Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Napoleon - duży czy mały

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Napoleon - duży czy mały

    Skubię sobie Holendrami Europę i zaścianek kolonialny po raz n-ty. Po raz n-ty przyglądając się jak wspaniała francuska piechota liniowa zbija się na mapie w kłębek stanowiący dla siebie większe zagrożenie niż moja konnica i artyleria razem wzięte, wszystko ładnie-pięknie-kolorowo, i nagle chcą mi do tego gnojownika wrzucić kurdupla Bonaparte? Może będzie miał różowy pióropusz? Albo szabelkę z drewna?

    Już lepiej żeby miał trzy nogi... ale niech przynajmniej walczy po ludzku.

    Temat raczej do skasowania, ale wygadajcie się tutaj, bo rozmywacie temat odnośnie N:TW. - Amrod

    Koninkrijk der Nederlanden

  2. #2
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    48
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: NAPOLEON TOTAL WAR - dyskusje ogólne

    W Napoleonie to nie wróg będzie się zwijał w kłębek. W Napoleonie czegokolwiek nie zrobisz to twoje wojska się w takowy zwiną

  3. #3
    Podczaszy Awatar kretu19955
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    629
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: NAPOLEON TOTAL WAR - dyskusje ogólne

    Napoleon wcale nie był mały Legenda o małym kapralu spowodowała, że ludzie myślą/mówią iż był niskiego wzrostu. A nawet gdyby to liczy się umysł a nie wzrost czy siła w ręce

  4. #4
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 309
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: NAPOLEON TOTAL WAR - dyskusje ogólne

    Napoleon wcale nie był mały Legenda o małym kapralu spowodowała, że ludzie myślą/mówią iż był niskiego wzrostu. A nawet gdyby to liczy się umysł a nie wzrost czy siła w ręce
    No nie przesadzajmy w drugą stronę czy Jaro Kaczyński jest wysoki? Chyba nie a Mały Kapral był naprawdę mały bo miał zaledwie ok 168 cm wzrostu.
    Co do reszty to masz rację bo nikt nie powinien oceniać kogoś po wyglądzie ale po tym co ma w głowie. A Napoleon pokazał że ma tam całkiem dużo. Sam podbił całą Europę i skutecznie oczywiście do czasu przeciwstawiał się 6 koalicjom Anty-napoleońskim a to jak na owe czasy był nie lada wyczyn. Dlatego właśnie z tego powodu utarło się powiedzenie Mały Wielki Człowiek.

  5. #5
    Podczaszy Awatar kretu19955
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    629
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: NAPOLEON TOTAL WAR - dyskusje ogólne

    Cytat Zamieszczone przez Ronin
    Napoleon wcale nie był mały Legenda o małym kapralu spowodowała, że ludzie myślą/mówią iż był niskiego wzrostu. A nawet gdyby to liczy się umysł a nie wzrost czy siła w ręce
    No nie przesadzajmy w drugą stronę czy Jaro Kaczyński jest wysoki? Chyba nie a Mały Kapral był naprawdę mały bo miał zaledwie ok 168 cm wzrostu.
    Co do reszty to masz rację bo nikt nie powinien oceniać kogoś po wyglądzie ale po tym co ma w głowie. A Napoleon pokazał że ma tam całkiem dużo. Sam podbił całą Europę i skutecznie oczywiście do czasu przeciwstawiał się 6 koalicjom Anty-napoleońskim a to jak na owe czasy był nie lada wyczyn. Dlatego właśnie z tego powodu utarło się powiedzenie Mały Wielki Człowiek.
    Tak miał 168cm wzrostu, ale w tedy ludzie byli mniejsi Dziś gimnazjalista ma tyle, ale w tedy 168cm to było dużo więcej

  6. #6
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 309
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: NAPOLEON TOTAL WAR - dyskusje ogólne

    Tak miał 168cm wzrostu, ale w tedy ludzie byli mniejsi Dziś gimnazjalista ma tyle, ale w tedy 168cm to było dużo więcej
    Co prawda nie mam aż takiej wiedzy I nie wiem jaka była średnia wzrostu w XIX wieku mężczyzn a zwłaszcza ówczesnych Monarchów. Ale jedno jest pewne powiedzenie Mały kapral pochodzi właśnie z tego okresu. Więc raczej musiał być mały skoro ówcześni go tak nazywali nie sądzisz?

  7. #7
    Podczaszy Awatar kretu19955
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    629
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: NAPOLEON TOTAL WAR - dyskusje ogólne

    Nazywali go mały kapral ponieważ pomimo swojego stanu był taki jak zwykli szeregowi. Jadł to co oni spał w takich warunkach jak oni i tak dalej. Właśnie dlatego nazywają go mały kapral, a nie z powodu wzrostu

  8. #8
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Napoleon - duży czy mały

    ja znam taką anegdotkę.
    napoleon na jakimś przyjęciu spotkał się z oficerem piechoty który był człowiekiem dość wysokim. Obaj panowie nie przypadli sobie do gustu, w związku z czym Napoleon (wtedy juz cesarz) miał rzec do tegoż oficera.
    -Jest pan ode mnie wyższy o głowę, ale jak nie przestanie mnie pan drażnić to każę zlikwidować tę różnicę.
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

  9. #9
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 309
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Napoleon - duży czy mały

    Cytat Zamieszczone przez Furiusz
    ja znam taką anegdotkę.
    napoleon na jakimś przyjęciu spotkał się z oficerem piechoty który był człowiekiem dość wysokim. Obaj panowie nie przypadli sobie do gustu, w związku z czym Napoleon (wtedy juz cesarz) miał rzec do tegoż oficera.
    -Jest pan ode mnie wyższy o głowę, ale jak nie przestanie mnie pan drażnić to każę zlikwidować tę różnicę.
    Nie znałem tej anegdoty ale jest świetna

  10. #10
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    74
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Napoleon - duży czy mały

    Skoro Napoleon miał 168cm wzrostu, to nie był jakimś kurduplem. Nawet w swojej epoce nie należał oczywiście do najwyższych, ale bez przesady Stojąc obok swoich wysokich gwardzistów, faktycznie pewnie wydawał się niewielki, ale pewnie i tak przewyższał przeciętnego poborowego.To Brytyjska zakłamana propaganda specjalnie ukazywała go jako krasnalka, który ma ambicje podbicia świata. Historię piszą zwycięzcy, więc ta wersja stała się obowiązująca w historiografii.

    Stalin był dużo niższy (ok 160cm), a jakoś nikt nie zauważa tego faktu 8-) Pewnie wszyscy, którzy byli zbyt spostrzegawczy wylądowali na Kołymie.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Duży dodatek:Aleksander II;Barabarian Invasion II;coś nowego
    By Mitusonator in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-07-2013, 21:37
  2. Mały problem z Third Age 3.2 + MOS 1.41
    By Norman in forum Third Age
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-04-2013, 16:52
  3. Mały problem
    By erajsza in forum Empire
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-04-2011, 13:27
  4. Mały problem...
    By SpookS in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-02-2010, 14:17
  5. Mam mały problem...
    By historyk977 in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-11-2009, 23:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •