Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 66

Wątek: Submod Aravena Epic Campaign do MOS 1.41 EMM

  1. #1
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Submod Aravena Epic Campaign do MOS 1.41 EMM

    Bazując na Epic Campaign autorstwa Son of Romans z TWC do MOS 1.41 zrobiłem wersję kampanii Epic dla MOS 1.41 z rozszerzoną mapką.
    Szybsza rekrutacja, więcej jednostek na starcie, większa sakiewka króla, poprawione wierzchowce i statystyki jednostek. Konieczne jest posiadanie MOS 1.41 z rozszerzoną mapką EMM.
    Instalacja robimy kopie 4-ech podmienianych plików potem wrzucamy moda do katalogu Third_Age_3 wszystko nadpisując. Usuwamy plik map.rwm z katalogu base z data moda/world/maps/base i zaczynamy nową kampanię.
    Plik w linku: http://www.sendspace.pl/file/8faf9c37f03f3d33dccdef9

    Edit: To nowa wersja z 07.02.2013. Zmiany. Nowa wersja jest lepiej zbalansowana, zalecam poziom Hard kampania i Medium bitwa i wszystkie wzmocnienia dla zła. Gundabad i Orkowie z Gór Mglistych, rekrutują Pająki w prowincjach z kopalniami. W Morii zaś ci z Gór Mglistych Balrogi, w kopalniach mithrilu. Obie nacje mogą budować brukowane drogi. Kilku nacjom dałem dostęp do Master Armourer, najwyższego poziomu ulepszania pancerza. Poprawiłem bugi dla straży generalskiej w Isengardzie u Lurtza i Sarumana, oraz u Denethora w Gondorze mają teraz własne straże generalskie jak być powinno. To wynikało z błędu drobnego w kampanii Epic Sons of Romans z TWC. Jest ogólnie nieco więcej kasy, i szybszy wzrost ludności.

  2. #2
    Podstoli
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    411
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Submod Aravena Epic Campaign do MOS 1.41 EMM

    Po początku (10 tur) stwierdzam, że to jest najlepsza wersja tego moda jak dla mnie. Dodałeś sporo armii, ale nie przesadziłeś jak w normalnym epic campaign, do tego dałeś jednostki słabe, dostępne do rekrutacji na początku, a nie mega wykokszone jak tam. Do tego rozszerzona mapka to to na czym mi zależało, a ten twój epic jeszcze ją polepsza. Nie mam czasu za bardzo teraz grać, ale zapowiada się naprawdę mega, tylko czekać na wasze spolszczenie do tej wersji i to będzie chyba zdecydowanie najlepsza opcja, dla Polaków . Chyba zrobię z tego let's play na youtube, jak już będę miał czas .

  3. #3
    Gość

    Re: Submod Aravena Epic Campaign do MOS 1.41 EMM

    polacy
    Tomciopogromcio
    czekają byś to zmienił, nie jestem purystą językowym i już raczej nie będę, ale to nie taki pierwszy wpis na forum, nie tylko twój...Nie żebym się czepiał, ale nie przeginajta Cny fani tej gry...
    ------------
    Co do submoda, cóż wiem jak Araven robi swoje mody, więc jestem spokojny o balans, ale rozszerzona mapa napawa mnie niepokojem. Bardzo bym prosił o screena z rozgrywki, chociażby mapa kampanii

  4. #4
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Submod Aravena Epic Campaign do MOS 1.41 EMM

    Zagrałem 70 tur Orkami z Gundabadu i frakcje trzymały się granic, pokosiły buntowników i zaczęły walkę. Teraz gram Elfami Leśnymi, 40 tura. Nikt nikogo nie zmusza do grania na mapce rozszerzonej, ale obecna do MOS 1.41 jest stabilna, a jej połączenie z Epic Campaign to niezły patent. A balans w kampanii to zasługa Autora Epic Campaign do MOS 1.41 czyli Son of Romans z TWC, ja tylko dostosowałem jego submoda do rozszerzonej mapki. Nienawidzę robić screenów. 8-)

  5. #5
    Gość

    Re: Submod Aravena Epic Campaign do MOS 1.41 EMM

    Tomciopogromcio
    Chyba zrobię z tego let's play na youtube, jak już będę miał czas
    Zrób, jak najbardziej, nic nie przemawia lepiej niż film z danej gry, tudzież screeny, one odkrywają prawdę o danej modyfikacji.
    -----
    Aravenie
    , a jak zachowuje się Mordor i Harad? Oczywiście, wiadomo że zależy to od zaakceptowanych skryptów, ale przy rozszerzonej mapce, to chyba bardziej spowolniona jest ich ekspansja? Jak skończę obecną grać obecną wersją, na pewno spróbuję twojej.

  6. #6
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Submod Aravena Epic Campaign do MOS 1.41 EMM

    Wszyscy mają spowolnioną ekspansję bo sporo rebelii wokół. Państwa mają czas nieco okrzepnąć nim zaczną walkę ze sobą.

  7. #7
    Podstoli
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    411
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Submod Aravena Epic Campaign do MOS 1.41 EMM

    [spoiler:m644g5xp][/spoiler:m644g5xp]

    Screen, gram na poziomie m/m. Sporo kasy mam, bo widzę, że łatwo można wykorzystywać pewną głupotę. Atakuję Orków z Gundabad, dyplomatą idę do Orków z Gór Mglistych i daję im rozejm, prawa handlowe i mapę za 10000-15000 kasy. Potem w kolejnej turze jedna bitwa z gundabadem i znów wojna się robi z gór mglistych i można znowu brać 10-15k kasy i tak co turę . Pewnie z innymi tak samo, jak robią się wojny, przez ten skrypt total diplomacy chyba się nazywa, a nie normalnie.

    Co mnie zaskoczyło na plus to fajna ekspansja krasnoludów na orków, w skryptach brałem wszystko co miało wzmocnić złe frakcje (o ile dobrze je zrozumiałem), wyłączyłem garnizon skrypt i odtworzyłem Arnor dla siebie, reszta raczej chyba nie ważna w pierwszych 30 turach (inwazje, pomoce itd.).

  8. #8
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Submod Aravena Epic Campaign do MOS 1.41 EMM

    Dlatego ja jednak nie gram zwykle na skrypcie Total Diplomacy, bo to prawie jak używanie konsoli, z tym rozejmami i kasą za nie. 8-)

  9. #9
    Podstoli
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    411
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Submod Aravena Epic Campaign do MOS 1.41 EMM

    Może wiesz jak zwiększyć warunki wygrania kampanii o 5 prowincji dla każdej z frakcji? W końcu więcej prowincji, to więcej powinno się podbić by wygrać kampanię ;].

  10. #10
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Submod Aravena Epic Campaign do MOS 1.41 EMM

    Plik descr_win_conditions w data/world/maps/campaign/imperial_campaign tam sobie pozmieniaj. Warunki wygranej są jak w MOS 1.41, w tym pliku nic nie zmieniałem.

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Aristeia The Epic Cycle 2.0 (ALX)
    By filippp69 in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-05-2018, 11:16
  2. NOWE AI do MOS Epic i TATW
    By Araven in forum Third Age
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-07-2015, 19:26
  3. Epic Legions
    By McAbra in forum Modyfikacje do Dawn of War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-02-2014, 16:43
  4. MOS 1.41 wersja Light Aravena
    By Araven in forum Third Age
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 16-03-2013, 12:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •