Strona 3 z 203 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 2024

Wątek: Islam - religia "pokoju", czy "wojny"?

  1. #21
    Podkomorzy Awatar Dagorad
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 877
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 87 podziękowań w 65 postach

    Re: Islam - religia "pokoju", czy "wojny"?

    Abu Yusuf szczerze mówiąc chodziło mi właśnie o Irak i Afganistan ale przyznaje że tam chodzi o coś innego ale fakt pozostaje faktem że głowy które rządzą tym wybuchowym interesem powołują się głównie na walkę o religię, ogłosili też chyba dżihad o wyzwolenie Iraku ale pewny nie jestem. Słyszałem o walkach Sunnici-Szyici ale musiałby to rozwinąć ktoś kto bardziej się w tym orientuje.

    Co to tego przenikania się religii i nawiązań to można powiedzieć że Mahomet ściągnął całą swoją religię od Chrześcijan i Judaizmu i dodał trochę swojego (jest to mój punkt widzenia i nie chce obrazić niczyich uczuć religijnych).

    Fakt Europejczycy sami postarali się o tą nienawiść ale nie znaczy to że mamy uważać to co jest za dobre. Fakt że Krzyżowcy byli źli nie znaczy że terroryści dobrze robią atakując kolejne ambasady, zresztą Chrześcijaństwo pokazało swoją pokojowość i nie bawi się w oko za oko ząb za ząb.

    Żeby nie było że jestem uprzedzony bardzo szanuje Arabów zwłaszcza z epoki krucjat.

    random_user mylisz chyba religie z czarną mafią która buduje piękny Licheń (w ogóle po co powinni jakiś szpital postawić a nie) a co dziesiątą złotówkę przeznacza na cele własne (bo im się należy niby) i buduje fanatyzm jak np.Radio Maryja.

  2. #22
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Pologne, Cracovie
    Postów
    877
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Islam - religia "pokoju", czy "wojny"?

    Sunnici o ile się nie myle są zdecydowaną większością w świecie islamu(wyjątkiem jest szyicki od wieków iran) i zwalczają się od wieków z szyitami, których np w afganistanie o ile pamiętam jest ~1% ; ) sam spór bierze się ze zbieżności wyznawanych doktryn, szyici nie przyjmują "poprawek" do koranu zwanych sunnami

  3. #23
    Gość

    Re: Islam - religia "pokoju", czy "wojny"?

    co do jego osoby to sam nie "podbił" tych terenów, raczej je nawrócił i zjednoczył pod religijnym sztandarem, chociaż jakieś wielkiej wiedzy w tym temacie nie mam ; )
    nawrócił to piękny eufemizm, on podbił, na poczatku trudnił się rabunkiem, napadał na karawany, a przy okazji mordował Żydów, jak już zdobył Mekkę, ruszył na podbój Arabii, potem szedł dalej, wszystko było za pomocą miecza a nie perswazji

    jihad może być pojmowany jako właśnie nawracanie "niewiernych" na islam bądź na walke z nimi, jak i na 1000 innych sposobów wszystko zależy od interpretacji słów proroka
    tyle, ze to nawracanie jest za pomoca miecza, ba, Koran wręcz namawiał do mordowania niewiernych jesli odmówią, wiec wszystko sprowadza się i tak do jednego, do nawracania siłą i zwalczania niemuzułmanów, wychodzi na jedno, Koran zmusza dobrego muzułmanina do zabijania niewiernych, tu nie ma żadnych interpretacji

    Interpretują ludzie wg których to jest słuszne, bo tak wg. nich mówi koran, to że nie podzielają idei demokratycznej europy to nie nasza wina ;]
    Pamiętaj eskal że mówimy o pakistanie o ile dobrze pamiętam w tamtym artykule.. nie jest to kraj całkowicie ucywilizowany ani demokratyczny do końca więc to tak jakbyś oczekiwał po bandzie radykałów czegoś innego poprostu jest to kraj zacofany i tyle
    sporo muslików poznałem w Europie, wszyscy uważali, ze demokracja jest zła i trzeba ją zniszczyć, ze Europa to dno i trza zniszczyć, ogólnie myśleli tak jak Ci w Pakistanie, mimo, ze urodzili się w Holandii, RFN, Francji, myślenie mieli dalej swoje

    odnosząc się do tematu czy islam to religia pokoju czy wojny, to prawie każda religia ma 2 strony - islam też ma tą "ciemną , terrorystyczną" strone którą wszyscy tak piętnują i ogólniają do całego islamu i każdego muzłumana kimkolwiek by on był.

    Jezus mówił o pokoju, i chrześcijaństwo miało ciezko w swoich początkach, potem zaczęto wykorzystywać tą religię do swoich celów zdobywania i poszerzania władzy
    Mahomet od poczatku mówił o wojnie, sam był rabusiem, religia rozprzestszeniała sie dzięki podbojom.

    Więc gdzie tu masz 2 strony?


    ale powiem Ci że w tunezji czy turcji nie poczułbyś wielkiej różnicy spowodowanej religią, oprócz wzywań do modlitwy no i chyba że byś był ładną blondynką o niebieskich oczach, to w takim wypadku mógłbyś dosłownie "poczuć" inność, ale to bardziej kwestia kulturowo - społeczna niż religijna ;]
    no, te głupie Polki co wyszły za Arabów i tam mieszkają nie widza róznicy

    Czy zabijają głównie swoich. hmm w wtc chyba nie było samych muzłumanów, popraw mnie jak się myle to samo w ambasadach USA podczas wielu ataków na nie w różnych krajach, w większości ofiarami są obcokrajowcy, chyba że mówimy o sytuacji w iraku/afganistanie gdzie terroryści nie koniecznie w imię islamu wysadzają się w powietrze, raczej to forma walki o wolność i walki przeciw okupacji przez "sprzymierzonych" na czele z usa
    oczywiście wcześniej Araby nie wysadzali się, nawet przed atakiem USA baa, w Indonezji tez pewnie mordują turystów w ramach walki o wolność, bzdura i tyle

    Warto też wspomnieć że i islam i chrześcijaństwo mają wspólne korzenie, bo mahomet miał kontakt z chrześcijaństwem i judaizmem, świętym miastem i tu i tu jest jerozolima, jednym z proroków jezus, jeden Bóg, wielką różnicą jest tylko interpretacja ; )
    i tu jest dziwna sprawa, mimo, ze Mahomet uznał Boga Żydów za swego, proroków też, to mimo to, po ucieczce z Mekki i zamieszkaniu w miasteczku żydowskim po czasie Żydów wymordował bo nie chcieli przyjac jego wiary, i każdego kto nie uzna jego za Proroka uważał za niewiernego

    no i prosze mi przypomniec jakie chrzescijanskie kraje są okupowane przez muslimów bo mi sie wydawalo zawsze cos odwrotnego...
    cóz, kiedyś sporo terenów obecnie islamskich należało do chrześcijan, i zostały podpite, jak choćby Afryka Pn, potem Iberia, dzisiejsza Turcja, Egipt, Bliski Wschód, przypominam, że to należało do Bizancjum i róznych Państw chrześcijańskich

    wiele krajów w Afryce chrześcijańskich staje się muzułmaśkimi, dzięki przemocy a nie perswazji

    Sunnici o ile się nie myle są zdecydowaną większością w świecie islamu(wyjątkiem jest szyicki od wieków iran) i zwalczają się od wieków z szyitami, których np w afganistanie o ile pamiętam jest ~1% ; ) sam spór bierze się ze zbieżności wyznawanych doktryn, szyici nie przyjmują "poprawek" do koranu zwanych sunnami
    sunnici są większoscią, szyici głownie mieszkają w Iranie i na pd Iraku, przy okazji, w Iranie są potomkowie Persów, a sunnici to przeważnie Arabowie, i nienawidzą sie bardziej niż niewiernych, i tu nie chodzi o jakieś tam doktryny, a rozłam nastapił na samym początku, bo po śmierci mahometa pokłócono się o to kto będzie jego następca, wiec poszło o władzę, część była za kim innym i się odłączyli, stąd taka wielka nienawiść, że mordują się jak zwierzęta

    I nie dziwi fakt, że więcej muzułmanów przechodzi na chrześcijaństwo niż na owrót, mimo, że grozi za to śmierć? przy czym byli muzułmanie mówią o tym, że zrobili to, bo islam to religia wojny

    Co do Krucjat, była to głupota, ale tym tłumaczenie dzisiejszego Islamu to idiotyzm, Krucjaty szły na ziemie kiedys chrześcijańskie podbite przez muzułmanów, nie znaleźli się tam pokojowo, owszem, krzyżowcy mordowali, jak zdobyli miasto wyrzynali wszystko jak leci, muzułmanów, chrześcijan, Żydów, szli po równo, tak samo robili Mongołowie czy Turcy którzy byli muzułmanami, Mongołowie po zdobyciu Bagdadu wyrżnęli całą ludnosć ok 800 tys ludzi, jakoś to nie spowodowało nienawiści do nich do dzisiaj, bo byli swoimi

  4. #24
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Pologne, Cracovie
    Postów
    877
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Islam - religia "pokoju", czy "wojny"?

    Zaczniemy od tego draculu że mongołowie nie od "początku" byli muzłumanami, tylko przyjeli islam, bo nie mieli własnej religii, co do bagdadu to się zgodze, rzeź przednia.

    Koran sam w sobie do niczego nie zmusza są nakazy , tak samo jak w dekalogu, jest w koranie wezwanie do obrony wiary przed jej "wrogami" nie ma ich sprecyzowanych jako katolików czy żydów, dowód na swobode interpretacji , sam jihad może być interpretowany na wiele sposobów, na walkę duchową jak i np jako przypomnienie o szaczunku wobec innych religii, naprawde interpretacji jest wiele.

    Co do muzłuman urodzonych w europie, nie zgodze się, uczą się na europejskich uczelniach, żyją w europejskich miastach, napewno nie myślą tak jak ich bracia w wierze z pakistanu, i nie wiem gdzie spotkałeś takie przykłady..

    Czy mahomet był rabusiem.. raczej trudno to udowodnić jednoznacznie i niezbicie.. ja np słyszałem że był kupcem i prowadził karawany..- ale w tej kwestii naprawde nie mam zbytniego pojęcia, nie będe się kłocił

    a "te" głupie polki chyba mają swoją wole i wiedziały na co się porywają , nie rozumiem w tym momencie Twojej wypowiedzi.

    Zaraz mi powiesz że Irakijczycy tak 4fun się wysadzali w przeszłości np na środku ulicy w bagdadzie? kiedy tam nie było usa? ciekawe, owszem wcześniej dokonywali zamachów bombowych , zawsze mając na celu ambasady jakiś krajów bądź cudzoziemców (zamach na bali czy w manili)
    Nawiązywałem do ataków samobójczych w iraku i afganistanie, gdzie "nagle" jednak zaczeli się wysadzać w powietrze.

    Co ma upadek bizancjum do "siłowej" konwersji? Turcy podbili te terytorium, oczywiste że zaprowadzili tam islam, tak samo jak hiszpanie w meksyku, portugalia w brazylii i wiele innych chrześcijańskich państw na podbitych terenach ustanawiało swoją religie, to naturalny stan rzeczy.

    wiele krajów w Afryce chrześcijańskich staje się muzułmaśkimi, dzięki przemocy a nie perswazji
    bzzdura, stają się muzłumańskimi bo muzłumanie osiągają w nich większość więc są dominującą siłą głosu.

    W sporach między szyitami a sunnitami też jest wątek doktryny wiary, co do sporu szyici nieuznali pierwszych 3 podajrze spadkobierców? No i kwestia "raju" wierzą iż tylko prawdziwy imam z galęźi alidów(? nie pamiętam dokładnie) może im zapewnić życie wieczne.

    Przytocz mi jakiś tekst w którym muzłumanie razem , jednym głosem stwierdzają że ich religia to religia wojny, też co do kwesti konwersji bym się kłócił, dużo więcej chrześcijan przechodzi na islam niż na odwrót o odwrotnych danych nie słyszałem, ale chętnie je zgłębie..

  5. #25
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Islam - religia "pokoju", czy "wojny"?

    Skoro wszystkie systemy religijne są tworzone w oparciu o irracjonalny strach przed bóstwem
    wszystkie? Chrześcijaństwo ma chyba troszkę jednak inne podstawy.
    - marnotrawi czas i środki (potrzebne do przeżycia) na praktyki i budynki sakralne
    ew. odwrotnie, budynki sakralne i monumentalne, zwłaszcza w początkowym rozdziale historii czy protohistori były efektem bogactwa i tego, że ludzie mogli sobie na nie pozwolić.
    inna jest sytuacja w południowym międzyrzeczu gdzie wokół świątyń właśnie wytwarzają się ośrodki administracji pozwalające na stworzenie całego systemu irygacyjnego i niebywały rozwój cywilizacyjny.
    następuje jego pauperyzacja
    Bynajmniej świątynie i inne budowle sakralne są/były budowane w momencie w którym ludzie mogli sobie na to pozwolić np świątynia Marsa Mściciela czy Jowisza Gromowładnego wybudowane przez Oktawiana Augusta właśnie w momencie gdy mógł sobie na to pozwolić ( z łupów etc) tak jest i było przez wieki. dodatkowo wielki centra kultowe zawsze przyciągały tłumy przybyszy zwiększając bogactwo okolicy. w czasach nam bliższych to właśnie średniowieczne zakony zwłaszcza cystersi wspomagali rozwój gospodarczy całych rejonów Europy - w zgodzie z ich doktryna zakładali klasztory w okolicach nie używany, przystosowując je powoli do gospodarki to wokół nich tworzyły się potem ośrodki miejskie.
    Poza tym NAJWAŻNIEJSZE człowiek od początku potrzebował pewnych form kultu, jest to pierwotne. Zatem skoro czegoś potrzebuje to i utrzymuje ludzi zaspokajających te jego potrzeby.

    - w imię abstrakcji jest gotowe zabić lub zginąć
    To jest cecha człowieczeństwa jako takiego a nie religijności. Przykład DWŚ kiedy to ludzie byli w stanie się poświęcić dla jak uważali ratowania ojczyzny, czy dla dobra nauki etc. w czasach nam jeszcze bliższych to rożnego typu ludzie działający w organizacjach charytatywnych wyruszających w rejony konfliktu gdzie mogą zginąć po to by pomagać innym w imię abstrakcyjnej miłości bliźniego czy np polska Solidarność dla której ludzie też się poświęcali.

    Czy to islam czy chrześcijaństwo to nie jest istotne. Jest to tylko przykrywka do realizacji innych interesów, ale o wiele łatwiej jest spuścić legiony ze smyczy pod hasłem obrony wiary.
    o czym Ty w ogóle bredzisz?

    Myślę, że Europejczycy w dużej mierze przyczynili się do powstania obecnego fundamentalnego odłamu Islamu.
    W jaki sposób? jak dla mnie to kwestia upadku kultury czy cywilizacji na terenach muzułmańskich o ile Europa poszła do przodu i mogła decydować o losach świata o tyle Islam jako taki pozostał na niższym poziomie technicznym, politycznym etc i z podmiotu polityki stał się przedmiotem, a to prowadzi do frustracji i nienawiści do lepszych od siebie.

    wielką różnicą jest tylko interpretacja
    wielką różnica jest kwestia "twórcy" religii chodzi o różnice w pomiędzy historia Jezusa i Mahometa.

    Kościół i Papież nie popisali się w kartach historii, mordowali setki tysięcy ludzi
    W którym miejscu bo to kwestia na bardzo dłuugą dyskusje.
    szerzyli chrześcijaństwo siłą
    Znowu, kiedy? Gdzie? Chyba nie masz na myśli przymusowej chrystianizacji Swebów?

    Nie zapominajmy też że Jezus przez te parę lat opuszczonych na kartach Biblii siedział wśród tych, których dziś nazywamy wrogami i swoje nauki kształtował przez nich
    A to nowość, znaczy gdzie siedział? Przez kogo kształtował swoje nauki (choć poprawniej było by napisać Jego nauki były kształtowane przez kogośtam)?

    był po prostu chorym psychicznie człowiekiem
    daruj sobie takie żałosne teksty.

    inaczej nie da się tego tłumaczyć czytając te wszystkie księgi
    naprawdę? zatem co przez te kilka tysięcy lat robili ojcowie kościoła i całe rzesze czy to historyków czy teologów etc?
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

  6. #26
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    7
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Islam - religia "pokoju", czy "wojny"?

    random_user mylisz chyba religie z czarną mafią która buduje piękny Licheń (w ogóle po co powinni jakiś szpital postawić a nie) a co dziesiątą złotówkę przeznacza na cele własne (bo im się należy niby) i buduje fanatyzm jak np.Radio Maryja.
    a skąd - to jedno i to samo, te same zasady

    Mamy Międzynarodowy Kongres dla Pokoju "Ludzie i religie", przyszli, odprawili modły a w tym samym czasie wyznawcy ich religii tłuką się w 80 miejscach na planecie, od Indii po Hiszpanie - gdzie "wojna" przybrała formę reklam na autobusach. A co mieli zrobić muslimy w Gazie w styczniu 2009, po tym jak Izrael tam wjechał, jihad i tyle. A pogrom chrześcijan w Indiach? - to nie muslimy. A pogromy muslimów przez hindusów w 2002 i odwrotnie.

    Nie tylko islam jest "religią wojny". Jest nią każda religia. To, że obecnie świat chrześcijański okupuje połowę świata islamskiego to tylko stanowi przyczynek do kreowania takiego wizerunku religii islamskiej co z kolei powoduje taką a nie inną reakcję muslimów - kółko się zamyka.

  7. #27
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wolny Ślonsk
    Postów
    709
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Islam - religia "pokoju", czy "wojny"?

    mongołowie nie od "początku" byli muzłumanami, tylko przyjeli islam, bo nie mieli własnej religii
    Oto cała logika islamu. Zresztą, wszystkich religii "apostolskich". Otóż mongołowie mieli swoje wierzenia, i według mnie nie ma nawet podziału na religie "gorsze" i "lepsze". Po prostu niektóre są bardziej "atrakcyjne - oferują więcej. Zarówno islam, jak i chrześcijaństwo są właśnie atrakcyjne - zważcie że już inaczej jest z judaizmem...

  8. #28
    Podkomorzy Awatar Dagorad
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 877
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 87 podziękowań w 65 postach

    Re: Islam - religia "pokoju", czy "wojny"?

    Cytat Zamieszczone przez random_user
    To, że obecnie świat chrześcijański okupuje połowę świata islamskiego to tylko stanowi przyczynek do kreowania takiego wizerunku religii islamskiej co z kolei powoduje taką a nie inną reakcję muslimów - kółko się zamyka.
    Głupie gadanie Islam powstał póżniej więc jak chrześcijanie mogą okupować jego tereny, i o jakie konkretnie ci chodzi. Nie ma teraz czegoś takiego jak okupacja religijna ponieważ jeżli by była to wszystkie religie okupują religie prechistoryczne.

  9. #29
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    855
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Islam - religia "pokoju", czy "wojny"?

    Islam - religia "pokoju", czy "wojny"? hmm to zależy od interpretacji Koranu. Istnieją skrajnie różne interpretacje jedne pokojowe drugie nie. Widziałem reportaż na ten temat i większość argumentów za wojną w koranie jest wręcz śmieszna. Islam jest pokojowy a właściwie koran co do islamu :roll: zależy od doktryny mówienie że islam jest religią wojny lub nie to tak jak równanie protestantyzmu z katolicyzmem i twierdzenie prawd katolickich sprzecznych z protestanckimi jako jedynych w całym chrześcijaństwie.

    Może trochę poplątane ale starałem się zrozumiale napisać
    "It's 106 miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses. Hit it." - The Blues Brothers

  10. #30
    Podstoli
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    478
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    7
    Otrzymał 12 podziękowań w 9 postach

    Re: Islam - religia "pokoju", czy "wojny"?

    Wiele osób w tym wątku porównuje islam z chrześcijaństwem, w związku z tym i ja porównam te dwie religie.
    Zarówno chrześcijanie jak i muzułmanie nie chcieliby pamiętać o pewnych elementach dotyczących historii twórców ich religii. Chrześcijanie chętnie zapomnieliby, że Maria z Nazaretu miała skok w bok z rzymskim żołdakiem Abdesem Panterą, w wyniku którego narodził się Jezus. Chrześcijanie najchętniej widzieliby Marię jako pannę. Problem w tym, że oprócz bękarta którym był Jezus, Maria miała jeszcze syna z prawego łoża, który nosił imię Jakub. Jakub był synem Józefa i Marii i wspólnie z Jezusem założyli sektę religijną. W tamtym czasie wiele było takich sekt w tamtym rejonie świata, które rywalizowały między sobą o wiernych. Chrześcijanie chętnie też zapomnieliby o tym że Jezus miał kochankę, którą była prostytutka - Maria Magdalena.
    Muzułmanie chętnie zapomnieliby, że Mahomet mordował wyznawców innej wiary. Nigdzie, ani w Koranie, ani w hadisach nie widziałem aby namawiano muzułmanów do mordowania wyznawców innej wiary. Koran i hadisy niewiele piszą na temat historii Mahometa, a jeśli coś piszą, to czynią to w wyidealizowany sposób. Natomiast Nowy Testament Biblii niemal w całości jest poświęcony Jezusowi, który również jest tam przedstawiony w wyidealizowany sposób. Zasadnicza różnica między islamem, a chrześcijaństwem jest taka, że Mahomet jest tylko człowiekiem, tylko prorokiem, natomiast w chrześcijaństwie Jezus jest uważany za boga. Bóg musi być czysty i nieskazitelny, natomiast człowiek może sobie pozwolić na popełnianie błędów.
    Padł tu argument, że muzułmanie ucinają głowy niewiernym, a chrześcijanie są niby pokojowo nastawieni. Chciałbym przypomnieć, że jeszcze nie tak dawno bo od 1941 r. do przegrania wojny przez nazistów, w Jasenovac istniał obóz koncentracyjny w którym katoliccy Ustasze wspierani przez Watykan ucinali głowy Żydom, Cyganom i przede wszystkim Serbom. Za co je ucinali? Za wyznawanie innej wiary niż katolicka i za odmowę przyjęcia wiary katolickiej. Jeden z przywódców Ustaszy powiedział kiedyś, że jedną trzecią Serbów wypędzą, jedną trzecią wymordują, a jedną trzecią nawrócą na katolicyzm. Liderem w ucinaniu głów był pewien katolik, zakonnik franciszkański, znany jako Fra Sotona, który szczególnie upodobał sobie mordowanie kobiet i dzieci. Jeszcze nie tak dawno mieliśmy kolejną wojnę religijną na Bałkanach. Chrześcijańscy Serbowie, wyznający prawosławie, dowodzeni przez Radowana Karadzicia mordowali muzułmańskich Bośniaków, głównie mężczyzn i młodych chłopców. Za co? Za wyznawanie innej religii. Podobnie czynili katoliccy Chorwaci. W nagrodę za dzielne mordowanie prawosławnych Serbów przez Chorwatów podczas ostatniego konfliktu bałkańskiego, Wojtyła beatyfikował chorwackiego zbrodniarza nazistowskiego Alojzego Stepinacia.
    A słyszeliście o masakrze w Al-Hadisie? Takich masakr było więcej w Iraku. Tak, chrześcijanie okupują znaczą część świata muzułmańskiego. Bin-Laden jest Saudyjczykiem. O co on walczy? O niepodległość Arabii Saudyjskiej i świata muzułmańskiego. Obecnie w Arabii Saudyjskiej, w Kuwejcie rządzą pachołki Waszyngtonu. Wcześniej ziemie muzułmańskie były kupowane przez Wielką Brytanię i Francję, obecnie są okupowane przez Stany Zjednoczone i ich sojuszników. Do tego jeszcze Stany wspierają swoje głównego sojusznika jakim jest Izrael. O zbrodniach Żydów na Palestyńczykach chyba nie muszę pisać?
    Na koniec dodam, że chciałbym odwiedzić Tatarstan i Kazachstan, kiedyś tam pojadę i nie obawiam się, że jakiś muzułmanin zetnie mi głowę.


    Cytat Zamieszczone przez Dariusz I Dracul
    sporo muslików poznałem w Europie, wszyscy uważali, ze demokracja jest zła i trzeba ją zniszczyć, ze Europa to dno i trza zniszczyć, ogólnie myśleli tak jak Ci w Pakistanie, mimo, ze urodzili się w Holandii, RFN, Francji, myślenie mieli dalej swoje
    No popatrz, to może Ty i Elrond jesteście z jakiegoś Pakistanu bo poglądy macie takie jak "musliki"?
    Sprzedali Polskę: papież Pius VI, biskup Michał Sierakowski, biskup Józef Kossakowski, biskup Wojciech Skarszewski, biskup Jan Giedroyć, biskup Ignacy Massalski, prymas Władysław Łubieński, biskup Andrzej Młodziejowski, prymas Gabriel Podoski, prymas Antoni Ostrowski

Strona 3 z 203 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. "Brak odpowiedzi" na mapie kampanii przy losowej czynności
    By sebastianeros in forum Magistratum (Rome II - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-10-2013, 10:39
  2. [SUNTZU] Wielki Edward vo 0:2 {Sacred Band} Marcin "Łysy"
    By Rue in forum Krwawe Igrzyska (turniej na Rome 2)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-04-2012, 06:26
  3. Zasada z "nieoddawaniem" miast na "obrzeżach"
    By Mefisto7 in forum Medieval II Kampanie
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 10-02-2012, 22:32
  4. Efekt "shake" kamery przy wybuchu(etc) - usuniety z Empire?
    By rafalek in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-04-2011, 08:59
  5. ERROR:"Unable to finde deadpage coords file for parsing"
    By anna223 in forum Medieval & Viking Invasion
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-02-2010, 11:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •