Strona 19 z 21 PierwszyPierwszy ... 91718192021 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 206

Wątek: Mount&Blade II: Bannerlord

  1. #181
    Łowczy
    Dołączył
    May 2016
    Postów
    157
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 17 podziękowań w 9 postach
    Oby nie,grałem trochę w Tiger Knight i gra bardzo szybko mnie od siebie odrzuciła. Nie wnikając w szczegóły odniosę się tylko do tego co napisałeś,czyli rzekomych formacji w tej grze - otóż może i jakieś tam są,ale w praktyce walka(przynajmniej dla mnie) była dużo bardziej chaotyczna od mount&blade. To nie moba i dla specjalnych umiejętności nie ma tu moim zdaniem miejsca. Ze skutecznością żołnierzy się zgodzę,ale myślę że będzie sensowna a na zaprezentowanym fragmencie grano po prostu z kodem z ustawień na połowę albo nawet 1/4 obrażeń otrzymywanych przez postać gracza.
    Jeśli ktoś umie się odnaleźć na polu bitwy to walka nie jest przesadnie chaotyczna. Jest chaotyczna w takim stopniu w jakim powinna być, bo przecież walka na prawdziwym polu bitwy była właśnie chaotyczna! Sztuką było odnaleźć się w tym chaosie i wiedzieć co, kiedy i gdzie robić, zwłaszcza będąc dowódcą.

    Myślę, że w Tiger Knight nie poznałeś formacji i umiejętności ponieważ zakończyłeś grę na etapie jednostek najniższych tierów (basic), a one mają baaardzo mało formacji i skilli. Im wyższy poziom jednostek tym więcej różnych umiejętności i taktycznych możliwości. Wiadomo, nowicjusze mieliby odrobinę ciężko się odnaleźć gdyby na start dostali dużo różnych skilli oddziałów i formacji.
    No i znaczenie mają też adjutanci (przyboczni generałowie-pomocnicy) to od nich pochodzi wiele z formacji dla oddziałów.


    Ja ze swojej strony Tiger Knight polecam bo to naprawdę świetna gra. I co także ważne - nie ma niej żadnej Pay2Win, nawet w najmniejszym stopniu, co jest dzisiaj rzadkie w grach.
    No ale wiadomo nie każda gra nie każdemu przypasuje. Wszystkim nie dogodzisz to oczywiste.


    A skoro już przy tym temacie jesteśmy to zastanawiam się jak będzie wyglądał i jak będzie rozwinięty tryb multi w Bannerlordzie. Ciekawe czy będzie konkurencją dla Tiger Knight, czy jedynie dodatkiem do gry, mało rozbudowanym i nie wciągającym na długie godziny.

  2. #182
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2017
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    I w Tiger Knight i w M&B bitwy są takie jakie powinny być - ścierają się ze sobą 2 armie i leją się do upadłego

    W gierce Tiger Knight formacji jest multum ale nie na początku bo nie ogarnąłbyś wszystkich :V

    W M&B spokojnie można nad tym chaosem zapanować w pewnym stopniu. Przykładowo w Warbandzie grając Swadianami puszczasz do przodu piechote i strzelców, a z konnicą okrążasz wroga i w momencie starcia się piechoty z wrogą armią kawalerii wydajesz rozkaz ataku

  3. Użytkownicy którzy uznali post AndroidMasteRx za przydatny:


  4. #183
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Może i macie rację,że to kwestia ogrania,nie ukrywam że szybko zrezygnowałem z TK. Choć tam też szło mi dobrze,dopóki nie zaczęło rzucać mojego 2 tieru na 4 i 5 i to była jedna z przyczyn podziękowania temu tytułowi. Multi bannerlorda będzie pewnie tylko miłym dodatkiem,w końcu to tytuł nastawiający się przede wszystkim na single.
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  5. #184
    Łowczy
    Dołączył
    May 2016
    Postów
    157
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 17 podziękowań w 9 postach
    Coś pomyliłeś. Nie mogło rzucać tieru 2 na tiery 4-5. To nie WoT. Przed Rzymską aktualizacją różnica tierów mogła wynosić 1, czyli grając na tierze 2 trafiały Ci się bitwy z samymi tierami 2, albo też z tierami 3, albo też z tierami 1, ale nie z 4-5.

    Natomiast po Rzymskiej aktualizacji zrezygnowano z 'tierowego' matchmakingu i teraz są po prostu trzy poziomy pola bitwy ,,Basic'', ,,Intermediate'', oraz ,,Advanced''. I przyznam, że to rozwiązanie jest świetne.


    W tej grze nie ma czegoś takiego jak w World of Tanks, że rzuca Cię na wysokie tiery gdzie prawie nic nie ugrasz. O to możesz być spokojny.
    (Są za to trochę inne problemy, ale to już z trochę innej beczki, wiadomo żadna gra idealna nie jest)

  6. #185
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2017
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

  7. #186
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Panie i panowie,niemożliwe stało się faktem! Early Access w marcu 2020!



    Ta gra wygląda archaicznie a przy tym tak...Cudownie! Już nie mogę się doczekać modów do niej a i wiem że w samą podstawkę przegram kilkaset godzin,kto grał w Mount and Blade ten wie że drugiej takiej gry nie ma,wspaniały sandbox,w takie to ja mogę grać i normalnie jak jestem przeciwnikiem wczesnego dostępu tak chyba tym razem zrobię wyjątek .
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  8. #187
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach
    Graficznie nie jest najgorzej - mam nadzieję, że parę ładnych skrinów da radę zrobić . Ważne, żeby gejmplej był soczysty i gra była podatna na zabiegi modderów.


    Stary nick:kujon333


  9. #188
    Szambelan Awatar Turek
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2 041
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    322
    Otrzymał 522 podziękowań w 319 postach
    Warband był majstersztykiem. Mam nadzieję, że Bannerlord będzie równie dobry
    Coś się kończy, coś się zaczyna.

  10. #189
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    https://www.gry-online.pl/newsroom/m...ostepu/z71d69c premiera early accessu 31 marca! Choć przyznam że cena mnie nieco skołowała bo jednak nie jest to gra AAA,chyba twórcy chcą sobie odbić te lata produkcji ;p. Kota w worku za 200 złotych nie kupię ale cieszę się że pomału ta gra zmierza do przodu,wierzę że będzie dużo lepsza od Warbanda choć czy stanie się to już w dniu premiery to tutaj taki pewien nie jestem.
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  11. #190
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    Ja tak samo nie zamierzam kupować w dniu premiery early accesu. Poczekam do w pełni grywalnej wersji a najlepiej do czasu, aż będzie porządny mod jakiś. Wyobraźcie sobie Pendor na silniku Bannerlorda

    Niech żyje Gwardia!

Strona 19 z 21 PierwszyPierwszy ... 91718192021 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dyskusja ogólna o Mount & Blade
    By Ensis in forum Mount & Blade
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-01-2017, 08:26
  2. Dyskusja ogólna o Mount & Blade Warband
    By Ensis in forum Mount & Blade
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 09-01-2017, 21:29
  3. Mount&Blade-Ogniem i mieczem....
    By Gaius Julius in forum Inne gry komputerowe
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 22-08-2012, 12:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •