Zobacz wyniki ankiety: Czy usunąć kompilacje I-III i zostawić tylko V i IV

Głosujących
4. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    1 25.00%
  • Nie

    3 75.00%
Strona 13 z 16 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 160

Wątek: Pobranie i instalacja Kompilacji submodów BlackWooda!!!

  1. #121
    Podczaszy Awatar BlackWood
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Cambridge UK
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach

    Re: Pobranie i instalacja Kompilacji submodów BlackWooda!!!

    Cześć, to tak naprawdę nic takiego.Jeśli jednak chcesz ustawić takie opcje jak; wyłączenie podświetlania zielonych znaków pod jednostkami, lub zmienić wygląd menu bitewnego, warto z tej opcji skorzystać

    Pozdrawiam

  2. #122
    Łowczy Awatar Bradley
    Dołączył
    Dec 2013
    Postów
    128
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 3 podziękowań w 2 postach

    Re: Pobranie i instalacja Kompilacji submodów BlackWooda!!!

    Powitać
    Dzięki BlackWood za info. Przypadkowo na to wpadłem. Dzięki temu mogłem zaznaczyć ponownie galijskich vel celtyckich "nagusów" bo oczywiście w czasie instalacji włączyłem wersję ocenzurowaną
    Ponawiam jednak pytanie o mod na dyplomację w III Kompilacji ?
    Gram teraz Grekami - jest fajnie, doinstalowałem submody na dyplomację, flotę i szyk falangi -wszystko fajnie działa i trochę "odświeżyło" grę ale przymierzam się do tej reklamowanej III kompilacji i mam pytania:
    czy jest opcja aby save poszedł na nowo dogranej pełnej III kompilacji ?
    czy ktoś próbował użyć back up pierwotnego folderu data zamiast od początku instalować moda i po nadgraniu powyższego folderu zainstalować zgodnie z instrukcją wszystkie elementy III kompilacji ?
    czy mogę prosić o najświeższy link do tłumaczenia POL dla EB najlepiej dostosowany do III kompilacji ?

    Wiem, że to nie do końca miejsce na to pytanie ale czy istnieją submody na dyplomację do RSII i/ lub IB SAI ? - a może ktoś próbował użyć tych z EB do innych modów pod Roma ?
    Pozdrawiam wszystkich fanów EB
    PS Od jakiegoś czasu grywam tylko w stare dobre EB bo Rome II mnie trochę znudził - za dużo kombinują
    Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. You know, one time we had a hill bombed for 12 hours. When it was all over, I walked up. We didn’t find one of them, not one stinking dink body. But the smell. You know, that gasoline smell. The whole hill smelled like victor

  3. #123
    Podczaszy Awatar BlackWood
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Cambridge UK
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach

    Re: Pobranie i instalacja Kompilacji submodów BlackWooda!!!

    AVE!
    Już spieszę z wyjaśnieniem , kompilacja z numerkiem III, zawiera najwięcej zmian.Finanse,statystyki,dochody czy rekrutacje.Wątpię czy zapisy będą działać poprawnie, lub jeśli będą działać w ogóle.

    Kompilacja z numerkiem III zawiera też poprawkę graficzną pola bitwy i mapy kampanii rodem z Roma Surrectum.
    Odnosnie linków do spolszczenia, możesz je znaleźć w dziale projekty polonizacyjne i tam masz wersję pod III kompilację
    Jeszcze taka moja mała rada, odradzam bawienie się plikami back up, to może spowodować wiele groźnych kraszy.

    Warto pograć w EB tak jak to stworzyli twórcy, mod jest naprawdę dobrze wyważony a co najważniejsze trzyma realizm epoki 8-)

    Uwaga:Jeśli decydujesz się na instalację którejś z kompilacji PAMIĘTAJ! aby trzymać się dokładnie instrukcji instalacji! Tak jak z góry do dołu napisane a wszystko będzie działać jak należy

    Pozdrawiam !

  4. #124
    Łowczy Awatar Bradley
    Dołączył
    Dec 2013
    Postów
    128
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 3 podziękowań w 2 postach

    Re: Pobranie i instalacja Kompilacji submodów BlackWooda!!!

    Ave
    Dzięki BlackWood za wszelkie porady
    Postanowiłem zmienić kampanię (nowa Rzymem) i nie używać starego save Grekami. Już mówię dlaczego ?!
    Do tej pory używałem całej antologii + dodatek 1.2 z fixami (ogólnie standard)
    W trakcie gry postanowiłem pokombinować i trochę podrasować grę.
    Dodałem dodatek na dyplomację (super sprawa - oczywiście w miarę rozsądku i przyzwoitości ) - savy działały
    Potem dodałem dodatek na flotę, tekstury z RS II i w końcu submoda na falangę (niestety mocno kłopotliwy w użytkowaniu) - też wszystko grało
    Jako ciekawostkę podam jednak, że tłumaczenie nie było kompatybilne z Force Diploamcy - wyrzucało mnie
    Ale apatyt rośnie w miarę jedzenia więc poczytałem, przeanalizowałem fora i zdecydowałem się rozpocząć nową kampanię z nowymi submodami
    Dodałem sobie EOM 4 z aktualizacją do tego poprawione AI bitewne i wyszła mi II kompilacja - niestety nie była zachowana Twoja kolejność ale po rozegraniu ze 30 tur nie było krasza - oby tak dalej. Oczywiście zmieniłem sobie w plikach czas reform rzymskich i ruszam na podbój Starożytnego Świata (bo moja kampania na DEI w Rome II ugrzęzła, ale nie w lasach Germanii ale w nudzie), więc stąd mój powrót do EB.
    Jeszcze taka moja mała rada, odradzam bawienie się plikami back up, to może spowodować wiele groźnych kraszy.
    dzięki za radę , postaram się nie ruszać ale sam folder data (a właściwie jego poszczególne zawartości mogę być użyteczne- jak np odnośnie powrotu na angielską wersję.
    Warto pograć w EB tak jak to stworzyli twórcy, mod jest naprawdę dobrze wyważony a co najważniejsze trzyma realizm epoki 8-)
    Wiem, że tak jest bo sporo kiedyś grałem ale teraz postanowiłem coś odmienić. Korci mnie ten submod na "łupy" ale boję się, że może nie grać z II kompilacją
    Dlatego latem na działce na starym kompie wrzucę sobie III kompilację i porównam
    Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. You know, one time we had a hill bombed for 12 hours. When it was all over, I walked up. We didn’t find one of them, not one stinking dink body. But the smell. You know, that gasoline smell. The whole hill smelled like victor

  5. #125
    Podczaszy Awatar BlackWood
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Cambridge UK
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach

    Re: Pobranie i instalacja Kompilacji submodów BlackWooda!!!

    III kompilacja zawiera praktycznie wszystkie sub-mody jakie próbujesz użyć- lub użyłeś.Mod na dyplomację(który o dziwo da się użyć chyba tylko dwa razy , wiec trzeba się naprawdę zdecydować), na łupy, sprzymierzeńców Rzymu czy warunki zwycięstwa.Wszystko to zawiera MMp3.1.W normalnych kompilacjach mod na falangę z teksturami z RS nie działa.Wyjątkiem jest owa III Kompilacja

  6. #126
    Łowczy Awatar Bradley
    Dołączył
    Dec 2013
    Postów
    128
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 3 podziękowań w 2 postach

    Re: Pobranie i instalacja Kompilacji submodów BlackWooda!!!

    Witam wszystkich fanów EB
    Mam takie zapytanie odnośnie II Kompilacji submdów (a właściwie obojętnie którejkolwiek - ja gram na II)
    Czy zastosowanie submodów może mieć wpływ na prawidłowe działanie EB/Data/Scripts/show_me/EBBS_SCRIPT
    Konkretnie chodzi mi o dział "reformy Mariusza"
    Pozmieniałem sobie ilość zdobytych prowincji - "and I_NumberOfSettlements seleucid > 89" na "and I_NumberOfSettlements seleucid > 39"
    Mam rok 210 p.n.e i zdobyłem wymaganą ilość prowincji i niestety Nie poszło ops: (po zdobyciu 40 osady)
    Dostałem wcześniej info o reformie Mariusza (jeszcze przed zdobyciem wymaganej ilości prowincji) ale nic się nie zmieniło w koszarach, wiec spokojnie czekałem do 40 prowincji, a tu lipa.
    Macie jakiś pomysł, co mogłem pokiełbasić ? czy może submody coś "nabroiły"
    PS Dodam, że wystąpił u mnie casus tej miejscowości w głębi Afryki (Tuat czy jakoś tak) - i ta magiczna ikonka z koszarami i informacja, że "nie powinienem go widzieć"
    Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. You know, one time we had a hill bombed for 12 hours. When it was all over, I walked up. We didn’t find one of them, not one stinking dink body. But the smell. You know, that gasoline smell. The whole hill smelled like victor

  7. #127
    Podczaszy Awatar buger13
    Dołączył
    Aug 2010
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    690
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    37
    Otrzymał 34 podziękowań w 20 postach

    Re: Pobranie i instalacja Kompilacji submodów BlackWooda!!!

    AVE
    Sub-mody raczej nie mają tu nic do rzeczy. Grałem we wszystkie kompilacje Szlachetnego BlackWooda i również ręcznie zmieniałem sobie liczbę prowincji potrzebnych do wystąpienia reformy.
    Powód może być całkiem prosty, albo zapomniałeś odpalić skrypt (zawsze przy rozpoczęciu i wczytaniu zapisanej gry trzeba to zrobić obowiązkowo) lub coś przypadkowo zmieniłeś-dopisałeś w wyżej wymienionym przez ciebie pliku.
    Pozdrawiam

    "Energia umysłu jest esencją życia". - Arystoteles

  8. #128
    Łowczy Awatar Bradley
    Dołączył
    Dec 2013
    Postów
    128
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 3 podziękowań w 2 postach

    Re: Pobranie i instalacja Kompilacji submodów BlackWooda!!!

    dzięki za słowa otuchy i porady Na szczęście powód okazał się prozaiczny. W menu ogólnym komputer zawyża ilość posiadanych regionów. Jak policzyłem ręcznie to okazało się, że mi jednego brakuje, szybko zdobyłem coś "po drodze" i reforma poszła, choć dziwne bo wydawało mi się, że straż miejska rusza dopiero po reformach augusta.
    Też miałem czarne myśli, a to coś pomieszałem w plikach, a to, że tłumaczenie może coś "nie teges" ale wszystko dobre co się dobrze kończy
    buger13 - Twoje tłumaczenie do kompilacji szlachetnego Blackwooda - palce lizać, super sprawa
    Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. You know, one time we had a hill bombed for 12 hours. When it was all over, I walked up. We didn’t find one of them, not one stinking dink body. But the smell. You know, that gasoline smell. The whole hill smelled like victor

  9. #129
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2014
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    AVE!
    Na początku chciałbym się przywitać ,gdyż mimo że przeglądam to forum od wielu lat, to jednak po raz pierwszy jestem "zmuszony" coś napisać. Przy okazji chciałbym podziękować szlachetnym Blackwoodowi i bugerowi za ich wkład w kupę radochy którą miałem grając w EB z użyciem ich dorobku Sprawa dotyczy falangi w III kompilacji szlachetnego Blackwooda na MMP 3.1. Próbowałem instalować tę kompilację już 3 razy i nadal nie mogę zmusić falangi do posłuszeństwa. Falangici podczas ataku często zamiast frontem to atakują flanką (oddział ustawia się bokiem do wroga), a już najgorsze jest gdy czasem cały oddział zamiast włóczni zaczyna używać broni dodatkowej (toporków w przypadku hoplitów z poboru). O dziwo falanga komputera zachowuje się jak należy. Próbowałem grać Pontem i Baktrią i za każdym razem dzieje się tak samo. Wcześniej grałem na I kompilacji i wszystko było ok. Otóż moje pytanie brzmi czy takie zachowanie falangi jest zamierzone ,ew. co mogłem zrobić nie tak podczas instalacji i jak to naprawić. Instalowałem już i grałem we wszystkie większe modyfikacje i kompilacje do RTW i M2TW i raczej nigdy nie miałem problemów z poprawną instalacją czegokolwiek. Z góry dziękuję za pomoc i porady.
    P.S.Dodam że EB i kompilację instaluję na Antologii.

  10. #130
    Podczaszy Awatar BlackWood
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Cambridge UK
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach
    Ave! uff się pozmieniało na stonce
    Nie do końca wiem w czym tkwi problem, ale wydaje mi się że chodzi o inny typ falangi.Taka standardowa grecka(nie Macedońska), powinna używać tylko włóczni, dźgając przeciwników w pierwszej linii.
    Następne linie powinny trzymać sarissy nad głowami tych z przodu.W modzie są też inne typy falangi, które trzymają włócznie tak jak w normalnym EB, niektórzy wojacy w tych formacjach dobywają mieczy.
    Takimi wyjątkiem o ile pamiętam jest jednostka najemna z zielonymi okrągłymi tarczami.Jeśli zastosowałeś się do instrukcji nie powinieneś mieć żadnych problemów.Muszę też przypomnieć że> III kompilacja wymaga użycia specjalnego instalatora dla MMP 3.1 z ową przeróbką falangi.Wszystko jest opisane i podane w instrukcji.

    Pozdrawiam !

Strona 13 z 16 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 856
    Ostatni post / autor: 09-01-2022, 19:57
  2. Kompilacja modyfikacji BlackWooda pod RSII (2.5)!
    By BlackWood in forum Roma Surrectum 2.5
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 14:58
  3. Spis Submodów do Third Age 3.2
    By mustafaga in forum Third Age
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 17-03-2013, 11:33
  4. Instalacja gry
    By igorpl in forum Komenda uzupełnień (Napoleon: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-12-2011, 22:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •