Strona 104 z 154 PierwszyPierwszy ... 45494102103104105106114 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 031 do 1 040 z 1533

Wątek: Kolejka

  1. #1031
    Cześnik
    Dołączył
    Jul 2014
    Postów
    207
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Mam tylko save z początku i z końca tury, a nie miałem czasu na powtarzanie wszystkich ruchów, więc wczytałem ten save z końca tury i nakazałem odbudowę portu (niech MG sprawdzi, czy to wyeliminuje buga, jeśli nie to najwyżej jutro zrobię wszystko od początku...). Ze względu na odbudowanie portu zabrakło mi kasy na zbudowanie nowego statku w porcie Korsyki (gdybym po prostu nie burzył tego portu, to chyba też by zabrakło, bez różnicy). Dlatego proszę MG by oprócz zwrotu 2000 florenów z kasy Papieża dodatkowo zakazał Francji atakowania mojego statku koło Ajaccio:

    [usunięte]
    Ostatnio edytowane przez Xardas ; 09-07-2015 o 19:14

  2. #1032
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach
    A dlaczego miałby to zrobić? Co ma statek koło Ajaccio wspólnego z portem w Barcelonie? Traktujemy port jako zburzony, dostajesz kasę i tyle.

  3. #1033
    Stolnik Awatar blackhand
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Tu miejsce na twoją reklamę!
    Postów
    928
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach
    Tura powinna już działać dobrze. Niech będzie tak jak zrobiłeś, dostaniesz od papieża w sumie 3500 (500 za zburzenie + 1500, które wydałby mefisto + 1500, które wydałeś odbudowę). Trochę to kręcenie, no ale tura szybciej pójdzie. Rozumiem, o co Ci chodzi z tym statkiem, ale z flotą na wodzie można wiele zrobić, szczególnie jak jest chroniona przez MG, więc nie daję takiego zakazu. Równie dobrze Mefisto mógłby się wtedy poskarżyć, że dostajesz niezniszczalny statek w ważnym miejscu, a w takiej sytuacji wolę decydować tak, żeby jak najmniej interweniować w grę.

    Swoją drogą, mam nadzieje, że będę pamiętał, ale nie zaszkodzi, jeśli przed turą papieża wyślesz mi przypomnienie o te pieniądze.

  4. #1034
    Cześnik
    Dołączył
    Jul 2014
    Postów
    207
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Cytat Zamieszczone przez blackhand
    Rozumiem, o co Ci chodzi z tym statkiem, ale z flotą na wodzie można wiele zrobić, szczególnie jak jest chroniona przez MG, więc nie daję takiego zakazu. Równie dobrze Mefisto mógłby się wtedy poskarżyć, że dostajesz niezniszczalny statek w ważnym miejscu, a w takiej sytuacji wolę decydować tak, żeby jak najmniej interweniować w grę.
    No przecież gdybym mógł wyburzyć port Barcelony, to bym dostał właśnie taki niezniszczalny statek w porcie Ajaccio - statków w porcie nie można atakować. Chodzi mi tylko o zakaz ataku na ten statek w najbliższej turze - wtedy, kiedy statek stałby w porcie, gdybym miał dość kasy na jego wybudowanie. Bo normalnie miałbym przy brzegu Korsyki dwa statki, jeden w porcie (świeżo wybudowany za kasę ze zburzonego portu Barcelony), drugi poza portem, stojący kilka pól dalej. A teraz mam tylko ten drugi, który jest narażony na atak. Więc proszę tylko o potraktowanie go tak, jakby to był ten w porcie. Nie chodzi o niezniszczalność, tylko zakaz ataku w najbliższej turze Francji. Jeśli nie przychylisz się do tej prośby to moja armia na Korsyce będzie uziemiona przez jedną turę tylko dlatego, że musiałem powtórzyć ruchy z powodu jakiegoś buga. To nie fair.

    Cytat Zamieszczone przez Mefisto7
    Co ma statek koło Ajaccio wspólnego z portem w Barcelonie?
    Pieniądze ze zburzenia portu miały iść na wybudowanie statku w porcie Ajaccio. Miałbym tam wtedy dwa statki, w tym jeden wystawiony na atak. Bez burzenia portu w Barcelonie nie miałem kasy na wybudowanie statku, i będę miał tylko jeden statek, w dodatku poza portem. Więc proszę by go potraktować tak, jakby stał w porcie (czyli zakaz ataku przez jedną turę). Dlaczego przez buga mam mieć gorzej?

  5. #1035
    Cześnik
    Dołączył
    Jul 2014
    Postów
    207
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Cytat Zamieszczone przez blackhand
    dostaniesz od papieża w sumie 3500
    Daj mi tylko 2675 (3500 minus 825, koszt wybudowania galery w Ajaccio) + zakaz atakowania statku koło Ajaccio w następnej turze.

  6. #1036
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach
    1. Jakim cudem w takim razie masz kasę na odbudowanie portu po jego zniszczeniu, skoro ze zniszczenia jest tylko 500 florenów, a odbudowa kosztuje 1500? Koga kosztuje 750 florenów. Pachnie ściemą.
    2. Jeśli ten drugi "stoi kilka pól dalej" to nie mają ze sobą kontaktu kratka w kratkę - więc co ma jeden do drugiego? Z drugiego akapitu wychodzi informacja, że statek stojący w porcie nie blokował by drogi do statku z armią.
    3. Jeśli miałyby stać obok siebie - to skąd wnosisz, że atakując ten poza portem na pewno bym przegrał ze względu na posiłki tego z portu?





    4. MG przykazał powtórzyć turę. Możesz zrobić tak, żeby statek z armią narażony nie był. Skoro to ta z Ajaccio to od początku spokojnie jest zasięg zarówno armii jak i statku, aby znaleźć się w porcie.

  7. #1037
    Cześnik
    Dołączył
    Jul 2014
    Postów
    207
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    1. Jakim cudem w takim razie masz kasę na odbudowanie portu po jego zniszczeniu, skoro ze zniszczenia jest tylko 500 florenów, a odbudowa kosztuje 1500?
    Takim cudem, że zburzyłem niepotrzebne koszary poziom I w dwóch grodach. Już więcej nie miałem co burzyć (uprzedzam pytanie).

    MG przykazał powtórzyć turę. Możesz zrobić tak, żeby statek z armią narażony nie był.
    Statek jest bez armii, armia jest na wyspie. Mówiłem, że nie miałem czasu żeby wszystkie ruchy od początku powtarzać. Jeśli poczekacie kilka dni (są wakacje, mam inne sprawy), to mogę tak zrobić. Ale prościej będzie zastosować moją propozycję.

    Koga kosztuje 750 florenów. Pachnie ściemą.
    Sycylia nie ma takiego statku jak koga. Najtańsza jest galera za 825.

    Jeśli ten drugi "stoi kilka pól dalej" to nie mają ze sobą kontaktu kratka w kratkę - więc co ma jeden do drugiego? Z drugiego akapitu wychodzi informacja, że statek stojący w porcie nie blokował by drogi do statku z armią.
    Statek stojący w porcie gdybym miał kasę na jego budowę, zapewniłby mi możliwość transportu armii z wyspy gdzieś tam. Ale nie miałem kasy z burzenia portu w Barcelonie, więc nie mogłem go zbudować. Czyli armia będzie uziemiona, jeśli zatopisz ten drugi.

    Jeśli miałyby stać obok siebie
    Nie, nie, nie - kilka pól od portu ten drugi stoi.

  8. #1038
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach
    Nieważne ile kosztuje. Dalej to była różnica 1000 florenów. Było nie kombinować. Nikt ci nie każe się spieszyć. Powtórzysz normalnie, tylko podaj termin. O ile oczywiście nie wygrałeś z kimś jakiejś wielce trudnej bitwy, ale to się chyba nie stało, nie? (Ale też ile może być tych ruchów?)

    No bez przesady. A gdyby miała ci ta kasa posłużyć wobec kogoś innego, załóżmy wobec Bizancjum, to też byś żądał aby statek był nietykalny? To zbyt abstrakcyjne połączenie.

  9. #1039
    Cześnik
    Dołączył
    Jul 2014
    Postów
    207
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Dobra powtórzę, zaraz zacznę robić (jakbyśmy nie dyskutowali to w tym czasie już bym pewnie zrobił :p).

  10. #1040
    Cześnik
    Dołączył
    Jul 2014
    Postów
    207
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

Strona 104 z 154 PierwszyPierwszy ... 45494102103104105106114 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Kolejka
    By Marat in forum WKO XXXIII
    Odpowiedzi: 961
    Ostatni post / autor: 21-07-2014, 19:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •