Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Jak instalować mody - pytania.

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    10
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Jak instalować mody - pytania.

    Witam Szanownych Panów,
    jestem fanem serii TW od czasów SHOGUNA a nawet od czasów Brawehearta (kto to jeszcze pamięta ? )
    Jestem też już chyba starym prykiem, jak na Szanowne Towarzystwo - Wojowników, które od wielu już lat obserwuję i czytam na Uniwersum Total War.
    Nigdy dotąd nie zdobyłem się na aktywny udział w dyskusjach, ale tym razem jestem zdesperowany. Z wszystkich części TW najbardziej pasjonuje mnie do dnia dzisiejszego ROME TW. Oczywiście wynika to z moich zainteresowań i fascynacji Rzymem i starożytnością w ogóle (marzę o modzie traktującym np. o czasach Sumerów, Akadyjczyków, czy Hetytów i Egiptu).
    Po kilkukrotnym "przemieleniu" wersji podstawowej ROME, zacząłem uczyć się ściągać i instalować modyfikacje tworzone przez pasjonatów posiadających umiejętności, które dla mnie przekraczają wszelkie techniczne wyobrażenia - dlatego z podziwem i wdzięcznością nazywam ich WIEDZĄCYMI
    Najdłużej grywałem w Europa Barbarorum i w BBW81, ale zawsze marzyłem o modach rozwijających, potraktowany bardzo po macoszemu, dodatek do wersji podstawowej- ROME TWBI. Schyłek Cesarstwa i marzenie o uratowaniu cywilizacji i dziedzictwa Rzymu przed masami barbarzyńców był we mnie chyba od dzieciństwa i od czasów przeczytania Aecjusza Ostatniego Rzymianina.
    Niedawno, w zalewie informacji na temat EMPIRE (też grywam rzecz jasna - ale strategiczna inteligencja komputera jest w tej części naprawdę tragiczna ) natrafiłem na mod marzenie - SOMNIUM APOSTATAE IULIANI. Zainstalowałem, uruchomiłem i bomba - tylko, że wszystko "wywala" się gdy dochodzi do jakiejkolwiek bitwy. Komunikat, który pojawia się wtedy mówi - error textures data/vegetation/null.
    Proszę o pomoc każdego z WIEDZĄCYCH, kto instalował ten mod i grał w niego. Co robię źle i jak temu zaradzić? Mam nadzieję, że Ci którzy grali w ten mod potwierdzą, że warto się pomęczyć i że rozgrywka na tym modzie jest znacznie bardziej pasjonująca od dość biednej wersji podstawowej BI. Może są inne mody znacznie lepsze, które traktują o tym okresie historycznym ?
    Czy problemy z grą wynikają z faktu, iż mam zainstalowany BBW81 i czy w takim razie wystarczy zainstalowanie wszystkiego "na czysto" na innej partycji komputera, która dotąd nie była dotknięta żadnymi modami ani wersją podstawową TW ROME i BI ? Będę bardzo wdzięczny za pomoc udzieloną przez kogoś znacznie mądrzejszego ode mnie w tym temacie.

  2. #2
    Gość

    Re: SOMNIUM APOSTATAE IULIANI

    Chodzi, ci o ten pierwszy z tej listy mod?
    viewtopic.php?f=57&t=839&p=8620#p8620

    Jeżeli, tak to potwierdź, to...Przypadłość jest do "wyleczenia".
    Pierwsza rzecz, BareBones przeszkadza, musi być czysta wersja Rome...Co do samej instalacji, jak potwierdzisz, że o tego moda chodzi, to resztę wyłuszczę
    pozdrawiam

  3. #3
    Gość

    Re: SOMNIUM APOSTATAE IULIANI

    Musisz dokładniej instalowac tą modyfikację,odpalać skrypty i usunąć inny mod.
    Jesli lubisz EB ...to tylko graj przez dodatek Alexander.Osobiscie SAI to bardzo udana modyfikacja!Pozdrawiam.
    Edit:MODYFIKACJE pod romka to obecnie najlepsze co moze byc w całej serii!!

  4. #4
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    10
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: SOMNIUM APOSTATAE IULIANI

    Witam,
    i dziekuję za szybką reakcję, tak chodzi dokładnie o IMPERIUM JULIANORUM BETA V3.0. Nie chciałbym tracić BareBones i możliwości grania we okresie Republiki i wczesnego Cesarstwa, czy w takim razie mogę na nowo zainstalować Rome TW i BI na drugiej,"czystej" partycji, z jednoczesnym pozostawieniem na drugiej partycji starej "nieczystej" wersji Rome z wcześniejszymi modami ?
    Czekam cierpliwie na instrukcję i przepis na "uleczenie" całej sytuacji

  5. #5
    Gość

    Re: SOMNIUM APOSTATAE IULIANI

    Cytat Zamieszczone przez Smutny
    Witam,
    i dziekuję za szybką reakcję, tak chodzi dokładnie o IMPERIUM JULIANORUM BETA V3.0. Nie chciałbym tracić BareBones i możliwości grania we okresie Republiki i wczesnego Cesarstwa, czy w takim razie mogę na nowo zainstalować Rome TW i BI na drugiej,"czystej" partycji, z jednoczesnym pozostawieniem na drugiej partycji starej "nieczystej" wersji Rome z wcześniejszymi modami ?
    Czekam cierpliwie na instrukcję i przepis na "uleczenie" całej sytuacji
    Zainstaluj sobie na nowo Rome, tamto przecież nie trzeba likwidować...
    Po pierwsze sprawdź, czy instalatory moda i patcha do niego nie zawierają błędu. Jeżeli tak, to wiadomo, trzeba jeszcze raz ściągnąć
    Następnie, jak juz będziesz miał zainstalowanego Rome, i pewny plików do instalacji moda, zrób, tak...
    Folder BI przekopiuj gdzieś tam
    Zainstalij moda.
    Tamten folder BI wrzuć z powrotem do głównego folderu gry...
    I zacznij od nowa grać

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    10
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: SOMNIUM APOSTATAE IULIANI

    "Eutyches" napisał
    Zainstaluj sobie na nowo Rome, tamto przecież nie trzeba likwidować...
    Po pierwsze sprawdź, czy instalatory moda i patcha do niego nie zawierają błędu. Jeżeli tak, to wiadomo, trzeba jeszcze raz ściągnąć
    Następnie, jak juz będziesz miał zainstalowanego Rome, i pewny plików do instalacji moda, zrób, tak...
    Folder BI przekopiuj gdzieś tam
    Zainstalij moda.
    Tamten folder BI wrzuć z powrotem do głównego folderu gry...
    I zacznij od nowa grać

    Dziękuję bardzo za instrukcję. Teraz wyjeżdżam zawodowo, do czwartku mnie nie będzie (cóż trzeba zarabiać).
    W czwartek wieczorem zamelduję, jak mi poszło. Pozdrawiam.

  7. #7
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    10
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: SOMNIUM APOSTATAE IULIANI

    Cytat Zamieszczone przez BlackWood
    Musisz dokładniej instalowac tą modyfikację,odpalać skrypty i usunąć inny mod.
    Jesli lubisz EB ...to tylko graj przez dodatek Alexander.Osobiscie SAI to bardzo udana modyfikacja!Pozdrawiam.
    Edit:MODYFIKACJE pod romka to obecnie najlepsze co moze byc w całej serii!!
    Dziękuję za informacje na temat SAI - miałem właśnie taką nadzieję patrząc na to co przygotowali WIEDZĄCY nim "wywaliło" mi moda. Masz 100% racji ! pod ROME powstały takie takie mody, stworzone z takim zaangażowaniem i nakładem ciężkiej pracy i wiedzy historycznej, że jest to obecnie najlepsze w co można grać w całej serii TW. Pozdrawiam.

  8. #8
    Gość

    Re: Jak instalować mody - zapytaj:)

    Smutny
    Nie musisz bawić się folderem BI, przy starszej wersji były "łamańce" Inne mody, z tej rodziny trochę inaczej się instaluje, trzeba pamiętać . Sprawdź tylko czy dobrze ci się ściągnął mod, i na czystą wersję, na próbę zainstalowałem, chodzi bez problemowo..
    pozdrawiam

  9. #9
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    10
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Jak instalować mody - zapytaj:)

    Cytat Zamieszczone przez Eutyches
    Nie musisz bawić się folderem BI, przy starszej wersji były "łamańce" Inne mody, z tej rodziny trochę inaczej się instaluje, trzeba pamiętać . Sprawdź tylko czy dobrze ci się ściągnął mod, i na czystą wersję, na próbę zainstalowałem, chodzi bez problemowo..
    pozdrawiam
    Witaj Eutychesie,
    rzeczywiście miałeś rację, wystarczyło najprościej - zainstalować SAI na czyste BI i wszystko ruszyło. Radości miałem naprawdę wiele - szerokie spektrum wiernie oddanych historycznie oddziałów. Znacznie więcej miast, prawdziwe limes itd. Kilka bitew już rozegrałem i wsiąkłem na poważnie w rozgrywkę kampanii Rzymem. Niestety przy turze komputera już drugi raz w krótkim czasie wyrzuca mnie do systemu, dzieję się to podczas oczekiwania na bitwę, którą wydaje komputer - szkoda. Nie wiem, czy tak będzie cały czas, bo jeżeli tak, to tragedia, bo nabrałem tylko wielkiego smaku . Rozgrywka jest naprawdę trudna i wyjątkowo miodna.

  10. #10
    Gość

    Re: Jak instalować mody - zapytaj:)

    Cytat Zamieszczone przez Smutny
    Cytat Zamieszczone przez Eutyches
    Nie musisz bawić się folderem BI, przy starszej wersji były "łamańce" Inne mody, z tej rodziny trochę inaczej się instaluje, trzeba pamiętać . Sprawdź tylko czy dobrze ci się ściągnął mod, i na czystą wersję, na próbę zainstalowałem, chodzi bez problemowo..
    pozdrawiam
    Witaj Eutychesie,
    rzeczywiście miałeś rację, wystarczyło najprościej - zainstalować SAI na czyste BI i wszystko ruszyło. Radości miałem naprawdę wiele - szerokie spektrum wiernie oddanych historycznie oddziałów. Znacznie więcej miast, prawdziwe limes itd. Kilka bitew już rozegrałem i wsiąkłem na poważnie w rozgrywkę kampanii Rzymem. Niestety przy turze komputera już drugi raz w krótkim czasie wyrzuca mnie do systemu, dzieję się to podczas oczekiwania na bitwę, którą wydaje komputer - szkoda. Nie wiem, czy tak będzie cały czas, bo jeżeli tak, to tragedia, bo nabrałem tylko wielkiego smaku . Rozgrywka jest naprawdę trudna i wyjątkowo miodna.
    Zerknij na PW.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jak instalować mody - pytania.
    By marek in forum Medieval 2 i Kingdoms
    Odpowiedzi: 145
    Ostatni post / autor: 04-06-2016, 20:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •