Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Decyzje przez które przegraliście kampanie.

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2012
    Lokalizacja
    Szczecom
    Postów
    8
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Decyzje przez które przegraliście kampanie.

    Witam. Ten temat dotyczy waszych błędów, przez które przegraliście.
    Przykład: Grając Chosokabe na poziomie normalnym zająłem wyspę na której zaczynamy i rozpocząłem rozprzestrzenianie się na
    następną wyspę. Szybko sprowadziłem armię samurajów, aby poprowadzić ekspansję na klan Yamato, który był słaby.
    Kiedy tak podbijałem te prowincje wbiłem się pomiędzy Shimazu i Ikko-Ikki. Zignorowałem ich oczywiście co było moim największym błędem. Tak się składa, że Ikko-Ikki to był najsilniejszy klan w grze, a Shimazu zaraz po nim. Kiedy dostrzegłem armie Ikko-Ikki postanowiłem zawiązać z nimi przymierze, na które się zgodzili. Doszło do tego,
    że te dwa klany wypowiedziały sobie wojnę. Stanąłem po stronie Ikko-Ikki, bo był blisko mnie, a od Shimazu oddzielały mnie dwie prowincje Yamato. Zanim się obejrzałem, to Shimazu stało u moich bram, a mój sojusznik wypowiedział mi wojnę.
    Dostałem spam wrogich armii od strony mojego starego sojusznika, który zabrał mi ok. trzech prowincji w 4 tury.
    Shimazu zrobiło to samo od drugiej strony. Zanim się obejrzałem wrogie armię zrobiły desant na moje ojczyste ziemie.
    Jako iż miałem tam mały garnizon to szybko utraciłem stolicę. Dochody zmalały, więc nie mogłem zrobić zbyt dużej armii.
    Kolejne desanty wyniszczyły mnie doszczętnie. I tyle.
    Tak skończyła się moja przygoda z klanem Chosokabe.
    Czekam na wasze historię.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Chłop Awatar Masud
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    21
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Decyzje przez które przegraliście kampanie.

    heh ja takich historii nie posiadam, ale Chosokabe to podobno najłatwiejszy klan w grze ( właśnie nim grając zamierzam przyjąć chrześcijaństwo i schrystianizować Japonię ) więc ta historia i dziwna i pouczająca zarazem...... ale na normalu :?

  3. #3
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach

    Re: Decyzje przez które przegraliście kampanie.

    Ja też miałem małą wpadkę grając Chosokabe. Co prawda byłem już szogunem, a kampania była już wygrana, ale chciałem jeszcze się pobawić (czyt. podbić wszystko ). Wszystko szło idealnie, poza tym, że miałem samych wrogów, dopóki nie przyjąłem chrześcijaństwa. Stosunków to nie pogorszyło, bo i tak nikt mnie nie lubił, w prowincjach nikt nie chciał się buntować, a jedynym problemem było to, że większość moich armii zniknęła, bo były złożone z mnichów . Potem poszło już szybko i w kilka tur straciłem większość moich terenów.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  4. #4
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2012
    Lokalizacja
    Szczecom
    Postów
    8
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Decyzje przez które przegraliście kampanie.

    Cytat Zamieszczone przez Masud
    ... ale na normalu :?
    W Total Warze siedzę już od jakiegoś czasu i laikiem nie jestem, w bitwach mało kto miał ze mną szanse, jednak wróg miał dużo wielkich armii, a ja zaledwie jedną pełną flagę, bo myślałem, że to wystarczy na klan Yamato.(jak już wspominałem nie miał żadnej większej armii, które składały się głownie z Ashigaru) Nie przewidziałem takiego obrotu wydarzeń.
    Pozdrawiam.

  5. #5
    Cześnik Awatar JanHetman
    Dołączył
    Mar 2012
    Postów
    264
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Decyzje przez które przegraliście kampanie.

    Tak to już w Shogunie jest - komputer rekrutuje od ciebie jednostki 10 razy szybciej, sojusz działa tylko gdy jesteś tyranem, a twój sojusznik pierdkiem.
    Dziwaczne też wydaje się to, że przy okazji zostania shogunem wojnę wypowiada ci KAŻDY klan, przy tym każdy z nich wystawia po 1 - 2 armiach i wysyła wprost do ciebie.
    Dlatego też Kioto najlepiej zostawić na koniec/trzeba ostro się zabezpieczyć i najlepiej nie przyzwyczajać się do dochodów z handlu.
    Wracając do tematu - przegrałem Odą przez to, że w wyniku zastania Shogunem -
    - Ikko Ikki zaczeło wysyłać do mnie co rundę 1-2 pełne armię (dlatego, że AI jest bidne, udawało mi się wytrzymywać 1-2 takie fale pół obsadzonym garnizonem, ale po tym było już ciężko...)
    - pomniejsze klaniki ze wschodu (nie pamiętam nazw) zaczęły bombardować mnie pełnymi armiami
    - straciłem wszystkie dochody z handlu
    Ah, grałem też Otomo i przegrałem ze względu na to, że zapomniałem włączyć długą kampanię (lubię prowadzić kampanie dość powolno). Polecam ten klan wszystkim posiadaczom DLC, bardzo przyjemny (tercios miażdżą).
    Pozdrawiam
    ; )

  6. #6
    Cześnik
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    251
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Decyzje przez które przegraliście kampanie.

    Ja przegralem klanem Oda na normalu z zachlannosci.Otoz,kiedy wchlonolem ziemie Kiso,Imagawy,Hattori,IKKo ikki.Mialem dosc silne armie,ale dochody mialem kiepskie,wiec wyslalem eskpedycje ktora miala na celu zajecie stolicy Shimazu.Mialem plan stworzyc tam kolonie,zeby tworzyc okrety ktore mialy zajac wszystkie puntky handlowe.Prowincje zajalem dosc latwo,jednak jej utrzymanie bylo trudniejsze.Shimazu ciagle wysylal armie i mnie oblegal,wiec nie moglem rekrutowac,pomysl okazal sie wileka klapa,kilku partnerow handlowych rozwiazaly umowy.moje dochody staly sie jeszcze mniejsze.Utrzymanie floty bylo ogromne,tymczasem na moim terenie w centrum kraju wybuchla TOTALNA WOJNA.Zaatakowal mnie pan Takeda i Hojo z jednej,Hatano z drugiej.Odnioslem kilka pieknych zwyciestw(jedno z nich na moscie i przeprawie Yamato)moich 1000,3000 wrogow,zrobilem uzytek z dlugich yari i mnichow lucznikow)Jednak rezerwy sie kurczyly a pieniedzy w skarbcu nie bylo.Bronile msie tak kilka tur,w koncu wojne wypowiedzieli mi Chosokabe,ktorzy chwile potem zrobili mi desant w Mikawa,ktora zajeli bez problemu.Taki byl koniec:-)
    Teraz gram kampanie Tokugawa,na modzie darth 4+++,jednostki Radiousa i mod na podzial krainy.gra nabrala innego wymiaru,poprostu bajka.Szybko zwiazalem sie sojuszem z Hojo,Uesugi i Amako.Majac 9 prowincji zdecydowalem zajac Kioto i sojusze dalej trwaja,nie wiem czemu CA nigdy nie potrafi doszlifowac produktu do konca,zawsze trzeba sie wspomagac modami zeby rozgrywa byla przyjemniejsza.

  7. #7
    Cześnik
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    289
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Decyzje przez które przegraliście kampanie.

    Cytat Zamieszczone przez Siergiej15
    Cytat Zamieszczone przez Masud
    ... ale na normalu :?
    W Total Warze siedzę już od jakiegoś czasu i laikiem nie jestem, w bitwach mało kto miał ze mną szanse, jednak wróg miał dużo wielkich armii, a ja zaledwie jedną pełną flagę, bo myślałem, że to wystarczy na klan Yamato.(jak już wspominałem nie miał żadnej większej armii, które składały się głownie z Ashigaru) Nie przewidziałem takiego obrotu wydarzeń.
    Pozdrawiam.

    Ale na normalu...


    P.S. A tak powaznie, to sie ten kolega prawidlowo zdziwil. Laikiem nie jestes a grasz na normalu sp w szoguna 2?. Ja mam sie za laika ale na sp w total war zawsze gram na legendarnym i takie akcje na tym poziomie, to rozumiem. I jak gram kampanie mp, to bierzemy z kumplem zawsze normal zeby AI nie bylo zbyt uciazliwe



    A co do blednych decyzji. To niepotrzebnie dalem w jednej turze za wysokie podatki i bunt zajal mi prowincje. Byla, to moja ostatnia prowincja a zapomnialem,ze tutaj jak stracisz wszystkie prowincji nawet jak masz armie, to przegrales. Moje armie akurat maszerowaly kilka prowincji dalej. Chcialem sie przeprowadzic do zasobniejszej krainy bo wrog nie dawal mi zyc na obecnej lokacji

Podobne wątki

  1. Jak zagrać Kampanie z kolegą przez neta.
    By errxor in forum Medieval II Kampanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-03-2015, 22:53
  2. Sytuacje, które waś zdziwiły
    By chochlik20 in forum Barbarian Invasion
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-03-2013, 08:18
  3. Sytuacje które was mocno zdziwiły.
    By Furiusz in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 140
    Ostatni post / autor: 23-03-2011, 20:02
  4. Mundury oddziałów które nosił Napoleon
    By KLAssurbanipal in forum Nowożytność od 1492 do 1914
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-01-2011, 17:44
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-12-2009, 15:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •