Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 60

Wątek: Patch poprawiający wydajność gier i programów.

  1. #21
    Gość

    Re: Pomocny patch

    Moderatorzy z innych działów zerknijcie, może się maleństwo nada do najnowszych odsłon, ktoś by spróbował, plik nie ingeruje w Windowsa, itp...Podejrzewam, że odpadnie wiele problemów, łącznie ze stabilnością gry, nie mówiąc o innych aspektach rozgrywki.. Różnice są zaskakująco duże, nawet na mocnych machinach
    ---------------
    VergilSparda
    Takie te kotołaki są

  2. #22
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    17
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pomocny patch

    zainstalowane przetestowane i polecam

  3. #23
    Gość

    Re: Pomocny patch działa na wszystkie modyfikacje

    Na moim sprzęcie Medek 1 odpalił, a podejrzewam że i Szogun 1 pójdzie, ( wcześniej niby też chodził, ale mulił jak cholera) a teraz jak " strzała" ci co grają od początku w serię tych gier, wiedzą doskonale, co teraz napisałem

  4. #24
    Ensis
    Gość

    Re: Patch działa na wszystkie mody, części serii i inne prog

    Gram w modyfikacje NTW3 i zastanawiam się na czym użyć programu:
    a) na Napoleonic Total War III
    b) na Napoleon.exe

  5. #25
    Gość

    Re: Patch działa na wszystkie mody, części serii i inne prog

    Cytat Zamieszczone przez Ensis
    Gram w modyfikacje NTW3 i zastanawiam się na czym użyć programu:
    a) na Napoleonic Total War III
    b) na Napoleon.exe
    Zawsze gra jest ważna tutaj będzie odpowiedź B) nie mam aktualnie Napka na dysku więc nie pamiętam, ale to aplikacja uruchamiająca grę , na której bazuje mod, ale też zmiana plików wsadowych nie przeszkadza

  6. #26
    Stolnik Awatar kirlan
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    1 141
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 15 podziękowań w 12 postach

    Superpatch : objaśnienia autora - tłumczenie

    Link w pierwszym poście prowadzi do strony z objaśnieniem po angielsku. A że wujek "ooookulary" nie zawsze tłumaczy języka dobrze nasz ojcowski
    Dla tego zamieszczam tłumaczonko.
    Jest to moja (kirlana) wizja tego co autor miał na myśli - NIE jest to tłumaczenie poszczególnych słów ani zdań, ale raczej "przesłania" tekstu . W nawiasach kwadratowych dałem moje własne komentarze i uwagi techniczne - ważne dla zrozumienia tekstu.


    Pierwotnie napisałem to narzędzie dla mojego przyjaciela który go potrzebował. To bardzo małe narzędzie łata aplikacje x86 tak aby na platformach x64 miały do dyspozycji 4 GB pamięci wirtualnej (zamiast tylko 2 GB). Narzędzie to jest bardzo przydatne dla aplikacji które wymagają dużej ilości pamięci wirtualnej, jak: gry, modele i animacje 3D, multimedia itp. Aby uzyskać te dodatkowe 2GB musisz po prostu spaczować tym narzędziem [główny] plik wykonywalny (.exe) należący do programu któremu chcesz udostępnić te dodatkowe gigabajty wirtualnego RAM-u. Można to wykonać na dwa sposoby:
    1) klikając [podwójnie] na narzędziu , a następnie wybierając / wskazując plik do spaczowania
    2) za pomocą linii komend ( [przykład do weryfikacji – wiec na razie nie podaję]
    Narzędzie automatycznie tworzy kopię zapasową oryginalnego pliku wykonywalnego.

    Dość łatwo wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje na platformach x64. Otóż na platformach x86 ,spośród 4GB pamięci wirtualnej , aplikacje mają do dyspozycji 2GB (pozostałe 2 GB zarezerwowane są dla systemu). Na platformach x64 dwa inne dodatkowe gigabajty mogą być dostępne dla aplikacji 32 bitowych. Aby to osiągnąć, należy odpowiednio ustawić flagę w kodzie pliku. To jest, oczywiście, bardzo łatwe dla wtajemniczonych, którzy robią to codziennie w CFF Explorer. To narzędzie zostało napisane, gdyż nie każdy jest wtajemniczonym i najprawdopodobniej wiele osób nawet nie wie, że można to osiągnąć. Z drugiej strony, ja nie zawracał bym sobie tym głowy, ani nie napisałbym tego narzędzia, gdyby mnie ktoś o to wprost nie poprosił
    "Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy."

  7. #27
    Gość

    Re: Patch działa na wszystkie mody, części serii i inne prog

    Ponownie potwierdzam, że nawet na nowych z tego roku pamięciożernych programach ( nie grach!), na stosunkowo nowym kompie daje różnicę, tak około 38% zużycia Ciekawe czy twórca tego pacza wiedział, że tak to zahula?

  8. #28
    Stolnik Awatar kirlan
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    1 141
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 15 podziękowań w 12 postach

    Superpacz - testy i raporty działania

    założenia stałe:
    RAM fizyczny 3 GB,
    system operacyjny Windows XP Professional 32 bit
    grafika Radeon 9550 - 256 MB
    interfejs grafiki : DirectX 9.0c , Smoothvision 2.1

    ..............
    No co ?
    Wycieczki szkolne w czwartki , pozostali miłośnicy muzealiów tylko grupy - umawiać na PW
    Dla ViPów - atrakcja specjalna : działający Adax Bravo (64 MB RAM, celeron 300 i grafika ATI 4MB + dopalacz 3D Wooodoo 4 MB - na tym raczej TERAZ testował nie będę , ale zapewniam: pod WIN 98 Shogun śmiga lepiej niż na innych z grafiką 16 MB 8-)
    Zatkao kakao?
    Dość żartów! Do rzeczy!
    ..........

    Test1
    Testowałem z bardzo ograniczoną systemowo pamięcią wirtualną: ustawienie niestandardowe: startowo/minimalnie 500 MB , max 1 GB - użytych ok 650 MB przed odpaleniem gry (w tle dwie przeglądarki internetowe i ochrona antywirusowa)
    obiekt : Gimp
    wczytywanie pliku (wielowarstwowy, 250 MB) 40 sek - i (zgodnie z przewidywaniami ) bez zmian.
    Natomiast znacząco wzrosła szybkość reakcji po wczytaniu (przesuwanie obrazka, aktualizacja widoczności warstw)

    Test2
    Ustawienia i warunki jak wyżej
    Obiekt: Shogun(1)
    Testowany w trybie graficznym normalnym - karta graficzna.
    Uruchamianie gry bez zmian. Szybsze wczytywanie okienek, przechodzenie między trybem strategicznym (mapa) a trybem bitwy (widok pola walki) ((w pierwszych dwu grach serii tak było: mapa i teren - dwa oddzielne światy)) płynniejsze ruchy na mapie. Natomiast gra przed jak i po spaczowaniu wiesza sie przy próbie normalnego zamknięcia. Nie ma to wpływu na zapisane sejwy ani na grę później, ani na inne działania na kompie

    (nie chce mi sie kombinować z rozwiązaniem porostu przeskakuję na menadżera zadań i zamykam)

    :!: :!: :!: ps: Dawajcie SWOJE wyniki testów razem ze specyfikacją
    ustawienia RAM wirtualnego, ram fizyczny, jaki system, ilo bitowy
    :!: :!: :!:
    jak podać specyfikację:
    [spoiler:1hlqvfz0]- na jaki program użyliście i co sie poprawiło
    - system operacyjny (koniecznie ilo bitowy 32? 64?)
    - ile RAM fizycznego (normalny ram)
    - ile wolnego miejsca na twardzielu - jeśli są partycje to na tej systemowej ile wolnego
    - procesor - producent model ogólnie (nie musicie wydłubywać rozszerzonego symbolu - kod literowo cyfrowy z opisem architektury , wystarczy to co zawsze)



    jedyne co może sprawić drobniutki problem to:
    ustawienia pamięci wirtualnej / RAM wirtualnego / pliku wymiany / pliku stronicowania (dla tych rozważań uznajmy że są to synonimy)
    Trzeba być na kompie zalogowanym jako ktoś z uprawnieniami administratora
    w XP-ku to jest tak:
    panel sterowania >> system>>zaawansowane>>wydajność: ustawienia>>zaawansowane>>pamięć wirtualna: zmień>>
    ..
    teraz wystarczy przepisać to co jest tam napisane, albo zrobić screena

    To pozwoli wyciągnąć wnioski i być może dać dodatkowe PROSTE porady jak stosować moda 8-)[/spoiler:1hlqvfz0]
    "Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy."

  9. #29
    Gość

    Re: Patch działa na wszystkie mody, części serii i inne prog

    Podałem wcześniej o zmianach na lepsze, chodzi o ten program
    CyberLink PowerDirector 11

  10. #30
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    11
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Patch działa na wszystkie mody, części serii i inne prog

    próbował ktoś na Napoleonie i Darth Mod Napoleon?

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Box office dla gier
    By Carlos in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-04-2012, 00:36
  2. Third Age - Wydajność komputera
    By Assar in forum Third Age
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 11-02-2012, 18:09
  3. Bardzo niska wydajność w grze (niskie obciążenie GPU)
    By mURdOcK in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-06-2011, 23:52
  4. Patch 1.5 - ostatni duży planowany patch do Empire:Total War
    By Firenski in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 04-04-2010, 22:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •