Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Transport wojsk drogą morską i desant po 1.5!!!

  1. #1
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    83
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Transport wojsk drogą morską i desant po 1.5!!!

    No, po wielu godzinach, żeby nie powiedzieć dniach , spędzonych przed ETW wreszcie się doczekałem. Szwedzi jakby nigdy nic przepłynęli Bałtyk i wyładowali swoje wojska w Kurlandi. I co więcej zrobili to już dwukrotnie. Za pierwszym razem szczena mi opadła i nie byłem w stanie zrobić zrzutu, dopiero po wszystkim trochę się połapałem i mniej więcej sytuacja wyglądała tak:



    Dokładnie rok później, gdy byłem zajęty przeganianiem resztki Szwedów z Kurlandii dostałem kolejna porcję potopu szwedzkiego, nie wiem co będzie później ale robi się ciekawie, zresztą Kurlandię straciłem i trzeba szykować jej odbijanie


    Dodam jeszcze, że wcześniej widziałem jak Szwedzi transportowali swoje wojska w stronę Rosji no i Holendrzy z całą Armią wpływali na morze śródziemne, zresztą cześć Berberii należy do nich.

    Czy kogoś zaatakowała w końcu Anglia? lub czy grając Anglią mieliście obce wojska na waszej ziemi?

  2. #2
    Podczaszy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    663
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach

    Re: Transport wojsk drogą morską i desant po 1.5!!!

    Mnogość desantów zauważyłem już po patchu 1.4. Wielka Brytania 2 razy lądowała na Giblartarze 2 razy go zajmując oraz wylądowali na Sardynii, Hiszpanie zrobili desant w Holandii i zajęli Amsterdam czy Konfederacja Maracka pokonująca Piratów na ich wyspach Także dla mnie to już nic nowego. Dzięki temu gra się urozmaiciła i trzeba pilnować miast na brzegach

    EDIT: Jak wiadomo po naszym desancie jedną turę trzeba stać zanim nasza armia dalej pójdzie, a ja się pytam dlaczego armie komputera mogą sobie wymaszerować z okrętów prosto na miasto :shock:

  3. #3
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    83
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Transport wojsk drogą morską i desant po 1.5!!!

    Cytat Zamieszczone przez Nagano
    EDIT: Jak wiadomo po naszym desancie jedną turę trzeba stać zanim nasza armia dalej pójdzie, a ja się pytam dlaczego armie komputera mogą sobie wymaszerować z okrętów prosto na miasto :shock:
    Jak wysadzisz armię w porcie to nie tracisz punktów ruchu, dlatego trzeba obsadzać wojskiem porty

    Po patchu 1.4 tez widziałem już desant, grając Szwecją Anglicy wykończyli Danię na Islandii a ja w Europie, zresztą zajęli też piratów. Ale ten desant po raz pierwszy dotyczył mojego skromnego, wypucowanego państewka i to mnie tak zszokowało :shock:

  4. #4
    Wojski
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    52
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Transport wojsk drogą morską i desant po 1.5!!!

    Zdecydowanie po patchu 1.4 kampania nabrała kolorów. Inwazje są częste i bardzo urozmaicają rozgrywkę. Widziałem już Genuę w Tunezji, Maratów w Portugalii, Piratów w Curacao i na Martynice, a i Anglicy zrobili mi raz niespodziankę odbijając Bahamy.

    O inwencji SI na lądzie też można powiedzieć więcej dobrego niż wcześniej: walki o Niderlandy są znacznie ciekawsze, prowincje przechodzą z rąk do rąk, a nawet po klęsce Niderlandów, często zdarza im się odrodzić po rebelii.

    Mówiąc o rebelii, ostatnio w każdej kampanii spod jarzma Szwedów wyzwala się Norwegia, niestety zazwyczaj na krótko, ale w ostatnim razem bardzo pomógł Norwegom Hanower, który jak ruszył na Szwedów, tak zatrzymali się na Ingrii, zostawiając im tylko Estonię

  5. #5
    Podczaszy Awatar roman zabawa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    638
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 4 podziękowań w 2 postach

    Re: Transport wojsk drogą morską i desant po 1.5!!!

    Jak wysadzisz armię w porcie to nie tracisz punktów ruchu, dlatego trzeba obsadzać wojskiem porty
    Dokładnie. Samemu też można zrobić niezłe kęsim po wyładowaniu desantu w obcym porcie 8-)

    Moje Prusy Brytyjczycy rozłożyli desantem pod Królewcem. Jeden ich atak odrzuciłem, ale za drugim razem policzyłem i bardziej mi się opłaciło oddać Polsce prowincję oraz ewakuować garnizon, niż tracić spory korpus. Inna historia, że komputerowe wycofania po przegranej bitwie to horror i szaleństwo. Mało kiedy uciekają w stronę swoich granic, co jest absurdem.

    Na razie najbardziej desantowe nacje to zdaje się Anglia, Szwecja i Hiszpania?

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    32
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Transport wojsk drogą morską i desant po 1.5!!!

    Przy grze Hiszpanią desant przeprowadzli angole, genua, konf. maracka (i jeśli dobrze pamiętam Holendrzy na wyspy zawietrzne). Co prawda to nie nowość bo po 1.4 angole zajęły Francje (również przy grze Hiszpanią). Patch 1.5 wprowadza zmiany (na niekorzyść) w sojuszach możemy być sprzymierzeni z wrogiem naszego sojusznika (?).

  7. #7
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Transport wojsk drogą morską i desant po 1.5!!!

    u mnie na dziewiczej wersji ETW, Angole zdesantowali sie na mój Giraltar(ja Hiszpania).Posiłakami ze stolicy ledwo,ledwo,ledwo sie wybroniłem.Kopara mje sie o klawiature osjebała-ale to było raz,od tamtej pory nc.cisza na morzu....?
    PROCESOR CORE I5 4570 3.2GHz LGA1150
    MSI Z97 GUARD-PRO Z97 LGA1150
    GEIL DDR3 8 GB 1600MHZ DUAL ENHANCE CORSA CL9
    GIGABYTE ATI Radeon HD6850 1024MB DDR5/256bit (820/4200) (wer. OC - Over Clock)
    KINGSTON SV300S37A/60GB SSD
    HDD CAVIAR 1TB WD1002FAEX SATA III 64MB CACHE
    ZASILACZ AEROCOOL PGS VS-500
    WINDOWS 7 ULTIMATE 64-bit

  8. #8
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Srebrna Góra
    Postów
    210
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Transport wojsk drogą morską i desant po 1.5!!!

    U mnie jest tak:

    Genua zachodnią część Berberii.
    Sabaudia czy jakoś tak jej środek.
    Wschód zajęli Wenecjanie.
    Ruscy zajęli Islandię.

  9. #9
    Podczaszy Awatar roman zabawa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    638
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 4 podziękowań w 2 postach

    Re: Transport wojsk drogą morską i desant po 1.5!!!

    Patch 1.5. dodał grze kolorów. Wczoraj Anglicy wysadzili w mojej pruskiej Norwegii dwa takie desanty, że musiałem uznać wyższość kompa. Oczywiście, rzucanie się wszystkiego na nację gracza przypomina M2. Oczywiście, vh na polu walki przegina straszliwie morala na niekorzyść gracza. Oczywiście, autobattle nieopłacalne (atak moich 2 drugich klas i 4 galeonów na jeden galeon - wynik? połowa mojej eskadry na dnie). Oczywiście, niehistorycznie... ale w końcu jakieś wyzwanie 8-)

Podobne wątki

  1. Desant Hiszpanów
    By Zawisza97 in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-10-2013, 15:45
  2. Desant!
    By danieldamian PL in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-04-2012, 18:25
  3. Desant Wikingów
    By Biohazardboy in forum Medieval & Viking Invasion
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-07-2011, 23:14
  4. (ETW)(4v4)Morska
    By Hetman in forum Krwawe Igrzyska (turniej na Rome 2)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-01-2010, 23:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •