niż poprzednio);
    - kilka innych drobnych zmian (dorzuciłem utwór na zakończenie gry - wygranie lub przegranie kampanii i pojawiający się po bitwie, ale już na mapie kampanii; dodałem głos księżniczce w akcencie mongolskim, bo milczała jak zaklęta; z loading screenów usunąłem jeden z kawałków, który pochodził z podstawki medka a dodałem fajny kawałek Vangelisa (który wcześniej był w kampanii); jako że teraz Polish Retainers to Polscy rycerze feudalni, to mówią w bitwie "Polish knights!" zamiast "heavy cavalry!", a ich spieszona wersja oraz spieszeni polscy rycerze "heavy infantry!" (tak jak ich odpowiednicy z innych części świata) zamiast "swordsmen!")

    ------------------------------------------------------------------------------

    ver.5.1: submod muzyczny z 2 października 2014:

    - poprawki dzięki którym wszystkie jednostki w bitwach powinny się odzywać, gdyż wiele milczało.

    ------------------------------------------------------------------------------

    ver.5: submod muzyczny z 21 września 2014:

    - dostosowanie poprzedniej wersji do BC 7.0.

    ------------------------------------------------------------------------------

    ver.4: submod muzyczny z 17 marca 2013:

    - poprawki dotyczące muzyki. dodano 6 plików z nowymi utworami oraz lepiej wykorzystano wiele poprzednich utworów na mapie oraz w bitwach dodając je różnym nacjom,
    - poprawki dotyczące głosów. dodano głosy czterem rodzajom słoni.

    ------------------------------------------------------------------------------

    ver.3: submod muzyczny z 31 grudnia 2012:

    - poprawki dotyczące muzyki. usunięto 6 utworów z poprzedniej wersji submoda, dodano 42 (z 195 MB w 78 plikach zrobiono 371 MB w 114). Głównie są to utwory na mapie kampanii ale także dodano/pousuwano utwory w bitwach (podczas rozstawiania, uruchomienia bitwy oraz samej walki). Największe zmiany dotknęły Polskę (m.in. usunięto 15 utworów, dodano 10) i Królestwo Jerozolimy (które zostało muzycznie oddzielone od Bizancjum, dzięki czemu otrzymało najwięcej nowych utworów, głównie z filmu Królestwo Niebieskie). Dodano utwory Vangelisa z filmu Aleksander (do większości nacji), z wspomnianego Królestwa Niebieskiego (głównie dla Królestwa Jerozolimy) oraz z Bravehearta (głównie dla Szkotów). Dodano 1 utwór do loading screen (inny dla Arabów i Afryki oraz inny dla pozostałych nacji) oraz usunięto Arabom i Afryce utwory europejskie. Dodano dla skandynawów utwór z bitwy oraz po wygranej/przegranej bitwie z Viking Invasion. Baharodzica dla Księstwa Włodzimierskiego i Novogrodu a także Polska Bogurodzica oraz pieśń rycerzy Bolesława Krzywoustego przerzucone z mapy kampanii do bitew. Teraz usłyszymy jak nasi wojowie pięknie zagrzewają się do bitwy . Dodano drugi utwór (był jeden) po zwycięskiej bitwie (kawałek z Medievala I).

    ------------------------------------------------------------------------------

    ver.2: submod muzyczny z 2 grudnia 2012:

    - dodano 195 MB muzyki w 78 plikach Dotychczas każda nacja na mapie kampanii miała po 4 utwory lecące w kółko. Teraz jest od 20 do trzydziestu kilku.
    - nowa muza w menu i w czasie bitew Polska i Węgry to teraz "niezależne muzycznie" Państwa (a więc Polska ma np. Bogurodzicę, wcześniej wszystkie nacje wschodnioeuropejskie były w jednym worku), podobnie zostały oddzielone Gruzja i Połowcy od Bizancjum i Jerozolimy. Królestwo Norwegii ma muzykę nordycką (podobnie jak Dania), dotychczas miało północnoeuropejską.

    ------------------------------------------------------------------------------

    ver.1: submod dźwiękowy z 30 sierpnia 2012:

    - poprawione akcenty na mapie strategicznej i bitewnej. 9 nacji zamiast lokalnych akcentów miała angielskie, np. Polska, Szkoci czy Połowcy.
    - dodane i poprawione głosy wielu jednostek w czasie bitew. Część jednostek milczała w momencie jej wyboru, część miała błędne głosy.
    - poprawione błędne rodzaje głosów. Np. ciężka piechota mówiła jak lekka i odwrotnie.
    - poprawione opisy kilku jednostek podczas bitew Np. Caballeros Lekka Jazda miała po najechaniu kursorem na kartę jednostki opis ciężkiej kawalerii, akcent również; milicja andaluzyjska (włócznicy) mieli opis lekkiej piechoty itp.

    ------------------------------------------------------------------------------

    Opis instalacji:

    1. Ściągamy submoda stąd: http://przeklej.org/file/zx8r23/muzyczny.ver.6.7z.
    2. Rozpakowujemy plik programem 7zip.
    3. Usuwamy całą zawartość katalogu sounds (...\mods\BellumCrucis7\data\sounds\).
    4. Kopiujemy zawartość katalogu z submodem do ...\mods\BellumCrucis7\data\ wszystko nadpisując.
    5. Usuwamy plik map.rwm z katalogów ...\mods\BellumCrucis7\data\world\maps\campaign\im perial_campaign\ i ...\mods\BellumCrucis7\data\world\maps\campaign\cu stom\Ufficiale\.
    6. Jeśli masz lub miałeś już wersję 6, to aby działała Ci poprawnie z bugfixerem należy wgrać zawartość tego pliku: http://przeklej.org/file/cXAb7q/export.descr.unit.po.bugfixerze.7z do data oraz usunąć 8 plików z katalogu sounds: oba events, oba music, oba sfx i oba voice.
    7. Zabijamy, gwałcimy, podpalamy, plądrujemy ku chwale Królestwa!

    Nowa kampania chyba nie jest wymagana, gdyż grałem na poprzednim submodzie Polską i po wgraniu nowej wersji mogłem grać dalej. Czy tak będzie u Was? Nie gwarantuję, poprzednie wersje submoda wymagały nowej kampanii, więc ciężko powiedzieć.

    P.S. jak komuś robi się CTD podczas uruchamiania pojedynczych bitew (tych uruchamianych z menu dla jednego gracza) to niech pousuwa wszystkie pliki map.rwm ze wszystkich podkatalogów w \mods\BellumCrucis7\data\world\maps\. Nie wiem czy to coś da, ale mi na początku też nie działały, po czym jak tak zrobiłem to zaczęły, ale głowy nie dam, że to od tego

    Uwaga: uruchomienie gry oraz kampanii potrwa dłużej.

    Jak ktoś chce samemu dodawać muzę to opis jest tu: http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?6760-Submod-muzyczny-ver-6-0-zgodny-z-BC-7-0-z-bugfixerem&p=282250&viewfull=1#post282250
    Można go dać jeszcze raz? Bo mi wyskakuje info, że plik usunięty?

    Spróbuję z Bulata Steel przerzucić, ale tam jest muzy, ciekaw czy zatrybi, choć nie pogardzę Twoim wino submodem muzycznym
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

Strona 29 z 30 PierwszyPierwszy ... 1927282930 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Utwor muzyczny lub piosenka na Koniec Swiata
    By Nezahualcoyotl in forum Muzyka
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-12-2022, 20:56
  2. Bran Music Mod - Mod muzyczny
    By Shay Ruan in forum Mody uzupełniające
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-06-2014, 10:06
  3. Submod muzyczny
    By Shay Ruan in forum DarthMod Napoleon
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-10-2013, 14:39
  4. Drakkar, mod muzyczny dla The Last Kingdom
    By Herod in forum Mody uzupełniające
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 14:40
  5. Vltimvs Romanorvm, mod muzyczny dla INVASIO BARBARORVM 2
    By Herod in forum Mody uzupełniające
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-11-2011, 10:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •