Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: MULTIPLAYER - dobiera mi strasznych miśków + inne pytania

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2012
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    MULTIPLAYER - dobiera mi strasznych miśków + inne pytania

    Witam,

    Shogun 2 Zmierzch Samurajów to jest moja pierwsza gra z serii Total War ale wciągnąłem się mocno.
    W kampanii mam z 25 prowincji i dość dobrze sobie radzę więc postanowiłem spróbować w multiplayer.... i zaczęło się

    Moje problemy i pytania:
    1. Głównym problemem jest to że mój avatar ma poziom 2 i strasznie słabe wojo. Gdy chcę zając prowincję to dobiera mi mega kozaczy (np poziom 8, mają dużo armii i samych wyczesanych strzelców - jakieś armie niedźwiadów czy jakoś tak) i oczywiście mimo różnych kombinacji przegrywam...
    Jak zrobić żeby komputer dobierał mi przeciwników na moim poziomie ? Mam odznaczyć to coś "pozwól na mieszane avatary" ? <--- co to wogóle jest ?
    2. Jak wyszukuję walkę z oblężeniem to jak się zorientować czy będę bronił twierdzy czy atakował ? Bo nie jestem w stanie rozpoznać i nie wiem jakie wojsko dobrać ?
    3. W jakie zdolności inwestować punkty doświadczenia ?
    4. Jak szybko regenerują się moi veterani jeżeli po ostatniej walce mocno oberwali ?
    5. Czy przed walką mogę zobaczyć jakim wojem będzie walczył mój przeciwnik ?
    dzięki za odpowiedzi

  2. #2
    Słońce Niezwyciężone Awatar Amrod
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Związek Socjalistycznych Republik Europejskich
    Postów
    3 404
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 10 podziękowań w 9 postach

    Re: MULTIPLAYER - dobiera mi strasznych miśków + inne pytani

    1. Nic nie zrobisz, będzie Ci dobierać takich graczy jakich obecnie gra widzi. Gra jest już dość długo, więc dużo graczy ma pełne prestiże (levele).
    Opcja "Mieszane awatary" oznacza, że będzie dobierać graczy zarówno z Shoguna 2 (tej gry nie masz, ale gra widzi jednostki), jak i z FOTSA.
    2. Bodaj jak jesteś z lewej na żółtym to atakujesz (masz więcej kasy), jak na czerwonym to się bronisz (masz mniej kasy). Albo na odwrót Chyba na tym polu czerwonym/żółtym jest napisane obrońca/atakujący.
    3. It depends. Mówisz o jednostkach czy o awatarze-generale? Przy jednostkach strzeleckich to przeładowanie, celność, zasięg. Przy jednostkach walczących i kawalerii - atak, obrona, morale. Generał jest bardziej skomplikowany. Jako że jesteś początkujący poleciłbym Ci rozwój generała w drzewko bushido (te po prawej najbardziej), rozpoznasz po tym, że dodaje atak generałowi w walce wręcz i pancerz.
    4. Weterani zregenerują się po jednej walce, w której ich nie używasz.
    5. Użyj świty generała Inspektor shinobi. Jakoś tak. Jeżeli ją masz. Patrz po opisach, jest tam coś o "pozwala zobaczyć rozstawienie przeciwnika".
    the Sun and the Moon and the end of all time

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2012
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: MULTIPLAYER - dobiera mi strasznych miśków + inne pytani

    ad.1
    to niezła kiszka... będzie ciężko zdobyć prowincje...
    ad.2
    ok, sprawdze to.
    ad.3
    Miałem na myśli jednostki - jakie wojska rozwijać aby mieć największe szanse.
    Do tej pory wystawiałem 3 x kawalerię i 2 x jednostki do zwalczania kawalerii (te z długimi tyczkami) i wygrałem wszystkie bitwy ze słabymi przeciwnikami mającymi piechotę ale już z tymi kozakami to przegrywam z kretesem , po prostu ustawiają z 4 oddziały tych strzelców w bardzo długich liniach i szybko manewrując nawet kawalerią nie mam najmniejszych szans.
    Jakie jednostki są właśnie najlepsze w początkach funkcjonowania na multiplayerze?
    ad.4
    ok dzięki.
    Jeszcze takie pytanie: czy jak wybiją mi do pnia to czy taka jednostka weteran przeżyje mimo wszystko czy tracę ją bezpowrotnie ?
    ad.5
    Chodziło mi o dobieranie wojska przed walką,,,, czy widać czym dysponuje przeciwnik, lub czym ostatnio walczył np ?

  4. #4
    Słońce Niezwyciężone Awatar Amrod
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Związek Socjalistycznych Republik Europejskich
    Postów
    3 404
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 10 podziękowań w 9 postach

    Re: MULTIPLAYER - dobiera mi strasznych miśków + inne pytani

    Cytat Zamieszczone przez dopawcia
    ad.4
    ok dzięki.
    Jeszcze takie pytanie: czy jak wybiją mi do pnia to czy taka jednostka weteran przeżyje mimo wszystko czy tracę ją bezpowrotnie ?
    ad.5
    Chodziło mi o dobieranie wojska przed walką,,,, czy widać czym dysponuje przeciwnik, lub czym ostatnio walczył np ?
    4. Nie, jak jest weteranem to odrodzi się z pełnym zdrowiem po kolejnej bitwie, w której go nie używasz.
    5. Nie, tak nie ma. Możesz w fazie rozstawiania zobaczyć tylko. Ale pod awatarem możesz zobaczyć styl doboru armii. Że używa zrównoważonych armii, że używa piechoty strzeleckiej głównie itp.
    the Sun and the Moon and the end of all time

  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2012
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: MULTIPLAYER - dobiera mi strasznych miśków + inne pytani

    No i znowu dzisiaj się zagotowałem. Stoczyłem około 8 bitew z czego 5 przegrałem a 3 wygrałem ( z przeciwnikami o podobnym poziomie)... ale naprawdę to jest bezsensu jeżeli do mojego poziomu (2 jednak nie 3) komputer wybiera mi kolesia co ma poziom 10 (artyleria od razu w 1 sekundzie walki zaczęła do mnie walić, nie mówiąć ile miał oddziałów)...
    Nie czaję jak tak można grać.
    Zauważyłem jeszcze jedną prawidłowość wśród tych graczy z wyższym poziomem. Większość wojska stanowią strzelcy (białe niedźwiedzie czy jakoś tak, najwyższy poziom piechoty liniowej w każdym bądź razie) i ustawiają cienkimi liniami i czekają aż człowiek podejdzie, czasami powoli podchodzą i czekają aż człowiek wejdzie w ostrzał...
    Sorry ale moja piechota nawet nie zdąży dobiec do nich a już 3/4 leży trupem i morale takie że zaraz zaczną uciekać...
    Jak tu żyć panie premierze?
    Zawsze mam 3-4 kawalerie ale oni zazwyczaj też mają 2 osłaniające flanki i nie mam jak nawet z flanki uderzyć...
    Co robić żeby mieć szanse z takimi leszczami ?
    Dzisiajteż spotkałem gościa co miał poziom 0 a już miał jakiś tam tych lepszych strzelców - tych niedźwiadów czy jakoś tak...o co kaman się pytam!!

  6. #6
    Słońce Niezwyciężone Awatar Amrod
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Związek Socjalistycznych Republik Europejskich
    Postów
    3 404
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 10 podziękowań w 9 postach

    Re: MULTIPLAYER - dobiera mi strasznych miśków + inne pytani

    Tu Ci już nie pomogę. Umożliwienie rozciągania jednostek na jedną linię jest żenujące. Może ktoś odpowie, kto widzi w takiej grze jakąś zabawę. Ja też nie czaję jak tak można grać.
    the Sun and the Moon and the end of all time

  7. #7
    Cześnik Awatar JanHetman
    Dołączył
    Mar 2012
    Postów
    264
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: MULTIPLAYER - dobiera mi strasznych miśków + inne pytani

    Czy czuje się zabawę, czy nie, granie więcej niż jedną linią jest po prostu nieopłacalne i gwarantuje wyższe straty.
    Pozdrawiam
    ; )

  8. #8
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2012
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: MULTIPLAYER - dobiera mi strasznych miśków + inne pytani

    Czyli co ?
    Mam rozciągać maksymalnie wszystkie oddziały ? Serio to jest dobra taktyka ?
    Kawalerią też tak działać - bo to jest trzon moich wojsk zawsze.

    I jeszcze jedno, jak przesuwać wojska aby tak ładnie szły równym szykiem do przodu - zachowały takie same ustawienie jak przy rozstawianiu ?
    Jest jakiś klawisz do tego , bo generalnie robię tak że zaznaczam wszystkich myszką i klikam tam gdzie chcę żeby poszli i idą ale od razu gubią szyk...

  9. #9
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2012
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: MULTIPLAYER - dobiera mi strasznych miśków + inne pytani

    jeżeli chodzi o multi to mam pytanie:
    Zacząłem grać i za każdym razem pisze że mam źle złożoną armię, próbowałem wszystkich kombinacji i nic byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź

  10. #10
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Gliwice
    Postów
    849
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: MULTIPLAYER - dobiera mi strasznych miśków + inne pytani

    Podaj skład armii jaka dobierasz , prawdopodobnie albo przekraczasz budżet albo bierzesz jednostkę do której potrzebna jest odpowiednia świta np ninja lub wielka gwardia :idea:

    Cytat Zamieszczone przez dopawcia
    I jeszcze jedno, jak przesuwać wojska aby tak ładnie szły równym szykiem do przodu - zachowały takie same ustawienie jak przy rozstawianiu ?
    Jest jakiś klawisz do tego , bo generalnie robię tak że zaznaczam wszystkich myszką i klikam tam gdzie chcę żeby poszli i idą ale od razu gubią szyk...
    Musisz jednostki po prostu zgrupowac(G) , wtedy kierujesz całą grupą i idą w szyku.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Multiplayer - pytania / problemy
    By arturius-6 in forum Jo (Shogun 2 - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 27-12-2012, 12:36
  2. [Shogun 2] Pytania ogólne dot. Multiplayer'a
    By Frem in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 108
    Ostatni post / autor: 17-01-2012, 23:40
  3. Inne mody na KO
    By Adixis in forum Medieval II Kampanie
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 07-04-2011, 08:19
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-01-1970, 01:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •