Strona 185 z 203 PierwszyPierwszy ... 85135175183184185186187195 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 841 do 1 850 z 2024

Wątek: Islam - religia "pokoju", czy "wojny"?

  1. #1841
    Cześnik Awatar Bartolomeo
    Dołączył
    Dec 2015
    Postów
    300
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    62
    Otrzymał 58 podziękowań w 39 postach
    Ciekawe, bo ja widzę tam wyraz "PRAKTYCZNIE" jak już chcemy być szczegółowi. Zresztą wydźwięk twojej wypowiedzi jak dla mnie jest jasny.
    A tak w ogóle to czy pisanie o zatapianiu łodzi z niewinnymi ludźmi to nie jest propagowanie niestosownych treści? Tak tylko pytam...
    Czy nie starczy, że ogród jest piękny?
    Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?
    Richard Dawkins – Bóg urojony

  2. #1842
    Wojski Awatar EvilDoom
    Dołączył
    Feb 2015
    Postów
    67
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    25
    Otrzymał 13 podziękowań w 11 postach
    Ja jestem za tym, żeby Ci którzy chcą przyjmować tzw. "uchodźców, niech ich przyjmują. Niech ich utrzymują ze swoich pieniędzy i niech mieszkają razem z nimi. ponadto powinni odpowiadać za każde przestępstwo popełnione prze nich. A tak poważnie, odkąd przeszła ta fala imigrantów to w Monachium (tam bywam i tam mam rodzinę) zrobiło się bardzo nieprzyjemnie. Pojawiło się duża liczba młodych mężczyzn wiadomego pochodzenia. Którym się nudzi i nie mają co robić. Po prostu wielu ludzi się boi. Łatwo współczuć i wołać, żeby im pomagać, ale już mało kto chce przebywać w ich sąsiedztwie. Kuzynka boi się sama wychodzić wieczorami, gdy dawniej nie miała z tym problemu. W okolicach zwiększyła się ilość pobić i kradzieży. Tak wynika z moich rozmów z rodziną i własnych obserwacji. Może to tylko subiektywne odczucia. W teorii tak to pięknie brzmi, "Pomagajmy uchodźcom" ale rzeczywistość wcale nie jest tak różowa.

  3. #1843
    Pampa
    Gość
    Nie jest, bo nie namawiam do ich mordowania, a do uniemożliwiania im NIELEGALNEGO wstępu. Tyle. Nie mam zamiaru Ci się tłumaczyć. Co do Monachium jak i ogólnie Bawarii (najbogatszy land) to tam już są jaja. Żeby rodowici Niemcy byli zastraszeni przez element obcy. No ale nic z tym nie zrobią bo nazizm wiadomo. I taka zasadnicza różnica pomiędzy naszym średniowiecznym ciemnogrodem bez imigrantów gdzie po nocy jedynie kto mnie może zaczepić to sebix pytając czy mam kopsnąć papierosa (miasto ponad 200 tysięcy), i to tyle. Widzi się wiele osób wracających samotnie do domu bez przerażenia w oczach że zaraz jakiś Abdul ich skroi lub zgwałci.

  4. #1844
    Cześnik Awatar Bartolomeo
    Dołączył
    Dec 2015
    Postów
    300
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    62
    Otrzymał 58 podziękowań w 39 postach
    Zatapianie nie jest równoznaczne z zabijaniem? To w jaki sposób chciałbyś je zatapiać żeby nie ginęli ludzie?
    Czy nie starczy, że ogród jest piękny?
    Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?
    Richard Dawkins – Bóg urojony

  5. #1845
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 839
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Pampa wyraźnie się zagalopował. Choć, kto wie? Może tak wyraziste ma poglądy. Lepszym byłoby zatapianie tratw po uprzednim odstawieniu płynących do najbliższego portu od miejsca startu. Ale to wiązałoby się z dantejskimi scenami bo i tak zawsze tam jest trochę kobiet i dzieci.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  6. #1846
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Cytat Zamieszczone przez Pampa Zobacz posta
    ,,Prawactwo" jak się ładnie wyraziłeś, wolałby w inny sposób pomagać tamtym terenom niż radośnie sprowadzać wszystkich jak leci. Zresztą dzieci? Błagam, wystarczy popatrzec na obrazi z Calais czy Macedonii, tam praktycznie nie ma dzieci a zdrowi mężczyźni w wieku poborowym. Dalej, imigrantów powinno się bezwzględnie traktować jako element obcy (którym są i tyle), który trzeba kontrolować 24/7. Nie dawać im nic ponad to co potrzeba do PRZEŻYCIA czyli jedzenie, wodę i opiekę sanitarną. Tyko tyle. Bezczelnych rządających dostępoy do wifi czy niezaspokojonych seksualnie natychmiast odsyłać tam skąd przybyli.
    Bardzo fajnie jest rzucać hasłami - należy ich odesłać tam skąd przybyli - ,jak się nie zna procedur oraz problemów jakie się z tym wiążą.

    Cytat Zamieszczone przez Pampa Zobacz posta
    Ciekawym rozwiązaniem też byłoby zatapianie tratw pełnych nielegalnych imigrantów (myślę że to by diametralnie ograniczyło chęć nielegalnego emigrowania), ale na to nikt się nie zgodzi bo jazgot by się podniósł że Europa taka zła. Czy musimy się biczować wszyscy do tej pory po II WŚ? W USA do Meksykanów nielegalnie przekraczających granice normalnie strzelają.
    Jak rozumiem zgłosiłbyś się na ochotnika, aby zatapiać te łodzie wraz z ludźmi? W sumie skoro nawiązujesz do czasów IIWŚ to jest tam pełno przykładów, gdy łodzie z rozbitkami były ostrzeliwane przez "rycerzy głębin".
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  7. #1847
    Podkomorzy Awatar Bronti
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Susz
    Postów
    1 529
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    257
    Otrzymał 118 podziękowań w 79 postach
    Ciekawym rozwiązaniem też byłoby zatapianie tratw pełnych nielegalnych imigrantów (myślę że to by diametralnie ograniczyło chęć nielegalnego emigrowania), ale na to nikt się nie zgodzi bo jazgot by się podniósł że Europa taka zła. Czy musimy się biczować wszyscy do tej pory po II WŚ? W USA do Meksykanów nielegalnie przekraczających granice normalnie strzelają.
    Pampa nie Ty pierwszy wpadłeś na takim pomysł - https://www.youtube.com/watch?v=Xgq3krxxg0E



    Często na Fejsie przytacza się przykład Australii, która potrafiła sobie poradzić z napływem imigrantów.

    Ktoś może wie coś więcej na ten temat? Zatapiali?

  8. #1848
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Cytat Zamieszczone przez Bronti Zobacz posta
    Pampa nie Ty pierwszy wpadłeś na takim pomysł - https://www.youtube.com/watch?v=Xgq3krxxg0E



    Często na Fejsie przytacza się przykład Australii, która potrafiła sobie poradzić z napływem imigrantów.

    Ktoś może wie coś więcej na ten temat? Zatapiali?
    Australia włożyła grubą kasę w stworzenie obozów w innych krajach, gdzie lokowała tych, których złapali. Zapłaciła nawet Kambodży, aby przyjęła czwórkę imigrantów. Za każdego buląc 13,5 mln. dolarów australijskich.
    http://wyborcza.pl/1,75399,18698348,...za-55-mln.html
    Ogólnie rzecz biorąc Australia okryła zasłoną milczenia środki jakie przedsięwzięła w walce. Chodzą słuchy, że australijska marynarka narusza wody terytorialne innych krajów.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  9. #1849
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 569
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 24 podziękowań w 19 postach
    @ Ogólnie rzecz biorąc Australia okryła zasłoną milczenia środki jakie przedsięwzięła w walce. @
    Przy czym toczy się dyskusja czy to co robi Australia jest "skuteczne" - bo rozwiązanie jednego problemu rodzi kolejne i w sumie wcale to tak wesoło nie wygląda. No i pamiętajmy, że "metody australijskie" w Europie byłyby nieporównanie trudniejsze do realizacji, jeżeli wręcz niemożliwe.

  10. #1850
    Asuryan
    Gość
    http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/...y-problem.html
    Owszem, to skuteczne rozwiązanie. Europie jednak brak takich wysp. Choć Svalbard jest chyba wystarczająco daleko od kontynentu (800 km lodowatej wody by wpław nie przepłynęli)...

Strona 185 z 203 PierwszyPierwszy ... 85135175183184185186187195 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. "Brak odpowiedzi" na mapie kampanii przy losowej czynności
    By sebastianeros in forum Magistratum (Rome II - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-10-2013, 09:39
  2. [SUNTZU] Wielki Edward vo 0:2 {Sacred Band} Marcin "Łysy"
    By Rue in forum Krwawe Igrzyska (turniej na Rome 2)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-04-2012, 05:26
  3. Zasada z "nieoddawaniem" miast na "obrzeżach"
    By Mefisto7 in forum Medieval II Kampanie
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 10-02-2012, 21:32
  4. Efekt "shake" kamery przy wybuchu(etc) - usuniety z Empire?
    By rafalek in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-04-2011, 07:59
  5. ERROR:"Unable to finde deadpage coords file for parsing"
    By anna223 in forum Medieval & Viking Invasion
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-02-2010, 10:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •