Abu Yusuf szczerze mówiąc chodziło mi właśnie o Irak i Afganistan ale przyznaje że tam chodzi o coś innego ale fakt pozostaje faktem że głowy które rządzą tym wybuchowym interesem powołują się głównie na walkę o religię, ogłosili też chyba dżihad o wyzwolenie Iraku ale pewny nie jestem. Słyszałem o walkach Sunnici-Szyici ale musiałby to rozwinąć ktoś kto bardziej się w tym orientuje.

Co to tego przenikania się religii i nawiązań to można powiedzieć że Mahomet ściągnął całą swoją religię od Chrześcijan i Judaizmu i dodał trochę swojego (jest to mój punkt widzenia i nie chce obrazić niczyich uczuć religijnych).

Fakt Europejczycy sami postarali się o tą nienawiść ale nie znaczy to że mamy uważać to co jest za dobre. Fakt że Krzyżowcy byli źli nie znaczy że terroryści dobrze robią atakując kolejne ambasady, zresztą Chrześcijaństwo pokazało swoją pokojowość i nie bawi się w oko za oko ząb za ząb.

Żeby nie było że jestem uprzedzony bardzo szanuje Arabów zwłaszcza z epoki krucjat.

random_user mylisz chyba religie z czarną mafią która buduje piękny Licheń (w ogóle po co powinni jakiś szpital postawić a nie) a co dziesiątą złotówkę przeznacza na cele własne (bo im się należy niby) i buduje fanatyzm jak np.Radio Maryja.