Strona 202 z 203 PierwszyPierwszy ... 102152192200201202203 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 011 do 2 020 z 2024

Wątek: Islam - religia "pokoju", czy "wojny"?

  1. #2011
    Podstoli Awatar Krwawy_Baron
    Dołączył
    Jul 2014
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    447
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    65
    Otrzymał 50 podziękowań w 43 postach
    Cytat Zamieszczone przez PaskudnyPludrak Zobacz posta
    ... on sam nienawidził Jordanii i uważał za zdradziecki wobec Islamu kraj, a szczególnie jego władców Haszymidów(którzy swoją drogą ponoć mają być nawet jakimiś potomkami Mahometa ?)
    Dokładnie, Haszymidzi są bezpośrednimi potomkami proroka Mahometa w głównej linii - wywodzą się od Hassana, najstarszego wnuka Mahometa, którego ojcem był Ali - zięć proroka, mąż jego córki Fatimy i wg szyizmu (do czego zresztą sprowadza się ten odłam islamu) prawowity następca Muhammada. Sam Mahomet też był zresztą Haszymidą, gdyż ród ten wywodzi się od dziada proroka - Haszima

    A co do pokrewieństwa z Mahometem, jego potomkami jest również rodzina królewska Maroka oraz "lubiany" przez wszystkich były prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad (przez matkę)

    Cytat Zamieszczone przez PaskudnyPludrak Zobacz posta
    Oczywiście już wcześnie znany był jordańskim służbom i obserwowany jako, że był weteranem wojny w Afganistanie z ZSRR.
    To mnie nie dziwi, wszyscy weterani Afganu z Jordanii mają założone teczki i są pod obserwacją

  2. #2012
    Kapitan królów i król kapitanów. Awatar PaskudnyPludrak
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 603
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    149
    Otrzymał 237 podziękowań w 155 postach
    Cytat Zamieszczone przez Krwawy_Baron Zobacz posta
    Dokładnie, Haszymidzi są bezpośrednimi potomkami proroka Mahometa w głównej linii - wywodzą się od Hassana, najstarszego wnuka Mahometa, którego ojcem był Ali - zięć proroka, mąż jego córki Fatimy i wg szyizmu (do czego zresztą sprowadza się ten odłam islamu) prawowity następca Muhammada. Sam Mahomet też był zresztą Haszymidą, gdyż ród ten wywodzi się od dziada proroka - Haszima

    A co do pokrewieństwa z Mahometem, jego potomkami jest również rodzina królewska Maroka oraz "lubiany" przez wszystkich były prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad (przez matkę)
    No właśnie, a jak to się ma do nauk Islamu ? że tacy Dżihadyści śmią dziś podnosić rękę na potomków proroka ? czy przypadkiem jako ci najgorliwsi Muzułmanie nie powinni darzyć ich wyjątkową estymą ?
    Tak samo czytałem gdzieś, że dla ISIS Mekka to grzeszne miejsce, bo jest tam jakiś pogański kamień(jeszcze sprzed czasów proroka) i Muzułmanie modląc się tam popełniają grzech.
    Cytat Zamieszczone przez Krwawy_Baron Zobacz posta
    To mnie nie dziwi, wszyscy weterani Afganu z Jordanii mają założone teczki i są pod obserwacją
    Powinno się ich od razu zamykać, izolować od świata(tylko bez możliwości wyjścia)lub od razu eliminować i to nie tylko w Jordanii, bo to są przede wszystkim twórcy współczesnego Dżihadu.
    ...a sławny generał Wit-tenberg poprzedza go tak ,jak jutrzenka poprzedza słońce.-W.Kochowski "Lata potopu"
    "Nie wykuwać tarcz utopii. I nie kruszyć o nie kopii "

  3. #2013
    Podstoli Awatar Krwawy_Baron
    Dołączył
    Jul 2014
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    447
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    65
    Otrzymał 50 podziękowań w 43 postach
    Cytat Zamieszczone przez PaskudnyPludrak Zobacz posta
    No właśnie, a jak to się ma do nauk Islamu ? że tacy Dżihadyści śmią dziś podnosić rękę na potomków proroka ? czy przypadkiem jako ci najgorliwsi Muzułmanie nie powinni darzyć ich wyjątkową estymą ?
    Owszem, sayyidów (potmków Mahometa po ojcu) się bardzo szanuje - a już w szczególności robią to szyici, jednak w przypadku sunnizmu tego typu ludzie nie są kimś, przed kim należałoby bić ukłony. Owszem, należy im się szacunek gdyż płynie w nich krew proroka, ale w zamian za to, sayyidzi powinni być przynajmniej 3-krotnie pobożniejsi niż zwykły muzułmanin, aby dawać społeczności dobry przykład. Ali - wydawałoby się sukcesor Mahometa - nie został pierwszym kalifem, a więc dla sunnity potomek Mahometa nie musi mieć pierwszeństwa we władzy. Co więcej cześć należy się tylko Allahowi i prorokowi (ALE uwaga, islam wyznaje bezwzględny monoteizm, więc modlitwy i kult tylko wobec Boga), więc zbyt żarliwe poparcie takich ludzi może być przez radykałów postrzegane jako bałwochwalstwo.

