Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 80

Wątek: POPRAWA wydajności kompa do Bellum i innych gier

  1. #11
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach

    Re: POPRAWA wydajności kompa do Bellum i innych gier

    ...ale pogorszenie wydajności kompa widać gołym okiem. Medek się nie ścina ale lubi przymulać, delikatnie przycinać w większych bitwach. Sprzęt się zużywa, i to co wyżej napisałem...
    what? Jak zużywa? Z proca Ci hertze uciekają a z ramu bajty? Hehe. Ja mam 9cio letniego kompa, proc jednordzeniowy 2200 MHz, 1,5 GB ramu, GF 7600 GT i gram na rozdziałce full HD, AA x2, anizo 2x, reszta detali max i gra mi chodzi płynnie. No oczywiście nie ma żylety tak jak na najnowszym kompie, ale bez jaj. Jedynie tury trwają długo, ale i tak krócej niż w SS 6.4. Podejrzeweam, że mam najstarszego kompa spośród wszystkich forumowiczów, więc jak Wam może gra się ciąć? Zasyfione windy macie i tyle.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  2. #12
    Łowczy Awatar Strunin
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Bliżej nieokreślona
    Postów
    120
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: POPRAWA wydajności kompa do Bellum i innych gier

    Długo siedzisz na kompie? (chodzi mi o dzienną dawkę )
    Co ile robisz format?
    Dokupowałeś jakieś nowe części?

    Nie słyszałeś czegoś o zużywalności materiału? Nie mówię tu o czymś ma się rozumieć że po 5 latach Ci komputer na pół pęknie albo pordzewieje - bez przesady. Ale nawet na logiczne myślenie te części muszą się zużywać. Jak nie same, to po prostu człowiek je zużywa przez siedzenie na kompie. Jeszcze się nie spotkałem z czymś takim, że po 9ciu latach od zakupu kompa chodzi on w 100% tak jak na początku i wygląda tak samo. Chyba, że przeleżał w pudełku na strychu cały czas.

  3. #13
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach

    Re: POPRAWA wydajności kompa do Bellum i innych gier

    Kilka/kilkanaście godzin dziennie. Format raz na pół roku albo rzadziej. Przez te 9 lat zwiększyłem ram z 512 MB do 1,5 GB i zmieniłem grafę.

    O zużywalności coś słyszałem, ale nie w kontekście części komputerowych. Mi herców nie ubyło ani bitów

    je zużywa przez siedzenie na kompie
    ja siedzę obok, a nie na nim
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  4. #14
    Łowczy Awatar Strunin
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Bliżej nieokreślona
    Postów
    120
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: POPRAWA wydajności kompa do Bellum i innych gier

    Nie bierz tych uciekających herców tak dosłownie. Po prostu chodziło mi o takie małe, przebiegłe stworzonka z czerwonymi kapelusikami (krasnoludki), które po prostu wykradają ramy po trochu, przegryzają kabelki i podwadzają zapałkami klawisze, celem ich całkowitego wyciągnięcia.

    ja siedzę obok, a nie na nim
    ...wiesz, ja siedzę na... i może przez to tak szybko się zużywa... ;/ Muszę pomyśleć poważnie o zakupie krzesła ew. jakiegoś fotelu do biurka.

    Pozdrawiam

  5. #15
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach

    Re: POPRAWA wydajności kompa do Bellum i innych gier

    W nowych kompach (mnie to nie dotyczy, może i lepiej), a szczególnie w lapkach są funkcje, które spowalniają częstotliwość proca, jak mu jest za ciepło. Dlatego kompa należy czyścić co jakiś czas jak się zakurzy. Bo jak się zakurzy to się w nim ciepło gorzej odprowadza, zaczyna się grzać, no i te funkcje obniżają taktowanie rdzenia.

    Może po prostu przeczyść radiatory/wiatraki, może masz gówniane sterowniki do sprzętu itd. itp., ale nie winiłbym parujących herców ani krasnoludków
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  6. #16
    Wojski
    Dołączył
    Feb 2013
    Postów
    82
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: POPRAWA wydajności kompa do Bellum i innych gier

    U mnie tury trwaja tak 2.5 min mam 6 gb ramu, czy jak bym dokupil jeszcze cztery gb, to bym mial tury jeszcze szybsze? I jeszcze pytanie co odpowiada za takie rwanie podczas bitew czego jest za malo, w takich sytuacjach przewaznie fpsow jest duzo, a jednostki tak rwia troche sie przycinaja, najczesciej to wystepuje jak sa duze bitwy z kilkoma armiami posilkow

  7. #17
    Gość

    Re: POPRAWA wydajności kompa do Bellum i innych gier

    Cytat Zamieszczone przez tusek21
    U mnie tury trwaja tak 2.5 min mam 6 gb ramu, czy jak bym dokupil jeszcze cztery gb, to bym mial tury jeszcze szybsze? I jeszcze pytanie co odpowiada za takie rwanie podczas bitew czego jest za malo, w takich sytuacjach przewaznie fpsow jest duzo, a jednostki tak rwia troche sie przycinaja, najczesciej to wystepuje jak sa duze bitwy z kilkoma armiami posilkow
    Ważne jest jaki masz procesor i jak wszystko poukładane na kompie, jaka karta grafiki itd itp...Zasada jest prosta na gry robione na jeden procek, im więcej skryptów tym dłużej chodzą tury, nawet na nowych kompach, bo co mają nowe kompy, czego nie robili projektanci gier wtedy czynionych? Zastanawia mnie, po kiego ładuje się skrypty, jak są inne rozwiązania, dlatego pewnie wersja 7.0 moda będzie wymagała kompa z NASA

  8. #18
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach

    Re: POPRAWA wydajności kompa do Bellum i innych gier

    U mnie tury trwaja tak 2.5 min mam 6 gb ramu, czy jak bym dokupil jeszcze cztery gb, to bym mial tury jeszcze szybsze?
    Nie.

    I jeszcze pytanie co odpowiada za takie rwanie podczas bitew czego jest za malo, w takich sytuacjach przewaznie fpsow jest duzo, a jednostki tak rwia troche sie przycinaja, najczesciej to wystepuje jak sa duze bitwy z kilkoma armiami posilkow
    imo to procesor, bo musi przeliczyć ogromne ilości danych i stąd gra tnie.

    Zastosuj 4GB patch, u większości czyni on cuda. http://forum.totalwar.org.pl/viewtop...ilit=4gb+patch. Dodatkowo oczywiście te 3 programy o których jest mowa w I poście i gitara gra.

    P.S. ja bym się ieszył, jakby mi tury trwały tylko 2,5 min Mam kompa "klasycznego"
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  9. #19
    Wojski
    Dołączył
    Feb 2013
    Postów
    82
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: POPRAWA wydajności kompa do Bellum i innych gier

    Cytat Zamieszczone przez wino
    U mnie tury trwaja tak 2.5 min mam 6 gb ramu, czy jak bym dokupil jeszcze cztery gb, to bym mial tury jeszcze szybsze?
    Nie.
    A bedzie to mialo jakikolwiek wplyw na gre?

    Cytat Zamieszczone przez wino

    Zastosuj 4GB patch, u większości czyni on cuda. http://forum.totalwar.org.pl/viewtop...ilit=4gb+patch. Dodatkowo oczywiście te 3 programy o których jest mowa w I poście i gitara gra.

    P.S. ja bym się ieszył, jakby mi tury trwały tylko 2,5 min Mam kompa "klasycznego"
    Korzystam z tych programów od dawna ale musze sprawdzić czy ten patch rzeczywiscie przyspiesza tury, zainstalowalem go i nie zwracalem uwagi czy jest duza ruznica, teraz odpatchuje i zobacze ile beda trwaly.

    A a czy wogule medek wykorzystuje wszystkie rdzenie procesora, gdzies ktos pisal na tym forum ze im wiekszy rozmiar jednostek tym oprucz lepszej grafiki trzeba miec wiecej ramu to prawda?

  10. #20
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach

    Re: POPRAWA wydajności kompa do Bellum i innych gier

    Medek jest pisany na proce jednordzeniowe, dlatego na nowych kompach wielordzeniowych ten patch 4GB mocno pomaga.

    Im więcej ramu i lepsza grafa to wiadomo że lepiej, ale 6 GB to dla medka chyba sporo, szerze wątpię aby 6 wykorzystywał, więc dołożenie raczej nic nie da. Choć może się mylę.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Poprawa wydajności - próby
    By Promulgacja in forum Magistratum (Rome II - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 21-09-2013, 01:46
  2. Piekące oczy od kompa
    By slain78 in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 02-09-2012, 22:43
  3. Poprawa regulaminu - glosowanie
    By Joopiter in forum Medieval II Kampanie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-05-2011, 00:39
  4. spadek wydajnosci gry
    By MaciekSoad in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 07-01-2011, 16:06
  5. Zwiększenie wydajności chłodzenia
    By Rossoneri in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-02-2010, 23:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •