Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Napoleon - duży czy mały

  1. #11
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Napoleon - duży czy mały

    Napoleon był wyższy ode mnie!

  2. #12
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    40
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Napoleon - duży czy mały

    O ile pamiętam to minimalny wzrost do grenadierów chyba był 155 cm zatem te 168 cm to całkiem dużo. Przed wojną mój dziadek z 177 cm wzrostu uchodził za wysokiego - 4 szereg w kompanii reprezentacyjnej WP . Legenda to ponoć wynik błędu w przeliczeniu stóp francuskich (32,484 cm) na angielskie (30,48 cm). Przy identycznej liczbie wynik jest "nieco" inny. Ponadto w wieku 51 lat człowiek jest już nieco niższy niż młodości czyli mógł mieć jeszcze z dwa centymetry extra.

    http://ask.yahoo.com/20030724.html

    Wynik też "zaburzała" jego obstawa złożona z raczej dużych chłopaków ;-).

  3. #13
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 309
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Napoleon - duży czy mały

    Cytat Zamieszczone przez Delwin
    O ile pamiętam to minimalny wzrost do grenadierów chyba był 155 cm zatem te 168 cm to całkiem dużo. Przed wojną mój dziadek z 177 cm wzrostu uchodził za wysokiego - 4 szereg w kompanii reprezentacyjnej WP . Legenda to ponoć wynik błędu w przeliczeniu stóp francuskich (32,484 cm) na angielskie (30,48 cm). Przy identycznej liczbie wynik jest "nieco" inny. Ponadto w wieku 51 lat człowiek jest już nieco niższy niż młodości czyli mógł mieć jeszcze z dwa centymetry extra.

    http://ask.yahoo.com/20030724.html

    Wynik też "zaburzała" jego obstawa złożona z raczej dużych chłopaków ;-).

    No nikt nie kwestionuje pozycji Napoleona jako człowieka. Ale umówmy się że tak jak dzisiaj średnia wzrostu jest od 180 wzwyż tak te kilka set lat temu średnia wzrostu była od 170 cm wzwyż. Nawet jak ktoś ustępował od tej normy o kilka centymetrów tak jak Napoleon to był już uważany za niskiego wzrostem. A Anglicy którzy wtedy byli pełni kompleksów postanowili wykorzystać te 2 centymetry do rozsiewania czarnego PR-u i to im się udało.
    PS. Ja sam jestem niski choć w czasach Napoleona byłbym dryblasem hehe. Wyznacznik kto jest niski a kto wysoki jest subiektywy i tak do końca nie można nigdy go ustalić bo to zależy od wielu czynników. Ale fakt jest faktem że tak jak dziś ktoś kto ma 176 cm wzrostu jest uważany za niskiego bo średnia wzrostu jest już znacznie inna (wyższa) niż jeszcze 10-15 lat temu. Tak też za czasów Napoleona kiedy to w wojsku służyli raczej wysocy chłopcy (średnia wzrostu była jednak mimo wszystko od 170 cm wzwyż) Napoleon wśród nich był postacią nikczemnego wzrostu, choć niwelował to skutecznie swoim strategicznym zacieńciem. Stając się przez to jednym z najlepszych strategów wszechczasów.

  4. #14
    Podczaszy Awatar kretu19955
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    629
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Napoleon - duży czy mały

    Zauważ że tacy bardzo wysocy w armiach byli tylko grenadierzy stanowiący trzon cesarskiej gwardii napoleona. Ich wysoki wzrost miał świadczyć o ich sile i umiejętnościach. Inni żołnierze raczej nie byli aż tacy wysocy. Mój 80-letni dziadek ma 173cm i za czasów młodości uchodził za wysokiego chłopaka a te 2 cm których napoleonowi brakło to może być błąd w mierzeniu. Dopóki Napoleon osobiście mi nie powie że był mały ja będę utrzymywał iż taki nie był.

  5. #15
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    74
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Napoleon - duży czy mały

    Tak też za czasów Napoleona kiedy to w wojsku służyli raczej wysocy chłopcy (średnia wzrostu była jednak mimo wszystko od 170 cm wzwyż
    Służyli wszyscy możliwi chłopcy. Kula zabija tak samo, nie ważne czy ktoś ma 2metry wzrostu czy 150cm. A w walce na bagnety liczy się raczej po prostu masa napierającego chłopa, więc brano kogo się dało, a nie "raczej wysokich chłopców". Wyjątek stanowiły wszelkie oddziały grenadierów czy reprezentacyjne, ale to wiadomo - wysoki wzrost rekruta miał budzić respekt wśród przeciwników. Poza tym sam sobie przeczysz. Skoro średnia wzrostu wtedy to 170cm, to Napoleon niemal idealnie wpasowywał się w nią, więc nie mógł być niskiego lecz średniego wzrostu.
    Przed wojną mój dziadek z 177 cm wzrostu uchodził za wysokiego - 4 szereg w kompanii reprezentacyjnej WP
    To wtedy to był spory chłop z niego Mój dziadek to nie wiem czy ma 160cm teraz, więc za młodu pewnie miał trochę ponad to. Ogólnie moja rodzina do wysokich nie należy. Ojciec z 182cm jest najwyższy z wszystkich bliższych krewnych, których znam 8-)
    Dopóki Napoleon osobiście mi nie powie że był mały ja będę utrzymywał iż taki nie był.
    Zgadzam się w 100%. Ciekawe czy Napoleon w ogóle przejmował się takimi głupotami jak brytyjskie wymysły propagandowe. Tam określano go jako faceta mającego ok. 150cm (za Łysiakiem), więc jak już wyżej napisałem stąd źródło całego mitu.

  6. #16
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    367
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Napoleon - duży czy mały

    Ja w 1 gim mam coś około 175 cm i mnie uważają za dryblasa no bo tylko jeden jest mojego wzrostu a reszta to do poziomu oczu mi sięga ( oczywiście mam na myśli tylko ten rocznik bo już np z 2 gim są wyżsi )
    "W Poroninie na leszczynie,
    wiszą jaja po Leninie.
    Kto chcę władzy posmakować
    musi jaja pocałować"

    Autora nie znam ale zasłyszane od wesoło usposobionego wujka

  7. #17
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 309
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Napoleon - duży czy mały

    Napoleon osobiście mi nie powie że był mały ja będę utrzymywał iż taki nie był.
    Dobry tekst hehe Pewnie kiedyś powie niestety będziemy już wtedy po tamtej stronie tęczy i najprawdopodobniej będzie nam to już wtedy zwisać i powiewać.

  8. #18
    Podczaszy Awatar kretu19955
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    629
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Napoleon - duży czy mały

    A ten znowu to samo

  9. #19
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    40
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Napoleon - duży czy mały


  10. #20
    Podkomorzy Awatar Bronti
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Susz
    Postów
    1 529
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    257
    Otrzymał 118 podziękowań w 79 postach

    Re: Napoleon - duży czy mały

    Jeśli chodzi o ciekawostki... Widzieliście oryginalne, XV-wieczne łóżka Braci Zakonnych znajdujące się w Malborku?

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Duży dodatek:Aleksander II;Barabarian Invasion II;coś nowego
    By Mitusonator in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-07-2013, 21:37
  2. Mały problem z Third Age 3.2 + MOS 1.41
    By Norman in forum Third Age
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-04-2013, 16:52
  3. Mały problem
    By erajsza in forum Empire
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-04-2011, 13:27
  4. Mały problem...
    By SpookS in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-02-2010, 14:17
  5. Mam mały problem...
    By historyk977 in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-11-2009, 23:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •