Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: POPRAWIONE dochody i przyrost ludności w MOS EPIC 1.41

  1. #1
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    POPRAWIONE dochody i przyrost ludności w MOS EPIC 1.41

    Witam. Poniżej plik na poprawiony przyrost ludności w MOS 1.41 z submodem Epic Campaign i normalną mapką (proszę go nie instalować w MOS 1.41 z rozszerzoną mapką, raczej nie zadziała, tam zrobie osobny plik tego typu). Uwaga: plik powinien zadziałac w czystym MOS 1.41, ale zabić się nie dam (jak zadziałą w czystym MOS to poza szybszym wzrostem ludności, nieco większymi dochodami zwiększy szbkość rekrutacji w czystym MOS).

    Instalacja: link: do pliku: http://www.sendspace.pl/file/16aff912d40fd24f73778c7
    1.Wchodzimy do data moda, robimy kopie pliku export_descr_buildings.
    2. Po realizacji punktu 1, wypakowujemy Winrarem mój plik export_descr_buildings, wrzucamy go do data moda, nadpisując istniejący plik.
    3. Idziemy do katalogu moda potem do data/world/maps/base, z katalogu base usuwamy plik map.rwm
    4. Albo kontynuujemy obecna kampanię, powinno działać na savy, albo zaczynamy nową, co zalecam.

    Co robi plik:
    -Zwiększony o około 1 do 1,5 % przyrost ludności w stosunku do oryginału
    -Zwiększone dochody z handlu z farm, kopalń
    - Gobliny z Gór Mglistych mogą raz na 50 tur Balroga. Balroga tylko po zbudowaniu kopalń Mithrilu i tylko w Morii.

    Uwaga: Proszę potestować, moim głównym celem było by ludzki gracz oraz ai, budowali wyższe poziomy osad, niż obecnie oraz by zwłaszcza najniższe poziomy osad znacznie szybciej się rozwijały. Czekam na opinie.

  2. #2
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    30
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: POPRAWIONE dochody i przyrost ludności w MOS EPIC 1.41

    Wiem że Balrog jest potęgą ale rekrutacja co 50 tur to za rzadko jak dla mnie. Ile grasz przeciętnie ? 250 max?. W takim razie będzie ich co najwyżej 5 oddziałów na całą rozgrywkę, a to nie wystarczy aby im zbytnio pomóc. Myślę że raz na 30 tur to nie jest za dużo , choć wiem że nie po "Tolkienowsku" ponieważ upadli Majarowie z orkami(bo o nich a nie o gobliny jak rozumiem ci chodziło ) raczej by nie walczyli.

  3. #3
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: POPRAWIONE dochody i przyrost ludności w MOS EPIC 1.41

    Ale pająki są raz na 20 tur w każdej prowincji z kopalniami, a to już spore wsparcie. Ten Balrog jest diablo twardy co do dałem bo w pliku sa ze 4 wersje Balroga.
    W przypadku Balroga w kopalniach Morii trzeba zmienić w pliku export_descr_buildings pogrubioną wielkość z 0.02 na 0.03 i będą co 33 tury na oko recruit_pool "Balrog Elephant" 1 0.02 1 0 requires factions { hre, } and region_religion catholic 25 na wielkość 0.03

    Jak koło 140 tury jestem i mój plik spowodował, że wiele frakcji ma już zamki, twierdze, miasta i duże miasta. Zło jest silne, aale Dobro dzielnie walczy. Pogram dalej.
    Edit: Plik jest dla hardcorowców, przynajmniej na VH kampanii ze wszystkimi wzmocnieniami zła. Mam 205 turę, gram Elfami Leśnymi Sauron się odrodził, ale zginął w bitwie z moim Legolasem i jego elitarną armią. Jestem w pierwszej trójce. Musiałem mocno wspomóc Dale bo Rhun zaatakował nawet moje osady w Mrocznej Puszczy, wyparłem ich. Dałem kilka prowincji, ale ciężko jest. Tego chciałem.

  4. #4
    Cześnik
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    200
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: POPRAWIONE dochody i przyrost ludności w MOS EPIC 1.41

    Powiem ci, że pograłem na podstawowym MOS i Komp nadal ma za dużo wojska. Podbiłem Leśnymi stworkami Orków jednych i drugich, ludzi z Dunland, Isengard i 3/4 Rohanu(po Isengardzie) i stać mnie ledwo na 3 armie, mając ponad 50 rozwiniętych prowincji, gdzie ekonomia jest na max, w każdej wsi generał z 5-9 gwiazdkami rycerskości i przychód 20 tyś. ale to nadal mało. Mordor ma praktycznie startowe prowincje i co kilka tur spamuje mnie kilkoma flagami, a mając Sindarskich łuczników, chyba nie muszę ci mówić, jaki stosunek jest wymagany, żeby bitwa była ciekawa: 1 twoja flaga, a kompa co najmniej 3. Gram na vh/vh.
    Podniesienie przyrostu( w którymś Baronie chyba było tak jak ty to zrobiłeś) premiuje złe nacje. Najlepiej ma Mordor i Harad bo spamują Gondor dużą ilością wojska, a on sobie nie radzi. Zresztą gdyby nie moja pomoc to by padł, ale Gondorem gra się najfajniej. Można by podnieść kasę, ale przecież komp rekrutuje każdą jednostkę 1 turę. Nie chce mi się testować tego pliku, bo nie ma rozszerzonej mapy - na innej nie gram, bo nie lubię latać po polu. Wydaje mi się, że ta optymalizacja z MOS jest najlepszą w jaką miałem przyjemność grać- w końcu chodzi, żeby rozwijać się, a nie tylko podbijać.

  5. #5
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: POPRAWIONE dochody i przyrost ludności w MOS EPIC 1.41

    Zgadza się, że mocne podniesienie przyrostu ludności i dochodów premiuje złe nacje. W/w mój plik z postu nr 1 jednak za mocno poprawia przyrost ludności. Obecnie obciąłem go i testuję teraz. Najlepszy balans w MOS jest w Epic Campaign. Jest wersja Epic Campaign dla czystego MOS 1.41, oraz wersja Epic Campaign dla MOS 1.41 z rozszerzoną mapką. Dla mnie MOS Epic Campaign jest nieco za łatwy, dlatego podnosząc przyrost ludności wzmacniam świadomie złe nacje. Obecna wersja wydaje mi się lepsza niż ta jaką dałem w poście nr 1, tamta jest przeholowana. Na razie gram na zwykłej mapce. Zakończę testy to może wrzucę nową wersję, ale coś małe zainteresowanie, to nie wiem czy warto zaśmiecac forum.

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    30
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: POPRAWIONE dochody i przyrost ludności w MOS EPIC 1.41

    Powiem ci, że pograłem na podstawowym MOS i Komp nadal ma za dużo wojska. Podbiłem Leśnymi stworkami Orków jednych i drugich, ludzi z Dunland, Isengard i 3/4 Rohanu(po Isengardzie) i stać mnie ledwo na 3 armie, mając ponad 50 rozwiniętych prowincji, gdzie ekonomia jest na max, w każdej wsi generał z 5-9 gwiazdkami rycerskości i przychód 20 tyś. ale to nadal mało.
    To ciekawe, ja Eriadorem (teraz już Arnorem) w 140 turze miałem ok 30 tys. dochodu. Kiedyś grając Haradem jak rozwinąłem prawie wszystkie ich miasta na maksa to przychodu było jeszcze więcej bo gdzieś w granicach 50 tys. Dopiero jak ma się tak rozbudowaną ekonomię można pobawić się na serio Mumakilmi.
    Zgadza się, że mocne podniesienie przyrostu ludności i dochodów premiuje złe nacje.
    Przyrost ludności owszem premiuje ale poprawiony dochód chyba nie. Z tego co wiem to komp ma nieograniczone fundusze, bo jak wytłumaczyć to że ciągle spamuje kolejnymi armiami?. Myślę że on ma tam niezłego cheata na pieniądze, tak więc poprawione dochody nie robią mu różnicy. Chwalisz ten Epic Campain, poczytam coś o nim jak mi się spodoba to kolejną kampanię zagram właśnie na nim.

  7. #7
    Podstoli
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    411
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: POPRAWIONE dochody i przyrost ludności w MOS EPIC 1.41

    Spamuje armiami bo są skrpty, gdzie np. ty sobie grasz elfami, Gondor zaatakuje, Mordor w Minas Morgul i Mordor dostaje sporo jednostek z garrison script, które go nie kosztują utrzymania, rozbija gondor i tymi jednostkami sobie wychodzi i atakuje np. ciebie, po czym Gondor znowu jego i znowu je dostaje. W MOS możesz to wyłączyć, ale można włączyć inne skrypty, jak np. specjalne armie wroga atakujące tylko ciebie (gracza) itp. Tego to już nie wiem, ale pewnie komp ma normalnie jakoś zwiększony mnożnik dochodów, a więc podniesienie dochodów, pomoże i jemu, do tego jeszcze bardziej jak tobie. Ale to chyba dobrze, bo i tak mówisz, że łatwo podbijasz i masz już 50 prowincji, bo armie kompa łatwo w boju rozbijasz, pomyśl jak łatwo by było gdyby miał tyle armii co ty, a później już tylko mniej (ty podbijasz ziemie, on traci)! W podstawowych wersjach gry, też chyba ma jakiś mnożnik dochodów, bo widać to i w ETW, gdzie jakaś Saksonia, ma zawsze pełną armię z 1 prowincją, albo w Shogunie, gdzie też spam armiami przez kompa jest spory.

  8. #8
    Wojski
    Dołączył
    Oct 2011
    Postów
    97
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: POPRAWIONE dochody i przyrost ludności w MOS EPIC 1.41

    Araven ten plik juz nie istenieje Bo u mnie nie da sie tego ściągnąc i pisze po kliknieciu w zalacznik : Wybrany załącznik już nie istnieje
    Dziel i Rządź

  9. #9
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: POPRAWIONE dochody i przyrost ludności w MOS EPIC 1.41

    Wygląda, że nie istnieje. Nowego nie mogę wstawić mam awarię monitora, piszę z innego. Plik był przegięty. Nie wiem kiedy dostanę monitor z naprawy najszybciej po niedzieli.

  10. #10
    Wojski
    Dołączył
    Oct 2011
    Postów
    97
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: POPRAWIONE dochody i przyrost ludności w MOS EPIC 1.41

    Aha. TO jakbyś mógł to wstaw nowy ;p
    Dziel i Rządź

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dochody
    By Matt in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-03-2013, 19:27
  2. Przyrost Ludności w miastach.
    By Rekson971 in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-03-2013, 17:52
  3. Przyrost ludności ! POMOCY!
    By przemoxdlol in forum Third Age
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-02-2013, 16:02
  4. dochody - coś tu jest nie tak
    By Amrozz in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-05-2012, 17:03
  5. W której tabeli jest liczba ludności
    By Godlike in forum Empire
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-01-2010, 18:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •