Podobno sposób, w jaki się pisze, oraz charakter pisma, potrafią powiedzieć sporo o człowieku.
http://www.tipy.pl/artykul_13865,co-mow ... pisma.html
Co o tym myślicie? Jaki macie charakter pisma? W jaki sposób piszecie ręcznie?

Ja raczej nigdy nie piszę pochylonym pismem, z wyjątkiem sytuacji, kiedy się śpieszę i notuję - wtedy pismo samo mi się pochyla, a odległość między wyrazami się zwiększa.

Piszę drobnymi literami, litery wysokie takie jak t, l, h ani duże litery nigdy nie zajmują całej kratki. Mała jest różnica wielkości między literami niskimi - a, e, c, u - a literami wysokimi jak t, l, h, b. Górne części tych wysokich liter są u mnie krótkie.

Ogonki liter j, g, y są u mnie zaokrąglone, ale nigdy zamknięte.

Łączę litery w wyrazach - wyjątkiem są duże litery T i P na początku wyrazów, które oddzielam od reszty. Często piszę bez odrywania długopisu od kartki.

Co do sposobu pisania - ale nie charakteru pisma, bo przy czytaniu tego nie widać - to zawsze piszę od siebie, nigdy do siebie. Tzn. duże litery i wszelkie linie pionowe, jak nawiasy i przeciwnki, piszę od dołu do góry. Pionowe linie w dużych literach B, D, E, F, H, K, L, P, R, T piszę od dołu do góry i dziwię się tym, którzy robią odwrotnie.

Z moich obserwacji wynika, że raczej mało osób pisze od siebie, robi nawiasy i przecinki od dołu. Ciekawe, z czego to wynika i od czego to zależy.