    W przypadku dynastii Haszymidów czy marokańskich Alawitów, są to ludzie o stosunkowo szerokich horyzontach intelektualnych, będąc na swój sposób twarzą "nowoczesnego islamu". Król Abdullah to człowiek wykształcony na zachodzie, związany z wojskiem (służył bodajże w siłach specjalnych albo powietrzno-desantowych. Jako ciekawostkę podam, że jest on prywatnie wielkim fanem Star Treka i nawet zagrał w którymś z odcinków jednej z nowszych serii serialu). Dodatkowo ma on dobre relacje z zachodem (druga ciekawostka: ponoć się z naszym prezydentem Dudą bardzo polubili) i jest propagatorem dialogu międzyreligijnego - to on z własnej kieszeni sfinansował zagospodarowanie prawdziwego (najprawdopodobniej) miejsca chrztu Jezusa. Jego żona Rania (z pochodzenia Palestynka, też dobrze wykształcona), to taka trochę jordańska Jolanta Kwaśniewska - co więcej nie za bardzo publicznie pojawia się ona w hidżabie (nie mówiąc o bardziej zasłaniających strojach). Tyle ci o współczesnych panujących w Jordanii powiem, na wakacje mam na oku książkę o Haszymidach więc wtedy będę wiedział nieco więcej . Z punktu widzenia fundamentalistów są to w najlepszym wypadku źli muzułmanie, wielu jednak wzorem znanego Ci zapewne Sayyida Qutba zakwestionuje ich muzułmańskość. Ktoś taki dla radykalnego fundamentalisty nie ma prawa się nazywać wyznawcą islamu, jest on "niewiernym" czy wręcz "poganinem"

    Cytat Zamieszczone przez PaskudnyPludrak Zobacz posta
    Tak samo czytałem gdzieś, że dla ISIS Mekka to grzeszne miejsce, bo jest tam jakiś pogański kamień(jeszcze sprzed czasów proroka) i Muzułmanie modląc się tam popełniają grzech.
    Właściwie to wszystko, co muzułmanie robią podczas pielgrzymki (hadżu) do Mekki to naśladownictwo pielgrzymki, którą odbył tam Mahomet po tym jak zdobył władzę w Mekce pod koniec życia. Islam nie wziął się znikąd, przejął tradycje pogaństwa semickiego - a jednym z reliktów jest ów Czarny kamień będący w Kaabie (tym kwadratowym okrytym czernią budynku w Mekkce), prawdopodobnie fragment meteorytu. Nie wydaje mi się, aby Kaabę uznać za element pogaństwa - to taka trochę muzułmańska arka przymierza, którą Archanioł Gabriel miał dać Abrahamowi. Chociaż w przeszłości szyicka sekta znana jako Karmaci próbowała ów kamień zniszczyć (rozłupali go na 3 części, dlatego teraz łączy go w całość żelazna obręcz)

    Ale Mekka może być postrzegana jako grzeszna z innego powodu. Rządzący Arabią Saudowie i mieszkańcy miasta po prostu robią na pielgrzymkach srogi biznes. Czy wiedziałeś, że te wieżowce w Mekce to są (chyba wszystkie) hotele, gdzie najdroższe są pokoje z widokiem właśnie na tą świątynię?

    Cytat Zamieszczone przez PaskudnyPludrak Zobacz posta
    Powinno się ich od razu zamykać, izolować od świata(tylko bez możliwości wyjścia)lub od razu eliminować i to nie tylko w Jordanii, bo to są przede wszystkim twórcy współczesnego Dżihadu.
    Tak, są izolowani w Jordanii - ci co nie siedzą w więzieniach mieszkają w izolowanych dzielnicach

    PS. Mam nadzieję, że nie napisałem tego zbyt chaotycznie, nic nie pominąłem i informacje trzymają się kupy. W tym tygodniu mam Mordor i uzbierała mi się chyba doba zaległego snu

  4. Użytkownicy którzy uznali post Krwawy_Baron za przydatny:


  5. #2014
    Kapitan królów i król kapitanów. Awatar PaskudnyPludrak
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 603
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    149
    Otrzymał 237 podziękowań w 155 postach
    Cytat Zamieszczone przez Krwawy_Baron Zobacz posta
    Z punktu widzenia fundamentalistów są to w najlepszym wypadku źli muzułmanie, wielu jednak wzorem znanego Ci zapewne Sayyida Qutba zakwestionuje ich muzułmańskość. Ktoś taki dla radykalnego fundamentalisty nie ma prawa się nazywać wyznawcą islamu, jest on "niewiernym" czy wręcz "poganinem"
    Ponoć właśnie wspominani Az-Zarkawi i Al-Makdisi jeszcze przebywając w Jordanii mieli wyklnąć Haszymidów(jak i sporą część jordańskiego społeczeństwa, która godzi się na taki stan rzeczy) nazwać Kafirami itd, a siedząc w tym więzieniu Al-Jafr wyklinali również innych współwięźniów(choć siedzieli tam sami fundamentaliści)bo np oglądali nieodpowiednie programy w TV, strażników itd
    Cytat Zamieszczone przez Krwawy_Baron Zobacz posta
    Islam nie wziął się znikąd, przejął tradycje pogaństwa semickiego - a jednym z reliktów jest ów Czarny kamień będący w Kaabie (tym kwadratowym okrytym czernią budynku w Mekkce), prawdopodobnie fragment meteorytu. Nie wydaje mi się, aby Kaabę uznać za element pogaństwa - to taka trochę muzułmańska arka przymierza, którą Archanioł Gabriel miał dać Abrahamowi. Chociaż w przeszłości szyicka sekta znana jako Karmaci próbowała ów kamień zniszczyć (rozłupali go na 3 części, dlatego teraz łączy go w całość żelazna obręcz)
    Ale właśnie ISIS chodzi konkretnie o ten kamień, że to jest bałwochwalstwo i do tego związane jeszcze z kultem pogańskim.
    http://newsable.asianetnews.tv/india...a-saudi-arabia
    http://www.thegatewaypundit.com/2014...aaba-in-mecca/
    http://www.huffingtonpost.com/2014/0...n_5547635.html
    Cytat Zamieszczone przez Krwawy_Baron Zobacz posta
    Ale Mekka może być postrzegana jako grzeszna z innego powodu. Rządzący Arabią Saudowie i mieszkańcy miasta po prostu robią na pielgrzymkach srogi biznes. Czy wiedziałeś, że te wieżowce w Mekce to są (chyba wszystkie) hotele, gdzie najdroższe są pokoje z widokiem właśnie na tą świątynię?
    To pewnie też ma istotny wpływ na to, że dla ISIS itp, Saudowie to też bezbożnicy do ścięcia
    ...a sławny generał Wit-tenberg poprzedza go tak ,jak jutrzenka poprzedza słońce.-W.Kochowski "Lata potopu"
    "Nie wykuwać tarcz utopii. I nie kruszyć o nie kopii "

  6. Użytkownicy którzy uznali post PaskudnyPludrak za przydatny:


  7. #2015
    Podstoli Awatar Krwawy_Baron
    Dołączył
    Jul 2014
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    447
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    65
    Otrzymał 50 podziękowań w 43 postach
    Cytat Zamieszczone przez PaskudnyPludrak Zobacz posta
    Ale właśnie ISIS chodzi konkretnie o ten kamień, że to jest bałwochwalstwo i do tego związane jeszcze z kultem pogańskim.
    http://newsable.asianetnews.tv/india...a-saudi-arabia
    http://www.thegatewaypundit.com/2014...aaba-in-mecca/
    http://www.huffingtonpost.com/2014/0...n_5547635.html
    Dzięki za źródła prasowe, ogarnę je w najbliższym czasie Szczerze? Nie spodziewałem się, że oni chcą to zniszczyć - to tak jak gdyby Jezuici albo jakiś inny zakon katolicki chciał zniszczyć Bazylikę Grobu Pańskiego albo Santiago de Compostela. Byłem święcie przekonany, że czarny kamień z Kaaby to jedyny obiekt na tej planecie, który nie musi się martwić o zniszczenie z ich ręki

    Cytat Zamieszczone przez PaskudnyPludrak Zobacz posta
    To pewnie też ma istotny wpływ na to, że dla ISIS itp, Saudowie to też bezbożnicy do ścięcia
    Mało jest osób, których oni nie chcieliby ściąć

  8. #2016
    Zbanowany
    Dołączył
    Apr 2012
    Postów
    293
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 19 podziękowań w 15 postach
    Nie spodziewałem się, że oni chcą to zniszczyć - to tak jak gdyby Jezuici albo jakiś inny zakon katolicki chciał zniszczyć Bazylikę Grobu Pańskiego albo Santiago de Compostela.
    Aktualnie jezuici nie są katolickim a modernistycznym zakonem, więc takie zakusy zupełnie by mnie nie zdziwiły. Zresztą zobacz popisy Bergolio albo twierdzenia generała jezuitów jakoby nie istniał diabeł: http://www.pch24.pl/szokujace-slowa-...e,52012,i.html
    Bardziej mnie dziwią w tym niegdyś katolickim zakonie przejawy zdrowego rozsądku-osobiście w swojej parafii znam jednego jezuitę o skłonnościach do konserwatyzmu (jednak wciąż odprawia "mszę" Novus Ordo i w kazaniach, zapewne ze strachu przed reakcją przełożonych, unika piętnowania herezji), cała reszta to jednak zaciekli moderniści

  9. #2017
    Podkomorzy Awatar Sam Fisher
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym
    Postów
    1 664
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    24
    Otrzymał 10 podziękowań w 6 postach
    My tu gadu gadu o zachodniej Europie, Syriach, Jordaniach, a weźmy coś z naszego podwórka.

    https://www.youtube.com/watch?v=Bv9UUCfSfaA

    Hmm. Bez komentarza żeby nie zarobić ostrzeżenia czy coś tam.

    Sam Fisher: [having grabbed one of the men torturing Morganholt] I already don't like you, so don't make this any worse for yourself.

  10. #2018
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Szkoda tylko że autor tego materiału robi wcinki w trakcie wypowiedzi imama robiąc przy tym swoje uwagi oraz spekulacje co daje w ostateczności wrażenie manipulacji.Jak dla mnie ów odczyt ma charakter typowo naukowy i poznawczy a nie indoktrynacyjny.W podobnym tonie można omawiać np."dzieło" Hitlera.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  11. #2019
    Podkomorzy Awatar Sam Fisher
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym
    Postów
    1 664
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    24
    Otrzymał 10 podziękowań w 6 postach
    Wrażenie manipulacji Okej... Można i w ten sposób. Zauważ, że kanał się właśnie opiera na takiej formie przekazywania treści i nie dotyczy tylko tego filmiku. A jak dalej ci to przeszkadza to po prostu ignoruj komentarze autora i słuchaj tylko tego co mówi imam o swojej religii (niekoniecznie o swoim wyznaniu jeśli założymy, że był to wykład np o problemach w islamie).
    Charakter naukowo poznawczy? Trudno akurat mi odnieść takie wrażenie skoro ów imam mówi językiem korzyści. Wiesz na czym polega język korzyści? Nah, głupie pytanie. Zawsze zostaje google.
    Nawet jeśli miałby to być zwykły wykład to sam muzułmański imam mówi przecież o swojej własnej religii (albo o jej części).
    I kto tu mówił cokolwiek o indoktrynacji?

    https://web.facebook.com/ISLAMzdemas...?fref=mentions
    Tu masz nagranie bez edycji

    Obejrzyj sobie nagranie bez edycji i wsłuchaj się w słowa imama 0:36 - 0:40
    On mówi w tym momencie od swojej strony czy jest to sprawiedliwe.
    Jeśli takie rzeczy interesanci mogą usłyszeć od imama w Polsce to chyba jednak islam nie jest taki pokojowy. Sorry, dopiero ostatnio zmieniłem swój pogląd na temat islamu. Mój dotychczasowy obraz muzułmanów był zmylony przez muzułmanów, którzy dzielnie bronili swojej religii przed islamofobicznymi atakami redakcji Charlie Hebdo.

    Sam Fisher: [having grabbed one of the men torturing Morganholt] I already don't like you, so don't make this any worse for yourself.

  12. #2020
    Pampa
    Gość
    Jednak nic nie wyciągnąłeś kolego z lekcji bycia obytym z kulturą. Do zobaczenia za 2 miesiące.

  13. Użytkownicy którzy uznali post Pampa za przydatny:


Strona 202 z 203 PierwszyPierwszy ... 102152192200201202203 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. "Brak odpowiedzi" na mapie kampanii przy losowej czynności
    By sebastianeros in forum Magistratum (Rome II - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-10-2013, 09:39
  2. [SUNTZU] Wielki Edward vo 0:2 {Sacred Band} Marcin "Łysy"
    By Rue in forum Krwawe Igrzyska (turniej na Rome 2)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-04-2012, 05:26
  3. Zasada z "nieoddawaniem" miast na "obrzeżach"
    By Mefisto7 in forum Medieval II Kampanie
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 10-02-2012, 21:32
  4. Efekt "shake" kamery przy wybuchu(etc) - usuniety z Empire?
    By rafalek in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-04-2011, 07:59
  5. ERROR:"Unable to finde deadpage coords file for parsing"
    By anna223 in forum Medieval & Viking Invasion
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-02-2010, 10:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •