Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 76

Wątek: Bellum Crucis 6.3 - zgłaszanie błędów

  1. #21
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Crash

    Abbasydami jako takimi gram od niedawna. Ale innymi nacjami doszedłem do ponad 300 tury na Full i spoko, zero ctd w wielu kampaniach.

  2. #22
    Wojski Awatar nocny
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    54
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Bellum Crucis 6.3 - problem z uruchomeniem

    Jak odpalić BC 6.3 z game boostera? na liscie jest mtw2 i kingdoms ale BC nie można dodać. Macie jakiś pomysł?

  3. #23
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Bellum Crucis 6.3 - problem z uruchomeniem

    Ja nie potrafię Gamebooster odpalić na modzie, programu używam do poprawy wydajności kompa ogólnie.

  4. #24
    Cześnik Awatar Przemysł II
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Królestwo Wybcz
    Postów
    314
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Crash

    Dzięki za chęci starałem się robić różne ruchy i inaczej rozgrywać turę. O ile się nie mylę to jest to problem z pojawieniem się Al-Narsi w 50 turze u Abbasydach właśnie. Bugfixer niby to naprawia ale jakoś nie zadziałało to właściwie. Pozostaje jedynie rozpoczęcie nowej kampanii innym krajem
    "My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor." J. Beck

    Acer Aspire 5750g
    procesor: i5-2410m 2,3 -2,9GHz
    karta graficzna: Nvidia GeForce 540m
    pamięć ram: 4 Gb ddr3-1333
    system operacyjny: W7 64 bit
    rozdzielczość: 1366x768

  5. #25
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2011
    Postów
    38
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Crash

    Witam.Mam problem z wywalaniem gry,ale chyba wiem o co chodzi tylko nie wiem czy da się to naprawić.A więc gram Polską na orginalnym AI,z plikiem na rosnącą dyplomację,ze zmienionymi statystykami jednostek oraz z wyborem dziedzica frakcji.Obecnie mam ponad 50 turę i wywala mnie przy przewijaniu tury na rebeliantach.Stosowałem różne sposoby aby to przeszło a więc różne ruchy agentów,zmiana języka z polskiego na włoski i nic.Ale w drzewie genealogicznym coś znalazłem co może mieć wpływ na wywalanie.W linii od mojego króla jest księżniczka,która nie ma imienia,a zamiast tego jest tam przecinek.Ta księżniczka ma 15 lat i teraz w turze w której mnie wywala powinna pojawić się na mapie.Myślę że to może powodować crasha.Czy ktoś miał podobną sytuację i czy ktoś może pomóc w tej sytuacji?JEST ROZWIĄZANIE i może to pomoże w przyszłości innym ,gdy będą mieli podobną sytuację.Otóż wysłałem mojego króla na samobójczą misję i dzięki temu tura przeszła.W drzewie genealogicznym nie ma tej feralnej księżniczki ani nie pojawiła się na mapie.Po prostu znikła.

  6. #26
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    114
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Bellum Crucis 6.3 - problem z uruchomeniem

    Zainstalowałem BC 6.3 z bugfixerem i polskim submodem (Mietka) i spolszczeniem z listopada
    Bitwy chodzą, kampanie chodzą, ale hotseat nie chodzi. Czy to tak ma być?
    Wcześniej poprawiałem tłumaczenie w battle.txt, shared.txt i expanded.txt

  7. #27
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Bellum Crucis 6.3 - problem z uruchomeniem

    Hotseat jest na normalnej mapie z moda, myślę, że to kwestia submoda Mietka bo on dodaje prowincje i zmienia mapę. Ale to niewielka cena. Bo submod Mietka77 jest super.
    Spróbuj odpalić hotseat na text dla czystego moda, czyli na tej wersji spolszczenia. A dużo poprawiałes w tych plikach tekstowych?

  8. #28
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    114
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Bellum Crucis 6.3 - problem z uruchomeniem

    Sprawdziłem, że problem nie leży ani w tłumaczeniu ani w moich zmianach, więc wszystko wskazuje na submoda.

    Szkoda, że będę musiał go odrzucić - hotseat to dla mnie podstawa.
    To zupełnie inna zabawa, gdy gra się różnymi frakcjami w tej samej kampanii, a nie osobno. Nie dość że koło historii toczy się tak samo dla wszystkich, to jeszcze można ciekawie wpływać na zachowanie frakcji komputera i całą rozgrywkę.
    A poza tym - oszczędza się czas na czekaniu na koniec ruchu - tyle razy ile frakcji się wybierze, bo czeka się tylko raz dla wszystkich, a nie osobno dla każdej frakcji. Akurat w tym modzie to się liczy.

    Liczę, że submod Mietka zostanie poprawiony pod hotseat.

    Co do battle.txt i shared.txt - moje poprawki miały na celu zwiększyć spójność, porządek i jakość tłumaczenia dla komunikatów podczas bitew. Jestem zadowolony ze zmian. Zostało dopracować to, co się tyczy multiplayer, czatu i kampanii. Jak ktoś jest zainteresowany to podaję link:
    http://www.mediafire.com/?h52lwz2mpucc32l

    Chętnie przyłączę się do polonizowania moda, mogę dodawać tłumaczenia i poprawiać te, które już wyszły, bo są jakieś z automatu googla ;-)

  9. #29
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Bellum Crucis 6.3 - problem z uruchomeniem

    Jak masz czas i ochotę poprawiać spolszczenie do BC 6.3 to rób to proszę. Spolszczanie Bellum zaczęło się od wersji 6.1 potem 6.2 wtedy Bellum było tylko po włosku. Część została przetłumaczona translatorami, nikt z tłumaczących nie znał włoskiego. To cud, że spolszczenie w ogóle powstało. Dopiero do wersji 6.3 było zangielszczenie. Część plików spolszczenia opiera się na pracach do wersji 6.1 i 6.2.

    Zważywszy na wszystko, spolszczenie Bellum Crucis ma wysoki poziom. Owszem są nadal babole i tu i ówdzie się uchował translatorowo-googlowy bełkot, ale niewiele. Jak możez poprawiaj do woli i podziel się co jakiś czas swoimi poprawkami. Ja gram tylko w single campaign. Ty w hotseat grasz ze znajomymi czy sam kilkoma nacjami?

    Edit: Używasz tych programów i tzw. patcha 4gb? viewtopic.php?f=367&t=11404 jak nie to użyj około 40-50% szybciej tury lecą w Bellum i innych modach.

  10. #30
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    114
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Bellum Crucis 6.3 - problem z uruchomeniem

    Cytat Zamieszczone przez Araven
    Jak masz czas i ochotę poprawiać spolszczenie do BC 6.3 to rób to proszę.
    Jak możesz poprawiaj do woli i podziel się co jakiś czas swoimi poprawkami.
    Jakby był jakiś link do angielskich tłumaczeń, to chętnie wezmę na warsztat. W tym co ściągnąłem z TWC właściwie wszystkie opisy są po włosku. Przy okazji - nie mam pretensji że coś szło przy użyciu translatora, ale że potem tak już zostało.
    Coś sobie znajdę do roboty i będę podsyłał, ale jak są jakieś zalecenia za co się brać, to chętnie. Sam na razie będę unikał tłumaczeń typowo historycznych, skupię się na elementach gry, które mnie najbardziej rażą.

    Czekam przy okazji na pożyteczne wskazówki, żebym nie wynajdywał koła na nowo. Bo mam kilka zamysłów, np żeby skracać niektóre przydługie pełne nazwy państw (bo rozjeżdżają się ekraniki w bitwie pokazujące zachowanie jednostek). Albo też planuję - tylko tam gdzie warto - dodawać oryginalne nazwy oddziałów obok nazw polskich - jeśli te wspomniane ekraniki nie rozjadą się. Inna powiązana z tym kwestia - może warto byłoby skrócić typologię oddziałów - np. nie [jazda ciężka] lecz [j ciężka].
    Albo inny pomysł - dodawanie polskich nazw miast OBOK obcych (bo są 3 wersje zależnie od kultury -'europejska', grecka i arabska)
    To tylko wstępne zamysły, muszę dopiero sprawdzić, jak to chodzi.


    Cytat Zamieszczone przez Araven
    Ja gram tylko w single campaign. Ty w hotseat grasz ze znajomymi czy sam kilkoma nacjami?
    Sam albo z moim małoletnim synem. On bitwy ma dawno obcykane (w SS) a teraz zaczyna próbować kampanię. Ale kampania najlepsza jest chyba w CB więc muszę zadbać o tłumaczenie ;-)

    Cytat Zamieszczone przez Araven
    Edit: Używasz tych programów i tzw. patcha 4gb? viewtopic.php?f=367&t=11404 jak nie to użyj około 40-50% szybciej tury lecą w Bellum i innych modach.
    Nie. Na razie nie planuję.

    Teraz pytanie ode mnie (ponowione) - jaka jest szansa na inne, dobrze zrobione polskie jednostki?

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bellum Crucis 6.3 dyskusja ogólna!!!
    By Araven in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 2449
    Ostatni post / autor: 09-01-2022, 21:03
  2. Bellum Crucis 6.3. - ściąga
    By Dunkel in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-03-2012, 12:14
  3. Bellum Crucis 5.1
    By in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 29-01-2011, 12:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •