Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: Jakimi postaciami historycznymi chcielibyście być?

  1. #21
    Stolnik Awatar kirlan
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    1 141
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 15 podziękowań w 12 postach

    Re: Jakimi postaciami historycznymi chcielibyście być?

    Naaa Jaaareeemuuuuu!!!
    ---------------------
    Tak na serio:
    Fakt: wyjątkowa to była swołocz i wstyd przyznać nasza.
    za zwycięstwa należało ci się (tytuł wojewody - poprawcie mnie ). Ale może i dobrze żeś nie dostał bo byś całkiem ten biedny kraj (Ukrainę) we krwi utopił
    Dziś by go w Norymberdze powiesili ... i to wielokrotnie.
    ====================
    Ja kiedyś miałem zakrętkę że chciałbym być którymś z pisarzy, np Twainem, ale jak poczytałem o ich życiu prywatnym kilku z nich (choćby takiego Coelho) to mi przeszło. :?
    "Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy."

  2. #22
    Podkomorzy Awatar Bronti
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Susz
    Postów
    1 529
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    257
    Otrzymał 118 podziękowań w 79 postach

    Re: Jakimi postaciami historycznymi chcielibyście być?

    kirlan

    "A jeśliś Wasza Książęca Mość krzyw o to, że cię regimentarstwo minęło to tak ci powiem: z męstwa ci się ono należało, ale ty byś bunt, a razem z nim ten nieszczęsny naród i kraj we krwi utopił..." [wersja Sienkiewicza]

    "Jeśli Wasza Książęca Mość urazę nosi o to, że ci buławy nie dali, to powiem tak: za twój geniusz wojenny należała ci się słusznie, ale może i lepiej, że ci jej nie dali, bo ty byś tę nieszczęsną ziemię we krwi utopił..." [wersja Hoffmana]



  3. #23
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2012
    Postów
    213
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Jakimi postaciami historycznymi chcielibyście być?

    Stefan Batory był niezbyt szczęśliwy, bo musiał poślubić brzydką Annę Jagiellonkę.

    Edison - OK, zgoda, był wybitnym naukowcem i wynalazcą i wiele na tym zyskał, choć jest faktem, że oszukał innego wybitnego wynalazcę - Nikolę Teslę, któremu odmówił zapłaty za wynalazek, mimo że mieli umowę.
    Polacy też mieli genialnego wynalazcę, Jana Szczepanika, który jednak przedwcześnie zmarł.

    Bertrand Russell - długowieczny angielski logik, matematyk, eseista i filozof, literacki noblista.
    Giulio Andreotti - premier jednego z moich ulubionych krajów rekordową liczbę razy, bo siedem.
    John Ambrose Fleming - wybitny naukowiec, pionier radia i elektroniki, dożył 95 lat.
    Włodzimierz Kopijkowski - zasłużony żołnierz i działacz kombatancki o ciekawym życiorysie.
    wyjątkowa to była swołocz i wstyd przyznać nasza.
    Niestety podobnych "naszych" swołoczy było więcej - Hieronim Radziejowski, Szczęsny Potocki, Mieczysław Halka Ledóchowski, a w historii najnowszej Bierut, Nowotko, Mołojec, Jóźwiak, Skoniecki, Mijal, Chełchowski, Dworakowski, Chimczak, Kaskiewicz, Mrozek i wielu im podobnych.

  4. #24
    Podczaszy Awatar Henryk5pio
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    686
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Otrzymał 52 podziękowań w 39 postach
    A więc tak, po dłuższym zastanowieniu miło by było być następującymi postaciami historycznymi:

    - Robert III d'Artois - wiem, wiem, za dużo się naczytałem "Królów Przeklętych" Druon'a, ale co tam Po lekturze serii faktycznie można go nazwać łotrem, ale podziwiam jego upór w dążeniu do odzyskania ojcowizny i niesamowity spryt oraz energię.

    - Ferdynand Aragoński - w mojej opinii władca, który wraz z żoną podłożył podwaliny pod przyszłe Hiszpańskie Imperium Kolonialne - gdyby nie on (i Izabela) to Karol I i Filip II mieliby o wiele trudniej...

    - Hernán Cortés - hiszpański konkwistador, zdobywca Meksyku, człowiek, który wiódł barwne i pełne przygód życie, a do wszystkiego doszedł sam.

    - Armand Jean du Plessis de Richelieu - kardynała Richelieu nie trzeba (chyba) nikomu przedstawiać. Również żył w ciekawych czas i jest jedną z osób, które nasuwają się nam na myśl, gdy słyszymy słowo absolutyzm. Czytałem kiedyś jego biografię i naprawdę, aż chciałoby się, żeby u nas w kraju byli tacy politycy/przywódcy.

    - Heinrich Schliemann - archeolog amator, który odkrył Troję, Mykeny i Tiryns. Miał ośmioro rodzeństwa, a jego ojciec pastor był kobieciarzem, którego nawet kiedyś wygnano z parafii - taki opis nie zapowiada olśniewającej kariery, prawda? A mimo to w swoim życiu dokonał niesamowitych rzeczy, dzięki własnej ciężkiej pracy i ogromnemu uporowi - nie każdy w końcu pilnowałby nocą worków ze złotem w swoim namiocie przed skłóconymi współpracownikami, w jednej ręce trzymając rewolwer, w drugiej nóż, podczas gdy nogę rwie mu gangrena, prawda?
    Ostatnio edytowane przez Henryk5pio ; 13-02-2015 o 01:02
    "Aby pisać historię, trzeba być więcej niż człowiekiem, ponieważ autor trzymający pióro wielkiego sędziego powinien być wolny od wszelkich uprzedzeń, interesów lub próżności." - Napoleon Bonaparte

  5. #25
    Szambelan Awatar adriankowaty
    Dołączył
    Jan 2012
    Lokalizacja
    Siemianowice Śląskie (k. Katowic)
    Postów
    2 909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    375
    Otrzymał 39 podziękowań w 32 postach
    Ja mam parę typów:
    - Kanclerz Otto von Bismarck: niby konserwatysta, ale z drugiej strony skuteczny polityk, zjednoczyciel Niemiec, potencjalny sojusznik Anglików w ich idei równowagi sił
    - generał, później I Konsul i Cesarz Napoleon Bonaparte - jego omawiać nie trzeba
    - generał Artur Wellesley, ks. Wellington
    - John Stuart Mill
    - Król Oskar I De Bernadotte
    - Kanclerz Jan Zamoyski
    - Królowa Krystyna Waza - choć akurat katolicyzmu nie cierpię
    - Cesarz Marek Aureliusz
    - Strateg Perykles
    http://forum.totalwar.org.pl/image.php?type=sigpic&userid=5038&dateline=1420376  708
    "Wolność, Równość, Braterstwo lub Śmierć!"
    Hasło przewodnie rewolucjonistów z 1789.

  6. #26
    Stolnik Awatar Piner
    Dołączył
    Oct 2014
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    840
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    316
    Otrzymał 124 podziękowań w 97 postach
    A więc tak:
    1)Najbardziej to chciałbym być żołnierzem w czasach Księstwa Warszawskiego, lub służyć w armii Napoleona. Viv'la Bonaparte!
    2) Członkiem załogi Magellana-to mój ulubiony podróżnik którego szczególnie jako dziecko zapamiętałem z odcinka serialu ,,Byli sobie podróżnicy'' a przy tym zafascynowałem się historiami o wyprawach morskich.
    3)Bolesław I Chrobry- i od razu w Polsce byłby porządek.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 17-03-2014, 21:10
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-03-2014, 18:07
  3. Alexander total war - problem z bitwami historycznymi
    By Zathon in forum Castra Romana (Rome: TW, BI - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-11-2012, 16:22
  4. Co nowego chcielibyście widzieć w Empire2?
    By royal1410 in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 28-07-2012, 11:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •