Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: Kara kulturowa

  1. #11
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    92
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kara kulturowa

    Cytat Zamieszczone przez somebodyelse
    plus ogrody babilonu zwiekszajace produkcje rolna niweluja kare kulturowa.
    hę? Gram właśnie Seleucydami także posiadam ogrody i nie mają żadnego wpływu na karę kulturową.

    Cytat Zamieszczone przez Maharbal
    Odnośnie działania cudów Zeus Olimpijski faktycznie zwiększa zadowolenie(bodajże o 40 %, nie pamiętam dokładnie; na niektórych patchach premie z cudów ,,nie działają"), ale niestety nie trwale-tylko na kilka tur podnosi, po czym public order znów opada do poziomu sprzed zajęcia prowincji z cudem.
    W takcie gry pisze że dodaje +4 do prawa(?). W miastach wskaźnik zadowolenia rośnie +30%, po kilkunastu turach zauważyłem że było go tylko +10%. Nie wiem czy zatrzymał się na 10% czy spadł do zera, nie zwróciłem uwagi w dalszej grze.

  2. #12
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kara kulturowa

    Jak u mnie nie istniał od początku do końca (jak grałem Makedonami) jak go podbijałem to też, jego działanie słabnie z czasem ale nadal istnieje.
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

  3. #13
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    16
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kara kulturowa

    Cytat Zamieszczone przez Mavrug
    Cytat Zamieszczone przez somebodyelse
    plus ogrody babilonu zwiekszajace produkcje rolna niweluja kare kulturowa.
    hę? Gram właśnie Seleucydami także posiadam ogrody i nie mają żadnego wpływu na karę kulturową.
    Zle mnie zrozumiales: wieksza produkcja rolna NIWELUJE EFEKT a nie zmniejsza kare kulturowa - na porzadek publiczny pozytwynie wplywa produkcja rolna tak jak kara kulturowa wplywa na porzedek negatywnie, tylko tyle

    Co do czasowego dzialania cudow to ciekawe... Nie przygladalem sie temu tak dokladnie ale jak w wyniku rebelii stracilem piramidy to wszystkie prowincje post-egipskie z tury na ture zostaly zagrozone buntem a po odzyskaniu piramid wszystko wrocilo do normy poniewaz to bylo kilkadziesiat tur po ich pierwszym zajeciu zakladam ze cud dzialal caly czas... ogrody bailonu tez dzialaja caly czas, podobnie jakas tam switynia ktroa daje rabat na budowe miejsc kultu, co do zeusa czy kolosa z rodos to nie wiem nie bo zwyczajnie nie sprawdzalem.
    SomeBodyElse

  4. #14
    Maharbal
    Gość

    Re: Kara kulturowa

    Oui, Maulozeum w Halikarnasie faktycznie skraca czas budowy obiektów, których normalny wynosi powyżej 5 tur.
    Jeśli chodzi o produkcję rolną, to tutaj radziłbym uważać....im większe farmy, tym większy przyrost naturalny. Przy dużej ilości ludzi w nieprawdopodobnie szybkim tempie wzrasta nędza-chyba najgłówniejszy czynnik popychający ludność do buntu. Także gdzie mogę zostawiam sobie karczowiska, a nawet ich nie buduję(jeśli się da). Problem jest wtedy, kiedy zajmuję jakieś miasto komputera, z rozwiniętymi.

    Zjeżdżamy trochę z tematu: miało być o karze kulturowej, a omawiamy właściwie całość czynników wpływających na lojalność miasta.

  5. #15
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    16
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kara kulturowa

    Co prawda to prawda...

    Ale w temacie chyba powiedziano juz wszystko: jak nadbudujesz budynek maniestnika kara kutlurowa znika jak reka odjal, jak nie mozesz tego zrobic to mozesz sie bawic w burzenie/nadbudowe innych budynkow "odziedziczonych" po poprzednich wlascicielach, zmniejsza kare ale likwiduje... I to chyba tyle

    BTW
    Nieco polemizujac, albo raczej idac dalej: jak produkcja rolna rosnie to jak slusznie zauwazono rosnie polpulacja, a jak rosnie populacjo to nie tylko rosnie nedza ale i szybciej miasto moze osignac koleny poziom kiedy mozemy zrobic upgrade siedziby namiestnika i w efekcie kara kutruowa z glowy... A na nedze to polecam zaraze ewentualnie dla lubiacych zdobywac miasta lub potrzebujacych bardziej drastycznego obnizenia liczebnosci osady wywolac bunt i spacyfikowac
    SomeBodyElse

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Kara śmierci
    By Regulus in forum Agora
    Odpowiedzi: 247
    Ostatni post / autor: 17-10-2019, 21:38
  2. MKO 27 niesłuszna kara
    By seba225 in forum Kolegium
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-06-2013, 18:03
  3. Usuniecie pkt regulaminu + kara dla Hallera
    By Joopiter in forum Kolegium
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-03-2012, 09:57
  4. Kara kulturowa
    By danieldamian PL in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 01:55
  5. Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 27-03-2010, 19:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •