Strona 3 z 43 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 427

Wątek: Dyskusja o jednostkach i agentach w Rome 2

  1. #21
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: Dyskusja o jednostkach (jakie chcecie zobaczyć? wady itp

    Właśnie w tym problem, że powinieneś na samym początku mogłeś zaznaczyć, że analizujesz kolejno wg rysunków. Myślałem początkowo, ze dość długo analizujesz jeden rysunek McBride;'a. Tak, jak to napisałeś wyszło trochę skrótem myślowym
    .

    Całkiem sporo nas, historyków starożytności (nieśmiało się tak nazwę) pisze i mówi pewnym żargonem, zwłaszcza jak lubi to co robi. Do tej pory pisałem o tym głównie w dziale historycznym, a z racji najczęstszych tam gości nie musiałem wykładać im swych myśli prościej, nikomu to nie sprawiało problemów. Następnym razem postaram się to zrobić bardziej czytelnie.

    Teraz widzę, skąd takie zagłębienie w Seleucydów. Piszesz o Machabeuszach.
    Właściwie staram się w wolnym czasie zgłębić ich problematykę, jak też wydarzeń w tej części świata od IV do I p.n.e (z naciskiem na Dynastię Seleukidów, ale zapewne też Dzieje Izraela i Heroda z familią postudiuję). To trochę niedoceniona u nas tematyka, więc tym bardziej sprawia mi radość.... staram się, gdyż oprócz pracy maluję armię syryjczyków. 15mm miniaturki, czekam na dostawę. Dlatego teraz większą wagę przywiązuję do kwestii uzbrojenia, przed wakacjami skupiłem się na katafraktach nieco (bo w armii mam 40'stu) żeby wyselekcjonować najlepsze miniaturki.

    Akurat tematyką filmową się nie zajmuję, chociaż lubię te filmy z lat 50'tych i 60'tych. Z Machabeuszy czekam na Gibsona film, chociaż z tego co czytałem niestety scenariusz mają bardzo spłycić.

  2. #22
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach

    Re: Dyskusja o jednostkach (jakie chcecie zobaczyć? wady itp

    Kolejnym punktem jaki trzeba dodać to brak kolorów. CA chyba myślą, że już wtedy powszechne były barwy maskujące stąd wojownicy są w kolorach - biały, czarny, brązowy, bordowy. Rozumiem, że chcieli dodać realizmu, ale nie tędy droga. Wiadomo, że nie każdy wojak mógł sobie pozwolić na kolory, jednak żaden nie był taki "szary". Starano się zdobić tarcze w miarę możliwosci, a tu mamy Call of Duty w starożytności. Niech dodadzą, kusz, pobrudzenia ale przy kolorach (chociaż wyblakłych) a nie robią jednolite "uniformy", które są jak nowe, co z tego że ciemne i szare to i tak nowe jak armia wyruszająca na wojnę w 1915.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  3. #23
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Dyskusja o jednostkach (jakie chcecie zobaczyć? wady itp

    Chciałes powiedziec "kurz".

  4. #24
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach

    Re: Dyskusja o jednostkach (jakie chcecie zobaczyć? wady itp

    Hehe, mała literówka w pośpiechu. Nie ma to jak pisać post jedynie po to by zwrócić uwagę w pisowni.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  5. #25
    Kierowca bombowca Awatar McAbra
    Dołączył
    May 2012
    Lokalizacja
    Wild East
    Postów
    2 620
    Tournaments Joined
    5
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    118
    Otrzymał 106 podziękowań w 70 postach

    Re: Dyskusja o jednostkach (jakie chcecie zobaczyć? wady itp

    Nie, no niektórzy przeczytali tylko nie komentują.
    Masz rację z tymi kolorami, a co do kurzu to przez tą literówkę myślałem że chcesz im dać nową broń

  6. #26
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach

    Re: Dyskusja o jednostkach (jakie chcecie zobaczyć? wady itp

    Herod masz ten obrazek z książki ilustrowanej przez Shumate w powiększeniu?
    http://slinging.org/uploads/images/memb ... abeans.jpg
    Mam tylko ten obrazek, a zależy mi na zobaczeniu go z bliska. Tam są katafrakci Seleucydów.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  7. #27
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2012
    Postów
    16
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja o jednostkach (jakie chcecie zobaczyć? wady itp

    Jeśli ma być dostępne 70 frakcji to nie wiem w jaki sposób mieliby zrobić odrębne dla każdej frakcji kolory. Będą podobieństwa, miejmy nadzieję, że jak najmniejsze. Zgadzam się, że ubrania i zbroje lepiej i realistyczniej by wylądały, gdyby były postrzępione i porysowane.
    Co do Spartan, to mam nadzieję,że CA uda się wybrnąć z sytuacji, w której taka frakcja miałaby tylko jeden odział - Spartiatów. Armia z samymi hoplitami to byłaby masakra, więc fajnie by było, gdyby można było wykorzystywać do walki helotów z widłami i kamieniami .
    I jeszcze jedno, mam nadziję, że nie będzie chłopów ubranych na purpurowo, bo to by była przesada .

  8. #28
    Podstoli Awatar Poliorketes
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    497
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    7
    Otrzymał 25 podziękowań w 14 postach

    Re: Dyskusja o jednostkach (jakie chcecie zobaczyć? wady itp

    Armia Sparty w III wieku, to zupełnie co innego ,niż ta z okresu klasycznego. Spartiatów było coraz mniej, więc ich rola w armii była znacząco mniejsza. Główny ciężar spadł na barki najemników ( o ile była na nich kasa ) i oddziały sformowane z nie-spartan. Pod wpływem wzorców macedońskich, Kleomenes stworzył oddział uzbrojony w sarissy, zwany syraforami. Poza tym jakaś lekkozbrojna piechota, trochę jazdy. Znając CA może być różnie...

  9. #29
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2012
    Postów
    16
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja o jednostkach (jakie chcecie zobaczyć? wady itp

    Cytat Zamieszczone przez Poliorketes
    Armia Sparty w III wieku, to zupełnie co innego ,niż ta z okresu klasycznego. Spartiatów było coraz mniej, więc ich rola w armii była znacząco mniejsza. Główny ciężar spadł na barki najemników ( o ile była na nich kasa ) i oddziały sformowane z nie-spartan. Pod wpływem wzorców macedońskich, Kleomenes stworzył oddział uzbrojony w sarissy, zwany syraforami. Poza tym jakaś lekkozbrojna piechota, trochę jazdy. Znając CA może być różnie...
    Racja, zapomniałem, że Rome II będzie się rozgrywał w czasach III w p.n.e. do czasów cesarstwa, więc Sparta nie będzie już walczyła z Persami
    btw. W Rome I nie podoba mi się to, że spartiaci walczą na piki, jeżeli w rzeczywistości walczyli na długie włocznie i miecze.

  10. #30
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach

    Re: Dyskusja o jednostkach (jakie chcecie zobaczyć? wady itp

    Na jakie piki? Pikami w to walczą falangici (sarissami) a spartiaci długimi włóczniami i krótkimi mieczami (jak się te miecze zwą zapomniałem). To co zwalili to walczenie w samych tunikach, przecież spartiaci jako pełnoprawni obywatele walczyli zawsze w ciężkim pancerzu.

    Niech żyje Gwardia!

Strona 3 z 43 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dyskusja o grze Total War: Rome II
    By voitek in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 3205
    Ostatni post / autor: 31-07-2023, 10:38
  2. [ROME 2] Multiplayer - opinie, uwagi, dyskusja
    By {{B-S}}SpartaN in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 01-05-2018, 12:08
  3. Odpowiedzi: 2991
    Ostatni post / autor: 02-09-2013, 23:01
  4. [ROME 2] Multiplayer - opinie, uwagi, dyskusja
    By {{B-S}}SpartaN in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 01-01-1970, 01:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •