Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 67 z 67

Wątek: Jaka frakcja na początek?

  1. #61
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2011
    Lokalizacja
    latający cyrk
    Postów
    172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Co wybrać? Frakcje podobne a jednak różne .

    Zakładam, że to jest ta bazowa wartość, o której pisaliśmy - piszę o surowcach.
    9 nie oznacza 9 denarii z rolnictwa co turę. (?) chyba, że chciałeś coś innego napisać
    Nie no denarów to nie, bo by jakoś małe liczby wyszły. To jest jakiś tam wskaźnik zarówno przy rolnictwie jak i przy surowcach, od którego dopiero sie oblicza dochody w denarach. No bo skoro w descr_regions mamy podane surowce występujące w prowincji oraz bazowy poziom rolnictwa to chyba 9 czy 21 liczy się według tej samej wagi, lecz sposób odliczania końcowych dochodów jest potem różny w zależności czy to rolnictwo, czy handel, ale głowy nie dam.

    Nie wiem czy piszemy o tym samym. Więc podam przykład. Weźmy jakąś prowincję i na samym początku mamy określone wartości. Farmy są na najniższym poziomie i nie ma portu ani drogi. Dajmy na to, że mamy:
    - przychód z farm - 500
    - przychód z handlu - 0
    Te 500 denarii jest bazowe i wynika z cyfry jaka jest przydzielona dla każdej prowincji, czyli np. 7.
    Mając rozbudowane pola +1 (czyli około +10%) mamy 500 + 50 = 550. Pola +2 mamy 605. Pola +3 mamy ok. 665. Jeśli teraz mamy pola +3 i świątynię z bonusem +1 mamy 731 denarii na turę. Tak to trzeba liczyć, a nie 9 + X %. Oczywiście te bazowe 500 jest zmienne od urodzaju i wartość będzie większa lub mniejsza.
    No to tak po kolei to wiem, tylko w skrócie mówiłem, piszać od razu +ileśtam %, ale chyba w gre wchodzą jeszcze różne inne losowe czynniki, bo raz mamy słabe, raz dobre zbiory, nie wiem też czy liczba ludności nie ma na to wpływu. A i to zero przy handlu to nie do końca, bo wymiana handlowa z sąsiednimi regionami i tak ma miejsce, tylko bez żadnych dodatkowych odsetek, wynikających ze zbudowanych budowli. Sama wartość surowców się liczy.

    Też radzę wam sprawdzić i wmontujcie tutaj potem screeny ze swoich taktyk i porównajcie - proste rozwiązanie, a skuteczne
    To jest nawet dobry pomysł, proponowałbym jednak grać na czystej, niezmodowanej w żaden sposób wersji. Zagralibyśmy po kampani np. Ty numidią, ja Grecją. Tylko, że mi to by troche długo zajęło, bo czasu obecnie nie mam za dużo na rozrywke, niestety lada chwila mnie matura czeka no i nie wiem też za bardzo czemu mi sie screeny nie chcą robić.

  2. #62
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2012
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Co lepsze Seleucydzi, Kartagina czy Macedonia?

    To są sarissy ludzie

  3. #63
    Asuryan
    Gość

    Re: Co lepsze Seleucydzi, Kartagina czy Macedonia?

    Widać niektórzy mają problemy z odróżnieniem dzidy od włóczni

  4. #64
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2011
    Lokalizacja
    latający cyrk
    Postów
    172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Co lepsze Seleucydzi, Kartagina czy Macedonia?

    Hehe,panowie, panowie, proszę się nie obruszać, wiem wiem czym walczyli hoplici, falangici i inni peltaści tego okresu, napisało mi się dzidy, żeby pokazać ich jakość w porównaniu z sarissami, ale oczywiście chodziło mi o włócznię. Swoją drogą, obawiam się katafrakto21, że nie masz racji, mówiąc, że to są sarissy, bo hoplici greccy używali krótszych włóczni, ok. 3,6 metrowych

  5. #65
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2013
    Postów
    10
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Jak frakcja dla początkującego

    Jestem początkującym graczem i mam pytanie jaką frakcję wybrać żeby było łatwo.Spodobała mi się Tracja co o tym myślicie a może coś innego?

  6. #66
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach

    Re: Jak frakcja dla początkującego

    Proponuje zacząć od jakieś frakcji rzymskiej - najlepiej Juliuszy, są łatwiejsze, ewentualnie Egipt, pod podbiciu monarchii masz kupę kasy, a i wrogów dość słabych.
    Tracja to dość specyficzna frakcja, ciekawa, ale jej prowadzenie jeżeli wcześniej nie grałeś w Rome może być trudne.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  7. #67
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2013
    Postów
    10
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Jaka frakcja na początek?

    ok,dzięki

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Podobne wątki

  1. Jaka frakcja jest najlepsza?
    By Lambert812 in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 13-04-2014, 13:01
  2. Jaka frakcja na początek? - Ankieta
    By Nocny Grabarz in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 266
    Ostatni post / autor: 16-11-2013, 13:53
  3. Jaką frakcją Cesarstwa grać najłatwiej?
    By Loreno in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 05-11-2012, 14:48
  4. Jaka frakcja?
    By seba225 in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 22:11
  5. Jaka frakcja jest najgorsza?
    By kacpers12 in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 13-04-2012, 21:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •