Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 80

Wątek: POPRAWA wydajności kompa do Bellum i innych gier

  1. #1
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    POPRAWA wydajności kompa do Bellum i innych gier

    http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=439839 oto link do tematu na TWC.
    Z wymienionych tam programów osobiście używam:
    Advanced SystemCare optymalizacja kompa, czyszczenie rejestru, poprawa szybkości netu, usuwanie zbędnych plików tymczasowych i inne takie.
    Glary Utilites - czyści system i usuwa pliki tymczasowe
    Game Booster - optymalizacja systemu wyłaczenie zbędnych procesów obciążających pamięć, ja go nie używam do usprawnienia konkretnych gier a do usprawnienia systemu jako takiego.
    Smart Defrag - defragmentacja dysków twardych co porządkuje dane i przyspiesza prace kompa.
    Przyspiesza kompa i turki w Bellum. Programy są darmowe i zajmują niewiele miejsca.

    Obecnie używam programu Cleaner zamiast ASC

    Patch 4 gb link. poprawa szybkosci tur i grafiki: http://www.ntcore.com/files/4gb_patch.zip

    http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=360880 link do różnych porad Germanicus5 na problemy z modami.
    Ostatnio edytowane przez Araven ; 29-01-2015 o 09:01

  2. #2
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 491
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    52
    Otrzymał 184 podziękowań w 118 postach

    Re: POPRAWA wydajności kompa do Bellum i innych gier

    Good stuff. Będę musiał użyć, bo mój leciwy jednordzeniowy Barton @ 2,2 GHz, 1,5 GB ramu i GF7600GT czasem muli Choć pomimo tak muzealnego sprzętu gram na max detalach i AAx2 i gra się ok
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  3. #3
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: POPRAWA wydajności kompa do Bellum i innych gier

    Użyj nie pożałujesz, ja mam silnego kompa ale po zaaplikowaniu trzech w/w programów i ich praktycznym użyciu, znacznie mocy i szybkości nabrał. I tury szybsze i bitwy płynniejsze, ogólnie duża poprawa.

  4. #4
    Cześnik
    Dołączył
    Dec 2011
    Lokalizacja
    Konstantynopol
    Postów
    221
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: POPRAWA wydajności kompa do Bellum i innych gier

    Ja osobiscie używam tylko Game Boostera i cccleanera do oczyszczania windy i dysku i rejestru i śmiga az miło Windows zero przycinek i gry tez lepiej chodzą.
    Si vis pacem, para bellum(Jeśli chcesz pokoju, szykuj wojnę) ~~~~Wegecjusz

    Mała wojna, mała sława; wielka wojna, wielka sława. ~~~~H. Sienkiewicz ~~ogniem i mieczem

  5. #5
    Kierowca bombowca Awatar McAbra
    Dołączył
    May 2012
    Lokalizacja
    Wild East
    Postów
    2 620
    Tournaments Joined
    5
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    118
    Otrzymał 106 podziękowań w 70 postach

    Re: POPRAWA wydajności kompa do Bellum i innych gier

    Cytat Zamieszczone przez Arthas990
    Ja osobiscie używam tylko Game Boostera i cccleanera do oczyszczania windy i dysku i rejestru i śmiga az miło Windows zero przycinek i gry tez lepiej chodzą.
    U mnie tak samo
    CCleaner i Game Booster trzymają mojego kompa przy życiu!

  6. #6
    Łowczy Awatar Strunin
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Bliżej nieokreślona
    Postów
    120
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: POPRAWA wydajności kompa do Bellum i innych gier

    Cóż, Game Booster mam i zawsze włączam przed włączeniem BC. Dwa pozostałe właśnie zainstalowałem, teraz robi mi defragmentacje dysku, ten program Glary już użyłem i poczyścił. Czy lepiej będzie mi chodziło BC zobaczymy ;>

  7. #7
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2012
    Lokalizacja
    Lubin
    Postów
    48
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: POPRAWA wydajności kompa do Bellum i innych gier

    Strunin jak uruchamiasz BC za pomocą Game Bostera, bo za cholere nie mogę wczytać tam do panelu aplikacji startujacej BC czyli pliku o rozszerzeniu .exe. Czy sam z ikony uruchamiasz Game Boster dajesz przyśpiesz i poźniej osobno klikając na ikone na pulpicie BC uruchamiasz, czy uruchamia ci ją od razu Game Boster.
    Z góry dzięki za odpowiedź
    Od kołyski aż po grób jedna pasja jeden klub - ZAGŁĘBIE LUBIN !!!

  8. #8
    Łowczy Awatar Strunin
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Bliżej nieokreślona
    Postów
    120
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: POPRAWA wydajności kompa do Bellum i innych gier

    Cytat Zamieszczone przez krzych
    Strunin jak uruchamiasz BC za pomocą Game Bostera, bo za cholere nie mogę wczytać tam do panelu aplikacji startujacej BC czyli pliku o rozszerzeniu .exe. Czy sam z ikony uruchamiasz Game Boster dajesz przyśpiesz i poźniej osobno klikając na ikone na pulpicie BC uruchamiasz, czy uruchamia ci ją od razu Game Boster.
    Z góry dzięki za odpowiedź
    To znaczy za pomocą tego programu nie da się BC uruchomić. Po prostu poprawia on wydajność komputera po włączeniu go (programu). Zatrzymuje Ci niepotrzebne procesy i usługi, co poprawia jakość i grywalność (gra się nie ścina itd.). Po prostu jeżeli mam ochotę zagrać np. w Bellum, uruchamiam komputer, po włączeniu się włączam Game Booster'a, klikam "START", po czym zatrzymuje on zbędne usługi i procesy ( u mnie jest "niby" zwiększona wydajność komputera o 40%) i włączam Bellum. Tyle.

    Czy rzeczywiście poprawia on wydajność komputera i tym samym grę? Szczerze mówiąc u mnie tego zbyt nie widać. Jestem zdania, że po prostu trzeba mieć dobry sprzęt, niezasyfiony jakimś szajsem, wirusami itd i gry śmigają. Chociaż owszem, sam się łudzę i włączam i ściągam te programiki, choć w moim przypadku jak już wyżej napisałem różnicy ogromnej to nie robi.
    Pozdrawiam.

  9. #9
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: POPRAWA wydajności kompa do Bellum i innych gier

    Cudów nie ma. Te programy nieco poprawią wydajność ale sprzęt jest ważny jak Strunin napisał.

  10. #10
    Łowczy Awatar Strunin
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Bliżej nieokreślona
    Postów
    120
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: POPRAWA wydajności kompa do Bellum i innych gier

    Chcąc nie chcąc, powiedzmy sobie szczerze - bez grubej kieszeni szału nie ma - nie chodzi tu o to, że sobie nie pograsz ale o to, na jakich wymaganiach itd. Kupisz kompa za 5 000 zł musisz mieć kasę na jego konserwację itd. Chodzi mi o kupno jakichś części od czasu do czasu, czegokolwiek. Ściągasz programy, zapychasz dysk, zawsze np. jak ściągasz muzykę czy coś znajdzie się jakiś wirol, nawet mały ale się znajdzie. Już komp nie chodzi tak jak w dniu kupna
    Taka prawda. Mi osobiści, gdy kupiłem komputer (lapka dokładnie) jakiś czas temu, to jak zainstalowałem i uruchomiłem medivala, wcześniej zakupionego to bo prostu bajka... Wszystko full. Skala ogromna, chodziło jak po maśle, nawet w lesie się nie cięło, nic. Komputer się szybko włączał itd. Dziś już tak nie jest. Tragedii oczywiście nie ma (dalej gram na full ) ale pogorszenie wydajności kompa widać gołym okiem. Medek się nie ścina ale lubi przymulać, delikatnie przycinać w większych bitwach. Sprzęt się zużywa, i to co wyżej napisałem.
    Kiedyś, może w najbliższym czasie zainwestuję znów i kupię jakiegoś notebooka, będę na nim oglądał filmy, ściągał np. muzykę, przeglądał neta, a na drugim kompie po prostu grał w moje gry. Trochę to głupie ale zobaczymy, może to coś zdziała. Na razie muszę zadowolić się tym, co mam...

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Poprawa wydajności - próby
    By Promulgacja in forum Magistratum (Rome II - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 21-09-2013, 00:46
  2. Piekące oczy od kompa
    By slain78 in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 02-09-2012, 21:43
  3. Poprawa regulaminu - glosowanie
    By Joopiter in forum Medieval II Kampanie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 23:39
  4. spadek wydajnosci gry
    By MaciekSoad in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 07-01-2011, 15:06
  5. Zwiększenie wydajności chłodzenia
    By Rossoneri in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-02-2010, 22:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •